Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RR-80 IR vezérléssel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Pepemalac hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Sziasztok!
Abszolút kezdőként szeretnék tanácsot vagy segítséget kérni. Fuji HS20-hoz szeretnék távirányítót készíteni ez alapján (nem tűnik bonyolultnak) megcsinálnám egyből infra vezérléssel (amihez csak infra fényforrás kell) de pár dologban nem vagyok biztos:
- a távkapcsoló egy sima IR led lenne kapcsolóval
- namost az IR vevő fototranzisztor vagy fotodióda legyen vagy mi a külömbség és melyik legyen?(meg miért 3 lába van az egyiknek?)
- a képen látható kapcsolót nem ismerem hogy hogy kéne forgatni-beforrasztani (ez ilyen félig+teljesen is lenyomhatós gomb)
- ilyen "duci" ellenállásokkal még nem találkoztam de a színkódjuk egyezik az ugyanilyen sima ellenállásokéval jó helyette az a fajta is?
végül a legnehezebb
- nemtudom hogy lehetne microUSB-re átkötni a 3 vezetéket (amiből a 2 fekete egy helyről jön és az egyik nemtudom melyik porthoz kapcsolódik)
hát röviden ennyi nagyon várom a hozzászólásokat és a tanácsokat és előre is köszönöm
(#) idlob válasza Pepemalac hozzászólására (») Júl 31, 2011 / 1
 
A fototranzisztornak és a fotodiódának is jellemzően 2 lába van, itt szinte bármilyen típus jó. A háromlábú TSOP-xxxx alkatrészek azok komplett IR vevők, és ide nem jók.
A kapcsolót miért akarod forrasztani, már benne van a távkioldóban?!... Ha meg magad akarod megépíteni, akkor előbb a kapcsolót kellene beszerezni, mert ahány féle, annyifajta lábkiosztás lehetséges, de könnyen kimérheted egy szakadásvizsgálóval, "lámpázóval" ha már van.
Az ellenállásokról bővebben ír a cikk, de amúgy igen.
A cikk azt is leírja, a miniUSB-nek mely lábai kellenek.
Ha az angollal gyűlt meg a bajod, akkor meg azt írd (mert néma gyereknek anyja sem érti szavát), és lefordítom neked.
(#) Pepemalac válasza idlob hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
no ezzel bizony sokat segítettél
már csak azt nem tudom hogy van-e valami praktikus módszer miniUSB-re átkötni vagy ezt hogy lehetne megoldani
(#) idlob válasza Pepemalac hozzászólására (») Aug 1, 2011 / 1
 
Lehet bennem van a hiba, de továbbra sem igazán értem mit szeretnél csinálni.
Pl. már másodszor írod, hogy
Idézet:
„miniUSB-re átkötni”

Miért akarod átkötni miniUSB-re, amikor már eleve az? Mert számomra az átkötés azt jelenti, hogy van egy valamilyen dolgom és szeretném egy másik dologra átkötni. Lehet, hogy simán rákötnie gondolsz? Lehet kukacoskodásnak tűnik, de ez számomra valóban konfúz dolog.
Jó lenne, ha a félreértések elkerülésére a következőket megosztanád:
-Van-e már ilyen RR-80 távirányítód és azt akarod átalakítani VAGY magad akarsz "0-ról", alkatrészekből egy hasonló funkciójú távirányítót építeni.
-HA magad építed nulláról, akarsz-e bele nyomógombot, vagy csak az IR rész a lényeges?
-Ha vettél/vannak már alkatrészeid hozzá, írd le azokat pontosan.
(#) Pepemalac válasza idlob hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
-a 0-ról akarom megépíteni és úgy gondoltam hogy szerkezetileg lemásolom IR-rel együtt tehát úgy ahogy ott van (lehet hogy tényleg egyszerűbb lenne kapcsoló nélkül) mert nemtudom hogy működne-e a Half Press rész nélkül
-átkötés alatt azt értettem hogy miként lehetne a végére azt a miniUSB-t rákötni (azzal csatlakozik a géphez) de ezt már meg tudom oldani
-alkatrészekeket meg majd beszerzem ha megvan a pontos koncepció (van ami már megvan)
-az világos hogy A-GND és B-PIN4 de a másik fekete vezeték melyik PIN-hez kapcsolódik?
(#) idlob válasza Pepemalac hozzászólására (») Aug 1, 2011 / 6
 
A 3 állású kapcsoló helyett használhatsz két db 2 állásút.
A cikk szerint azonban elhagyhatod a félig lenyomott állapotot.
Tehát:
A két kivezetés között 82k ellenállás: nyugalmi állapot, az eszköz csatlakozását jelzi csak.
A két kivezetés között kb. 27k ellenállás (82k és 39k párhuzamos eredője): félig lenyomott állapot, fókusz, expozíció meghatározása.
A két kivezetés között kb. 9-12k (82k, 39k és 12k párhuzamos eredője) ellenállás: exponálás, ha nem volt előtte félig lenyomva a gomb, akkor is elvégzi a fókuszálást, expozíció meghatározást.
A félig lenyomott állapot értelme annyi, hogy a fókuszálást, expozíció meghatározást időben elválaszthasd az exponálástól, ami ellenfényben, vagy pl. anschnitt beállításnál lehet hasznos, de ez a köztes lépés elhagyható.
A kábel reprodukálásához szükséged lesz egy USB-B MINI dugóra, mivel a gyári kábelekben az X (vagy 4.) láb ritkán van bekötve (persze nem azt jelenti, hogy nem találhatsz ilyet valahol).
A 3 vezeték a következőképp kapcsolódik a dugóhoz, ha a lábszámozást eszerint nézzük:
X láb: A pont
4. láb: B pont egyik (GND)
Csatlakozó burkolata: B pont másik (az árnyékoló harisnyán keresztül)
(#) Pepemalac válasza idlob hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Azthiszem minden világos.
Nagyon köszönöm a segítséget.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem