Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házi készítésű nyákhoz forrasztásgátló lakk
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Psyfusion hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Hello!

Forrasztásgátló (lötstop) lakkot vagy valami azt helyettesítő megoldást keresek házi készítésű nyákhoz finom rajzolat esetén a forrasztás megkönnyítéséhez!
(#) kaqkk válasza Psyfusion hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
A nyák készítés kérdésekben 227oldal nézd meg
Én már találtam megoldást de senkit nem érdekel mindenki vasalni akar!
(#) ha6pc válasza Psyfusion hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Öööö...Izé!
Most akarsz forrasztani,vagy nem akarsz?
Arról van szó-ugye-hogy ne fusson össze a forrasztóón?
(#) kaqkk válasza ha6pc hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Igen arról van szó ! És az örr is tanulhat valamit (egy gyogyszergyártótól ) De csak ha akar !
(#) ha6pc válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Oké! Én ezt fenyőgyantával-túladagoltan-szoktam megoldani. Utóbb alkohollal lemosom.
Nem mindig sikeres a módszer.
(#) kaqkk válasza ha6pc hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Még mindíg nem érted miről vanszó! kérlek nézd meg a277oldalt!
(#) ha6pc válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Valóban nem értem.
Forrasztást gátló lakk kell,forrasztást könnyíteni.
Hát nem megy abba a tökfejembe...
(#) mex válasza ha6pc hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Gondolom azért kell neki mert különben véletlenül ott is kötést hozna létre ahol semmi szükség rá....
(#) kaqkk válasza ha6pc hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
A forraszás könyítésére tényleg tökéletes a gyanta !
A kérdező arra gondolt hogy két láb ,1láb és 1 vezetősáv
ösze forrasztását gátló bevonat .!
Gyárban használják a hullám forrasztáshoz(1 példa)
De ha megnézed láthatod hogy egyszerűen elkészíthető
és védi a rezet a későbbi oxidációtol is!
(#) kaqkk válasza mex hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Mex jól látja .Ő gondolkodik!
(#) lgyk válasza Psyfusion hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Hi!

Úgy, híjják, hogy lötstop lakk. Így lehet venni elektronikai boltban. Az egyéb lakkok (fotolakk, akrillakk) használata nem célszerű az esetleges toxikus bomlástermékek miatt. Egyébként manuális forrasztáshoz nem érdemes lakkozgatni, inkább jó pákát kell használni. Az iparban azért használnak maszkolást, mert utána folyékony forraszanyaggal megküldik a NYÁKot, és csak oda tapad az ón, ahol nincs lakkozva. Barkácscélokra - szerintem - tök felesleges...
(#) kaqkk válasza lgyk hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Szerintem is felesleges ha úgy készül a panel ahogy leírtam. csá 227old nyák készítés kérdések.
(#) PCB válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Szia !

Ez jó találmány a maszkolásra, csak nem minden panel igy készül. Viszont aki nem tudja kagkk módszerét használni, annak valóban nem érdemes a maszkolással foglalkoznia.
Szépen kell forrasztani, utána meg az egészet le lehet lakkozni az idő vasfoga ellen.

Üdv!
(#) kaqkk válasza PCB hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Hát igen vasaláshoz nem jó !
(#) PCB válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Szia !

Sajnos nem, azt is ki lehetne maszkolni, csak nagyon körülményes lenne inverz maszkot készíteni, és azt eltávolítani a lakk nélkül, főleg ez lenne a probléma.

Üdv!
(#) Norberto válasza ha6pc hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Idézet:
„Forrasztást gátló lakk kell,forrasztást könnyíteni.”


Most akkor el kéne dönteni, hogy gátolni akarod, vagy könnyíteni a folyamatot

Jelen topikban arról van szó, amit a gyári NYÁK-okon csak zöld színű lakk-ként lehet látni. TALÁN volt már ilyennel dolgod. Ha volt, akkor biztos emlékszel arra, hogy azt a bizonyos zöld színű réteget (ami manapság már lehet kék is, piros vagy akár fekete is) nem igazán lehet forrasztani...
(#) kaqkk válasza PCB hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Ezért maradok a fotózásnál nekem bevált, egyszerű ,jó,
időtálló ,mi kell még?
(#) kaqkk válasza Norberto hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
A kérdező a maszkolásra gondolt! Csak ott lehet forrasztani ahol kell (csak a forrszemeket)
(#) t6w6e6e6d6 hozzászólása Ápr 17, 2008 /
 
Szevasztok!!

Tudna valaki nekem mondani UV aktív forrasztásgátló lakkot?
Tipus és esetleg hol lehet kapni?
Előhívója ugynaz lehet mint a fotolakknak?(E140?)
(#) maanam válasza t6w6e6e6d6 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
A forrasztásgátló lakknak nincs előhívója, szitanyomással viszik fel a nyákra, ezután az UV megvilágítás hatására megszilárdul a lakkréteg.
(#) t6w6e6e6d6 válasza maanam hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
A szitanyomásosról tudtam. De valahol mintha azt olvastam volna, hogy létezik fotolitográfiás lakk is.
Olyasmi mint a fotolakk.
Ezek szerint nincs ilyen?
(#) maanam válasza t6w6e6e6d6 hozzászólására (») Ápr 18, 2008 /
 
Ipari szinten nem találkoztam ilyennel ami természetesen nem jelenti azt, hogy nem létezhet.
Sok értelme persze nincs sem gazdasági, sem műszaki szempontból.
(#) szaszilaca hozzászólása Jún 23, 2008 /
 
Sziasztok olyanban szeretnék érdeklődi hogy hobbielektronikai szerszámokat hol tudok beszerezni mint pl panellefuvató és szalagkábel betűző szerszám ebben kérem segítségeteke.köszönöm
(#) Frankye válasza szaszilaca hozzászólására (») Jún 24, 2008 /
 
Szia!
Például itt is be tudod szerezni őket.
(#) Laslie74 válasza Psyfusion hozzászólására (») Jan 25, 2009 /
 
ha erre gondolsz akkor az egyszerű latex bevonat amit a hullámfürdő után könnyen el lehet távolítani. A jukgalvánokba szeret beszorulni Szitázással lehet a legegyszerűbben felvinni. A megfelelő sűrűséget vízzel lehet beállítani. Házilag való beszerzésre megegyezik a barkácsragasztókkal pl UHU.
(#) tom75 válasza t6w6e6e6d6 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Peters.de-n nézd meg ott van ilyen lötstop lakk
(#) Sly hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
Hali.Gondoltam egy ilyen jellegű témának is helye van itt a fórumban hiszen a megtervezett-kimaratott nyák néha elég időigényes és hosszadalmas munkát vesz igénybe.Ezért a maratás után hogy megőrizzük a nyák "szépségét" lekell védenünk az oxidáció a zsir és egyéb szennyeződés ellen.Ezért kiváncsi vagyok ti milyen védelmet használtok erre a célra?Pl lakkozás.A vékonyabb pénztárcájú fórumtársaknak kedvezve otthon elkészithető védőanyagokat is meglehetne emliteni mivel ha a védőanyagot elő lehet állitani akkor miért vennénk??? :kalap:
(#) mex válasza Sly hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Azért a téma cimet ellenőrizhetted volna, nekem nagyon újmagyar
(#) Novak válasza Sly hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
Vékonyabb pénztárcájú fórumtársaknak otthon elkészíthető védőanyag? Most viccelsz?
800-1000 Ft egy TN140. Ami önmagában sem sok, főleg ha hozzávesszük, hogy azért igen csak nagy számú panelt lehet vele lefújni. Én évközben nem csak saját célra, de eladásra is elég sok panelt készítek, de így is simán kibír egy évet az ezer Ft-os TN140.
Ennél olcsóbbat...
(#) aticska válasza Novak hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
TN180
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem