Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése

Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2054 / 2054
(#) Cinema válasza CHZ hozzászólására (») Nov 5, 2018 /

Így viszont megtévesztő lehet.
Talán még odaférne, hogy "Ext-Phono" így egyértelmű lenne, bár ma a sok felirat is elijesztő némelyeknek.
(Mert nem tudja, hogy melyik jelölés milyen készüléket takar és nem jön rá magától a sok amatőr.)
A "Tape" meg a "Tuner" lemarad?

Üdv!
(#) CHZ válasza Cinema hozzászólására (») Nov 5, 2018 /

Mivel én fogom használni, nem fog megtéveszteni. Előlapi kijelző is ad tájékoztatás róla.
Magnót, tunert sem használok, ha mégis szeretnék, AUX1 és AUX2 lehetőséget ad csatlakoztatásukra.
(#) Ixion77 válasza Ixion77 hozzászólására (») Nov 5, 2018 /

Elkészült az hangerőszabályzó helyettesítés ellenállásosztóval. Először fémréteg 0.6W Yageo fémréteg ellenállásokból, de az a változat nem bizonyult jobbnak a korábbi kínai DACT klón szabályzónál. Kellemetlen élességet kapott tőle a középtartomány. Másodjára egyszerű 0.25W-os szénréteg ellenállással próbálkoztam. Ez sokkal szebben muzsikál
Kérdésem, hogy ha tudom hogy fix -15dB gyengítéssel kívánom a fejhallgató erősítőt használni, akkor az általam alkalmazott megoldás az optimális (bemeneti jel csökkentése ellenállásosztóval), vagy a csöves erősítő más részén érdemesebb a változtatást végezni?
(Kimenő trafós erősítőről van szó, csatornánként 1-1 ECC89 és 5654W csővel.)
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2018
(#) Tubeamp válasza Ixion77 hozzászólására (») Nov 5, 2018 /

Elég ha a bemenetét piszkálod.
Dobj bele Dale RN-55/RN60 ellenállásokat, de a legjobb ha maradna a poti
Ha már foglalkozol vele, faragj bele egy kék Alps-ot a régi poti helyett.Szerintem.
(#) sardi_hunor hozzászólása Nov 6, 2018 /

Hello,

Egy gondolom buta kerdes de nem ertek hozza ezert kerdezlek titeket, illetve a neten sem talaltam ertheto valaszt a kerdesembre. Szoval van egy erosito amiben egy darab ECL86 van es annak a helyere tehetek egy EL84-et? fog az ugy mukodni, vagy mas a ket cso labkiosztasa es mukodese?
(#) mohinger válasza sardi_hunor hozzászólására (») Nov 6, 2018 1 / 4

Az ECL86 az egy trióda-pentóda, az EL84 pedig egy szimpla pentóda. Semmiképpen sem jó helyette. Szerintem Józsi véletlenül elnézte a kérdésedet, azért írta hibásan.
(#) kiszebra válasza sardi_hunor hozzászólására (») Nov 6, 2018 1 / 1

Ha nincs más, az ECL86 kimenőjéhez használhatsz EL84-et, de ahhoz kell valami meghajtás is még, ECC83 pl.
(#) Orbán József válasza sardi_hunor hozzászólására (») Nov 8, 2018 /

Üdv!
Ha véletlenül az EL84-es megoldás a szimpatikus, akkor kiszebra Kolléga tanácsa szerint ilyen is lehet. Az ECL86 kimenője működni tud vele.
(#) Moderátor hozzászólása Nov 9, 2018

Kérjük, hogy a folyamatos OFF-ot fejezzétek be.
(#) CHZ válasza mohinger hozzászólására (») Nov 9, 2018 / 14

Elkészült a phono előfok is hozzá. Végfok dobozába már nem fért volna bele, zaj (zavarok) szempontból sem lett volna jó megoldás.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2018
(#) csa7684 válasza CHZ hozzászólására (») Szo, 14:34 /

Milyen csövek vannak benne?
(#) CHZ válasza csa7684 hozzászólására (») Szo, 14:42 /

6N16B
A hozzászólás módosítva: Szo, 14:43

6n16b.pdf

(#) csa7684 válasza CHZ hozzászólására (») Szo, 15:00 /

Gratulálok hozzá! Jó látni ha valaki színvonalas alkotást tesz közzé!
(#) csibai válasza CHZ hozzászólására (») Hé, 16:16 /

Így néz ki egy gondosan átgondolt és kivitelezett elektronika!
Gratulálok! Gyönyörűség.
(#) Dr Endugu hozzászólása Sze, 10:15 /

4,5 kOhm primer ellenállású PP kimenőtrafó milyen végcsövekhez lehet megfelelő?
(#) Orbán József válasza Dr Endugu hozzászólására (») Sze, 10:46 /

Nálam van gyári AN kimenő 4.3k - 6550, KT88-hoz biztosan jó, a 4.5k is jó kell legyen.
Főleg, ha az áram terhelhetőség is passzol.
Következő: »»   2054 / 2054
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu