Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC VGA -> TV Scart
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Dec 29, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 9
(#) didyman válasza gaboj hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Jól olvastad, nem ér semmit . Olyan kártyákhoz való, melyek képesek a VGA kijáraton keresztül a TV számára feldolgozható formában is jelet küldeni. Ritka dolog.
(#) gaboj hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ!
és esetleg olyan ezköz ami hdmi-ből csinál scartot létezik?
Ja és persze az ára sem a csillagos ég!
Mit tudnál ajánlani ami biztos h működik?
Van hdmi, dvi, és vga kimenetem!
Előre is köszönöm!
(#) gaboj hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Nem lenne jó 1 tv-tuner?
Az nem képes ilyesmire?
(#) adams0914 hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Én még új vagyok ebben a témakörben!
Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Van egy laptopom amin csak vga kimenet van és szeretném rákötni a tv-t filmnézés céljából!
a videókártya:VIA Chrome9 HC IGP
a tv:samsung 100Hz.
tudna valaki kapcsolási rajzot?
én találtam egyet de nem tudom jó-e.
tudnátok küldeni?
előre is köszi!!!
(#) nolex hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
kérdés: Van egy laptopom amibe HD3200 videóchip van.
Van egy TV ami fogad RGB-s jeleket SCART-on.
Ezt egy dvd lejátszóval teszteltem,melynek a kimenete állítható.
Érdemes VGA-Scart átalakítóval rákötni a tv-t?
(#) joecontra hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Hali!

Megjelent a cikkem, melyben egy Geforce 6200-ra kötöttem a TV-t RGB módban. Sematika a cikk utolsó oldalán.

Geforce 6200 VGA - TV RGB SCART

Üdv,
J
(#) nolex válasza joecontra hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
mekkora felbontást küldesz ki a TV-re maximum??
(#) joecontra válasza nolex hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Hali!

Érdemes lehet, azonban előtte nézd meg PowerStrip-el, hogy bele tudsz-e menni a "Speciális időzítési beállítások"-ba és hogy ott mit látsz. Egy screen majd jó lenne.

adams0914
Ezt tedd meg te is, utána tudunk tovább lépni.

Üdv,
J
(#) joecontra válasza didyman hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Azért nem ér semmit, mert nem jó a bekötése.

Üdv,
J
(#) joecontra válasza nolex hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
800x600-at ki lehet, de 768x576-ban használom. A linkelt cikkben minden benne van.

Üdv,
J
(#) Magorh hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem olyan problémám vala, hogy van egy tv-out kimenetem és egy LCD monitorom. Milyen lehetőségek vannak, hogy működésre bírjam?

A feladat egy kamera képét kitenni LCD-re, ami a géptől kb. 20m-re van. A kamera képét egy feldolgozó egység feldolgozza. A kártyán van tv-out kimenet. Ezt szeretném valahogy összehozni az LCD monitor bemenettel. Az LCD-n csal D-sub bemenet található.

Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Action2K válasza Magorh hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Szia! Ha jól értelmezem, akkor neked valami hasonló kell: Bővebben: Link
(#) Magorh válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Igen, valami hasonló. Köszönöm.
(#) deadlyroberta hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Az nem baj ha a földeléseket összekötöm, az összeset?
(#) abcdabcd válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Mármint a PC-jét a tv-jével vagy melyik mindet? Mert ha pl egy csatlakozón belül van 3 is azt össze is kell kötni, de az előbbiből nagy búgás lesz valószínűleg...
(#) deadlyroberta válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Itt az rgb és audio gnd-ket.

scart.png
    
(#) abcdabcd válasza deadlyroberta hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Azokat simán összekötheted szerintem, hacsak nem külön helyre megy mind és földhurok gondjaid lennének belőle... nekem van házi scart kábelem azon össze van kötve az összes gnd és teljesen jó...
(#) Hantaboy hozzászólása Nov 8, 2011 /
 
Sziasztok!

Vettem régebben egy Hama átalakítót (konkrétan ezt: http://www.hama.hu/go/reszlet/2769/35/TV_HIFI_Hazimozi-Kabel-HDMI_D...apter/) Ami kiderült, hogy csak scart-ból tud vga-t csinálni. Mikor vettem, ezt nem figyeltem.

Nem volt sok, és vissza se vittem, de most szeretném, ha vga-ból csinála scart-ot. Egyenlőre egy laptop vga kimenetére szeretném csatlakoztatni, majd úgy a tv-re. (persze tudom, hogy kell egy apa-apa vga kábel is)

A kérdésem, hogy át lehetne-e úgy kötni a scart végét, hogy működjön a dolog. Persze csak átkötés, és semmi plusz elemek beforrasztása.

Amit a scart burok leszedése után kivettem a következő:
A scart 5. és 7. lába kék kábelből csatlakozik
9. és 11 lába zöld kábelből csatlakozik
13. és 15 lába piros kábelből csatlakozik
17. 19 láb pedig fekete kábelből csatlakozik
És egy földelés a külső fém részre.

Mind a 4 kábel 2-2 kábelre oszlik (egy fekete és egy fehér), és egy zsugor cső van rajtuk.

Valószínűleg ez a kötés van most: http://forum.mpeg4-players.info/uploads/remoteimages/17536-368.gif , de mivel a vga része le van forrasztva, így nem tudom megnézni.

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) Action2K válasza Hantaboy hozzászólására (») Nov 9, 2011 /
 
Szia! Csak átforrasztásokkal, vagy netán a nélkül is, csak akkor tudod megoldani, ha a laptop videokártyája képes normál PAL videojelet létrehozni a VGA kimenetén. Vagy netán az analóg HD formátumot (componenten) kiküldeni, de az pedig csak a HD-s tévékhez jó.
(#) joecontra válasza Hantaboy hozzászólására (») Nov 13, 2011 /
 
Átkötéssel meg lehet oldani a dolgot. Csak egy jó séma kell ami alapján meg lehet csinálni.

Ilyet találsz pl. itt:
VGA-SCART alapok

Itt az univerzális kábel sémáját használd.

Azt sem árt megnézni, hogy szoftveroldalon minden rendben van-e.

Üdv,
J
(#) Hantaboy válasza joecontra hozzászólására (») Nov 14, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget (és Action2k-nak is).
Sajnos nvidia kártya van, benne, így szükségem lesz a közösítő áramkörre. Meglátom mi lesz belőle, kinyírni nem szeretném se a gépet, se a tv-t...
(#) joecontra válasza Hantaboy hozzászólására (») Nov 15, 2011 /
 
Ha jól csinálod meg (a linkelt cikk alapján) akkor egyiknek sem lesz baja. Én már raktam össze pár kábelt rendelésre és postázás előtt mindig leteszteltem.

A közösítő áramkör pedig nem ördögtől való. Majdnem olyan egyszerű mint a faék.
Persze nekem már van rutinom az összerakásában.

Üdv,
J
(#) Szabi1 hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Hello!
Segítséget szeretnék kérni: Van egy Asus En8500Gt videokártyám. Van egy YUV kimenete, amit a tv-re akarok csatlakoztatni hogy kikuldje a jeleket. Nos kaptam a videókártyához egy YUV<>Compoment átalakítót de a tévémen csak scart és composite ki/be van Megoldható-e hogy képet jelenítsek meg? Anno megpróbáltam összekötni a 3 jelet egybe és akkor működött de a kábelt másra hasznátam. De mivel van ilyen YUV<>Compoment kábelem 2 az egyik kíserleti nyulam lesz. De jó ötlet a jeleket egybeegyesíteni? Nincs mellékhatása?
(#) abcdabcd válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Én most ezt nem értem, ha a videokártyához van, ráadásul gyárilag hozzá adott, yuv-->kompozit átalakító, akkor azt mért ne mernéd bedugni a tv kompozit bemenetébe? Illetve, még furcsább dolog, ha a tévének van komponens(=YUV) bemenete akkor mért nem dugod abba közvetlenül bele a gép YUV jelét... főleg, ha már egyszer működött? Vagy valamit esetleg kihagytál, vagy én nem jól értettem? Esetleg valamelyik "átalakító kábel" egy tápegységről működő kis eszköz volt, és most az a kérdésed, hogy ehelyett szeretnél simán csak összesodorni egy pár kábelt, és úgy "közösíteni" a jelet, és hogy ez működne-e? Legalábbis én nem értettem, hogy pontosan mire gondoltál... Ha leírod pontosabban a dolgot, akkor lehet más is lesz aki segítene... ha én esetleg nem tudnék abban a konkrét helyzetben...
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Bocs félreolvastam a komponenst először kompozitnak olvastam, de a többi része áll a hozzászólásomnak, meg egyébként azt nem értem, hogy az YUV-t mért kell komponensre alakítani, én legalábbis úgy tudom, a kettő egy és ugyanaz... csak más szóval
(#) Szabi1 válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
A kábelezés úgy van megoldva hogy a 3 jel össze van kötve mert a tv-nek csak video be csatija van és nincs se s video se komponens csatlakozói. Egyébként a tv CRT. Bootoláskor mutat képet a tv-n ha ő elsőteleges és amikor indul a windows 7 az után már nem szóval valami beállítás hiba van. A nvidia kezelőprogramja egyébként kompozit csatlakozásnak látja de felbontást kellene állítani frissítést pedig nem lehet ha jol tudom 56 Hz mutat. Egyébként volt már hogy komponensnek látta de akkor olyan is volt a kötés egy másik tv között.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Milyen felbontást válasszak és Progersszív vagy i legyen ? A különbséget tudom csak az i-t nemtudom hogy hívjak és magátol állitja be a frissitesi frekvenciat ahogyan váltom a felbontást úgyhát nem mindig 56 Hz vagy mennyi.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Nah szóval 480i és 680x480 29 Hz en van kép és 480i 720x480 29 Hz en csak az a baj hogy fekete-fehér de a tv szines. Nemtudom mitévő legyek.
(#) eSDi válasza Szabi1 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Üdv! Ne szórakozz a HDTV komponensek összekötésével, sosem lesz jó normál TV esetén.
A kártya leírásából:
Idézet:
„HDTV Output (YPbPr) --> YES, via HDTV Out cable
TV Output --> YES, via S-Video to Composite”


Tehát a kártya tudja amit, te szeretnél, csak egy kis sárga átalakító kell a Composite kimenet eléréséhez, vagy az S-Video kimenetet(YUV) közvetlenül bekötöd a Scart csatlakozóba. Bővebben: Link
(#) Szabi1 válasza eSDi hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Közben nekem Asus M2A VM HDMi alaplapom van és mellékeltek hozzá egy pci-express kártyát amin van HDMI kimenet YUV és Sárga tv out csak a kártya foglalata elvan foglalva helyette ott a videókártya
Következő: »»   6 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem