Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra vezérlés
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Hp41C válasza Sumi hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Szia!

A wpb programmal is lehet programozni ezzel a programozóval és még van egynéhány más is (icprog, stb.)..
A 16F628A kb. fele annyiba kerül, mint a 16F628, és ha van PICKit2-d, akkor a programodat nyomon is követheted benne...
(#) Sumi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
PICKit2 nincs. Kicsit nagyon sok a feladathoz képest.
(#) Sumi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
#1021989-ban írod,hogy ne építsünk égetőt a #1022018-ban Írod, hogy milyen égetőt ajánlasz old fel az ellentmondást. Mert én szeretném azt az égetőt.
(#) Hp41C válasza Sumi hozzászólására (») Júl 7, 2011 / 1
 
Szia!

Nincs itt ellentmondás:
- A #1021989 -ban azt írom, hogy ne építsünk JDM programozót.
- A #1022018 -ban azt írom, hogy Watt fórumtársunk kidolgozott sokféle működő, egyszerűen megépíthető programozót, amit sokan használnak. Ezek között nem található meg az az egyszerű, és általában nem működő JDM programozó, amit a #1021921 hozzászólás linkelt.

Magyarázat:
A PC COM portja RS232 szabványú, ahol a két szint -3.. -12V és +3 .. +12 tartományokban van. A -3 .. +3 V tartomány tiltott bemeneti feszültség tartomány. A régebbi pc-s COM: portok kiadták a +/-12V -os szintet a pic terhelése mellett is, de a maiak már csak a +/-3 .. +/-4V szintekkel működnek. (Maguk a meghajtók cserélődtek le...) A pic kimenete alacsony szinten 0, magas szinten 5V. Az alacsony szint a tiltott feszültség tartományban van, az alaplapon vagy kártyán felhasznált fogadó áramkörtől függ, hogy működni fog vagy sem.

Amiket ajánlottam vagy az LPT portra kacsolódnak (itt nincs szintillesztési gond, mert 7407 / 7406 áramkörök fogadják a jeleket), vagy a COM portra, de a szintillesztést egy erre a célra tervezett áramkörrel (max232) végeztetik el és külső tápot haszálnak, vagy az usb portra kapcsolódó PICKit2 klón.

A #1021921 -ban belinkelt JDM a lehető legegyszerűbb - csak muzeális (ISA buszos) COM portokkal fog működni, amiken még a jó öreg MC1488 és MC1489 vagy MC14C88 és MC14C89 áramkörök illesztették a jeleket.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Ami még kimaradt:

Egyre terjedőbb megoldás (főleg laptopokban), hogy a soros port már nem a 16C450 uart áramkör, hanem a belső USB buszra kapcsolt USB - Serial átalakító (FTDI232). Ezekkel pedig a pic által megkövetelt időzítések nem tarhatók be.
(#) Sumi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Ha megengeded összegzem ami számomra fontos és"lejött" az eddigiekből.
Kell építeni egy "kockát" mely programozható mikrocsippel (pic16F628A) müködik van benne egy Ir adó, Ir vevő és egy eredménykijelző, indító gomb az egyszerűség kedvéért nevezzük "főkockának"
A másik "kocka"(nevezzük alkockának)áll egy eredménykijelző melyet a főkocka Ir adója működtet az alkocka vevőjén keresztül. Az alkocka Ir adója inditja a nyomógomb megnyomása után indítja a fökocka vezérlését. Az eredmény vissza és így tovább.....

Hu-ha kb. ennyi

A fakocka megépíthető a Bővebben: szerint Programozható Bővebben: ezzel programot pedig találok a netten. Ennyit tudok.
Akit nem tudok az alkocka vevőjét és adóját és kijelzőjét. Meg még kitudja mit?
(#) Hp41C válasza Sumi hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Szia!

A javaslatom az volt, hogy ne legyen al- és főkocka. A kockák egyenrangúak és akárhány kocka lehet. Minden kockán lehet a dobást indítani, az eredményt elküldi infrán. A többi kocka figyel, ha infrán jön a dobás eredménye, akkor megjeleníti. Ha gombnyomás jön, akkor ő állítja elő az új dobást, és ő küldi a többinek.

A programot meg kell írni... Ilyet nem találsz (még) a neten...
(#) proba válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Némi bizonytalanság azért van bennem,ha nem tetszik a sorsolás eredménye ,bármikor a másik kockán újra indíthatom ,és mondom hogy bocs nem figyeltem.Szerintem ez a több helyről indítom dolog nem annyira nyerő,max ha a dobás indítása ,eredmény megjelenése ,után X ideig blokkolja a gombokat.
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Én még mindig a kijelző /kocka párost támogatom.Egyszerű volna a kockát telepesre elkészíteni ,egy infra adóval kiegészítve,a kijelzőben meg csak a vevő volna.A gombot oda viszed ahova akarod egyszerre nem tudják ketten kezelni...
(#) Sumi válasza proba hozzászólására (») Júl 7, 2011 /
 
Igen ,de ez megvan az igazi kockánál is elgurul a tábla szélén áll meg az élén stb..nem baj majd dobunk egy másikat.
(#) Sumi válasza Sumi hozzászólására (») Júl 15, 2011 /
 
elkezdem megépíteni Bővebben: ezt
(#) Hp41C válasza Sumi hozzászólására (») Júl 15, 2011 / 4
 
Szia!

Miért azt, miért nem a feltöltött rajzot... Ennek a kontrollernek nincs két szabad lába az infra adáshoz és a vételhez. A vételt még nem teszteltem le rendesen, adni nagy valószínűséggel ad... 16F628(A)
(#) Sumi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 16, 2011 /
 
Szia Hp41C!
Az igazság az,hogy kényszerböl választottam mivel úgy tűnik ez elérhető számomra, találtam a családban rokont aki tud segíteni a pic beégetésben, az iskolában már csinált ilyet. Tehát úgy néz ki. hogy ez megoldódik. Maradt számomra (amit saját kútfőmből azt gondolom meg tudok csinálni) a következő, a két oda-vissza infrás megoldás úgy érzem -hacsak nincs működő kapcsolási rajzom- magas nekem. Tehát arra gondoltam megcsinálom az általad ajánlott kockát úgy , hogy a főkocka indító nyomógombjával párhuzamosítok egy ir vevöt és az al "kockában ami csak egy infra adó lesz ez indítja a "dobást" a főkockabán. Ez nem az eredeti terv de be kell látnom ennyi re vagyok egyenlőre képes azt gondolom.
(#) Hp41C válasza Sumi hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Szia!

Ahhoz a kapcsoláshoz készíts panelt, amit feltöltöttem:
- Az infra adót és a TSOP -t nem ülteted be, visszakapod az egyszerű dobókockát. A 16F628(A) könnyebben beszerezhető típus...
- Ha az infra adót ülteted csak be, akkor a mellék kockával indíthatod a dobást a fő kockán,
- Ha mind a kettőt beülteted, akkor két egyenrangú kockád lehet, bármelyiken indíthatod a dobást.

A programokat magad is módosíthatod, feljeszthetetd...

A lényeg, hogy az összetettebb funkcióra képes panel készüljön el, amivel a legegyszerűbbtől lehet bővíteni a kocka képességeit. Nem árt, ha a panel területén még csinálsz be nem kötött pontokat raszterhálóra - a kifelejtett alkatrészeknek...
(#) Sumi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Szia
Erre gondolszitt? Rendben akkor ami kell nekem. Az általad küldött kapcsolás, ezzel az égetövel A programra már nem emlékszem hol találom. De igazad van a bővítés miatt csinálok a panelon kivezetéseket ami azért sem gond mert a hely kihasználás miatt "emeletes" panelt készítek.
(#) Sumi válasza Sumi hozzászólására (») Júl 18, 2011 /
 
Belekavarodtam a linkekbe itt a tisztázása: Pic
ezz a kapcsolás kis átalakitással és ezzel áz égetövel
(#) Hp41C válasza Sumi hozzászólására (») Júl 19, 2011 / 4
 
Szia!

Igen ... A program pedig ezekben a cikkekben találkható, az átalakított meg itt.
(#) Sumi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
Szevasz.

Elkezdem beszerezni az alkatrészeket. Hozzám a Mikrovill van a legközelebb ott kezdem.
(#) Sumi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Szia Hp41C

Holnap megyek a boltba ( Lehel útra)és össze írtam az anyagokat. Kérdezném tőled a felprogramozáshoz hány érintkezős tüskét vegyek? A kapcsolási rajzból nem tudtam megállapítani és azt sem,hogy 16F628A hányas lábaira kössem a programozót. Ha jól értelmezem az égető rajzát akkor 5 tűs csatlakozó kell a nyákba de nem tudom a pic hányas lábaira csatlakoznak.égető
(#) Hp41C válasza Sumi hozzászólására (») Júl 26, 2011 / 1
 
Szia!

5 pólus elég...
Csatlakozó - PIC PIC - Dip18 tok
Vpp - MCLR - 4
Vdd - Vdd - 14
GND - Vss - 5
PGD - RB7 - 13
PGC - RB6 - 12

A PGM - RB4 - még Vss -re kell húzni 10k -val (LVP elgedélyezve van a frissen vásárolt kontrollerben).

PIC -kel kapcsolatos dokumentukoat a Microchip oldaláról lehet letölteni pl.: 16F628A programozási leírása
(#) Sumi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Köszi!
(#) Sumi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Szia Hp41C !

Megvettem az alkatrészeket. A tippeddel spóroltál nemem 650Ft-t. (Lehel út) Sajnos nem kaptam olyan IR vevőt amit kiírtál csak TSOP1736-s volt ami 36KHz-s remélem emiatt nem kell a programot átírni. Arra gondoltam megcsinálom a nyákot is mivel úgy sem lehet próbapanelen lepróbálni. Így már a kész ák.-t lehetne programozni.(észrevételt kritikákat fogadok)
(#) Hp41C válasza Sumi hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szia!

A 7405 helyett 7406 vagy 74LS06 kell bele... A 7405 kiimenete csak 5.5V -ig vihető fel, a kapcsolás a 2. lábat 13.5 V -rsa is felhúzza...
(#) Hp41C válasza Sumi hozzászólására (») Júl 28, 2011 /
 
Szia!

A TSOP1736 is jó bele.
(#) makkattila hozzászólása Júl 29, 2011 /
 
Szerintetek lehet infra-leddel fűteni?(Nem a kazánba lapátolva.)
(#) Sumi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Szia Hp41C !

Nagyából kész vagyok a panelekkel 3 emeletes lett.
Az utolsó panelra teszem a ledeket, meg tubád adni a kiosztást mert úgy kell az elrendezést megrajzolni.
Előre is kösz.
Üdv.:Sumi
(#) Sumi válasza Sumi hozzászólására (») Júl 29, 2011 /
 
Itt a nyák kép.
(#) Sumi válasza Sumi hozzászólására (») Júl 30, 2011 /
 
Rájöttem a dologra valahogy így:

D2 D7

D4 D1 D5

D6 D3
(#) Sumi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Idézet:
„A PGM - RB4 - még Vss -re kell húzni 10k -val”
Kérdezlek ez állandóra maradjon vagy programozás után vegyem ki?
(#) Hp41C válasza Sumi hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Szia!

PGM - Csak az első prgramozásra kell, ha a továbbiakban letiltod a LVP lehetőséget.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem