Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak

Témaindító: G-Lex, idő: Jan 9, 2006
Lapozás: OK   1253 / 1253
(#) Elektro.on válasza Wezuv hozzászólására (») Csü, 8:54 /

Te a HID PC oldali programját ,hogy valósítod meg?
(#) Wezuv válasza Elektro.on hozzászólására (») Csü, 10:27 /

Keress rá a mcHID.dll -re. E köré találsz libet, amit pl. .net-ben tudsz haszálni. Ha az USB HID Demo-ra keresel rá, találsz példákat, magyarul is.
(#) Elektro.on válasza Wezuv hozzászólására (») Csü, 10:34 /

Én a "HID_Library__.dll" -el oldottam meg.
Bíztam benne, hogy esetleg te külső dll nélkül meg tudtad oldani. Jó lett volna minden körítés nélkül egyetlen exe filet mellékelni a kapcsoláshoz.
(#) Wezuv válasza Elektro.on hozzászólására (») Csü, 10:44 /

Annak módja a Setup.exe
(#) icserny válasza Elektro.on hozzászólására (») Csü, 12:48 /

Idézet:
„Jó lett volna minden körítés nélkül egyetlen exe filet mellékelni a kapcsoláshoz.”

A HIDAPI forráskódja rendelkezésre áll. Senki sem akadályoz meg benne, hogy a hidapi.dll használata helyett beledolgozd annak forráskódját a saját programodba.
(#) Elektro.on válasza icserny hozzászólására (») Csü, 12:57 /

Köszi!
Ezt eddig nem találtam meg.
(#) pajti2 válasza Wezuv hozzászólására (») Csü, 19:26 /

Idézet:
„(Az SMD-ről annyit érdemes tudni, hogy sokkal olcsóbb, sokkal megbízhatóbb és egy idő után nagyon könnyű és kedvelhető megoldás.)”
(És hogy nem lehet breakout board nélkül a cuccot előtte próba panelon ellenőrizni.)
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Csü, 20:21 /

Tényleg nem akarok offolni sokat, ezért csak annyit mondok, hogy de bizony lehet. Bármit összelógatok SMD-kből is (nem tudok csatolni képet a fórummotor és a böngészőm miatt ). És a próbákat nem SMD-ből is össze lehet rakni, ha már erről van szó.
A hozzászólás módosítva: Csü, 20:23
(#) Wezuv hozzászólása Csü, 20:26 / 1

Ha netán valaki harmony-ben FTP szervert szeretne és néha lefagy a csatlakozáskor, annak az az oka, hogy rosszul állítják elő a hónap indexét a kiíráskor és túlindexelnek egy tömböt, ha 12. hónapra esik a fájl dátuma. Ezt az ftp.c fálban az 1384. sor körül találjátok. Egy -1 megoldja a problémát " >>5) -1 ":

1. sprintf(FileRecordsDateTime, "%3s %02d %04d", month[((newNode->file_stat.fdate & 0x01E0) >> 5)-1], (newNode->file_stat.fdate & 0x001F), ((newNode->file_stat.fdate & 0xFE00) >> 9) + 1980);
A hozzászólás módosítva: Csü, 20:29
(#) cua válasza Wezuv hozzászólására (») Csü, 22:41 /

Nice shot
(#) gyoran hozzászólása Vas, 20:01 /

Sziasztok, tud valaki olyan library-ról, és/vagy egyéb megoldásról, ami egy usb-s MS sidewinder pozícióit tudja PIC-kel feldolgozni. Esetleg érdekes lehetne robotok, repülők irányítására (nálam van egy már nem supportált appcopter, aminek tudom az IR vezérlő kódjait. Ezt Sidewinderrel irányítni... jó kihívás)
(#) gyoran válasza gyoran hozzászólására (») Vas, 21:16 /

Javítás: a joystick Logitech Force 3D Pro USB csatlakozóval.
(A sidewindert kidobtam már, pedig azzal gondolom könnyebb lett volna)
(#) pajti2 válasza gyoran hozzászólására (») Hé, 10:30 /

Kicsit pontosabban, egy joystick client usb driver-ének a dokumentációja kellene neked, hogy host-ként valamelyik pic-el használni tudd? Mert olyasmiért kb könyörögnöd kell majd a fejlesztő cég mérnökeinek és még meg is vesztegetned őket. Persze vannak usb communication loggerek (egy hirtelen talált példa: USB Logger) is teszt célokra, megpróbálhatod azzal kifürkészni, hogyan is dolgozhat az a joystick, de elleszel vele egy darabig, még ha egy joystick 3 tengelye + pár gombja nem is a világ legbonyolultabb eszköze.

És ugye biztos nem értettem félre, hogy Joystick-et szeretnél kezelni és nem egy AIM-9 Sidewinder-t célpontra irányítani?
(#) gyoran válasza pajti2 hozzászólására (») Hé, 18:36 /

Hajjaj, eszerint ez nem nyitott forráskódú....
De igen, kb erre gondoltam.
Nagyon bosszantott, hogy az a kis appcopter az IOS következő verziójától már nem támogatott. Viszont az IR kódját valaki szépen visszafejtette, ez gyönyörű feladat egy PIC-nek.
Már csak valahogy meg kellene neki mondani, mit csináljon (három tengely + gáz azt hiszem)
Hát akkor hagyom a társadalmat még érni rá...
Annyira elvetemült meg mégsem vagyok, hogy potikból csináljak.

Amire Te gondolsz azt én Tomahawkkal oldom meg.
Vettem az Obiban.
Szép piros feje és fanyele van.
A hozzászólás módosítva: Hé, 18:39
(#) pajti2 válasza gyoran hozzászólására (») Hé, 20:41 /

Szerintem nem csak usb-s joystick-ok vannak, hanem game portosak is, és azokat egy kicsit könnyebb lekövetni, hogyan dolgoznak - szimplán analóg poticsúszka van bekötve a csatlakozójukra. Mondjuk szétszeded, megnézed, mekkora potik vannak benne, hogyan vannak bekötve, és utána A/D-vel eljátszadozol velük. Ha jól értettem, neked csak a kezelhető mechanikára van szükséged, a hozzá tartozó vezérlést már megoldod magad. Ha csak a mechanika kell, arra kaphatsz készen megoldást nagyon egyszerűt is. Vagy például nézd meg ezt az ebay cuccot, közvetlenül hozzáférhető poti lábakkal: 1pc 4-axis Joystick Potentiometer JH-D400X-R4 10K 4D with Button Joystick (hirtelen ezt dobta google 4-axis joystick-re).
(#) gyoran válasza pajti2 hozzászólására (») Hé, 21:46 /

Köszönöm a tippet, a baj az, hogy 4-5 éve pont egy gameportosat dobtam ki
Nem vagyok 100-as az biztos.
Majd keresek valamit.
A hozzászólás módosítva: Hé, 21:46
(#) icserny válasza gyoran hozzászólására (») 6:38 /

Nem akarok nagy hülyeséget mondani, de az USB joystick nagy valószínűséggel szabványos HID eszköz, amely az USB.org honlapról letölthető dokumentumok szerint kommunikál. Az USB Logger vagy más, hasonló szoftverrel az üzenetcsomagok fülöncsíphetők és elemezhetők.

A Microchip MLA-ban célszerű utána nézni PIC mintaprogramoknak. Ha esetleg nincs USB Host Joystick mintapélda, akkor a Microchip fórumán van egy régi leírás, hogy az MLA USB Host Mouse mintapéldából Joystick fogadó alkalmazást fabrikálni.
Következő: »»   1253 / 1253
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Ápr, 25. Kedd
14:28:58
Jelenleg 395 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu