Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orsós magnók
 
Témaindító: Rober_4, idő: Feb 6, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 113
(#) oregbeatsuhanc válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Szia! Ezzel a kis kép, és szöveges riporttal felidézted valaha volt tinédzser kori összes ZK 120-as emlékeimet, én is pontosan így éltem meg ezt a magnós történetet, és hasonló kalandokat éltem meg más hasonló, főleg KGST szférából származó orsós hangrögzítőkkel. :yes:
(#) tomi52 válasza Gyimate hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
"találtam egy olyan szalagot, amelyiknek az egyik sávján visszafelé volt felszedve a zene"
Feltehetően egy félsávos (két sávos) felvétel, aminek "megfordítás utáni" sávját a negyedsávos (4 sávos) alsó feje természetesen visszafelé felvett sávnak látja.
De lehet egy félsávos sztereó felvétel is.
(#) Abukodonozo válasza oregbeatsuhanc hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Sajnálom, hogy én fiatal koromnak köszönhetően nem élhettem át a magnós korszak fénykorát. De nem baj, most is lehet magnó-őrültnek lenni.
(#) oregbeatsuhanc válasza Gyimate hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
"Gondoltam kicserélem őket modern kiszajú szilícium tranzisztorokra de nem kellett, mert egyáltalán nem hallatszik zajosnak ez a magnó!"
Ezt a tervet én is dédelgettem, mert hajlamosak voltak "bezajosodni" a 107 NU 70-esek. Egyébként korrektül mutatod be valaha volt kedvenc készülékemet, amit én amíg megvolt, (74 ben) egy lengyel Szilézia rádió, lemezjátszó férőhelyébe "építettem be". Ennek a magnónak még B4-es korában tényleg az volt az érdekessége, hogy korához képest a 60-as évek eleje-közepén a maximumra lett kifejlesztve, majd onnan butították le olcsóbb egyszerűbb készülékekre. Gondolok a B41, 42, 45-re. Közben a B47 oktató, diázást támogató géppel is "kijöttek", majd később a 60-as évek végén, 70-es évek elején a B43 A sztereó változata, majd a B400, B444 lux jelent meg fa, ill. műanyag kocka köntösben. Ezzel le is zárult ennek az öntött alu vázas 110 voltos külső forgórészű motorral hajtott szerkezetnek az ideje. Jut eszembe, közben egy kis kitérőt is tettek Urán, ill. Plútó nevű hordozható szösszenettel. Amik utána jöttek B70, B90, B100, már nem voltak ilyen masszív szerkezetek. A B100-zal egy- két kísérletet tettem, az előerősítő tranyókat 2N930-as kis zajú, alacsony frekvenciás példányokra cseréltem, a csatoló kondikat tantálokra a sima elkók helyett. A bekapcsolást végző gomb mechanikájáról a ponthegesztett ütköző lemezt lefeszítve, kis átkötéssel próbáltam belőle kihozni még egy sebességet. Arról a nagyon retró kinézetű Tertáról jut eszembe, hogy 72 környékén egy Mambó modernizálásába is belekezdtem. Nagyon nem tetszett benne ahogy dörzskerékkel hajtatták meg a lendtömeget, illetve a hangtengelyt, ezért egy ZK meghajtószíjjal, némi esztergálással, és a meghajtó motor vasmagjának "átfordításával" csináltam belőle egy rezgésmentesebb hajtású egysebességest. Persze hol vot ez ahhoz, amikor megjelent a számomra elérhetetlen AKAI 1121 WL, ami sokáig a csúcsot jelentette, és ma is él emlékeimben.
(#) oregbeatsuhanc válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Persze, és az, hogy az analóg technika közben a múlté lett, nem von le semmit a hobbi szépségéből, sőt!
(#) Abukodonozo válasza oregbeatsuhanc hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Való igaz, most is egy ma zsákmányolt kis decket hallgatok!
(#) szamóca hozzászólása Jún 23, 2011 /
 
(#) coyote55 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Ez érdekes... Most akkor a tiéd ez a bizonyos "feketített" RT909, vagy...
(#) Rober_4 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Egy picit kételkedve olvastam, de igaznak tűnik a dolog.
De akkor később, még gyártottak ilyen típust? Mert gondolom a fekete gombosokat is legyártotta valaki.
(Nem mondod, hogy nálad van a készülék? :miaz: )
(#) Balaa16 hozzászólása Júl 8, 2011 /
 
Sziasztok!
Ismét az AKAI gx-4000D magnómról lenne szó. A kérdésem az, hogy normális-e a zúgás, ha benyomom a MONITOR gombot. Mikrofonerősítőnek nem tudom használni a zúgás miatt, és kis jelszintű felvételeknél is idegesítő ez a sistergés. (nem a szalag miatt) Kérdésem az, hogy lehet-e ezt orvosolni?
Üdv: Balázs
(#) steelbird válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
A mikrofon előfok zajos, viszont azt letekerve, Line bemenetről nem kellene zajnak lenni. (Nem többnek, mint a szokásos...)
Az előfokokban kis zajú tranzisztorok vannak, de volt már rá többször is példa ezeknél a deckeknél is, hogy idővel, ahogy öregedtek, bezajosodtak.
Egy cserét megér a dolog.
(#) Balaa16 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Szia! Akkor is zúg, ha letekerem a potikat, ha feltekerem, akkor erősebben.
Köszönöm a választ!
(#) steelbird válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 8, 2011 / 2
 
Ha letekered és akkor is zúg, akkor bezajosodott a Rec Amp fokozat.
Az a potik után van.
Sima zaj, vagy búgás van?
Ha sima zaj, akkor zajos a fokozat, ha búg, akkor inkább táp hiba.
Csatolom a rajzot. Pdf, de nagy volt, darabolva van. Total Commanderrel össze tudod illeszteni.
(#) Balaa16 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Szia!
Nem búg, hanem sistereg. Köszönöm a kapcsolást! Sajnos nem nagyon értek hozzá. Ki kell cserélnem a tranzisztorokat?
Üdv!
(#) steelbird válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 8, 2011 / 1
 
Az első tranzisztorok szoktak bezajosodni, ha jól emlékszem.
A TR3-TR4-TR5 a Rec Amp rész (bal oldal)
Azt hiszem, én az enyémben mind a 3-at cseréltem (már rég volt, nem emlékszem pontosan, de rémlik, hogy nekem is zajos volt, és tranzisztorokat cseréltem benne). Plusz a jobb oldalon is, azaz, 6 tranzisztort.
De ha nem értesz annyira hozzá, akkor szerintem bízd hozzáértőbbre.
Kiszajú tranzisztorokat fillérekért lehet kapni, nem gond a beszerzésük.
Egyébként [Tape] állásban jó? Nem zajos?
(#) Balaa16 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Tape állásban nem zajos. Lehet, majd elviszem egy RTV műszerészhez, ő majd megcsinálja!
Üdv!
(#) Gafly válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 8, 2011 /
 
Okos gondolat, ennél jobbat én sem tudnék javasolni...
(#) steelbird válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 8, 2011 / 1
 
Akkor a Rec Amp zajosodott be.
Tranzisztor cserével szerintem megszűnik.
(#) Balaa16 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 9, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget, és a jó tanácsokat!
Balázs
(#) Balaa16 hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Éppen mechanikus beállításokat végzek az AKAI GX-4000D orsós magnómon. Megvan a magyar szervizkönyvem hozzá. (hála veroka fórumtársnak) De egy kicsit elakadtam. Idézet a könyvből: "lejátszás üzemmódban 150-180 p nagyságú húzóerő mérhető". A kérdésem az, hogy milyen mértékegység a "p"? Én az erő mértékegységének a N (Newton)-t tanultam.
Üdv!
(#) kissi válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 22, 2011 / 1
 
Szia!

Az SI előtti időkben : Bővebben: Link !

Egy másik :

Bővebben: Link2

Steve
(#) pucuka válasza Balaa16 hozzászólására (») Júl 22, 2011 / 1
 
A régi mértékegységben az erő mértékegysége a kg volt, amit másképpen kp -nak mondtak az erő -tömeg megkülönböztetése miatt, 1 kg tömegű test, 1 kp nyomóerőt képvisel (a tengerszinten 45 fokos é szélességen)
(#) Balaa16 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszát!
Sinka Balázs
(#) Balaa16 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Beállítottam mindent, gondoltam megosztok Veletek pár képet!
Üdv!
(#) Balaa16 hozzászólása Aug 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Megint én.. A segítségeteket szeretném kérni! Mi lehet az oka annak, hogy nincs magas hang a felvételben? A régi (10-15 éves) felvételek jobbak, mint a rádióban. A szalag öreg? Vagy az írófej a kopott? Digitalizáltam a hangot, hogy mindenki hallhassa. (az első 4 másodpercet ne vegyétek figyelembe!)
Köszönöm a segítséget: Balázs
(#) veroka válasza Balaa16 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Szia,

sajnos a felvetel nem a legjobb, de az hallatszik hogy torz is es zajos is. Valoszinuleg nem csak a felvevo erositodben szalltak el a tranzisztorok, de a korrekcios erositoben is. Most nem otthon vagyok ezert nem tudom megnezni neked a kapcs.rajzon de a tobbiek itt a forumon biztosan segitenek.

ha fel tudnal tenni egy jobb felvetelt, nem 64k de legalabb 128 kbitest az jo lenne
(#) Balaa16 válasza veroka hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Szia!
Megvan a hiba oka! A felvevőfej volt elállítódva. A szervizkönyv alapján beállítottam, most jó a hang, csak nagyon zajos.
Üdv! Balázs
(#) Balaa16 válasza Balaa16 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
A hang lemaradt..
(#) gkari válasza Balaa16 hozzászólására (») Aug 26, 2011 /
 
Amennyiben a felvett anyag nem zajos, akkor vagy az előmágnesezés nem jó(szervizkönyv talán közli az áram, vagy fesz. adatot), vagy a felvevőerősítőlánc eleme(i) zajosak(főleg tranzisztorok lehetnek ilyenek)-ezt jel nélkül szkóppal lehet nyomozni. Nem árt az oszcillátor ellenőrzése, hogy elég fesz.-t ad-e, valamint torzítatlan sinus-e a jelalak(szintén szkóp!).
(#) Balaa16 válasza gkari hozzászólására (») Aug 27, 2011 /
 
Szia!
Ahogy steelbird fórumtárs is mondta, a tranzisztorok zajosodtak el valószínűleg. De ez a zaj zene közben szerencsére nem hallható, csak halk részeknél, és a zeneszámok között. Azt is kifigyeltem, hogy ez csak a bal oldalon van. Szkópom sajnos nincs. De sebaj, jó nekem így! Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Üdv! Balázs
Következő: »»   22 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem