Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Adott PIC helyettesítése egy másikkal
Lapozás: OK   1 / 2
(#) kishere hozzászólása Ápr 20, 2010 /
 
Hali!
Lenne egy adott Stopper kapcsolásom, amelyet már megépítettem, hát a 16F84A-t még nem igazán sikerült programoznom, mert ez égető nem igazán azt akarta amit én.
Viszont lenn egy kérdésem, ezzel a kapcsolással kapcsolatban: Miszerint ezt a pic-et lehet-e ebben a kapcsolásban másik pic-kel helyettesíteni, azért lenne fontos nekem hogy pont ebben a kapcsolásban ebben az állapotban és ugyan így 18-lábú pic-kel, mert a "mű" már elkészült. Kimartam a nyákot és beültettem a cuccokat, viszont a gond ott adódot, hogy neten rendeltem az alkatrészt, és lehet hogy a progizó miatt megadta a pic magát , és nincs kedvem megint ilyan drága pic-et vásárolni a netről+posta költség vagy GLS, abban az üzletben amely hozzám közel van ott ilyen nincs, de ők is azt mondták hogy drága lenne, uh keressek valami másik olcsobb pic-et, de én annyira nem értek a MC-khez hogy ezt hipp-hopp könnyen megtegyem.
No ez a felállás egy kis körítéssel!
Kérném a segítségeteket, amit előre is köszönök!
Tisztelettel: kishere from LYánoshalma
Ja aki fikázni jön és csak linkeket dobál. Az inkább ne jó?!
Komoly emberektől komoly választ várok amit ismételten nagyon szépen megköszönök előre is!!!

Nem kell annyi enter és nem illik így kioktatni a többieket! --vicsys
(#) kaqkk válasza kishere hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Milyen égetővel próbálkoztál ? Ha neked nem megy
próbálj meg valakit (egy ismerőst) megkérni a programozásra (ha más közelebbi nem lenne , és a póstaköltéget fizeted én is beégetem neked a legvégső esetben ) Üdv
(#) szkrep válasza kishere hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Nagyon valószínű, hogy lehet; de a programot akkor arra kell lefordítani. 16F84A-hoz készült hex rosszul vagy sehogy nem fog mással működni. Tehát kell a forráskód.
EZ alapján 16F62X jó lenne neked, úgy látom fele annyiba kerül.
Minél régebbi egy PIC típus, annál drágább...
(#) szilva válasza szkrep hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
A 628 jó helyettesítője a 84-nek, csak kár, hogy nem teljesen bináris-kompatibilis. Kicsit más a memóriaszervezése, és van benne olyan plusz funkció is, amit ki kell kapcsolni, hogy a 84-re tervezett kapcsolásokban ne zavarjon semmit, így csak akkor oldható meg biztosan és korrekten a helyettesítés, ha nem csak a hex, hanem a program forrása is rendelkezésre áll.
(#) kishere válasza szilva hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
A Program elméletileg készül. unokatestvérem írja, mivel ő tud programozni a szakmájából kifolyolag. Én nem!
(#) cNobody válasza kishere hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Ajánlom figyelmedbe ezt a topicot Bővebben: Link

Most készül Watt mester jóvoltából egy égetőszoftver ami megbízhatóbban kezeli az égetőket, mint a winpic és társaik. (egyenlőre nem kezeli a 16F84-et csak a 16F84A-t!)

Nem tudom te milyen égetővel (áramkör+szoftver) próbálkoztál, de ehhez a programhoz való égetőt néhány száz forintból ki lehet hozni.
LPT-s: Bővebben: Link
COM portos égető kapcsolást pedig találsz a linkelt topic-ban.
(#) kishere válasza cNobody hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Én is azzal az LPT-s kapcsolással próbálkoztam de nem jött össze.
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/egyszeru_lpt_egtoaramkor...2.html

Majd a hétvégén, ha unokatesóm haza jön akkor pedig ezzel fogunk próbálkozni: http://www.bsselektronika.hu/index.php?id=355#

Ez amúgy már watt-tól is kérdeztem privátban hogy mi lehetett a gond az égetőjével, de annyit mondott hogy nézzek szét a fórumban. azért nem tudom mi lehetett a gond, mert ketten átnéztük a kapcsolást, mindent úgy csináltunk ahogy mondta, tanácsolta a honlapján, de mégsem jött össze. az lpt porttól az égető nyákja 15 cm-re volt, nem is volt hosszú a vezeték, két gép (laptop, asztali PC) közül egyikkle sem ment. pc táppal hajtottam meg a progizót. uh nem tudom mi lehetett a gond.

Ja és a kapcsoláson 16f84 van, de én 16f84a-t vettem és azzal próbálkoztunk.

De a legfontosab hogy másikkal tudom e ezt helyettesíteni, mert isten igazábol mindegyik lába csak digitális be vagy kimenetként van használva, semilyen anlóg jel nincs a pic-en, uh akkor elméletileg sokféle szóba jöhet, nem? a láb kiosztás meg álltalában egyezni szokot, nem?!
(#) Hp41C válasza kishere hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Szia!

A 16F84 -re készült program minden további nélkül futni fog 16F84A-n, a konfigurációs szót kell csak módosítani (kódvédelem és a Watchdog timer).

Egy olcsóbb megoldás a 16F628 (fele ár), de még olcsóbb a 16F628A (harmada ár). A programban csak kicsit kell módosítani (ram 0x20 tól, eeprom más lapokon, komparátorokat kikapcsolni induláskor). Ez a kis módosítás nem jelent sok munkát, de könnyebb hozzá programozót találni. A Watt félében szerepel, a pickit2 a 16F628-at és a 16F628A-t is kezeli. Az MpLab csak a 16F628A-t tudja közvetlenül programozni a PicKit2-vel. Több beépített periféria van benne, a programtár 2k....

A 16F84, 16F84A, 16F628, 16F628A lábkiosztása (csak digitális kimenetek/bemenetek használata esetén) megegyezik.

A párhuzamos portos programozóhoz egy régi gépet keress (Pentium I vagy korábbi)...
(#) cNobody válasza kishere hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Én ezzel a WLPT v4-es égetővel gond nélkül felprogramoztam a 18F2550-t a PK2-be, Watt programjával. Most hogy Watt továbbfejleszti a programját hogy támogassa a 16F-es PIC-eket is, így elsősorban ezzel a progival próbálnám ki hogy működik-e, és csak azután cserélgetnék.

Habár ha azt mondod hogy még kész sincs a PIC programja akkor még bőven lehet variálni a PIC-el, de még most szólj a haverodnak hogy más PIC-et raksz az áramkörbe és arra fejlessze a PIC programját.

És az is igaz hogy a 16F84es egy ősrégi darab (ha lehet rá mondani), és érdemes is lenne lecserélni egy újabb típusra. Mint PL: a 16F628A amit előttem Hp41C írt. Ráadásul a 628A-t (tesztelve) kezeli Watt programja is a WLPT v4-es égetővel.
(#) watt válasza kishere hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
A 84A-t kezeli a fejlesztés alatt álló WPB. Én két 270ohm-os ellenállásból álló "égetővel" is simán égettem ezt a típust LPT portról. Ha a cikkekben leírt módon kiméred a vonalakat, és ez alapján jól állítod be az invertálásokat, akkor működnie kell.

A PIC-et hogyan kötötted be az ICSP portra?
(#) watt válasza watt hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Ha netán nem találnád a cikket, ahol a folyamat le van írva: PIC Kezdés (wattmep.tvn.hu)
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Hali Watt!

Nem teljesen értem a kérdésed az ICSP porttal kapcsolatban, de azért megpróbálok rá válaszolni.
Nyákot marattam az égetőhöz, mind a 7407-hez-mind a picnek raktam be foglalatot (Lemezes foglalat pichez). A picet úgy gondoltam "hordkerettel" (precíziós foglalat) pakolgatom majd az égetőbe és a kész nyákba oda vissza ha véletlen szükség lesz rá.
VDD-t kötöttem a pic 14 lábára, MCLR/VPP-t 4-es lábra, PGD-t 13-asra, PGC-t 12-esre, VSS-t 5-re
Ennyi. vezetéket nem használtam, mivel mint mondtam, nyákon van a cuc, vezetéket csak a tápnak és az LPT csatlakozásnak van. LPT hossza kb 15cm.
Használt táp PC táp. mért feszkók: 5,2V és 12,5V volt.
ÜDV!
(#) watt válasza kishere hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Értem. És mi van a többi dologgal, lecsekkoltad az égetőt, mielőtt PIC-et tettél a foglalatba? Ha igen, milyen feszeket mértél?
A foglalat tápján van 100n kerámia hidegítésnek? A 7407-en is van a rajz szerint, közel a táplábaihoz lábához?
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
még nem akkor nem néztem meg, most meg nincs nálam. hétvégén tudom majd megnézni. de ha leírod, hogy hol milyen fesz kell mérnem akkor azt megköszönném.
Ja, akondi közvetlenül az 7407 lábainál van.
üdv: kishere
(#) watt válasza kishere hozzászólására (») Ápr 22, 2010 / 4
 
Minden le van írva a cikkben, azt írtad elolvastad és az alapján építetted meg.
(Kérlek a mondatot kezd nagybetűvel)
(#) kishere válasza watt hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Hali!

Megnéztem minden lábat, átnéztem a nyákot, minden fesz a helyén van. És mégis semmi, Mindent úgy állítottam be ahogy kell, 7407-et kicseréltem többször, hogy esetleg az van-e elszállva, de nem. Már másik pic-kel is próbálkoztam, uh nekem már nincs ötletem.
Esetleg valami LPT port beállítással nem lehet valami? Nem tudom mi, valam?

Üdv: kishere
(#) watt válasza kishere hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Mennyi volt a feszültség a PGD és PGC lábon a csekkoláskor? Az ACK visszajelzés mit mutatott?
Tudnál egy képet készíteni a port beállításairól?
(#) Moderátor hozzászólása watt hozzászólására (») Ápr 28, 2010
 
Felhasználói kérésre a további hozzászólások áthelyezve ebbe a topicba.
Kérem, hogy a továbbiakat ott beszéljétek meg!
Köszönöm.
(#) john94 hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Hello Ezt a fordulatszámmérőt szeretném megépíteni,csak ami van itt hobbielektronika bolt,ilyet nem lehet sajnos kapni. Valaki tudna mondani egy tippet,hogy milyet használhatnék helyette?
(#) nedudgi válasza john94 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szia.
Mivel a forrás nincs meg, macerás lesz a dolog. Ha nem tudsz ilyen típust szerezni, akkor inkább keress egy másik kapcsolást.
(#) tib12 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Üdv, kerestem a PIC16f684 tipusú PIC-t de olyat nem találtam csak PIC16f685 -t. Az jó? Ha nem, mit használhatnék helyette? Fontos lenne minél hamarabb. Köszi előre is a válaszokat.
(#) vilmosd válasza tib12 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
A Chpcad arulja 290+ifa.
(#) tib12 válasza vilmosd hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Köszi a választ...
(#) tib12 hozzászólása Júl 30, 2011 /
 
Üdv.
Nem szeretnék csak azért az egy PIC-ért felmenni pestre. Szóval a PIC16f684 -t kéne helyettesíteni valami olyannal amit lehet hestore-n kapni és nem tul drága. Válaszokat előre is köszi.
(#) tib12 válasza tib12 hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Senki nem tud semmit a PIC16f684 helyett? Nagyon fontos lenne. Ha valaki tud valamit mondani azt nagyon megköszönöm.
(#) nedudgi válasza tib12 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Azért problémás válaszolni, mert nem tudni, milyen helyre, miért akarsz pont PIC16F684-et venni?
A PIC-ek bekötése általában megegyezik azonos lábszám esetén. A különböző családba tartozó, azonos lábszámú egyedek is alkalmazhatók egymás helyett.
Azonben ez addig igaz, amíg rendelkezésre áll a program forrása.
Emellett tudni kell a korrekt válaszhoz, hogy mekkora a program, milyen perifériákat használ?
Nem lehet figyelmen kívül hagyni a tokozást sem, ezért jó lenne, ha megadnád, milyen kapcsolásban akarod helyettesíteni a PIC16F684-et.
(Mivel feltetted ezt a kérdést, ezért jogosan feltételezem, hogy egy létező kapcsolást akarsz megépíteni, kész NYÁK tervvel, programmal. Ez alapján javaslom, keress másik kapcsolást helyette.)
Ha egy meglévő kapcsolást akarsz javítani, akkor egyszerűbb a Chipcadnél megrendelni, szerintem nem vészes a szállítási költség náluk sem.
(#) tib12 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Köszi a választ, erröl a kapcsolásrol van szó. Nyákterv nincs, ezért mindegy hogy furatszerelt vagy SMD. Megvan a program is az oldalon. Még csak égetni fogok tudni mikor ezt építem, de programot valószínű nem tudok módosítani. Köszi a választ.
(#) watt válasza tib12 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
A 16F684 kapható, 260Ft+fa a Chipcad-nél. Úgy is több PIC kell, érdemes postán rendelni, nem egy nagy összeg. Ha nem tudod a programot módosítani, akkor amúgy sincs más megoldás.
(#) tib12 válasza watt hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Postát nem láttam csak GLS futárt(aminél van egy olyan hogy délelőtti szállítás 600+áfa-val, ahhoz hozzámegy még az 1100+áfa is? ezt nem értem). A többi PIC-t HEStore-rol rendelem a többi alkatrésszel együtt.
(#) watt válasza tib12 hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Délelőtti kiszállítást külön kérni kell, ami plusz költség, gondolom neked erre nincs szükséged. Ha már innen rendelsz, akkor érdemesebb minden PIC-et itt rendelni, mert olcsóbb. Esetleg, ha van ismerősöd megveszi és elküldi neked borítékban, akkor a szállítást megspórolhatod.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem