Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   557 / 1268
(#) Katona Béla válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
A tipus 28pt4511/02,elég régi tipus már,nem találok kapcsolást hozzá,arra iis nagy szükségem lenne.
(#) Lavisher válasza Papp Ferike hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
A hanghatás volt ki kapcsolva azért nem működöt, vissza kapcsoltam és most egyelőre minden jó, köszönöm neked és mindenkinek aki próbált segíteni
(#) Balint133 hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Sziasztok, van egy Orion Rc-r01-0h (taviranyitora van ez irva, a tvn nem talalok semmit) tipusu tv, ami a kovetkezot csinalja:
Minden tokeletes attol az apro tenytol eltekintve, hogy a kepernyo szinei teljesen meg vannak zakkanva. Olyan hatasa van, mintha inverz szineket produkalna, vagy mint mikor egy magnest raksz a kep ele. Szerintetek mi lehet a baja? A kondenzatorok nem puposak sehol. Remelem nem magaval a kepcsovel van a gond.

Ha nagyon hulyen fogalmaztam meg a problemat, akkor kepet tudok mellekelni.

Koszonom elore is!
(#) kadarist válasza Balint133 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Szia!
Cseréld ki a lemágnesezés PTC ellenállását a tápegységben. Egy fehér ovális alkatrész vagy egy fekete kocka lesz az.A hiba előidézése
Felmágnesezett képernyő
(#) Balint133 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Szia, koszi a gyors valaszt. Valami ilyesmire tippeltem, csak a pontos elnevezes nem volt tiszta. Mindegy milyet rakok bele vissza? Marcsak azert kerdezem, mert ahogy toroltem le a port azzal a lendulettel letoroltem a feliratot is rola.
(#) kadarist válasza Balint133 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Mindegy, csak a lábak számai és távolságai egyezzenek.
(#) Balint133 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Koszi, tokeletes lett! A boltos urge kesett egy p,ont ugyanolyat. Tiszta HD lett a kep xD
(#) olasz731 hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
Üdv!
Van egy Samsung 57cm-es készülékem, már vagy 10 éves. Olyan gond van vele, hogy egy idő óta bekapcs után, egyre nehezebben jön elő a kép! Kb 30-40 mp.
Mi lehet vele?
Előre is köszönöm !
(#) karaszbandi válasza olasz731 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Kissé összetett a probléma. Samsung, de melyik?
A kép jön elő lassan, vagy lassan kapcsol be? Mert nem mindegy. Mindkét esetben a képet látod meg későn. Tisztázzuk ahoz, hogy választ kaphass.
(#) tintom hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Üdvözlet mindenkinek! Ha valaki tudna segíteni! Alien TV., Vestel-11ak19p5 sasszi. A bekapcsolás után a sorvég feszültsége felszalad, (kb. 200voltra) és a sorvég áthúzása után leáll a készülék. Mivel TV-kkel nem sokat fogalalkoztam ötleteket, tanácsokat kérnék! A készülék nem teljesen egyezik meg a rajzzal, van aminek csak a helye van a panelon. A segítségeteket előre is köszönöm! Tomi

alien.JPG
    
(#) ligyakeli hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Sziasztok kellene egy szervizmanuál ctv1439tvhez ha valaki tud kérem segítsen köszi.
(#) karaszbandi válasza tintom hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Egy biztos, hogy a táp nem jó. Vagy a TL431 vagy a 99k ellenállat. De a kondikat is át kéne nézni ESR-re.
(#) tintom válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Tl431-et kicseréltem, a 99kohmos ellenállás jó, az a baj hogy nem igazán világos hogyan működik a készenlétről az ébresztés. Szinte mindent átméricskéltem már. Persze nem akarom szétforrasztgatni a panelt, és így van amit a panelben. Ha tudnál tippeket adni megköszönném!
Tom
(#) tintom válasza karaszbandi hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
A táp primer oldalában nem lehet a hiba? Idáig csak a szekunderrel foglalkoztam, mert gondoltam ha ébred, akkor ott jó minden, de már kezdem másként gondolni!
Tom
(#) karaszbandi válasza tintom hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Készenlétben mekkora a sortáp?
Ha jó a táp akkor 35V körül kell lennie. Ha a névleges körül van, akkor nem jó a táp. Ez lehet táp IC is. Optó van benne? Ha van akkor cseréld mérés nélkül.
(#) casperx hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
üdv mesterek lenne egy kis gondom orion tv vel tipusa T 2522 STX az lenne vele a gond hogy bekapcsolom beindul beadja a menűt is full magyar de amikor elkezdek csatornát keresni semmit nem talál olyan mintha nem érzékelne antennát és hang sins euró scarton tettem rá dvd-t ugy kép van de hang akkor sincs segitsetek már ha tudtok mégis mit keressek benne mi csinálhat ilyen hibát előre is köszönöm segitségeteket
(#) Beus181 hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Sziasztok! Egy Samsung 1o2 cm-es Lcd tévénk van, ami kb egy hete magától vált csatornát, szépen sorban folyamatosan, és a távirányítóra nem reagál, hangerőt is állít vagy a menüt állítgatja...Ezt már csinálta pár napja is, utána a hangszórót kikapcsoltuk, és jo volt egy pár napig, de most megint megkergült... A kérdésem az lenne, hogy javítható-e, és ha igen, kb mennyibe kerülhet? Köszi a választ!
(#) BarnaPili válasza Beus181 hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Ha eldugjátok előle a távirányítót,akkor is csinálja?Mikori az elem az irányítóban?
(#) Beus181 hozzászólása Nov 30, 2011 /
 
Szia! Igen, akkor is ha kivesszük belőle...
(#) BarnaPili válasza Beus181 hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Talán a TV-n megtalálható kezelőgombok közül vezet át valamelyik.Nézesd meg.
(#) Beus181 válasza BarnaPili hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Köszi, az lesz. Ezt drágán javítják?
(#) BarnaPili válasza Beus181 hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Ezt nem tudom megmondani sajnos.Az se biztos,amit írtam,csak tipp.
(#) gringos hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!Kezem ügyébe került egy Contec márkájú stereo televízió ami azt a hibát produkálja hogy magasabb hangerőn a mély hangoknál folyamatosan elmegy a hang egy pillanatra ami hiba pulzálóan jelentkezik.Ilyen hibával még nem találkoztam és ezért kérnék egy kis segítséget hátha valaki találkozott már ilyen problémával!

Köszönöm előre is
(#) BarnaPili válasza gringos hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
A hangvégfok tápjának szűrő elkóit mérd meg.Azok lehetnek a ludasak.
(#) Katona Béla válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Bocs hogy eddig nem irtam vissza,pedig kezdtem volna segitőre akadni általad.Nagy munkában voltam,egy barátom tanácsára kicseréltem az összes kondit a táp oldalon,lás csodát a tévém dolgozik mint az angyal.Gondolom a sorvég feszültségemmel lehetet a bibi,pedig az általam mért értékek normálisnak tüntek.Kicsit költenem kellett az alkatrészekre,de belátom,egy tiz éves tévénél fura dolgokra képesek a lassan elöregedő elektrolitok.
(#) szabol1 hozzászólása Dec 1, 2011 /
 
Helló mindenki!
Tanácsra lenne szükségem: Van egy daewoo néhány éves tévém (még képcsöves) hozzá egy orion dvd, meg egy beltéri egység. Egy darab euroscart (remélem az) aljzat van a tv hátulján, ebbe dugtam bele egy elosztót, ebbe megy a dvd meg a beltéri.
A gond az, hogy nem lehet tévézni így, mert zavarja egyik jele a másikat, ezért mindig ki kell húznom valamelyiket, ha a másikat használom. Kikapcsolás nem elég. Elöl van RCA dug.alj egy ide, egy hátra így sem jó. Mit tegyek?
(#) karaszbandi válasza szabol1 hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Veszel még egy scart kábelt. Az egyik végét bedugod a TV scart aljzatába, a másik végét a beltéri TV nevű aljzatába. A másik kábel egyik végét a beltéri VCR aljzatába, a kábel másik végét a DVD-be és örülsz!
(#) nagy7702 hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok!
tudna valaki segíteni?
Van egy record tv-ém.
Az a baja hogy nem mutat mást csak egy kulcsot és 3 kötőjelet és nem reagál semmire.
Köszi a segítséget előre is!
(#) karaszbandi válasza nagy7702 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Első körben keress egy lakatost!

És ha hajlandó vagy elárulni a TV tipusát és nem titkolózni, akkor talán segítünk!
(#) pingvin23 hozzászólása Dec 2, 2011 /
 
Sziasztok.Kéne egy kis segítség.Van egy Daeoo tv-m és hang van kép nincs mi lehet a baja?pár kidurrant kondit már kicseréltem benne.előre is köszi!
Következő: »»   557 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem