Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Flash írás (programozás)
Lapozás: OK   1 / 3
(#) Thowra hozzászólása Máj 21, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Kaptam egy hibás routert ami teljesen el lett flashelve.
Semmi normál módon (soros port, LAN) nem lehet hozzáférni, csak a ledek világítanak folyamatosan.
1 napi Google után se sikerült feléleszteni.
A flash 25p32v6p típusú, adatlap ITT található. Egy egyszerű programozót szeretnék építeni hozzá amivel be tudnám égetni a firmware fájlt. Ehhez kérnék segítséget.
Milyen égetőt és progit javasoltok hozzá?
Szerintetek elindul ha csak a gyári flash tartalmat töltöm be? Sajnos a benne lévő bootloadert nem találtam sehol?
Előre is köszönöm.
(#) watt válasza Thowra hozzászólására (») Máj 21, 2011 /
 
Az áramkör biztosan nem bonyolult, mert ez egy SPI portos Flash(egy LPT, vagy COM port is elég lehet némi illesztéssel). Viszont nem nagyon ismerek olyan programot, ami ezt kezelné. Pedig nem túl bonyolult a protokolja, nem lenne nehéz programot írni rá, persze ha értesz a programozáshoz... A google nem segít? Esetleg a willem? De ha jól rémlik 32Mbites példányokat nem kezel...
(#) Thowra válasza watt hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Üdv!
Google sajna nem segített, egész nap azt faggattam de semmi. A routerbe a soros porton kívül van még egy csati de arról semmi leírás, 1 helyen említik, hogy jtag de semmi konkrétum. Jtaghoz progi sincs.
(#) watt válasza Thowra hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Azt csak úgy lehetne, ha kiforrasztod. Kivétel, ha valami gyári programot tudsz szerezni hozzá...
(#) Afara válasza Thowra hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Üdv!

Azt meg lehetne tudni, hogy milyen típusú router?
Illetve, hogy milyen az IC tokozása?
(#) Thowra válasza Afara hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
A router típusa TP-LINK TL-WR841ND V3

Watt, A kiforrasztás nem gond, ha azon múlik kioperálom.
(#) Lucifer válasza Thowra hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
SPI flash írására Linux alatt a flashrom kiváló a következő LPT portos adapterrel:
http://rayer.ic.cz/elektro/spipgm.htm
(#) Thowra válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Ez jónak tűnik.
A gépemen van linux és a csomagkezelő szerint a progi fent is van.
A hardvert elkészítem, a programot viszont nem tudom hogy kell használni. Írd le kérlek, linuxba nem vagyok túl jó
(#) Ktulu válasza Thowra hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Ezt mar probaltad?
Bővebben: Link
(irtad, hogy soros porton sem reagal, de gondoltam megis belinkelem)
(#) Thowra válasza Ktulu hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
Ezt már néztem, ez alapján kötöttem be. Egy max 3232 ic illeszti, a 3,3V ot a router tápja adja. Bekapcs után csak nullákat küld, semmi értelmeset. Egy másik azonos típussal néztem, az rendesen bootol, kiír mindent menet közbe. Ennél a bootloader se indul el azért gondoltam, hogy beírom máshogy a flash tartalmat és remélem így elindul, bár működő bootloader nélkül kérdéses..
(#) abcdabcd válasza Thowra hozzászólására (») Máj 22, 2011 /
 
A Willem-mel kompatibilis ezo-flash tudja programozni elvileg ezt az ic-t EzoFlash Ic adatbázisból
Viszont relatíve egy IC temető vagy 10db TTL ic van benne, párhuzamos portos... van hozzá vasahlató nyákterv, bár én még nem építettem meg, csak tervezem, ahogy olvasgattam már egy ideje fejlesztgetik, szóval remélhetőleg működik... a willem programjával is működik, csak az áramkör van áttervezte, a foglalatokat mindet leszedték róla, csak a prg fesz, címbusz, adatbusz, vannak kivezetve egy 2x16-os csatlakozóra, és vannak az oldalon szintén vasalható tervvel, vagy akár magadnak is megrajzolható egyszerű adapterek, amik erre a csatlakozósorra illeszkednek, a különböző foglalatú ic-khez
(#) abcdabcd válasza Thowra hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Flashrom -- help
és ott leírják, hogy mit és hogy, én legalábbis az alapján ki tudtam bogarászni, hogy hogy kéne használni, viszont én hálózati kártyát akartam volna használni eeprom égetéshez, viszont az egyik tipus (realtek) fel sem ismerte az eepromot, a másik (3com) ugyan felismerte, viszont kiírta, hogy túl nagy méretű volt neki (512k paralell eeprom)...

Az oldalon túl nagy technikai támogatást se találtam (van egy hw lista, de semmi korlátozást nem írtak egyik kártyához se)

Van egy irc csatornájuk, ott tényleg próbáltak segíteni, de fogalmuk sem volt, én magamnak találtam meg a 3com és a realtek dokumentációját is amiszerint a 3com(a használtban általam talált összes tipushoz kikerestem a leírást) max 128k, a rtl meg max 64k-t támogat, az irc-n nem tudta senki se megmondani ezt...

Viszont ha a kolléga által linkelt spi adapter jó, akkor próbáld meg, talán a flashrom meg tudja írni, elég egyszerű az adapter maga... próba szerencse...
(#) watt válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Lehet, hogy nem kell az egészet megépíteni, miután ez egy SPI Flash. Igaz, ki kéne válogatni mi kell és mi nem...
(#) Thowra hozzászólása Máj 23, 2011 /
 
Kiszedtem a flasht és gondoltam megnézem mit csinál nélküle. Semmi változás nem történt, megnéztem szkóppal kiszedés előtt és utána is a lábait de sehol semmi jel. Lehet, hogy a bootloader nem itt tárolódik és mivel sérült így nem is foglalkozik a flash tartalmával, így viszont hiába égetném bele a firmwaret 1 próbát azért megér a dolog.
(#) Lucifer válasza Thowra hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Kiolvasni:
  1. sudo flashrom -p rayer_spi -r out.bin

Írni -w argumentummal.

Ha van két egyforma eszközöd cseréld meg a két flashet hogy ne szivasd magad, ha esetleg mégsem ez a baj.

Utolsó postodra reagálva igen a booltoader is ezekben van.
(#) Thowra válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Üdv!
A másik eszköz jelenleg használatba van így nem tudom kicserélni a flasht. A rosszból kivettem és csináltam átalakítót hozzá, így rá tudom kötni a pc re. Próbáltam kiolvasni a fent leírt paracs segítségével de nem olvasta ki, Próbáltam simán R paraméterrel is de nem olvasta ki, a portomon van egy monitor eszköz ledekkel, azon sincs változás. Mi lehet a hiba? Azt meg kell adni kiolvasásnál, hogy milyen eszközt akarok kiolvasni?
(#) abcdabcd válasza Thowra hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Legalábbis hálózati kártyával, felismerte magától az eeprom tipusát, olvasásnál lehetett a --force opcióval és a chip tipus pontos megadásával kényszerített olvasást csinálni, viszont írásnál azt írta nekem akárhogy próbáltam, hogy írni csak akkor hajlandó ha felismeri a chip tipusát, kényszerített írást ha jól emlékszek nem tud.... persze soros/párhuzamos portos eszközzel nem próbáltam...
(#) Lucifer válasza Thowra hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Az ilyen SPI flashekben van ID, elvileg azt olvassa ki, és onnan tudja hogy kivel van dolga. Tápot kap az IC?
(#) Thowra válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Tápot kap.
Próbáltam többféle hálókártyával de eddig egyikkel se ment se a párhuzamos portos adapterrel .
(#) abcdabcd válasza Thowra hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Akkor lehet nem jó az ic-d... nekem legalábbis volt ilyen, amit nem ismert fel a hálókártya, azt elvittem egy helyre, hogy megírják és ott azt mondták, hogy nem jó, aztán elvittem azt amelyik darabot felismerte és azt ott meg is tudták írni nekem...
Ha sehogy se sikerülne, próbáld meg esetleg a Mikronika nevű céget, a Budafoki úton, nekem ott írták meg, az enyémet 490-ért...
(#) Lucifer válasza Thowra hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Hálókártyákkal csak párhuzamos flasheket/eepromokat/whatevert lehet írni. Az LPT portos cucc egyszerű mint a faék, nekem eddig mindig működött. Keress esetleg valakit akinek van willemje.
(#) Afara hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Ha SO-8-as tokozású és nem Wide-os, akkor meg tudom írni neked, ha semmi más módszerrel nem jön össze az írás nálad.
(#) Thowra hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
A fejlemények:
Sikerült beszereznem egy willem programozót és azzal sikeresen megírtam a flasht. A firmware már benne van de hiába rakom be a helyére nem történik változás. Lehet, hogy a firmware nem tartalmazza a bootloadert és nem tud betöltődni a firmware mert nincs ami betöltse? Lehet, hogy a bootloader nem a flashbe tárolódik hanem a procinak van egy saját rom része és abba lenne ha lenne?
(#) Lucifer válasza Thowra hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Milyen tartalommal írtad meg a flasht? Azzal amit kiolvastál a másikból?
(#) Thowra válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Egy openwrtvel próbáltam mert a másik router most nincs nálam.
(#) Lucifer válasza Thowra hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
Akkor azért nem megy. A flash elején lennie kell egy bootloadernek ami majd bootolja az OpenWRT-t. Ha a másikra raktál már OpenWRT-t akkor jó eséllyel ki lehet dd-zni a bootloadert, és azt írni fel a flashbe majd a bootloader felírása után azzal húzni fel a rendszert tftp-n.
ügyelni kell a bytesorrendre ez esetben. A legtisztább azonban a jó eszköz flashének kiolvasása és felírása lenne.
(#) Thowra válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 29, 2011 /
 
A másik routert jövő héten megnézem ha addig nem találok mentést. Sajna eddig nem találtam bootloadert bele.
(#) Thowra válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 14, 2011 /
 
Üdv!
Lassan de eljutottam a másik kiolvasásáig és a hibásba beírásig. A hibás nem éledt fel . A flashen kívül lehet még máshol is valamilyen adat ami elszállt vagy itt minden adat a flashba tárolódik?
(#) Lucifer válasza Thowra hozzászólására (») Jún 16, 2011 /
 
Régi ARM procikban volt valami pár KB felső flash amire előszeretettel pakoltak bootloadereket. Ma már ez nem divat.
(#) Edimax hozzászólása Okt 6, 2015 /
 
Üdv: Ezt a kis W25Q64BVSFIG Winbond spi flash-t kéne be programoznom, nos ebbe kéne kis segitség.
Itt a kép- ben van a bekötése.
Hogyan kössem be programozó ISP csatival.
Remélem érthető.
Köszi.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem