Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   94 / 343
(#) karaszbandi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Ne fáraszd magad, nem éri meg. Esélytelen az értés.
(#) erbe válasza steve25 hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
5,5 kW-os aprítógépem pontosan így üzemel. DIL 0-ás kapcsoló 2 db szakítóérintkezője zárja a csillagot, a 3 db erősáramú záróérintkező a deltát. Eddig még váltáskor nem vágta le az automatát. Na persze, ha már eléggé felpörgött.
(#) merojoc hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Sziasztok
Írtam egy kérdést IMI vilanymotor témakörben
bekötés problémám lenne ha valaki hozzáértő megtekintené és válaszolna megköszönném.
(#) steve25 válasza erbe hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Értem, ugye ha csillagba megy folyamatosan a motor attol nem lehet baja?
Olvastam egy könyvben pl ha egy 100kw motor 60kw kompresszort hajt akkor nem muszály deltában üzemeltetni, mivel elég neki az a teljesitmény amit lead a motor csillagban, de ha nagyobb teljesitményü a kompresszor akkor átkell kapcsolni deltába, vagy valami ilyesmit olvastam.
(#) steve25 válasza steve25 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Na meg is találtam.. ezt akartam irni,
Ez igaz minden csillag delta inditásu motornál?

"Ja nem éppen igy emlékeztem" ))

S1031840.JPG
    
(#) erbe válasza steve25 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Ilyent én még nem olvastam. Attól még részben igaz. A terhelés-meddőáram aránya, így a cosFi és a hatásfok is jobb, mint deltában túl kis terheléssel. Viszont ki az, aki megvesz 10 kW-os motort a 4 kW teljesítményigényű darálójára?
Az aprítógépemen terhelést akkor kap a motor, ha nyomom neki. Vannak üres szakaszok. Komoly terhelést ~6 cm átmérőjű ág jelent. Amikor éppen a kupacból cibálok, vagy vékony ágat nyomok bele, kapcsoljak vissza? ???
(#) steve25 válasza erbe hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Persze igazad van, gondolom akkor az aramfelvétele is csökken,
egy olyan motor amire az van irva hogy pl 16A az üzemszerü terheléssel fogyaszt annyit ne? de ha jóval kisseb teljesitményű dolgot teszünk rá akkor szerintem az áramfelvétele is kissebb lesz! mivel ha üresen járatunk egy motort nem annyit fogyaszt mint ami rá van irva ugye?
(#) tivadar83 hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
én tisztában vagyok most már a bekötésekkel mivel láttam itt a sémát a kérdésem annyi h van egy 380 vízpumpám központi fűtéshez de ezen nem írja h lehet 220v is MINDEN 380 v motort át lehet kötni 220 v ra


(jó tudom h kel hozzá kondi)
(#) frank tibor válasza tivadar83 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Szia
Nem minden 380V-os motort lehet átkötni 220V-ra.
Ha a motorod 6 kivezetése megvan a kapocstáblán, át tudod kötni deltába. Így működtethető 230V-rol.
(#) karaszbandi válasza frank tibor hozzászólására (») Nov 29, 2011 / 1
 
Attól, hogy van 6 vége még nem biztos, hogy 380/220 a tekercselése! Ha 3fázisnál csillagban jár ía motor akkor igen.
(#) soldi3r hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
'estét!
építettem egy gépezetet és úgy gondoltam belecsempészek egy kis biztonsági kapcsolót, csak nem tudom mit kell vennem még hozzá, hogy 400v-on is működjön
tehát van egy safety nyomógombom, ezt gondolom le kell reléznem, talán egy ilyennel?
a kérdésem annyi, hogy itt mi húzza be a relét?
(#) tivadar83 válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
három fázisnál csillagba van a motor kötve így működik én át kötöttem deltába és kapta alurol a fázist nullát meg a kondít de nem indul azt halottam h 1,5 kW alatt nem kell deltába kötni hanem maradjon csillagba és alulról kapja ugyanúgy a fázist nullát és a fázissal meg a 3 madik üres kivezetés el a kondít pl. így

Névtelen.png
    
(#) karaszbandi válasza tivadar83 hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Az hülyeség, hogy 1,5kW alatt nem kell deltába kötni. Ez kizárólag tekercs méretezésétől függ. TEhát NEM teljesítmény függő!
A megfelelő méretű kondit ráteszed és örülsz neki!
(#) willy0408 válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Meg volt mi a baja, annyi, hogy az indító kondi veszített már az értékéből, és vele párhuzamosan raktam rá még 1 kondit, és már rendesen működik
(#) karaszbandi válasza ghostman hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Eztet kb sehogy.
Az adattábla szerint jó lenne, csak kevés a drót a kapocstérben.

Vagyis felejtős a dolog.
(#) talaldki válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Azért egy méricskélést megérne mivel a látható jelekből ítélve javított tekercselésű motorról van szó.
Akár belül is lehet közösítve (esetleg) a ff. és a sf. tekercsvég.
(#) ghostman válasza talaldki hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Akkor mit csináljak?
(#) ha9pi.feri válasza ghostman hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia!
A két szélsőre kösd rá a 230V-ot, az egyik szélső és a középső közé a kondenzátort.
(#) ghostman válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Mekkorát?
(#) ha9pi.feri válasza ghostman hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Először indítóként kb 100µF-ot, utána, ha működik és nem melegszik lehet rátenni még üzemi kondenzátort is. Ennek az értékét ki kell majd kísérletezni. Lehet 20µF-dal kezdeni és utána emelni. Túl sokat nem szabad.
(#) ghostman válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
És ha melegszik?
(#) ha9pi.feri válasza ghostman hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szerintem nem fog, de ha mégis, akkor rossz a motor. Próbáld ki. Mire akarod használni?
(#) ghostman válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Körfűrészen lessz
(#) ghostman válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
De nem értem miért írták akkor hogy felejtős???
(#) ha9pi.feri válasza ghostman hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Jó lesz az, csak csodát ne várj tőle. (Nekem 3 fázisú 4kW-os van rajta, de ha szálára vágok vele az is megtorpan)
(#) ghostman válasza ha9pi.feri hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Na 100ľF al elindítottam és megy.
Itthon csak 30ľF os kondim van még ah azt rákötöm akkor búgni kezd.
Akkor ne kössem rá?
(#) ghostman hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Most kipróbáltam és elindul kondi nélkül is...
(#) ha9pi.feri válasza ghostman hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Azért kell kísérletezni kevesebbel, hogy csak kicsit búgjon. Ha nem teszel rá semmit úgy is menni fog. Tegyél mosógép kondenzátort, az 10uF, vagy fénycső kondenzátort, az 4,7uF.
(#) ha9pi.feri válasza ghostman hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
...de ha az ékszíjat ráteszed már nem fog...
Következő: »»   94 / 343
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem