Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR égetők
 
Témaindító: eastar, idő: Aug 21, 2014
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 56
(#) Csabix hozzászólása Feb 24, 2007 /
 
Sziasztok!

Azt szeretnem megkerdezni, hogy valaki tudja hol lehet STk500-as fejlesztoeszkozt vasarolni Budapesten?
A programozok sokasagat mar megelegeltem, egyik ezert a masik azert nem mukodik vagy nem tamogat valamit... ezert kell egy ilyen development board...
Elore is koszi..
(#) Stadi válasza Csabix hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
(#) Csabix válasza Stadi hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
Igen a Codixott tudtam, hogy ott arulnak de ott a legdragabb. es elfeledtem azt is irni, hogy olyanuzlet kene ahol helyben tudom megvenni az Stk500-at nem webshopos megoldasban....
(#) Stadi válasza Csabix hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
Akkor esetleg próbálkozhatsz ITT a Mikrokontroller lapon.
(#) Csabix válasza Stadi hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
Uhh, meglepo 10eFtal olcsobb az MSCben.
(mindketto netto ar). Innen lesz megveve valoszinu.
Stadi: neked van tapasztalatod az AVR programozok teren? epitettele mar es milyent?
(#) Stadi válasza Csabix hozzászólására (») Feb 24, 2007 /
 
Csak lelkesen használom a Google-t. Amúgy nem próbáltam még uC-t, csak uP-t (8085), és először PIC-ezni fogok majd, mert ahhoz több anyagot találtam. De a programozó építéséig még nem jutottam el (vizsgaidőszak és meló hegyek miatt).
(#) herzsolt hozzászólása Aug 3, 2008 /
 
Sziasztok!

Mivel látom, hogy USB-s PIC programozások tömkelege van itt, s atmel USB-s progizás kevésbé, így feltenném a kérdést, hogy milyen kapcs rajzot ismertek atmelekre? PL:89Cxxxx vagy 90xxxx és egyébb atmelekre. AVR-ek re elég sokvan, de 89Cxxxxx-re nem nagyon találtam.

(#) Lucifer válasza herzsolt hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
http://www.nongnu.org/avrdude/user-manual/avrdude_4.html#SEC4

A programozó hw pedig:

http://tuxgraphics.org/electronics/200705/article07052.shtml

Ja és a szokásos azbeszt.
Haszáld a keresőt meg a googlet.
(#) herzsolt válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 3, 2008 /
 
Köszi a válaszod, de ezek avr-ket tudnak progizni, de nekem jó volna egy olyan is, amivel régi klasszikus atmelt is lehet progizni az az AT89C5X és AT 89C2051-est. Ha nincs a gépen sorosport.
(#) spikk hozzászólása Szept 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Rendeltem egy Topi-féle programozót. Csak az a baj, hogy bár eleinte ment, már nem tudok programozni vele, mert nem tud programozó módba lépni (Entering programming mode.. FAILED
A videón láttam, hogy a sebességet lejjebb kell venni, de a legkisebbel is ezt csinálja, nem is tud a prociról adatot beolvasni. Azaz üzemel (szépen villog a 2 LED, azt tudtam feltölteni rá), de nem hagyja magát piszkálni.
Nincs valakinek ötlete, hogy mit sikerülhetett elrontanom?

Köszi!
Spikk
(#) spikk válasza spikk hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
A programozón felvillan a programozást jelző LED, és valami történik a procival is (reset?), mert elölről kezdi a benne lévő programot.
(#) spikk válasza spikk hozzászólására (») Szept 22, 2008 / 4
 

kontakthiba javítva
(#) Damian666 hozzászólása Nov 23, 2008 /
 
Hellósztok. A következő a problémám. Nemrégiben vettem egy stk 500-ast, avr studio 4-el programoztam attiny 45-ös prockót, meghalt a rendszerem, vírus miatt, majd új win, és minden progit ujra szettem netről. De miután ujra telepítettem az avr studiot, csak ujab verziót találtam, mert a régiek 1 hibaüzenettel leáltak a telepítéssel. De az újab verzió a az:
AVR studio 4 version:4.15 -az stk 500-asommal úgytűnik nem kompatibilis. Frissítést kér, majd mikor leokézom, kiírja hogy nem találja a programmert, és kilép. ha meg figyelmen kívül hagyom, és csak az procit törlöm majd felírok rá valami progit, lelassulva működik. Mi lehet a probléma? honnan tudnék nomálisan működő avr studió4 et leszedni?
(#) spikk válasza Damian666 hozzászólására (») Feb 16, 2009 /
 
Ha a kérdés aktuális még... Lehet, hogy rosszul rémlik, de amikor előtte írja az ablakban, hogy megtalálta a frissebbet, akkor kell neki azt mondani, hogy kösz, nem kell. (Cancel/Mégse)
(#) edison14 hozzászólása Nov 14, 2009 /
 
Hello !

Ezt a témát azért nyitom mert sokan megpróbálják az AVR processzorok programozását és van aki jobban ezzel szeretne foglalkozni. Viszont egy akadály van az egészben mégpedig a programozó kiválasztása. Sok programozó van AVR processzorok égetésére de mivel a PIC jobban elterjedt processzor ezért az AVR processzorok a háttérbe szorultak. Nos ITT van egy link ahol egészen jól leírják a BASCOM AVR nevű programot és sok példát biztosítanak a tanuláshoz. Valamint ITT található egy egyszerű programozó soros portra ami nekem nagyon jól bevált és elég sok processzort lehet vele égetni.
Viszont mivel sokunknak már nincs soros portja esetleg laptopról szeretne programozni annak be kell szereznie egy USB-s égetőt.

Remélem sok hobbistát akit eddig nem érdekeltek az AVR-es processzorok most belekezd mivel nagyon egyszerű és látványos dolgokat lehet kihozni ezekből a processzorokból.

Nos akkor térjünk a lényegre: egy USB-s égetőt szeretnék építeni lehetőleg minél kevesebb alaktrészből és olyat melyet tud kezelni a BASCOM AVR vagy AVR STUDIO nevű program. Egyet már építettem de nem akar működni már mindent átnéztem rajta és nem tudok rájönni mi lehet a hiba oka. cstolom a linket melyen megtaláljátok a programozó kapcsolási rajzát valamint a kezelőprogramját.

Kapcsolási rajz
ITT található.

Valamint a főoldal.

A segítséget előre is köszönöm valamint jó AVR-ezést kívánok.
(#) MaSTeRFoXX válasza edison14 hozzászólására (») Nov 14, 2009 /
 
Ajánlom ezt : Bővebben: Link

Több éve használom, tökéletesen programoz, semmi gond nincs vele, nincs vele szívás. Szabványos STK500v2-es, megy linuxon, windowson, elviszi az avrdude,avr-studio,winavr, meg azt hiszem a bascom is.
(#) idlob válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ja, ez jó, meg nemrég fejeztem be egy Topi féle programozót, az is szépen működik, bár csak Windows alatt próbáltam.
(#) edison14 hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
és olyan progizó nincs ami a processzort használja az USB adatvonalainak a feldolgozására és kompatibilis a fentebb említett programokkal??
(#) Josza hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
hali... nem tud valaki egy általa megépített és tökéletesen müködő, lehetőleg USB-s AVR programozó kapcsolást.. lehetőleg magyar leírással ami pontosan bemutatja a használatát?
(#) laci37 hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Ami égeti az AVR-t(vagy az alaplapot) az nem jó
(nem lehetett kihagyni )

ON

Az STK200 a legtöbb dologhoz tökéletes, csak van egy két dolog amit figyelembe kell venni, esetleg hozzá építeni: low pass filter az clock-ra; árnyékolt kábel

USB-s programozó két féle van: Az egyik nem is igazán programozó, az AVR-be bele van írva egy progi, ami kapcsolódik USB-re és eltölti a programot a maradék memóriába(kisebb procira nem jó mert kell hely a flashben a programhoz, és kell egy külső interrupt ami elindítja az USB-t), a másik verzió az amikor egyik USB-re programozott AVR-en keresztül programozzuk a másikat.
Viszont egyik se működik egy előre programozott AVR nélkül.
(#) edison14 válasza laci37 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Az AVR előreprogramozása nem gond mivel az a programozó amit említettem nagyon jól programoz és nagyon sok AVR-t lehet vele programozni. Nagyon kevés alaktrész kell hozzá és egyszerű a kezelése (külső programbetöltőnek PONYPROG a legjobb). Mai napig is használom csak egy a gond, hogy soros portról működik és nekem USB-s kellene.
(#) jeges válasza edison14 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Akor az stk500 ha usbre kell!
de ezel csak fel programozni tudsz pl debuggolni nem!
ha nem akarsz épiteni akor meg is veheted itt bár joval olcsobb meg veni de ezt is fel kell programozni!
mindenféleképen kell egy programozó ara meg legjobb és legegyszerübb a puferes stk200
stk200
Ez nem tesz kárt az lpt portban mert puferekel van leválasztva a lpt és a cél eletronika közöti kapcsolat!
(#) toto válasza edison14 hozzászólására (») Nov 16, 2009 / 4
 
A neten fellelhető AVR-programozók jó eséllyel működnek, nem úgy, mint sok régebbi PIC-es programozó.
Az általad belinkelt oldal szerint több verzióban is megépítették a programozót, szóval működni kellene.

Én a Topi féle programozót építettem meg, és az AVR-studióban rendesen beállított bitek után egyből működött.
STK500 és AVR-Doper kompatibilis egy jumper állításával választhatsz, hogy melyik legyen.
Az STK 500 kompatibilitással van egy apró probléma, hogy nem megy minden PC-s USB hardverrel. Ez nem a kapcsolás hibája, az USB kommunikáció szofveresen van megoldva az ilyen programozókban, és ez a megoldás nem 100%-osan kompatibilis. Nekem nem volt bajom vele, de állítólag 100 PC-ből 1-szer nem működik. Ezért AVR-Doper kompatibilis is, mert az mindig megy.
A NYÁK-ját átterveztem egy oldalasra.
Debuggolásra nem használható, csak programoz.
(#) edison14 válasza toto hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Azon az oldalon található egypár szoftver amik közül a KHAZAMA AVR-t és az eXtreme Burner-AVR-t próbáltam és egyik sem akarta felismerni. Egy hibát ír ki.
De van ott egy ilyen rész:

Download

Firmware and circuit

The following packages include circuit and firmware.
usbasp.2009-02-28.tar.gz (260 kB)
usbasp.2007-10-23.tar.gz (172 kB)
usbasp.2007-07-23.tar.gz (176 kB)
usbasp.2006-12-29.tar.gz (118 kB) Supports programmers with ATMega48 and ATMega8.
usbasp.2006-09-16.tar.gz (116 kB) New VID/PID!
usbasp.2005-11-14.tar.gz (175 kB)
usbasp.2005-07-03.tar.gz (166 kB)
usbasp.2005-04-21.tar.gz (169 kB)

És innét letöltöttem az : usbasp.2009-02-28.tar.gz

és ha azt kicsomagolod található benne három mappa egy readme és egy changelog text dokumentum.És a bin mappában levő fájlokat kell belemásolni arra a helyre ahová a khazama AVR programot telepítettük. Nos ezt meg is csináltam és utána felprogramoztam a programozó prociját majd beletettem a progizóba és elindítottam a programot. Ekkor kiírta a gép, hogy az usb eszközt nem lehet felismerni holott az eszközkezelőben megnyitottam és azt írta, hogy az illesztőprogram naprakész. hát rákapcsoltam az égetöre egy procit és megpróbáltam letörölni, de ekkor kiírta azt a bizonyos hibát. Megpróbáltam beolvasni és írni a procit de mindíg kiírta ugyanazt a hibát.

hiba.png
    
(#) Norberto válasza edison14 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Idézet:
„utána felprogramoztam a programozó prociját”


Lehet, hogy a Fuse bitek nem jól lettek beállítva égetés előtt?
(#) edison14 hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Az könnyen meglehet

Pony Proggal programoztam az AVR-t esetleg valaki használta ezt a programot és meg tudná mondani, hogy hol lehet a FUSE biteket beállítani. Esetleg hogy miket is kell pontosan beállítani?
(#) Dudus válasza edison14 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Command -> Security and Configuration Bits

HotKey ->Ctrl+S

A beállítások attól függenek mit szeretnél!
(#) edison14 hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Azt honnét tudhatom meg, hogy mit kell beállítani. Nem írtak semmit arról az oldalon, hogy mit kell beállítani vagy hogy mire figyeljünk programozáskor.
(#) pici válasza edison14 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Én nem javaslom a ponyprogot... dobtak már ki páran procit ez a programozó miatt. (pedig mindig visszalehet állítani a jó beállításokat, csak körülményes)
Pl az órajel beállítás pont ellentétessen van mint az adatlapban. (a bepipált a 0 )
És a többi programozó korrekt magyarázattal ellátva egyértelmű, mit állítasz be.

Edison14
"de mivel a PIC jobban elterjedt processzor ezért az AVR processzorok a háttérbe szorultak"
Ez nem igaz, max csak Magyarországon. Ahol Kónya mester ráállt a PIC-re és lefordított mindent magyarra, még adatlapot is és ezzel aratott a haza közönség körében. A világban Atmel cuccok vannak többségben.
De ha valaki kezdő és bizonytalan angolból, akkor kezdheti PICel. Van sok magyar leirás.
(#) edison14 hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Én már PIC-kel foglalkoztam elég sokat, de áttértem az AVR-re mert szerintem könnyebb kezelni az IO portjait valamint könnyebb programot írni rájuk. Igaz hogy még nagyon nem értek hozzá de valahol el kell kezdeni.
Következő: »»   1 / 56
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem