Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Soros port illesztése 3.3V-os 433MHz-es adóhoz
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Báddzsó hozzászólása Máj 18, 2006 /
 
Helósztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehetne a pc sorosportjához illszteni egy 3,3 V-ról működő Telecontrolli RTFQ1 tip. RF adót?
az a 232-es ic már megvan, tehát a jel már ttl szinten van, de azt hogyan lehetne, hogy a logikai 1 az 3,3V legyen? Próbáltam 10k-s potival feszosztással, de nem ment.
Most tranyóval gondoltam, hogy megcsinálom, de abból nem lehet baj hogy a bázisra jutó fesz 5v amit meg átenged az 3,3, tehát nem mehet át vhogy a tranyón a 5V a adóba?
Kössz!
(#) cszotyi válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Helló!
A MAX 3232 ic a megoldás ha jól tudom ez 3V -tól műxik, vagy pedig próbáld meg 2,7V-os zenner diódával, szerintem működnie kellene.



itt a max3232 datasheet-je
http://pdfserv.maxim-ic.com/en/ds/MAX3222-MAX3241.pdf
(#) Gatery válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Ráadásul a max232 és 3232 lábkompatibilis
(#) Báddzsó válasza Gatery hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
köszi mindenkinek!, közben találtam egy doksit amin tranyoval van megoldva (nem pont 5vból 3,3v, hanem invertálás) megcsináltam úgy és most jó, csak invertálni kell a jeleket.
ha valakit érdekel itt a doksi: (az utosló lapon van a kapcsolás)

rrf.pdf
    
(#) Tomee válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
De tényleg az a legegyszerübb ha a max 232-t 3V-ról járatod! Én már csináltam és tők jól bevált.
(#) Gory válasza Tomee hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Annál is inkább, hogy a max232 is +-5,5V-ot ad le 3,3V tápfesszel és a max3232 is. nem is igazán értem minek gyártanak kétfélét. Annyiból job a 3232-es hogy elég neki a 100 nF kerámiakondi, úgyhogy ha SMD-ben gondolkodsz akkor kisebb helyen elférnek a cuccok.
(#) Báddzsó válasza Gory hozzászólására (») Máj 19, 2006 /
 
Idézet:
„a max232 is +-5,5V-ot ad le 3,3V tápfesszel és a max3232 is.”
ezt most nem értem, nekem pont az lenne a lénye, hogy a kimeneti logikai 1 az ne 5V legyen hanem 3,3, mind1, maradok a tranyós megoldásnál (már össze van forrasztva), a 3232 meg lehet jobb lenne, de nekem eleve a sorosportra van rádugva egy csatlakozó amiben benne van a 232 meg a kondik (smd, pont elfér benne) amit gyakran használok.
(#) Gory válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 19, 2006 / 4
 
Akkor félreértettem. Tehát neked csak annyi kell hogy az 5V-ból 3,3-at csinálj amikor logikai 1 van? Mert akkor kösd egy diódával meg egy kis soros ellenálásal a 3,3-as tápra azt a logikai jelet és ez majd nem engedi 3,3 fölé.
(#) Báddzsó válasza Gory hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Hát ezt nem értem, hogy gondolod. Tehát van a kimenetem a 232 icből ami ha logikai1 akkor az ~5V, ennek 3,3-nak kéne lennie.
(#) Sebi válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Egyszerű ellenállásosztó a megoldás:3,6k sorba a kimenettel, testre 3k-val, közös pont a 3,3V-os bemenetre.
(#) Gory válasza Báddzsó hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
Arra gondolok hogy egy soros ellenálás a jelvezetékre, utána meg egy shottky dióda mondjuk a 3,3V tápfelé. Másik megolsásnak ugyanígy valami soros ellenálás, meg egy 3,3V-os Zener dióda a föld és az ellenálás után párhuzamosan. De az a fesz osztó is jónak tünik.
(#) Báddzsó válasza Sebi hozzászólására (») Máj 20, 2006 /
 
feszosztó nem jó próbáltam, egy 10k-s potival
(#) Adam1985 válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Heló! Ha már felvetődött ez a 433MHz-es modul, érdekelne, hogy milyen antennát kell ezekre rákötni.
(rtq1-433,rrq2-433) Elég egy megfelelő hosszú drótdarab? Milyen hosszú? köszi
(#) Tom Lord válasza Adam1985 hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Ha jól emlékszem, a katalógusadat szerint 17 cm
(#) eSDi válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
Az is lehet megoldás, hogy beraksz egy puffer IC-t amit 3.3V-ról üzemeltetsz. Annak a bemenete meg lazán tudja az 5V-ot.
(#) Báddzsó válasza eSDi hozzászólására (») Jún 4, 2006 /
 
nekem már meg van oldva köszke..

Adam1985:
Ezekhez 1/4-ed hullámhosszúságú antenna kell amit ki lehet számolni. Ugye a rádiófrekis jelek fénysebességgel terjednek ami ~300000km/sec
ezeknek a frekije:433,92MHz tehát 300000000/433920000/4 méter hosszú antenna kell, azaz ~173mm. sima rézdrót tökéletes. antennával sem lesz jobb. Az adó, vevő lábára közvetlenül kell ráforrasztani. úgy a legjobb.
(#) Adam1985 válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Helósztok! Köszi az antennaméretet!!

Újabb problémám adódott. A 433Mhz es modulhoz az mc145026 és mc145027 párost szemeltem ki. Úgy vettem ki a dokumentációjukból, hogy 5 bitből álló címet kell megadni az adó és a vevő helyen és ezeknek meg kell egyezniük, hogy a 4 bites adat átmenjen. Meg is csináltam, a címzést 11111-re állítottam az encoderen és a decoderen, viszont a 4 bites adat nemigazán akar átmenni. Alapból 1111-en áll, ha egy 1-et 0-ra állítok az enkóderen, az megtörténik a vevő részben, de pl. már kettő nem lesz nulla. pl.:az 1001 már nem jelenik meg a vevőn, holott az adó részben a 4 bitből már kettő nulla. Meg igazából hol változik a dekóder kimenetén az adat, hol nem.
Tehát ha valaki ismeri ezt az áramkört, örömmel fogadok bármilyen felvilágosítást.

Köszi
(#) Tom Lord válasza Adam1985 hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Legjobb választás! Annó én is ezzel dolgoztam.
9 bitet tud kezelni az MC145026/MC145027 ebből 5 bit a cím (amit Te állítasz be és egyezni kell az adó és vevő oldalán is). A maradék négy bit amit az adón beállítasz megjelenik a vevőn. És úgy emlekszem, hogy van még egy jel ami megjelenik a vevő ami az adást jelöli.
A címzést szerintem ne csupa 0-ra, vagy 1-re állítsad.
(#) Adam1985 válasza Tom Lord hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
No igen, elvileg meg kéne jelennie a vevőn a 4 új bitnek, ha változtatom az adó oldalon, de nem mindíg történik. Ha igen, akkor is alig néhány kombináció jön létre.
Az lehet probléma, hogy a kapcsolásban a kondenzátorokat, mivel nem volt nekem megfelő értékű, többől raktam össze, hogy kijöjjön a megadott kapacitás?
pl az oszcillátorkörben.
Kipróbáltam úgy is, hogy a címzés nem csupa 1 vagy 0, Így a dekóder kimenetei meg se nyikkannak. Nem reagál.
Vagy erre már csak azt lehet mondani, hogy rosszul lett megépítve? Pedig már jópárszor átnéztem. Persze lehet hogy hibás.
(#) Adam1985 válasza Adam1985 hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Esetleg vannak jellemző tünetei annak, hogy tönkre van menve az MC145027,MC145026, vagy akár az adó vagy a vevő modul?
(#) Tom Lord válasza Adam1985 hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Szerintem kezd a boltban. Vegyél megfelelő alkatrészt és lehet jó lesz egyből.
(#) Sebi válasza Adam1985 hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Ez az IC-pár "egyparancsos". Ha egyezik a két oldalon a beállítás, egy kimenete aktív lesz. Ennyi.
Ezzel én úgy kültem 2 különböző parancsot, hogy első gombnyomásra elindult egy monostabil - mindkét oldalon - ennek kimenete mindkét oldalon átállított 1 bemenetet és a második nyomásnál már ez a kód volt a frankó. (egy nyomásra mindig csak zárt).
(#) Sebi válasza Sebi hozzászólására (») Jún 30, 2006 /
 
Nah, találtam adatlapot. Tényleg utal rá, hogy adtot is tud, de még nem láttam úgy alkalmazni.A régebbi autós távnyitókban volt, ott csak egy kimenettet tudott.
(#) Adam1985 válasza Sebi hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Újabb fejlemény.

Kipróbáltam az mc145026-ost és a 27-est úgy, hogy egyszerűen az enkóder kimenetét a dekóderre vezettem, tehát rádiómodulok nélkül. Így prímán működik, bármilyen 4 bites adatot át lehet vinni.(itt mindkettő 5V-ról üzemel) A rádiómodulok rákapcsolásakor azonban meg se nyikkan. Most az mc145026-os 3V-ról megy, a 27-es 5V-ról, mivel ez kell a moduloknak. Ez így jó??? Gondoltam, hogy esetleg a sok próbálgatás közben tönkre is tehettem a modul(oka)t...nem tudom, de egy biztos, ha úgy kötöm be a modulokat, hogy az adót csak ki be kapcsolhassam(semmi kódolás), a vevő érzékeli azaz egy tranzisztorral meghajtott led felvillan. Tehát ez alapján jónak kell lenniük.
Van ötletetek a megoldásra?
(#) Tomee válasza Adam1985 hozzászólására (») Júl 1, 2006 /
 
Kérdésem kicsit a rádiós témába vág.
Melyik a nagyobb térerősség -113 dBm vagy a -51dBm?
Szerintem a -51dBm, de nem vagyok bene biztos.

Üdv tomee.
(#) Glean hozzászólása Szept 23, 2008 /
 
Kedves Fórumozók!

Sokat böngésztem ezt a topicot, de igazán konkrét válaszra nem bukkantam.
Egyszerűen szeretnék illeszteni egy 3.3V-os ZigBee RF modult a soros portomra.
Jelenleg egy RS232-es PIC illesztés van rajta, de ez még mindig csak 5V
Tehát amire választ szeretnék találni:

Mivel tudnám illeszteni az RF modult egy PIC-hez?
Mivel tudnám illeszteni egy másik RF modult a soros porthoz?


Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!!
(Elég amatőr szinten vagyok, szóval nagyon hálás lennék ha egy kis magyarázatot mellékelne valaki)
(#) Glean válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Ez szép és jó, de kutakodtam kicsit, és egyre jobban összezavarodtam.

Valaki kérem segítsen!

Amiket eddig találtam:
Eszerint az oldal szerint, nem kell semmi szintillesztés a pic, és a XBee modul közé.
Wireless Communication with XBee Radios

Szóval ha hozzákötöm to-to nem fogja a pic 5V-ja lesütni az rf modult?

gondolom a sorosport-rf-t megoldom egy MAX232, és egy MAX3232-vel.

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) Báddzsó válasza Glean hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
feszosztóról hallottál már? pic 5 voltját leosztod 2 ellenállással 3,3 ra és kész. bocs sietek
(#) Glean válasza Báddzsó hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Akkor az oldalon feltüntetett közvetlen összekötés nem megoldható?
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem