Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Can Crushing avagy konzerv megsemmísítő
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
Sziasztok!
Ezen az oldalon találtam,egy olyan cuccot,amelyik összenyomja a sörös dobozt.Aki tudja ennek a működési elvét,illetve van hozzá kapcsolási rajza,az kérem írjon .
Üdv.Megavolt.
(#) Muri válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
(#) Dr.Megavolt válasza Muri hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Ez se rossz,csak nem értem mit ír .
(#) Sebi válasza Muri hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Ez egy coilgun, azaz mágnestekercs segítségével egy vasdarabot kilövő szerkezet.

A konzerves dobozokat nem "megsemmisítik", hanem két henger közt laposra vasalják újrahasznosítás végett.
(#) kerteszsasa válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Szia
A kapcsolás nagyon egyszerű. Feltöltesz egy nagy kapacitású kondenzátort pár kV-ra és ezt kisütöd egy 5-6 menetes tekercsen. Ha a tekercs közepébe valamilyen fémet raksz akkor abban áram indukálódik, és eléggé felmelegszik. A konzervdoboz ettől elszakad, a pénzérme pedig összezsugorodik. Röviden ennyil.
(#) kerteszsasa válasza kerteszsasa hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Itt egy kapcsolási rajz. Minél több és nagyobb kapacitású kondit használsz, annál jobb lesz. A triakos "gyújtáshoz" nagyteljesítményű triakot használj.

gaussch1.gif
    
(#) Moderátor hozzászólása Júl 28, 2007
 
Szerintem senki ne játszon otthon nagyfeszel, csak ha tényleg muszály és úgy gondolja eléggé ért hozzá....
(#) Haszuboy hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
csatlakozok...
(#) j-sz hozzászólása Júl 28, 2007 /
 
de bolond vagy
(#) Dr.Megavolt hozzászólása Júl 30, 2007 /
 
Köszönöm a segítséget .Azt hittem,hogy a kapcsolás sokkal bonyolultabbm,akinek van kérdése erről a cuccról,az tegye fel ebbe a topic-ba,és majd valaki válaszol :yes: .
Üdv.Megavolt.
(#) zsoltee0001 válasza Dr.Megavolt hozzászólására (») Aug 6, 2007 /
 
hello
hehe, pár pihent agyú külföldi diák akik szabadon garázdálkodhatnak a fizika szertárban.
amúgy az elv egyszerű: erős mágneses teret hoznak létre amely az aluminium dobozban örvényáramot indukál, ezért ég szét, ezt az elvet ki is használják bizonyos berendezések pl : villanyóra, asszinkronmotorok ( bár itt nem az elolvasztás a lényeg)
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem