Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Soros port (com port)-ra diszkófény
 
Témaindító: muabid, idő: Ápr 13, 2012
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) muabid hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Hello

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy fujitsu stylistic 3500-asom. Sajnos az éríntőképernyő nincs benne is az usb foglalaton van az egér és igy sajnos az sub-s vezérlés nem jo maximum elószotoval. A soros (com 1)port-on keresztül szeretnék valamilyen diszkófényt vagy valami hasonló látványos dolgot vezérelni. Ehez kellene valami jo ötlet ami müködik is.

A gépről info: http://www.shopping.com/Fujitsu-Siemens-Stylistic-3500-FMW4503TX64A03/info
(#) nedudgi válasza muabid hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Szia. A DMX-ről hallottál már?
(#) Marci97 hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
hello engem a téma engem is érdekelt keresgéltem és találtam én úgy csináltam hogy az LPT porton keresztül egy léptetőmotort vezéreltem egy camcontrol nevű progiról és egy szkenner csináltam
: Marci97
(#) muabid hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
az a baj hogy nincsen nyomtató port rajta igy az sajna ki van löve.
(#) Szabi1 válasza muabid hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Üdv.
USB van rajta?
Egyébként ha nincs itt egy rajz Soros portról DMX re átalakító.
RD=RXD
TD=TXD
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Hozzá való programot jelenleg keresek, szólok ha megtaláltam. Egyébként van egy jó forráskód amit lehet át kell írni Sorosportra.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Milyen fényt akarsz?
Azért modnjuk a DMX et mert az egy olyan szabvány amire lehet kötni gyári Fényeket.
Én tudok egy elléggé egyszerűt csak egy kicsit sokba kerül, anyit csinál hogy szinesen bevilágítja a környezetet, ha érdekel írj.
(#) muabid hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
minden ötletett el fogadok.
1db usb port van rajta és oda elosztoval tudok dugni több dolgot. eredetileg érintö képernyös lenne de az a része hiányzik mivel be lett törve.

csatoltam a le irását a gépnek pdf file-t. ebben benne van hogy mijen portok találhatók rajta
(#) Szabi1 válasza muabid hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nah figyelj Bővebben: Link
itt leeht ugynevezett Dichro Filtert venni
Anyit csinál hogy akármilyen fényforrás fényét átszinezi, bizonyos kristályok vannak benne.
Ehhez ajánlok ceruzahalogént oylan 100w ost egy filterhez, már kapsz hozzá foglalatot.
Bővebben: Link2
Ez a rajz pedig arra kell hogy vezéreld a 220v os izzókat, és galvanikusan el lesz választva a 200v a PC től hogy ne legyen baj.
Annyi az egész hogy 5V ot kell kapjon a kütyü hogy be legyen kapcsolva a kütyü.
Én modnom neked nem fogsz csalódni ha megépíted nagyon jó fénye lesz.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 / 1
 
A soros portal való vezérlést meg azt megoldom. Programozni tudok.
(#) muabid hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
köszönöm szépen.
(#) Szabi1 válasza muabid hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nah ha még áldozol egy kis pénzt a PC fejlesztésére akkor semmilyen átalakítást sen migényel, NYomtatóportról kap 5V ot a kütyü és kapcsolja és igy garantálni tudom hogy zeneritmusra is működhet.
Bővebben: Link
Ilyet kéne venni a Laptoba és oldalt lehet bedugni.
Softwarenek kell winamp+ Wnd lpt plugin
Debug softwarenak jó az LPT Port Test Utility.
Remélem tudtam segíteni.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Ebből az egészből ez fog kisülni: Ilyen egy gyári

images.jpg
    
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nah itt egy kész rajz átalakítva, tuti hogy jó.
Bocsának elírtam valamit szával az opto 1 es lábára megy egy ellenállás aztán az lpt egy adatbitje.
Ahány adatbit van annyi vezérlést tudsz evel a módszerrel.
És ahány színű kell anyiszor építed meg.
A lényeg hogy mindegyik opto egy adatbitre menjen és lehetőleg egymás mellet legyenek.

optotriac.png
    
(#) muabid hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
tökéletes lesz
ezer hálám a segitségért.
amint kész vagyok vele (holnap kezdem is)
rakok fel képet és videot mijen lett a dolog
(#) Szabi1 válasza muabid hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Oké én is meg akarom csinálni csak most erősítőt csinálom, már az optok megvannak csak kene vegyek olyan filtert csak a gond az hogy én Erdélyben lakok, Debrecentől 30 km re és úgy sokba kerülne ha hozatnám ide. Más minden meglenne.
(#) muabid hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
az nincs közel szinte semmihez.
én Szeged-en lakok igy majdnem karnyujtásra minden van
(#) Szabi1 válasza muabid hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
A címet azért jó volna átírni.
Vagy egy átalakítót még iderakni a fórumba hogy legyen egy kis köze az rs232c porthoz.
Bővebben: Link
(#) kokozo válasza muabid hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szia! Nem akarok beleszólni de ha hosszabb távon gondolkodsz usb-s dmx-et csinálsz max 2000 Huf-ból kijön és ingyenes programot is talsz hozzá többet, például freestyler. A legtöbb új fény dmx-et is tud. Előnye 512 csatorna ellentétben az lpt kevés lábával szemben és a dmx-et lehet sorba fűzni tehát nem kell a gépedtől elvinni minden fényhez külön a vezérlőjelet, elég 1 vezetéket kihúzni. Hátránya nem árt ha van valamilyen (pic vagy avr) programozód mert az egyedi elektronikát programozni kell. Ha ez a verzió jobban tetszik van rá topic ahol az esetleges kérdéseidre szívesen válaszolunk!
(#) Szabi1 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
A gond az hogy az USB port foglalt. Másképp én is először azt ajánlottam volna.
(#) kokozo válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Usb-ben az a szép hogy viszonylag olcsó hozzá az elosztó. Kb 2000 a 4 portos
(#) Szabi1 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Az is igaz de ha nem ért PIC hez vagy AVR hez? mondjuk a PC küldő felét megoldja de a fogadó részét?
Az egész akkor benne lenne kb. 5000 HUFba, kábelt is kell venni
(#) kokozo válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
a pc felüli oldalhoz nem kell pic, nekem legalább is olyan van, Szegeden meg tuti talál olyan embert ha nem is ért hozzá aki felprogramoz neki 1 picet.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nem ide illik de én keresek valami akpcsolást DMX jel fogadásra és lehessen vele állítani hogy milyen csatornát fogjon. Vagyis legyen DIP kapcsoló.
(#) Szabi1 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
NA m1 akkor kérjünk meg egy moderátort hogy rakjuk át a hsz.- eket DMX es topicba.
(#) kokozo válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Bővebben: Link Itt találsz dimmertől kezdve dmx-es szervó léptető motor stb vezérlést.
(#) Szabi1 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Anyit kérdeznék hogy a kiment milyen áramot ad ki?
Optót remélem lehet vele kapcsolni.
Evvel az égetővel lehet felirni a programot? Bővebben: Link
Nem nagyon fogallkoztam AVR el. Programokat tudok írni C nyelven, de még mikrovezérlőknek soha enm írtam programot.
(#) kokozo válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Természetesen lehet rákötni optot is van ott az oldalon olyan kapcsolás ahol ledeket vezérelnek meg optokat róla 160 ohm-os ellenálláson keresztül lehet rákötni ledet( optot) sőt még fetet is.
Programot nem kell írnod az is van ott amihez csak akarod neked csak be kell égetned és kész is. Amit linkeltél égetőt úgy tudom elég egyszerű de működőképes.
(#) muabid hozzászólása Ápr 18, 2012 /
 
Kábelezés az max 3 méter lenne azt még valahogy ki birom. meg probálkozok minden lehetöséggel de az lpt-port -os vezérlés azért épitésre kerül részemröl. pic és avr pprogramozáshoz nem értek igy az részemröl nehézkes de tényleg lehet van itt Szegeden aki meg csinálja ismerösök között.
(#) Szabi1 válasza muabid hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Szerintem Az USB DMX átalakító jó csak nem eléggé, én ha pénzt áldozok rá akkor már veszek egy alap DMX pultot leagalább.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem