Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alufóliával árnyékolás?
Lapozás: OK   1 / 3
(#) miklosch hozzászólása Feb 2, 2006 /
 
Hello!


Lenne egy olyan problémám, hogy építettem egy urbanos 2x60Wos Hexfetes erősítőt, és mivel nem tudom, hogy hol lehet fém dobozt csináltatni, készítettem fából egy dobozt 5mmes rétegelt lemezből, és mivel ez nem árnyékol, és le kellene árnyékolni, arra gondoltam, hogy alufóliával bevonom a doboz belsejét, és a trafó, kondi, és az erősítő panelok közé is raktam egy falat, hogy jobb legyen az árnyékolás, és ezt is bevonnám, ha ez a megoldás jó! mit szóltok hozzá?
(#) kmil válasza miklosch hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Szia!

Régebben én is csináltam egy erősítőt (2x100w), és nekem is fa dobozban van. Nagyon esztétikusra meg lehet csinálni, bár az enyémről még nem mondott senki sem véleményt. Használom immár négy éve, és emmi gond nincs vele. És nincs árnyékolva. Gondolj azokra az rősítőkre, ami fém dobozban van, és a trafó nincs leárnyékolva. Régen is voltak fadobozos erősítők.
De ez csak az én véleményem.
(#) miklosch válasza kmil hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Az előző erősítőm 2x200Wos, és az is fadobozos volt, azt a dobozt is én csináltam, és szerintem elég szép lett, az is rétegelt lemezből, én sem hallottam a hangján semmi rosszat, de jól lehordtak többen is, hogy miért nincs fém dobozban, mert fa dobozban nagyon rossz a minőség... én nem vettem észre, mindegy, de ezt szeretném leárnyékolni, amíg nem építem be a dobozba az erősítőt, és én erre a legegyszerűbb megoldásra gondoltam, hogy működik-e, azt szeretném megtudni Tőletek!
(#) kmil válasza miklosch hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Én a helyedben nem foglalkoznék másokkal, meg azzal, hogy mit mondanak. Ha szépen szól, semmi gond. A fém dobozban az a jó, hogy nem kell csinálni, ellenben borsos ára van. Jó megoldás lehet, ha a trafót árnyékolod le, de ha toroidot használsz, annak kisebb a szórt mágneses tere. Én simát használok árnyékolás nélkül, és jó.
Ja, szerintem az alufólia nem jó, mert átmegy rajta a mágneses erőtér. Olyan anyag jó, ami ferromágneses.
Feltennéd az előző erősítőd kapcsi rajzát, mert most én is egy nagyobbat szeretnék építeni, és gyűjtöm hozzá a rajzokat.
(#) miklosch válasza kmil hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Az 2x200W-ost nem én csináltam, csak a dobozát, de egy 120Wosra átépített verzióról van kapcsolási rajzom, azt csatolom! Elvileg az alufólia alumíniumot tartalmaz, ami tudtom szerint nem mágnesezhető.. bár, lehet, hogy jobban tudod.. az anyagismeret vizsgám 2es lett, szóval inkább másba bízok
Csatoltam egy képet a 2x200Wosról.
(#) isamisa válasza miklosch hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Öregem mekkora egy böszme trafó. Szerintem jó a doboz nagyon.

Ajánlom hogy ted be a ki mit építetbe is. elég jó szerintem

Isa
(#) Tomee válasza miklosch hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Egy kis gitt (kitt nem tom mi a neve) + lakk és kész is!
Tényleg jól néz ki.
Ha gondolod akkor a trafót meg kerisd el valami fém lappal (nyáklemez).
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
mien furcsa erről nekem is van pár kép

venti.JPG
    
(#) Rendszer válasza miklosch hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Köszi a rajzot, és az rősítőd is egész jó.
Ha majd szétszedem a hifimet, teszek fel én is egy képet róla, dár abban nincs ilyen szép rend. Még nagyon az elején voltam.
Szerintem az a beidegződés van az emberekben, hogy aminek fa doboza van, az csak gagyi lehet. Ezt én nagyon elitélem. Éppen ezért egy kicsit bepácoltam dió páccal, bár tetszett a mahagóni is, csak az nem volt otthon.
Nekem tetszik az erősítőd.
Az árnyékolást pedig vékony vaslemezből csináld, azt könnyű hajtogatni.
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Előfordulhat! :yes:
már sikerült eladnom...
(#) miklosch válasza (») Feb 2, 2006 /
 
és hol tudok venni vékony vaslemezt, és mi az ára m2-nek kb?
(#) kmil válasza miklosch hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Én többnyire bontani szoktam, meg a MÉH telep. Ott kilója 60Ft.
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
ilyet nehéz lett volna készíteni róla nem ?

az a bitang nagy hangfalad még megvan ?
(#) szabi83 válasza kmil hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
nálunk már nem lehet kihozni a MÉHtelepről semmit
engem az érdekelne, hogy hajtod meg az oldalat 90 fokba milyen eszközzel?
(#) kmil válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
Van vágva két darab kb 50-es szögvas. A lemezre rárajzolom, hogy hol kell meghajlítani, a szögvasakat egymáshoz szorítom úgy, hogy közötte van a lemez, és mehet a hajlítás. Kis gyakorlattal és vékony lemezzel egész jó lesz.
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 2, 2006 /
 
mi lett volna nehéz készíteni? nem nagyon értem...
most van három nagy hangfalam, az egyik mélye el van szállva, és még van két ilyen:

hangfal.jpg
    
(#) szabi83 válasza kmil hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
köszi a tippet

miklosch:
"hol tudok venni vékony vaslemezt, és mi az ára m2-nek kb? "
holnap megyek egy "fém tűzép"-re ott alulemez is van, de van sztem vaslemez is majd meg kérdem, engem is érdekel, bár az alut könyebb kezelni sztem
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Köszi, hogy megkérdezed!
Amúgy hol laksz? hogy merre van az a tüzép, ahonnan hozod a fémeket?
Én az aluval nem vagyok nagyon kieegyezve, mert ha elhajlítom derékszögbe, akkor mindig eltörik... bár lehet, hogy azért, mert bádoggal próbálkoztam...
(#) Frankye válasza miklosch hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Nem is annyira az alulemez anyaga a gondod, hanem a vastagsága, meg a hajlítás íve. Minél vastagabb a lemez, annál nagyobb ívsugárral kell hajlítani, hogy ne törjön el.
(#) Dióda válasza miklosch hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Nos ha neked nem jó az alu akkor elballagsz egy vastelepre és veszel nagyonvékony vaslemezt azthiszem 0,3vagy0,5-ös a legvékonyabb nem egy olcsóság pár ezres lessz a tábla na meg valahogy vidd haza mert 2,5X1,25méteres baromi nagy lap.
Szerintem mégis inkább az alufólia lenne a legjobb én is azt szoktam alkalmazni belált eddig.
Csak ha lehet válassz valami vastagabbfajtát és ragaszd föl a fára teljes felületben illetve nem árt neki ha a testet rákötöd valahogy.
(#) szabi83 válasza Dióda hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
"meg valahogy vidd haza mert 2,5X1,25méteres baromi nagy lap."
összeszokás tekerni, úgy sokkal könnyebb.
(#) miklosch válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Majd körülnézek, hogy hol tudnék szerezni. Bár lesz egy kis gondom a darabolásával is lemezvágó olló hiányában
(#) szabi83 válasza miklosch hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
megnéztem..
4600 ft egy tábla 0.8 mm -es au lemez 2*1 méteres(0.5mm tól van 3mm ig, egy táblán láttam, hogy kilóra megy, akkor lehet számolni.. )
4000 ft egy tábla 1.0 mm -es vaslemez 2*1 méteres
(#) Gabi válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Extrabrutál: kisebb dolgokhoz nagyobb konzervesdobozból is lehet kitermelni vaslemezt, ami ráadásul nagyon jól forrasztható...
(#) Lázár Péter válasza miklosch hozzászólására (») Feb 3, 2006 /
 
Az árnyékolást ha mindenképpen nyélbe akarod ütni akkor ajánlanám az ólomból valót. Tekercsbe lehet beszerezni papírra van rádolgozva az ólomréteg. Fizikailag nem részletezem miért tökéletes erre a célra. Olcsó nekem is van.
(#) lamar válasza miklosch hozzászólására (») Feb 5, 2006 /
 
A mágneses árnyékoláshoz jó mágneses vezető anyag szükséges. Azok a jó mágneses vezető anyagok, amelyeknek a relatív permeabilitása magas, ezek a ferromágneses anyagok: vas, nikkel, kobalt stb. illetve bzonyos ötvözetek

Az alábbi fémek nem alkalmasak mágneses árnyékolásra, mert a relatív permeabilitásuk 1 környékén van: alumínium, réz, arany, ezüst, ólom, stb.

Éppen ezért felesleges a floopy-lemezek becsomagolása alufóliába. Maximum a portól védi meg.

A rádiófrekvenciás (>100kHz) árnyékolás kérdése külön terület. Itt már a jó vezetőképesség az elsődleges szempomt. Előszeretettel alkalmaznak rezet, alumíniumot.

Némi infó a mágneses árnyékolásról:

[link=http://www.magnetic-shield.com/faq/]http://www.magnetic-shield.com/faq/[/link]
[link=http://www.mushield.com/faq.html]http://www.mushield.com/faq.html[/link]
[link=http://www.lessemf.com/mag-shld.html]http://www.lessemf.com/mag-shld.html[/link]
(#) miklosch válasza miklosch hozzászólására (») Feb 5, 2006 /
 
Elkészült a doboz, de az árnyékolást egyenlőre kihagytam! Rakok fel képet róla, hátha érdekel valakit!
(#) miklosch válasza miklosch hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Lenne egy kérdésem, amit gondoltam, hogy ide írok, mert az erősítővel kapcsolatos, de nem akartam új topicot nyitni, remélem itt is észreveszitek, és tudtok segíteni! Szóval azt szeretném megoldani, hogy a ventillátor ne folyamatosan menjen, hanem egy bizonyos hőfok felett, és akkor se max fordulaton, hanem a hővel arányosan, erre szeretnék valami olcsón előállítható, és működő kapcsolást építeni! Köszi előre is!
(#) Frankye válasza miklosch hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Nézz be ide:
[link=http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic.php?id=569]http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic.php?id=569[/link]
Ez pont ezzel a témával kapcsolatos!
(#) miklosch válasza Frankye hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Hát, ez nem kimondottan az, amire én gondoltam, mert abban egy potival lehet állítani a fordulatot, én meg olyat akarok csinálni, ami magától bekapcsol egy bizonyos hőfok felett, és minnél nagyobb lesz a hő, annál gyorsabban forog! a régi erősítőmbe volt egy ilyen, de sajnos elkavartam valahova a kapcsolási rajzát! Nem volt bonyolult, valamilyen BC, vagy BD tranyó, ami érzékelte a hőt, és körülötte pár ellenállás.
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem