Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1067 / 1674
(#) vicsys válasza erdgab hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Köszönöm! Az alkatrészeket nehezebb volt felrakni, mint az smd cuccokat, mert itt nem tudtam pákát használni. Így is kellett a nagyítós fejpánt, meg a nagylevegő, hogy ne remegjen a kezem. A 3 pici kő, pedig igazi Swarovski kristály.
(#) vicsys válasza Mate55 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ez meg miféle panelterv? Nincsenek alkatrészek, a forrpontok külön-külön vannak és el van pazarolva egy piciri kapcsolás egy 160x100-as nyáklemezre. Ennek így nem sok értelme van.
(#) Mate55 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
A panel azért ekkora, hogy a tekercs a lehető legtávolabb legyen a többi alkatrésztől. A külön lévő forrpontok csak a rögzítést szolgálják.
(#) Mate55 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Kapcsolási rajzot tudsz küldeni hozzá?
(#) vicsys válasza Mate55 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ne hülyéskedj már! A képen lévő is le van vágva kisebbre... Én az összes forrpontrol beszélek.
(#) Mate55 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Ennek a nyáktervnek az alapján van elkészítve a kapcsolás. Akkora a panel, amekkora a nyákterv.
(#) sargarigo válasza Mate55 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
A két trimmer kondi szerepe között mi a különbség? A wifi antenna nem rontja el a kimenő jelet? Gondolom valami rádióval fogod, az meg nem éppen GHz nagyságrendben mocorog.
(#) vicsys válasza Mate55 hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Idézet:
„Akkora a panel, amekkora a nyákterv.”
Kb. a kékkel jelölt terület hiányzik a fényképről. Dehogy is van rajta! Mérd már meg vonalzóval a panelodat. Megeszem a kalapom, ha 100x160mm-es...

Kép1.jpg
    
(#) Mate55 válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 27, 2013 /
 
Nemtudom pontosan, hogy mi a különbség a két trimmer kondi között; De úgy vettem észre, hogy az egyikkel nagyjából be lehet állítani, a másikkal meg pontosítani rajta(műanyag csavarhúzóval). Antenna nélkül is elég nagy a hatótávolsága, a wifiantennával csak szobán belül próbáltam, de úgy jól működött.
(#) Mate55 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 27, 2013 / 1
 
Kinyomtattam a nyáktervet, és amekkora helyet elfoglalt a RAJZ, akkora nyákra vasaltam rá.
(#) Szammer válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Szia%
Nekem tetszik.
Régebben (úgy tíz éve) az öcsém csinált hasonló gyűrűket, fülbevalókat, karkötőket, csak fotózott maratásos technológiával, antikolva. Igaz a motívumok más jellegűek voltak.
A gyűrű annyiban volt más, hogy nyitott volt az személyre szabható méret miatt.
Üdv:
Zsolt
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) vicsys válasza Szammer hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Köszi. Ezen óra és egyéb réz alkatrészek vannak forrasztva. Szivesen néznék képeket, ha valahova feltöltötte.
(#) JZoli válasza eyess hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ebben a kapcsolásban nincs olyan elem ami az áramot korlátozná, szabályozná, így a nyomógomb megnyomásakor a már leírt elemek egyenáramú ellenállása határozza meg a töltőáramot, ami nagy valószínűséggel több lesz a műszer végkitérésénél. Ide ilyen esetre jobb lenne olyan nyomógomb ami a megnyomás idejére rövidre zárja az alapműszert így védettebb lenne. Vagy esetleg egy soros ellenállást iktat be a műszer áramkörébe, így védve a nagyobb terheléstől.
(#) Moderátor hozzászólása Júl 28, 2013
 
Urak!
Fejezzük be a végkitérés megbeszélését itt. Van akkutöltős topic, ott lenne a diszkurzus helye. Köszi!
(#) StefuPeti hozzászólása Júl 28, 2013 / 1
 
Sziasztok. Az egyik barátom csapágyboltjába lesz kirakva ez a "forgó csapágy", gondoltam megosztom veletek a képeket az építéséről.
(#) Bari- válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Gratulálok, nagyon jó lett

Bari
(#) StefuPeti válasza Bari- hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Köszönöm barátom.
(#) vicsys válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Szép lett, gratula!
(#) StefuPeti válasza vicsys hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Köszönöm. Igyekeztem kész lenni vele, hogy a HE találkozóra el tudjam vinni megmutatni nektek. Már várom a találkozót, nekem ez lesz az első
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) elektrorudi válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Szuper jó az ötlet, és a kivitelezés is, gratulálok!
Azt is megtudnád csinálni, hogy a golyók is forogjanak körbe, mint az igazi csapágyban?
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) StefuPeti válasza elektrorudi hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Szia. Tervben volt hogy a "golyók" olyan nyolcast formát írjanak le, de nem tudtam volna szépen megoldani. Ha van valami ötleted akkor azt szívesen olvasgatom, ugyanis ha ez a mostani "forgó csapágy" tetszeni fog a gazdájának akkor még kell belőle többet is csinálni.
(#) Alkotó válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ha van kedved még finomítani rajta, akkor célszerű lenne másképp megoldani a csapágy forgását. Ugyanis a csapágy nem így forog, ezért nekem -aki már láttam néhány csapágyat- nagyon feltűnő a hiba.
A golyóknak kellene körbe haladnia, méghozzá lassabban mint ahogyan a külső gyűrű forog. A sebességklünbség az itt most nem fontos. Szerintem lényegesen látványosabb lenne, és csak a programot kell módosítani. Javaslom kipróbálni.
Szerk.: Már más is javasolta, de azt nem olvastam mikor írtam
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) slogan válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Idézet:
„és csak a programot kell módosítani”

Na arra kíváncsi vagyok
(#) StefuPeti válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Szia. A külső gyűrű kétszer olyan gyorsan forog mint a golyók, lehet a videó nem adja ezt vissza rendesen. Igenis, a programon lehet módosítani de a "hardveren" már nem, talán majd a következőn.
(#) zolika60 válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Jó ez így. Gratulálok hozzá. Nyitva táblának tökéletesen megfelel. Nem hiszem, hogy a program módosítása több vevőt csalna a boltba.
(#) Mybuster válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Nagyon ötletes! És gyönyörű!
(#) lajos1969 hozzászólása Júl 29, 2013 /
 
Az általam módosított panelterv lemaradt hátha jól jön valakinek!
(#) pjg válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
A program maradt az orosz?
(#) eyess válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 29, 2013 1 /
 
Jó lenne ez így, csak a belső gyűrűnek ellentétes irányba kellene forognia , ami jelen esetbe áll.És a golyókat szemléltető ledek nem egyenként kellene körbe menniük , hanem mint futó fényként , és golyónkét futna körbe nem pedig ledenként.Akkor megkapnád a forgó mozgást , és persze ha variálni is szeretnéd , akkor időzítve jöhet az irányváltás stb .
(#) Alkotó válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 29, 2013 /
 
Igazad van, elkerülte a figyelmemet, hogy itt nem egy "teljes mátrix tábla" van, hanem csak az adott helyen vannak ledek, így azok térbeni elmozdítása valóban lehetetlen.
Következő: »»   1067 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem