Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   556 / 1269
(#) karaszbandi válasza porkolab hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Távirányítóval állítsd be a színtelítettséget.
(#) karaszbandi válasza fredee4444 hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Cseréld ki az eltérítő IC-t.
(#) stoky hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Üdv!
Philips 20CT6360 készüléken nincs kép. Csatornakijelzés van, hangolható de csak hang van. Kikapcsoláskor egy vízszintes csík villan fel.Más nem látható.
Valakinek van ötlete,h melyik részeket vizsgáljam?
köszönöm
stoky
(#) fredee4444 válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ezt akartam elkerulni. De szerencsére találtam is itthon. Tokéletes lett. Koszi a választ.
(#) karaszbandi válasza stoky hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Ha a leírtakból nem tudod megállapítani a hiba jellegét, akkor vidd el szerelőhöz, mert olcsóbb lesz!
(#) benji13 hozzászólása Nov 26, 2011 /
 
Sziasztok.Vanegy Orion Color 5521VT,tévém.Normálisan mükszik,Csak minden csatornán erős búgo hang halatcik a hangszórókbol!!Ez tévénézézés közben nagyon idegesitö!!Volna esetleg ötletetek!! Köszi!!
(#) dejoe válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Igazad volt! A sorvég tranzisztor kollektoráról visszacsatlakozó 1 megás ellenállás volt megszakadva, sőt megégve. Kicseréltem, most minden rendben, csak még attól tartok, hogy ez az ellenállás nem magától égett meg , de majd kiderül. Nagyon köszönöm a segitséget. Üdv Józsi.
(#) huszi10d válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Na, most volt csak időm foglalkozni az Orionnal...
Ez így is van ahogy írtad. Sorvégtranzisztort kivettem, izzó beforraszt. Bekapcsoláskor az izzó folyamatosan világít, és a feszültség 102V.
Merre menjek tovább?
(#) karaszbandi válasza huszi10d hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
A sorvezérlést nézd meg mostmár. Ha van, akkor kb sortrafó lesz a kukás.
(#) huszi10d válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Hát biztos láma a kérdés, de elég gyakorlatlan vagyok a témában... Milyen módon ellenőrizzem a sorvezérlést?
(#) BarnaPili válasza huszi10d hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Ha van szkópod,akkor azzal,ha nincs,akkor remélhetőleg van frekimérő a multimétereden,akkor a sorvégtranzisztor bázis és emitter lábát beforrasztva mérj frekvenciát a bázison.A kollektort semmiképpen ne kösd be.A sorfreki 15 kHz (15625 Hz).
István
(#) huszi10d válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Nahát, úgy néz ki, hogy a sorvezérlés hiánya lesz a ludas... A műszer tök nullát mutat a sorfrekvencia mérésekor. Szerinted hol veszhet el a sorfreki?
(#) karaszbandi válasza huszi10d hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Azért ez nem ilyen egyszerű!
Van olyan gép, ami figyeli a sortrafó működését és ha nem indul el akkor leveszi a sorvezérlést. És ezt igen gyorsan elintézi, még mielőtt észbe kapnál, hogy megmérd. Kövesd vissza a jel útját és mérj.
(#) Brian88 hozzászólása Nov 26, 2011 /
 
Sziasztok

Nemrégiben kaptam egy Orion 14J típusú tv, távirányító nélkül, próbáltam univerzálissal (nem sikerült) majd egy után gyártott hozzávaló távirányítóval is kapcsolgatni nem sok sikerrel. Egyikre sem reagált.
IR vevőre rámértem, mikor az utángyártott távirányítóval kapcsolgatok, ad ki jelet (0-5V közöttit) de a tv mégsem reagál.

Van tippetek hol lehet a hiba?
(A tv csatorna váltó gombjaival lehet csatornát/hangot állítani)
(#) karaszbandi válasza Brian88 hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Nem hozzávaló a távirányító!
Nem egyszerű jót találni hozzá, mert azonos tipusszám alatt símán lehet benne más sasszi! A sasszi szám alapján keress hozzávalót.
(#) Vacok válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Szia!
Nagyjából sikerült a probléma végére járni. Kicseréltem a sorvégtranzisztort, de mivel BU808-at nem kaptam, és ha kaptam volna is, elég borsos lett volna az ára, így 2sc5388-at tettem bele. Minden módosítást elvégeztem, ami a pdf fájlban volt, kivéve a 3-as pontban lévőt, pénzem nem volt még egy tranzisztorra, meg nem is nagyméretű a képcső, így az R633-at sem bántottam. Amit még kicseréltem: C618, C619, 2x47µF/160V a sortápfeszen. A tv indul, szép képet ad, és minden rendesen működik rajta. Kb. 5 perc járatás után a sorvégtranzisztor olyan 40 fok körüli (csak kézzel tudtam "mérni"), egyenlőre tovább nem mertem járatni, előtte megkérdezem, hogy így ugye jó? Volt egy ajánlás, hogy a sormeghajtó tranzisztor kollektorán lévő ellenállásokat is csökkenteni kell: R658 33R csökkenteni 10R és R624 33R csökkenteni 22R. Egyenlőre ezekkel sem foglalkoztam, nekem R658 39R és R624 27R.
(#) huszi10d válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Visszakövettem, mértem és siker... De egy kicsit szop@atós hibája volt, amit be is nyeltem rendesen, ráadásul alig vettem észre. A panelen a T401-es kicsi transzformátor egyik lábforrasztása ki volt törve, ott szakadt meg a jel. A lábat átforrasztottam és egyből megjelent a sorvezérlés a tranzisztor bázisán! Mindenkinek köszönöm a segítséget!!!
(#) Vacok válasza Vacok hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Kreáltam egy kezdetleges hőmérőt a sorvégtranzisztor hűtőbordájára, és fél óra járás után 55 fok köré emelkedett a borda hőmérséklete, már nagyon lassú ütemben, de még emelkedett volna, de szerintem a 60 fokot azt már nem érte volna el.
(#) karaszbandi válasza Vacok hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Jó az úgy, hagyd rá!
Van, hogy 60fok körül jár a BU is meg a 2SC is. Ha ott megáll, akkor jó.
(#) Vacok válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Rendben, köszi szépen, akkor elkészültem vele.
(#) Gábor65 válasza stoky hozzászólására (») Nov 27, 2011 2 /
 
Mindenképpen a TV dobozon belül van a gond!!!
Szerintem fogd + és vidd el egy szakemberhez, mivel ha ezt a kérdést így feltetted,nem nagyon van szerintem villamos szakképesítésed.Viszont annál bátrabb vagy.
De tudod az ideges és a bátor emberek zöme hamar a temetőben időzik,egy hosszabb idő intervallumra.
(#) stoky válasza Gábor65 hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget!
Igaz, nem vagyok TV műszerész. Eddig csak táphibákat sikerült orvosolnom,gondoltam a mostani gondom nem egyértelműen arra vall és megpróbálok a készülék más egységeit is megismerni, javítani.Ez ügyben szerettem volna támogatást kérni.
stoky
(#) Lavisher hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy ORION tévém egyik napról a másikra meg bolondult,
Egyik csatornán van hang a másikon meg nincs semmi vagy elég halk
Pedig a teljes hangerő rajta van, szerintetek mi lehet a baja.
Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) feerke hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Üdvözletem!
Van egy Metz 82TH95-ös típusú tv-m aminek az a baja hogy az egész kép zöld és vízszintes csíkok vannak benne kb 2 centinként és a tetején egyre sűrűbben. Cseréltem benne 2 elégett ellenállást (R5578, R5508) de így meg ugyan az a probléma csak ki-be kapcsol magától és az R5578 füstölt megint
Rajz: Bővebben: Link

Tudna valaki segíteni?
(#) BarnaPili válasza Lavisher hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Egy típusszámot is írj,mert az ORION elég tág fogalom.
István
(#) Lavisher válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
A Tv típusa: T2835S STX-SILVER PT 90
(#) Papp Ferike válasza Lavisher hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Üdv!

Próbáld más csatorna számra behangolni a hang nélküli adót,esetleg módosíts hangnormát .Írj mi történt.
Sajnos elég rosszak a tapasztalataim a pt90-es-ről.

Feri
(#) karaszbandi válasza Lavisher hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Nagy valószínűséggel megbolondult az STV9306 függ eltérítő IC. Cseréld ki.
(#) Katona Béla hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Hello mindenki!A problémám az hogy meguntam naponként cserélgetni a sorvégtranzisztort.A helyzet ugyan is az, hogy van egy philips tévém,beteszem az uj sorvégtranzisztort s a készülék kifogástalanul dolgozik kb két órán át,egyszer csak hus,elszál a tranyó.Minden uj tranyónál egy másfél óra müködés és ugyan ugy elszál.Átüthet e valamelyik pillanatban a sorkimenő trafóm,vagy mi lehet a gond ha minden mért feszültség ideális?
Tanácsaitokat szivesen fogadom!
(#) karaszbandi válasza Katona Béla hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Tv tipust sajnáltad leírni?
Sorvezérlés, sortáp szűrés, sortáp értéke?
Következő: »»   556 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem