Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA 8920 D-osztályú végerősítő
Lapozás: OK   1 / 2
(#) ImiDj hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
Hello nem talaltam ilyen topicot azert nyitotam ezt.Szerintetek hogy szol egy ilyen vegerosito?Velemenyeteket varom ha esetleg megepitete valaki.
Elore is kosz
(#) Nagy Tamás válasza ImiDj hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Szia! Szerintem hangoskodni jó lehet,de hifi célokra én nem használnám .Legalábbis nagy hangerőn. A 100w -os teljesítményt kb 3 ohm-on adja 27v tápfesz mellett 10% torzítással. Ez már messze nem hifi.Vannak ennél jobb tda-k.
(#) ImiDj válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Azert ezt akarnam mert van egy 100va-os toroidom es annak akarnam ezt.A trafobol 2x22 ac jon ki.En 2x40-re gondoltam hogy leadna.Meg ez d-osztalyban keves elvesztet energia a AB-osztaly dupla enyit fogyaszt majdnem.It egy kis tablazat jol johet azert kosz
(#) Tomi20 válasza ImiDj hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Heló
Szerintem ez a táblázat semmit nem ér, elég futurisztikusak az adatok. Valóságban jóval kisebb teljesítmények vannak minden tápfeszültségnél.
(#) ImiDj válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Ja ez csak egy tablazat. :yes:
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
kis hangerőn nem lehet nagyon rossz.de tényleg csak szobahangerőn. De a 22v ac az már sok lesz!!!
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
(Hacsak le nem szabályzod a dc feszültséget.)
(#) ImiDj válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Nekem szobaba kell.A lenyeg ne fogyaszon sokat,ne melegedjen megis legyen benne egy kis ero.A 2x22ac nem sok mivel pufferen keresztul 2x30v-ot kapok ami meg eppen elmegy mert 2x33v-nal al le.Kosz az eszrevetelt.
(#) ImiDj válasza ImiDj hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Es ehez mit szoltok
(#) damkodav válasza ImiDj hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Én úgy látom 30 voltot még elvisel.

22 ac =31 dc
és ebből pont lejön 2 szer 0,6 pont 30 körül öröm

Bár a fesz úgyis leesik ha nincs rendesen pufferelve, úgyhogy rakj rá rendesen vagy 10000mikrót

Amúgy jó kis IC ez még koppanásgátló is van benne.
(#) damkodav válasza ImiDj hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Szerintem az előzőnek sok külön opciója van szerintem az jobb koppanásgátló, lágyindító(bár ekkora teljesítménynél lényegtelen)

Meg a másodikban sokkal több a szűrő tag ha jól látom talán azt nehezebb kivitelezni.Bár a THD értéke ugyanolyan teljesítménynél jobb.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
A tda 7294 sokkal jobb ic!
Bővebben: Link

Legközelebb használd az URL gombot, légyszives! --vicsys
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 9, 2009 /
 
Lényeg hogy a dataseetcatalog-ban minden benne van.
(#) damkodav válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Ezt én is tudom ajánlani!
(#) Bassmester válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Jónak jó a 7294, (nekem is van) de az nem D-osztályú és bizony tud fűteni rendesen. Végül is 3000 Ft körül van egy ilyen 8920, egy próbát megérhet. Ha kis dobozban kell elférnie, kis hűtővel, szerényebb táppal, akkor jó választás lehet.
(#) Hoffer82 hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
Sziasztok!

Érdekesnek tűnik a kapcsolás. Néhány éve építettem egy D-oszt. erősítőt TPA3001D1 IC-vel. Ez egy 1x20W-os erősítő, és max. 18V-ról megy. Hűtést csak annyit igényel, hogy az alatta lévő réz fólia vezeti el a hőt. Erős igénybevétel esetén is csak gyenge langyosodást tapasztaltam. A lényeg - amiért írok -, hogy nem voltam elszállva a hangminőségétől. Tisztán szól, de nem sorolnám a Hi-Fi kategóriába. Ráadásul elégtelen szűrés és árnyékolás esetén még a 10m-re lévő rádióvevő vételét is elnyomja. Ezek az erősítők arra lettek kitalálva, hogy az olcsó, eldobható kínai "házimozi" rendszerekben "izmos" hangzást nyújtsanak. És itt a lényeg. Kis helyet foglalnak, jobb hatásfokúak, ezért nem kell annyira hűteni, nem kell nagy Alu hűtőborda (az alu ára nem fog csökkenni, még ha a kínai is gyártja), és nem kell akkora tápegység sem. Mindezek az okok vezettek oda, hogy egy ilyen készüléket már 20E Ft alatt is meg lehet kapni, hangzásban viszont..... pfff.. Ha jót akarok, akkor építek magamnak egy igazán Hi-Fi 2x20W-os AB-oszt. erősítőt. Egy lakószobába ennyi is bőven elég. Amíg koleszos votlam, addig a szobatársam 2x1W-os (!) erősítőjével és két SAL hangfalával szólt a film, és meglepően nagy hangerő társult hozzá, élvezhető minőségben.
Janó
(#) ImiDj válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
Most tda7294 van benne az erositomben de sok az elvesztet energia.Azert gondoltam erre a kapcsolasra de elobb megkerdezem masok velemenyet is.Azert ki fogom probalni,sokat nem veszitek vele
(#) ImiDj válasza ImiDj hozzászólására (») Feb 10, 2009 /
 
A puffer 2x3300 meg 6x4700uf az szerintem eleg.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 10, 2009 / 4
 
Én nem fecsérelnék időt és energiát egy ilyen d osztályú akármire. De ez lehet hogy csak én vagyok.
Hagy fűtsön ,zabáljon, de legalább nagy hangerőn is szépen szóljon. Egyébként voltak a Sípos Gyula könyvében olyan kapcsolások amikben csatornánként 6 db(To3) tranzisztor ment A osztályban a végfokban. Na az mennyit fűtött!
(#) Bassmester hozzászólása Feb 10, 2009 /
 
Vajon hogy működne híd üzemben? Úgy volna az igazi... Majd csak lesz egy vállalkozó kedvű emberke aki majd megépíti és beszámol a tapasztaltakról
(#) ImiDj válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
En is megvagyok elegedve a kis tda7294-el de ki szeretnem probalni ezt is.Hat meg a hat db To3-as bisztos futott meg jo hogy vanak AB-osztalyu vegek maskep elege meleg lenne a hangulat mondjuk 2x400w RMS eseteben.Jo ezt nem nagyon hasznalyak nagy tejesitmeny eseteben.Nekem van 1 100va-os toroidom es ebbol szeretnem a max-ot kihuzni
(#) ImiDj válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 11, 2009 /
 
Egyszer kiprobalom ezt az erositot a tda7294-hez hasonlitva ugy hogy egyszer a tda8920 lesz ra kotve a trafora utana meg tda7294 akkor majd beszamolok az eredmenyrol.Engem az erdekel hogy menyire befolyasoja a d-osztaly a hangzast.De eloszor meg kell epitsem tda8920-at.
(#) arpi28 hozzászólása Jún 22, 2009 /
 
Sziasztok.....igaz régóta nem írt senki ide ,de nem baj
Nekem van TDA 8920TH 6ch gyári végfok panelem.6X80W-os,+-25V kell neki.11X12cm a panel amin rajta van a 6ch hűtéssel.Gondoltam beröffentem,de hozzá sem piszkáltam még.
(#) ImiDj válasza arpi28 hozzászólására (») Okt 15, 2009 /
 
Kosz az irast.Regota nem voltam a temaban.A kerdesem az lenne hogy milyen a hangja?Jobb mint mas erositoknek?
(#) szucsip hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Üdv mindenki!

Én is láttam egy szemre -és nyákra- való D osztályú erősítő IC-t: STA5150

Nem tudom az árát, de a HQ-nál lehet kapni.

Igaz, hogy 3 kivezetéssel több van rajta, mint a TDA8920- on, viszont sokkal kevesebb külső alkatrész kell hozzá, tehát szerintem egyszerűbb nyák kell hozzá.

Vélemények?

STA5150.pdf
    
(#) DJ Tacki hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Üdv!
Én a konyhába épitettem egy ilyen class-D erősítőt, mindössze 2x15W, de én meglepődtem a minőségén. Elsősorban a magasoktól féltem, mert az a kihívás, ami közelebb van a kapcsolófrekihez, azt kevésbé tudja jól vissazadni, de kellemeset csalódtam, és meglehetősen szép, csilingelő magasai voltak. Mélyben meg sosem volt probléma. Igaz hogy az enyém 400khz-en kapcsol, valószínűleg emiatt, és a kis teljesitmény miatt szól ilyen jól.
Olyan helyre, ahol nem elsődleges szempont a minőség(konyhába amugy sem rakok high-end hangfalakat), és fontos a méret/teljesitményfelvétel, hűtés, oda szerintem tökéletesen megfelel.
(#) David 3g hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Sziasztok nem ide illik ,de a TDA8931T IC-hez nincs véletlenűl nyák rajzotok ? Vagy tudtok valamit róla ? adatlapjánál többet ?
(#) David 3g válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Szia. Ez baj nem értek a nyáktervezéshez még :S
(#) szendi001 válasza David 3g hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Csinálok neked nyáktervet ha megépíted utána.
(#) David 3g válasza szendi001 hozzászólására (») Júl 5, 2011 /
 
Megépítem ? Mármint ? nem értem , magamnak persze hogy megépíteném
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem