Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése

Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1917 / 1917
(#) silent15 válasza sturbi hozzászólására (») 18:47 /

Kikötött csatolókondival is sajnos ugyanez a jelenség. Ha kiveszem a csövet akkor stabil az előfeszültség.
(#) sturbi válasza silent15 hozzászólására (») 19:35 /

Akkor szerintem egyszerűen kevés a -40 V rácselőfesz, vissza kellene tenni a katódellenállást, megmérni azon mennyi esik és attól valamivel több rácselőfesz kell fixnek (mert az ellenálláson eső feszültséggel megnő az anódfesz).
Gerjedés ellen meg lehet próbálni a vezérlőráccsal sorba kötni egy 1 Kohmos gerjedésgátló ellenállást (ezt közvetlenül a foglalatra kell forrasztani, ennek másik végére jön a rácslevezető és a csatolókondiról a jel).
(#) silent15 válasza sturbi hozzászólására (») 19:39 /

Közben nézegettem a rajzot és én is ilyesmire jutottam. Legalábbis hogy nagyon sok neki a 420V ha fix biasszal csinálom. A g2 rácsra az adatlap szerint max 250V mehet, viszont a rajz szerint ahogy kötve van, úgy 420V megy rá 150R keresztül. Bár a rajz csak jó.

Arra mi lehet a magyarázat hogy eltűnik az előfesz? Kétszerezhetem csak nem tudom hogy mennyire használna, lehet maradok a katódellenállásnál.
(#) silent15 válasza sturbi hozzászólására (») 20:43 /

Visszaépítettem katódellenállással, szépen beáll a nyugalmi áram 56mA-ra, kicsivel több mint ~52V-os előfeszültséggel. Most szól, szépen működik. Egy kis kékes derengés van benne.
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy mennyire egészséges úgy járatni ahogy a rajzon van? Közel 420V-ot kap a g2, amit ha a megemelt katódhoz nézem akkor még így is 370V, ami több mint az adatlap megengedett 250V-ja.
(#) Peter_S válasza silent15 hozzászólására (») 21:32 /

Fix előfeszültségnél kevés a -40V, és sok a 420V.
Nézd meg a P50-es cső adatlapját, rajta vannak a tródás beállítások.
Csatoltam a GU-50 triódás görbéit is.
(#) Rahed Lee hozzászólása 21:47 /

Készülékházon belül hasznos a trafók árnyékolása és ha igen az alu, vagy az acéllemez a jobb erre a célra?
(#) FordPrefect hozzászólása 22:18 /

Idézet:
„Készülékházon belül hasznos a trafók árnyékolása”
Egyedi mérlegelés, nincs két hasonló eset a DIY-ben. ALU zéró, acél jobb, de problémát hozhat.
Következő: »»   1917 / 1917
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Frissek
2017. Feb, 22. Sze
23:23:19
Jelenleg 372 fő olvassa az oldalt
Online tagok:
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu