Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zanussi FLS 823 C mosógép
 
Témaindító: zoly15, idő: Júl 8, 2007
Lapozás: OK   1 / 3
(#) zoly15 hozzászólása Júl 8, 2007 /
 
Sziasztok abban szeretném a segítségeteket kérni hogy a mosógép nem akar centrifugázni csak 1 picit pörgeti fel utána nem megy tovább ezen kívül müködik minden rajta
képek csatolva a 2di képen látható a belseje és a 3. képen látható ellenállás több mint 150C fok
szabad neki ennyire melegedni ujjab korában nem volt ennyire meleg
előre is köszi

üdv!
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Hali!
Először nézd meg a motort, hogy jó-e.
Lévén, hogy minden más megy, biztos nem mechanikailag van gond.
Kérdés: Egy, vagy két motor hajtja?
(#) zoly15 válasza titi hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
szia!
1 motor hajtja több tekercsel de szerintünk vmi a mpogramkapcsolóval van mert 10ből 1 x jól megy és az ellenállásról mi a véleményed 150C fok az jó neki?

üdv!
(#) zoly15 hozzászólása Júl 8, 2007 /
 
elfelejtettem írni hogy ha vki tud kapcsrajzot adin az legyen olyan szives megosztani velem
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Ja, hogy van amikor jól megy?
Akkor is melegszik az ellenállás, amikor jól megy?
Segédfázisos a motor?
(#) zoly15 válasza titi hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
szia!
azt nem toom hogy segédfázisos-e ammotor de az ellenállás állandóan fűt és már belülről a tetejét is megégette igaz még csak fekete

üdv!
(#) erobi82 hozzászólása Júl 8, 2007 /
 
Én úgy jártam már többször is hogy a vízszivattyú egyszer eltömődött azt kidugítottam, majd most nemrég ismét eltömődött és le is égett.Tehát a mienk nem volt hajlandó centrifugázni ha a szivattyú nem szállítja a vizet(biztos van benne valami érzékelő)
Tehát ha hozzáférsz a szivattúhoz akkor próbáld meg leellenőrízni hogy az jó e.
Tudom látszólag nem függ össze a dolog a mi Whirpool mosógépünknek ilyen baja volt.
(#) zoly15 válasza erobi82 hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
oké köszi majd holnap kipróbálom
mindenesetre köszi a tippet
(#) titi válasza erobi82 hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Mondjuk ebbe lehet valami, de akkor miért megy néha?
Tényleg, amikor megy, rendesen nyomja a vizet?
Uppsz, most jut eszembe, ha a vízszivatyú nem megy, akkor mosás közben is gond lenne, mert közben is többször ki kell nyomnia a koszos vizet.
Persze lehet tévedek.
Van kondi a motoron? Hány kivezetése van?
A csatlakozókat gondolom már átnézted, hogy rendesen érintkeznek-e? (ha nem, nézd át, esetleg kontaktspray)
(#) zoly15 válasza titi hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
szia!
a motort nem néztem h érintkezik e a kondit holnap megnézem és a vizet kinyomja csak centrizni nem akar
és vki mondjon má vmit az ellenállásról is azért az a 150C fok nem sok 1 kicsit?

üdv!
(#) erobi82 válasza titi hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
ha a vízszivatyú nem megy, akkor mosás közben is gond lenne
Volt is gond nem öblített.Leállítottuk, hogy kiszedjük a ruhát, kieresztettük a vizet visszaraktuk a ruhát, hogy kicentrifugázzuk de semmi......
De legalább a szivattú nem volt drága olyan 2e HFt körül vettem, ettől függetlenül még lehet más a baj.......
(#) titi válasza erobi82 hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Ez esetben zoly15-nél nem ez a gond, vagyis nem a szivatyú.
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Hát nekem soknak tűnik a 150.
Nézd át az érintkezéseket!
Ha van rajta kondi, akkor biztos segédfázisos, és lehet, hogy nem kap meg 1 fázist.
Tehát, ha ez a helyzet, akkor lehet az is, hogy a kondi rossz.
Az is lehet, hogy a motor menetzárlatos.
Meg persze sok egyéb, pl a relé, ami a motort kapcsolja.
Egyébként meg derítsd ki, hogy az az ellenállás mihez kapcsolódik.
Kerestem rajzot, de nem találtam.
Ha kicsit több lesz az infó, folytatom.
Üdv.
(#) zoly15 válasza titi hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
oké 1 biztos hogy az ellenállás jól érintkezik---> be van forrasztva
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 8, 2007 /
 
Az érintkezéseket nem az ellenállásra értettem, hanem a csatlakozásokra.
(#) zoly15 válasza titi hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
oké értem
a mosógépben rellé nincs jah és tegnap elfelejtettem mondani hogy a mosásnál centrifugázik csak az öblítés után nem úgyhogy a kondi és a motor jó akkor mi lehet a gond

üdv!
(#) zoz11 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Kezdjük azzal hogy ebbe a mosó gépbe univerzális motor van egybe van a motorvezérlője a programkapcsolóval látszik is a 2. képen a tirisztor, az ellen állás normális esetben is tűz forró!!!! Ezzel csak annyit tudsz csinálni hogy lehúzol minden vezetéket a programkapcsolóról és minden kondiját kisütögeted ha akkor se megy rendesen akkor elszállt a vezérlő IC-je azzal meg nem tudsz mit csinálni. Már egy jó pár ilyen megfordult nálunk, egy másik programkapcsoló meg 20ezernél kezdőik használtba. Az hogy a szivattyúja nem megy annak meg semmi köze sincs a főmotorhoz, énnél a gépnél, az ujjbaknál van olyan ha nem megy a szivattyú akkor nem centrifugál.
(#) gerry válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Üdv!

Itt a kapcsirajz talán segít valamit.
Igaz nem magyar és valami ahoj poplacsek oldalra kellett regisztrálnom magam email, meg mindennel úgyhogy várhatom megint a spam áradatot.

FLS823C.pdf
    
(#) zoly15 válasza gerry hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
köszi majd meglátom mit sikerül kihámozni belőle
(#) még1MbR hozzászólása Júl 9, 2007 /
 
Sziasztok!
Érdemes a motor kondenzátorát megnézni, nekem is gyakran eljátszotta ezt a nem centrifugálok dolgot az FL- 622C és kiderült, hogy ki volt már száradva a kondi. A ráírt mikrofarad érték FELE! volt csak meg a mérés szerint!
Kondicsere után koppanásig töltve is teker vadul
Emellett a centrifugát tiltó nyomógomb is szórakozott már, nem érintkezett rendesen és emiatt is leállt a centrifugázás.
(#) zoly15 válasza még1MbR hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
szia!
ez érdekes kimérem én is
köszi a tippet
(#) még1MbR válasza gerry hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Melyik ez az oldal? Az FL-622C nincs fent véletlen?
Könyörgöm érte
(#) Tomee hozzászólása Júl 9, 2007 /
 
Üdv!

Nekünk is van / volt (nem használjuk, mert rossz ) egy ilyen FLS 823C mosógépünk.
Az mitől lehetett, hogy ha megpakoltuk ruhával, akkor nem tudta megforgatni a dobot. Üresen vitte csak teli nem. Olyan mintha elgyengült volna. De ez a jelenség egyik mosásról a másik mosásra jelentkezett….

Van valakinek valami ötlete ezzel kapcsoltban?
Köszönőm.
Tomee
(#) zoz11 válasza Tomee hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Nézd meg a motorba a szénkefét me mérd meg az álló részét hogy nem-e szakadt-e, vagy programkapcsoló
(#) zoz11 válasza még1MbR hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
ebbe a gépbe nincs kondenzátor!!!!!!!!!!!!!!! mert univerzális motor van rajta, vagyis szénkefésmotor. FL-622C-ben még hagyományos aszinkron motor van abba lehet az a hiba ilyen jelenségnél!!!
(#) pivi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Szia

Én is ilyen hibával küzdöttem, nekem a képen bekarikázott cső volt eldugulva, ami a vízszintkapcsolóra megy, tele volt mosószermaradékkal.

mosogép.JPG
    
(#) zoly15 válasza pivi hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Szia!
és akkor neked nem centrifugázott 1 általán vagy csak időnként mert ez azt csinálja hogy a mosóvizet kinyomja szépen de az öblítésnél nem akarja azért köszi


üdv!
(#) pivi válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Szia

Hosszabb szünet után az első mosás hibátlanul végigment, utána, pedig hol centrifugázott, hol nem
(#) Slope válasza pivi hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
Hali!

Pucold ki a szennyvíz szivattyút, illetve a lefolyó bűzelzáróját. Azért nem megy végig a program mert dugulás van...
Én egy Electrolux mosógéppel játszottam ezt végig, tisztítás után a hiba megszűnt.
(#) zoly15 válasza Slope hozzászólására (») Júl 9, 2007 /
 
szia!
és akkor esetleg programkapcsoló ne lehet a bűnös?

üdv!
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem