Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Univerzális távirányító

Témaindító: duCiel, idő: Jan 7, 2008
Lapozás: OK   44 / 44
(#) Inhouse válasza sector99 hozzászólására (») Aug 24, 2017 /

Szia!
Van. Ha jól emlékszem, akkor igen, a barátomékét próbáltam vele.
Igazából nincs olyan, hogy nem lehet vele. A kérdés csak az, hogy benne van-e az adatbázisban, vagy tudsz-e a tanítás idejére szerezni egyet. Magában nem tud tanulni, számítógép szükséges hozzá. Az adatbázist rendszeresen frissítik, a héten indítottam el a programot és megint jött egy új adag. Arra most innen nem emlékszem, hogy felvittem-e a T-s beltérit a sajátomba... Azt sem tudom, hogy hányféle van belőle és mennyire kompatibilisek egymással. Ha elhagytad, akkor esetleg jobb lenne szerezni egy gyárit hozzá, mert úgy rémlik, hogy rengeteg nem egyszerű jelölésű gomb van rajta, és tudja a TV-t is vezérelni. Ettől függetlenül ez a tanítható távirányító nagyon jó. Napi használatban van 2 csak nálam, meg szórtam szét párat belőle. Bedobozolva is őrzök pár darabot.
(#) sector99 válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 24, 2017 /

Köszi az infót ! Kereslek privátban.
(#) gyula33 hozzászólása Szept 13, 2017 /

Sziasztok !
Nemrégiben vásároltam egy SEG SYDNEY TV-t. Elsősorban monitorként terveztem használni.
De arra gondoltam , hogy néha TV-ként is működhetne. Olcsón , távirányító nélkül vettem.
Nem is gondoltam arra , hogy milyen problémás egy ilyen távszabályzó beszerzés.
Több típusú betanítható távszabályzóval kísérleteztem , teljesen eredmény nélkül.
Ennek, nagy valószínűség szerint az- az oka , hogy a készülék nagyon új , a távszabályzók erre nincsenek felprogramozva, kódolva. Van itthon egy 3 éves NORDMENDE , azt sem sikerült programozható távirányítóval megkeresni.
Kísérleteztem T-COM-os IPTV távszabályzókkal , a 6-7 évnél régebbi készülékeket megtalálják , de az újabbakat nem.
Arra gondoltam , hogy számítógéppel programozható távirányítót vásárolok , de itt is az első probléma az, hogy benne van e a rendszerben a SEG SYDNEY 31,5" LED-BLU TV. Ez a típus jele .
Elég nehéz kísérleteznem vele , mert LINUX MINT rendszerem van.
Ha valaki már foglalkozott távirányító számítógépes programozásával , kérem , hogy sziveskedjék
némi információt adni.
Előre is köszönöm !
(#) Inhouse válasza gyula33 hozzászólására (») Csü, 9:06 /

Itt az előző hozzászóló linkjén levő programozható távirányító (URC009) szinte biztos, hogy megoldást kínál. A Linux itt is macera lehet, nem tudok hozzá csak Wines programról, ill. van egy web-es java-s megoldás.
(#) gyula33 válasza Inhouse hozzászólására (») Csü, 20:20 /

Köszönöm , hogy gyorsan írtál.
A LINUX gondot okoz , üzembe kelet volna tenni valami régi wines gépet.
Kicsi utánanéztem , az URC009 beszerzése sem nagyon egyszerű . Magyarországon / ha jól néztem 5000 Ft.- fölött van , szállítással.
Viszont a német EBAY-on 5500 Ft.-ér van, szállítással együtt , SEG SYDNEY-re készítve.
Köszönöm még-egyszer .
Megrendeltem az EBAY-ról.
Üdvözlettel: Gyula
(#) Inhouse válasza gyula33 hozzászólására (») Pé, 19:33 /

Ne hülyéskedj már! Írtam az előző hozzászólásban levő linkről, sőt még én is linkeltem a beszerzési forrást, kattints már az URC009-re! 2990Ft...persze volt olcsóbb, én talán 1690-ért vettem párat...
(#) gyula33 válasza Inhouse hozzászólására (») Kedd, 23:58 /

Már mindegy, lehetséges, hogy kicsit elkapkodtam . Ma megérkezett Berlinből SUPERIOR 4in1 típus.
Úgy tűnik rendesen működik , felirat helyesen.
Egy problémát találtam , vagy lehetséges , hogy nem értek hozzá , nem találom a bemenet választót .
Manuálisan a tv nyomógombjairól indítva SOURCE-t ír ki. Ezen lehet választani pl. antenna , VGA stb.
Jó lenne ha a távirányítón is meglenne ez a választási mód.

Üdvözlettel:Gyula
Következő: »»   44 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Szept, 20. Sze
7:43:11
Jelenleg 204 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu