Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 113
(#) szeles válasza veroka hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Én is megköszönném, ha nekem is elküldenéd. Van a padláson 3 ilyen (ismeretlen állapotú) magnó, most készültem kidobni őket. Kidobás előtt megnézném, hátha lehet velük valamit kezdeni.
(#) tomi52 válasza szeles hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Ugye ez a "kidobás" nem komoly?
(#) ozpecs válasza szeles hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Nehogy kidobd alkatrésznek is érdekelne akár olcsón van nekem is kettő
(#) szeles válasza tomi52 hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
De!!
Egy intézményben kidobták őket pár éve.
Kiszedtem a kukából és levittem vidékre, ott van helyem a padláson, de már ott is útban van. Műltkor megnéztem, de pl. az egyik ráz, stb.
(#) tomi52 válasza szeles hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Azért értesíts, hogy mikor, és hol dobod ki, mert rögvest odaállok, hogy elkapjam!
(#) szeles válasza tomi52 hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
ozpecs és tomi32
Város? Holnap reggel megyek le vidékre (Szeged felé), felhozhatom Pestre.
(#) ozpecs válasza szeles hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Pesti vagy? HA igen, akkor megyek fel egy 10 napon belül én is pestre és összefuthatunk
(#) szeles válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
Igen.
Rendben felhozom, de nem tudom hogy lehet itt privátot írni. Nem szívesen írnám ide a telefonszámom.
(#) pucuka válasza szeles hozzászólására (») Jún 11, 2011 /
 
A fejlécben rákattintasz a nick nevére, és az adatlapon allul ott a lehetőség.
(#) tomi52 válasza szeles hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Én meg pesti vagyok!
(#) szeles válasza pucuka hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Kösz
(#) szeles válasza tomi52 hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
Akkor át is veheted. Felhoztam kettőt a háromból, egy marad dísznek.
Egyik a tiéd, a másik ozpecsé.
Többit privátban.
(#) veroka válasza szeles hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Ok, ahogy időm engedi, felteszem ide a pdf-et részletekben, hogy mindenkinek meglegyen
(#) szeles válasza veroka hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Kösz.
(#) coyote55 hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Látom, erről lemaradtam, hiába írtam PÜ-t :rinya:
(#) szeles válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Bocs, de én nem kaptam meg azóta sem
(#) szeles válasza coyote55 hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Utánanéztem.
1. A freemail az értesítést a SPAM mappába rakta Bezzeg a reklámokat nem oda teszi.
2. Nem tudtam, hogy itt helyben is lehet privát üzenetet olvasni, azt hittem csak a mailen jön.
3. Nejem morgott, hogy a harmadikat miért tartottam meg. Legyen neki is igaza, a harmadikat megkapod te. Ha legközelebb hazamegyek felhozom. Ára nincs, én is a kukából szedtem, fuvardíj egy üveg sör.
(#) veroka hozzászólása Jún 14, 2011 / 1
 
Akai 4000 sorozat magyar szervízkönyv. 1/7
(#) veroka válasza veroka hozzászólására (») Jún 14, 2011 / 1
 
Akai 4000 sorozat magyar szervízkönyv. 2/7
(#) veroka válasza veroka hozzászólására (») Jún 14, 2011 / 1
 
Akai 4000 sorozat magyar szervízkönyv. 3/7
(#) veroka válasza veroka hozzászólására (») Jún 14, 2011 / 1
 
Akai 4000 sorozat magyar szervízkönyv. 4/7
(#) veroka válasza veroka hozzászólására (») Jún 14, 2011 / 1
 
Akai 4000 sorozat magyar szervízkönyv. 5/7
(#) veroka válasza veroka hozzászólására (») Jún 14, 2011 / 1
 
Akai 4000 sorozat magyar szervízkönyv. 6/7
(#) veroka válasza veroka hozzászólására (») Jún 14, 2011 / 1
 
Akai 4000 sorozat magyar szervízkönyv. 7/7
(#) coyote55 válasza szeles hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
PÜ-ben megadom az elérhetőségemet, és akkor megbeszéljük a részleteket
(#) Gyimate hozzászólása Jún 20, 2011 /
 
Sziasztok!
Az utóbbi hetekben szereztem még 3 orsós magnót a Tesla B101-esem mellé, de az egyikért még el kell mennem. Annak a pontos típusát még nem tudom, amelyiket haza akarom hozni. Az egyik egy Tesla B47-es a másik pedig egy lámpás Grundig TK140-es. A b47-esnek a belső felépítése majdnem ugyan az, mint a b400-asnak (nem is csoda, hiszen a b4xx széria ugyan azon a minta alapján készült). Igaz, hogy már nagyon öreg egy magnó, de alig volt vele dolgom, csak pár apróságot kellett megjavítanom rajta és még a fej is elég szép benne. A grundig meg egy lámpás magnó elég sok mechanikai hibával (nem működik a visszacsévélés és az előretekerés), igaz, hogy még ez sincs idehaza. Viszont lenne két kérdésem a Grundiggal kapcsolatban: az első: lehet, hogy én néztem el valamit, de úgy vettem észre, hogy a sávkiosztás a magnón eltér a Tesláétól, ez valóban így van, vagy csak én néztem el egy kicsit? A másik kérdés pedig az, hogy ebben egy varázsszem tölti be a kivezérlésjelző funkcióját, és a kérdésem a következő, meglehet azt csinálni, hogy ne csak a felvétel hangerejét mutassa, hanem a lejátszását is (gondolok itt valami átkötésre, de ha úgy nem lehet akkor építek egy áramkört). Felfedeztem még egy érdekességet ezzel a magnóval kapcsolatban azt, hogy nem használtak benne külön hálózati transzformátor, hanem a motorra tekertek fel még 2 tekercset, az egyik a lámpák fűtőfeszültségét szolgáltatja a másik pedig az anódfeszültséget.
Mellékelek pár képet.
(#) Abukodonozo válasza Gyimate hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Szia!

Először is gratulálok a szép magnókhoz! Miközben néztem a TK140-est jutott eszembe, hogy láttam valamikor egy "szétszedtemet" Béka oldalán. Megkerstem, hátha segít valamiben: Gründig licensz alapján gyártott Unitra ZK140
(#) Gyimate válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 20, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm, nekem is feltűnt, hogy nagyon hasonlít egy Unitra gyártmányú magnóhoz, de azt hittem, hogy csak véletlen.
(#) elektrorudi válasza Gyimate hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Hali!
Szerintem a sávkiosztást elnézted. A négysávos orsós magnóknál (mindkettő ilyen) az egyik irányban az 1-3 sávok, míg a másik irányban a 2-4 sávok működnek. Ha sztereó a készülék, akkor ugyan ezek a sávok felelnek meg a bal-jobb oldalnak. Ez a megoldás elég jó sávelválasztást ad. Más a helyzet a kazettás magnóknál: ott az egymás mellett lévő sávok tartoznak össze: 1-2 3-4. Bár ebben a formában nincs értelme emlegetni, hiszen a "4 sávos kazettás magnó" fogalom nem létezik...
A kivezérlés jelzőt szerintem ne bánsd! Miért?
- A lejátszáskori ellenőrzésnek csak akkor van értelme, ha össze tudod hasonlítani a felvételi kivezérléssel. De... ezek a kivezérlés jelzők olyan kicsik és pontatlanok, hogy semmilyen értelmes dolgot nem tudsz róla leolvasni. Talán 30-40 évvel ez előtt, a "csicsa" kedvéért átalakította volna az ember, de manapság ez értelmetlen egy ilyen készüléknél. Sokkal "értékesebb" marad, ha meghagyod eredeti, gyári állapotában!
(#) Gyimate válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
A sávkiosztást azért nézhettem el, mert eléggé furcsán vannak a gombok feliratozva, és ahol kipróbáltam a magnót találtam egy olyan szallagot, amelyiknek az egyik sávján visszafe volt felszedve a zene, azért gondoltam azt, hogy más a sávkiosztás.
A kivezérlésjelzőt meg én is csak a "csicsa" kedvéért szeretném átalakítani, mert tetszik a varázsszem fénye.
Még annyit jegyeznék meg, hogy a TK140-esem egy kissé eltér attól amit Abukodonozo belinkelt, az enyémben 5 lámpa található, de szerintem azért raktak bele ennyit, mert ezen eltekerhető a felvétel gomb és így van rajta autómatikus szintbeállító.
Következő: »»   21 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem