Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Galvanizálás
 
Témaindító: pisti89, idő: Feb 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 4
(#) pisti89 hozzászólása Feb 2, 2007 /
 
Sziasztok a forrrasztópákámon a fémréteg hamar elgőzöl, vetttem hozzá egy Czink sprayt ha rá fújom 3 rétegben akkor sokáig jó még, de gondolom galvanizálással tovább bírná.(a spray 1000Ft-400ml)
Hogyan tudom ezt megcsinálni?
(#) elektro válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 2, 2007 /
 
vegyél oldott cinket és szerez valamit ami cinkből van elektródának az egyik elektróda ez lesz a másik a pákahegy az elektrolit pedig az oldott cink. és mehet neki a fesz a polaritást pontosan nem tudom denézz meg egy kémiakönyvet vagy neten keress rá. Nem kell túlzásokba menni feszel mert ilyen 1V körül szokott lenni és sok Amperbár itt nem bizti sok kell.
(#) mokus válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 2, 2007 / 4
 
Ezzel meg fogod tudni csinálni.

Amúgy ennek a leírásában :
nemes-acél fej, két baby-elem (1,5V), vagy hálózati tápegység 3V/250-300 mA
(#) X Sügi X hozzászólása Feb 2, 2007 /
 

Marattam a nyákot az ujfajta maratómmal, (elektroart, valami szódaszerü fehér por) és egy csavarhúzóval nyulkáltam benne, hogy a panelt forgassam, és a csavarhúzó berezeződött! Azaz lett rajta egy finom rézbevonat! és szép is! Ezt kapjátok ki! Nyákról le a réz, csavarhúzóra fel!
(#) raron válasza X Sügi X hozzászólására (») Feb 2, 2007 /
 
Mi a neve a maratódnak? Milyen anyagú a csavarhúzód?
(#) Bazsi válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 2, 2007 /
 
A pozitív megy a cinkdarabra a negatív a pákára és ezt az egészetbeleteszed a cink valamilyen oldatába (klorid ,szulfát...) aztán 3-4 óra múlva kész.
(#) X Sügi X válasza raron hozzászólására (») Feb 2, 2007 /
 
A marató neve? Gőzöm sincs!
Az www.elektroart.hu -nál vettem. ott megtalálod.
A csavarhúzóm anyaga pedig nem más, mint sima fém! Na jó, Chorme-vanadium.. De ott van az már... egyébként a PVC vágó pengéjét is bevonta.. meg egy szeget..
(#) gulyi88 hozzászólása Feb 3, 2007 /
 
csáá
nekem is ilyen bajom van a forrasztómmal, hogy "elpárolog" a hegye
gyárilag be volt galvanizálva valamivel, csak a hegyéből letört egy darab, és előjött a réz... mostmár 3mm-en keresztül üres a hegye.. azaz egy csőő a galvanizált rétegből

tehát arra gondoltam hogy van itthon 10mm es rézszár.. abból esztergálnék egy hegyet...
de ha nem vonom be valamivel akkor az is elfogy

tehát a lérdés hogy mivel kellene bevonni, hogy ne zabálja a rezet????
valakinek van ötlete??
(talán horgany?)
cinkel galvanizálás segít rajta??
(#) elektro válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
milyen pákád van? Nekem weller whs40 a gyárihegyet az eldobtam mert nekem másprofilu kelet de már 3éve ugyan az a pákahegyem van igaz 3e volt de azon nincs sérülés jó vigyázok is rá de azért rengeteget használom átlagosan naponta egy5h használom és az az ég világon semmi baja nincs ha jól megtakarítom az akkor fénylik még. A cink illetve ezüst bevonat lenne jó
(#) gulyi88 válasza elektro hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
fahrenheit 50W os fázishasítós szabályozóval..

jó kis cucc most olyan 5-6 ezer lehet..
amikor vettem, akkor pont akviós volt kb 4800 huf
van hozzá hegy 500 forintért..
vettem is egyet de azis eltört..aztán ugyan az.. elszublimált a réz belőle

ha cinkel galvanizálom, akkor az nem olvad le?? végülis azis cin
csáá
(#) gulyi88 válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
hoppsz megvan..
ilyen cucc eccerű, de .. még használható is
(#) Balázs válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
Szia!

Pont ilyenem van! Már nem is olyan új, de még tökéletes a pákahegy! Amikor először bekapcsoltam, akkor maxra tekertem a fűtést, és annyira felfütött, hogy a belsejében, a fűtőbetétnél levált az a réteg a hegyről, és be is szorult, alig bírtam kitépni. Azóta csak háromnegyed fűtéssel használom, és nemhogy a hegy, de még a felső része is sértetlen, pedig nagyon sokat használom.
(#) flapci hozzászólása Feb 3, 2007 /
 
Előszür is a forrasztó cin on és olom ötvözet(keverék) és ez már kis hőfokon képes amalgant képezni a rézzel. Igy jön létre a forrasztás, és ezér tünik el a forrasztó hegye. Megvédeni ez ellen krom vagy zink bevonattal lehet. Galvanizálással a zinket ajálom:elekrolitnak vizben feloldot zinkklorit-ot, pozitiv elektrodának szén rudat( ellemek grafit rudja) negativnak a forrasztó hegyet. Zinkklorit-ot(ZnCl) sósav(HCl) és az ellem negativ fémrészéből lehet késziteni. VIGYÁZAT hidrogén szabadul fel.Galvanizéléskor az áram felvételt korlétozni kell, és klor gáz szabadul fel.
(#) gulyi88 válasza flapci hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
aham kööx THX
a lényeg abban van, hogy a cink nagyobb hőfokon olvad mint a forrasztóón?? pákával nem elérhető hőmérsékleten??
hány % os sóav kellene?
csá
(#) flapci válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
10 - 15 % -os. más a két fém közötti kémiai kapcsolodás.
(#) elektro válasza gulyi88 hozzászólására (») Feb 3, 2007 /
 
óó nekem is ilyen pákám volt illetve van ezekkel forasztom a vezetékeket meg amit össze kell forasztani azokat ezzel csinálom és is ennyiért vettem. Kezdésnek nemrosz csak annyi baja van hogy rohadt nagy és nehéz meg én mindig fistam hogy kikerül a230 a pákahegyre. A mostani azért sokkal jobb igaz közel 30e volt de megérte.
(#) aty hozzászólása Feb 3, 2007 /
 
Jóagam a cégben Wellert hasznalok.
A forraszto kb 6-7 éves, de kb 2 éve más forrasztóónt hasznalunk ami 2-3 hónap alatt megeszi a forrasztóhegyeket. Ezelőtt AlfaRosin-z használtunk.
(#) Ricsa hozzászólása Feb 20, 2007 /
 
Sziasztok! Olvasatm ezt meg azt ebben a topikban. Nekem is az a gondom, hogy "elpárolog" a pákahegy. Szóval jó a cink szulfid is? Asszem Zns2 a jele, de nem biztos. Szóval jó ez is. Feloldom és bele egy cinkdarabka, rá a pozitív fesz. Aztán bele a pákahegy, arra meg a negatív tápfesz és már kész is? Különben mennyi cink szulfidot kell feloldani? Különben mibe kell feloldani? Lécci válaszoljatok!
(#) mokus hozzászólása Júl 16, 2007 /
 
Sziasztok!
Nekem galvanizálnom kellene 1-2 csavart, ha lehet valami szép mutatós bevonattal (pl réz, cink, alumíniumnál kék-sárga)
Kérdésem az lenne, hogy is kezdjek neki?
Milyen trafó kell nekem?
Milyen oldatot kell készítenem. (honnan szerezhetek be hozzá alapanyagokat, hol van ilyen vegyszerbolt?)
Milyen elektródák kellenek?
Mire kell figyelni galvanizálás közben?
...stb

A mechanikai kialakítás menni fog, csak az elektronika, kémia dolgán akadtam meg.
Csatolt képen látható mire gondoltam, csak én literes mennyiségekben gondolkodom főként csavarokat kellene galvanizálnom.

Válaszokat előre is köszönöm!

galvo.JPG
    
(#) lgyk válasza mokus hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
>Letöltés<

Utána .rar vagy .exe kiterjesztésen keresztül kitömöríteni (SFX-ben van). A jelszó: előre!... izé... "galvanizalas".

Vegyszereket a József körúti Azúrban érdemes nézegetni, bár sok anyag tev. engedélyes és/vagy drága.
(#) lgyk válasza Ricsa hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
A cink-szulfidot szerintem felejtsd el! Fel lehetne oldani sósavban, ugyanúgy ZnCl2 keletkezne, mint ha fémes cinket oldanál fel sósavban. A gond az, hogy közben büdös és mérgező H2S szabadul fel. Inkább a ZnS előállításához szükséges cinket oldd fel sósavban!
(#) Sebi hozzászólása Júl 16, 2007 /
 
A Weller hegy - tudomásom szerint - nagytisztaságú (ún. "négykilences") rézből készül. Ezután alumínium bevonattal látják el, amit beónoznak a végénél kb 15mm hosszon. Ha a bevonat kilyukad (nem szabad nagy mechanikai hatásnak kitenni, alkatrészlábakat feszegetni vele, stb), akkor az ón-ólom ötvözetű forrasztóanyag behatol a lyukon és simán oldatba (amalgámba) viszi a rezet.

Egy kis irodalom...,
(#) lgyk válasza Sebi hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Az előbb raktam fel FTP-re!

Az amalgám csak a higany ötvözeteire használatos kifejezés. Ez szimplán ötvözet.
(#) mokus válasza lgyk hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Ez az anyag nem jön le, csak egy oldalt tölt...
Sebi: egy olvasót ehhez merre lelek?
(#) lgyk válasza mokus hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Különös, nekem IE6 és FireFox alatt is lejön.

De mindegy, lényegében ugyanaz a két könyv, csak amit feltöltöttem, abban a biztonsági részek is benne vannak (meg széééép színes ).

DJVU reader plugin IE
(#) raron válasza mokus hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Itt nézz körül: oldradio.tesla.hu
(#) mokus válasza lgyk hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Igyk!
Ha írok PÜ-t a címemmel eltudod küldeni mailben?
Nekem FF alatt nem akar lejönni
djvu... IE... ver engem ez a galvanizálás téma. (nem használok IE-t)
(#) lgyk válasza mokus hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Persze, jó az a cím, ami a profilodnál van?

Rar, exe, zip, gz... Miben küldjem?
(#) mokus válasza lgyk hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
jó és zip tökéletes lenne!
(#) lgyk válasza mokus hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Feltöltöm valami megbízhatóbb helyre, mert a mail-szolgáltatódnak nem tetszik a nagy küldemény (pedig 4 MB-osra daraboltam). Démonokkal meg nem szeretek kommunikálni!
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem