Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   558 / 1267
(#) BarnaPili válasza pingvin23 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Pár infót még árulj el! Típusszáma,hogy nincs kép( sötét ernyő,vagy vízszintes csík...,nagyfesz sercen bekapcsoláskor...ilyesmi)
István
(#) szabol1 válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Örülnék, de csak egy scart csati van a beltérin, a dvd-n,a tévén is. Meg 1-1 RCA. Más megoldás?
Azért kösz
(#) pingvin23 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Tipusa: Daewoo DMQ-20A1
Bekapcsolom csak hang van a képenyő tök sötét.mást nem észlelek rajta.a hangerőt tudom szabályozni,csatornát váltani.Mindn stimmel csak kép nincs.
(#) karaszbandi válasza szabol1 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Ha a TV-n van RCA és az FÜGGETLEN a scarttól, akkor abba dugd az egyik készüléket. Ha nem független, vagyis nem AV2, akkor csak dugdosni tudod őket, mert a két szinkron nem jön össze egymással.
(#) karaszbandi válasza pingvin23 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Képcső fűt?
Függőleges eltérítés megy?
(#) BarnaPili válasza pingvin23 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Bele akarsz nézni?
(#) BarnaPili válasza szabol1 hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
DVD-t nem lehet áramtalanítani?Akkor maradhat bedugva, de nem zavar be a képbe,és még áramot is spórol.
(#) pingvin23 válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
huhh annyira nem értek én hozzáMit kéne néznem rajta?kezdő vagyok még ezekhez a dolgokhoz.De a képcső hátul világít ha erre gondolsz esetleg.
(#) BarnaPili válasza pingvin23 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Akkor fűt a cső,ez jó,valószínűleg nagyfesz is van.A sorkimenőn találsz kettő darab potmétert.Az alsó SCREEN feliratút tekerd el kicsit jobbra,és nézd közben az ernyőt,hogy mit látsz.Aztán írd ide le!
(#) pingvin23 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
oké pillanat
(#) bacsita hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Elkélne egy kis segítség. Hozzájutottam egy 50''-os toshiba projektoros tv-hez. Először az tűnt fel, hogy nem túl éles a képe, majd rájöttem, hogy nagyon piros. Olvasgattam, majd nekiugrottam bontani. hamar találtam 6 potmétert. A felső 3 az izzók fényerejét állítja. Piros, kék tökéletesen dolgozik, a zöld viszont maxon nyújtja a másik kettő kb 10 %-át. Ekkor már a képe is torzul és becsíkozódik. Most úgy állítottam be, hogy a zöldet még éppen csíkozás elé, a többit meg hozzá. Így nagyjából jók a színek, de a fényerősség szánalmas. Éjszaka sötétítőfüggönnyel is gyenge. Hogyan tudnám nagyobb fényerőre bírni a zöldet? Előre is kössz mindenkinek aki reagál.
(#) BarnaPili válasza bacsita hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ha nincs szerencséd,akkor a zöld képcső halódik meg benne,erre utal az is,hogy a másik kettőnek a 10%-át tudja csak.Mérd végig a képcsövek lábain a feszültségeket.Azt meg tudod csinálni,hogy mondjuk a kék és a zöld képcső katódjára menő vezetéket fölcseréled,így a kék cső a zöld vezérlő jelét fogja kapni.Ezzel meglátod,hogy ot van e a hiba ,vagy maga a cső gyenge.
(#) bacsita hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Kutyafáját, cserével sem változik semmi.
kék a zöldre, piros marad és ugyanaz a jelenség. Szóval zöldcső csere? Egyáltalán hozzájutható az valahol? Megtudom én azt oldani itthon házilag?! Elszomorodtam...
A segítséget viszont nagyon köszönöm.
(#) BarnaPili válasza bacsita hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Bontott csövet lehet hogy tudsz szerezni, a csere egy kis szakértelmet kíván,és az utána következő konvergencia állítás pedig türelmet.
A csövön található tipusszám alapján tudsz keresni hozzá cseredarabot.
István
(#) bacsita válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Köszönöm szépen István. Szétnézek mik a lehetőségeim. Ha találok valahol még visszajövök kellemetlenkedni...
(#) karaszbandi válasza bacsita hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Viszont amikor a katódsugár csövet le izzózod, akkor inkább bízd a megfelelő szakemberre, hogy ne egy elektronikai hulladék legyen belőle!
(#) stoky hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok!
Siemens fc301k6 tipusú tv-vel kapcsolatban kérnék segítséget!
Első hibajelenség az volt, hogy leverte a tápnál a 2,5A-es biztosítékot.
Szétszedtem és a primer oldali kapcsoló tranzisztor MJF18004 zárlatos volt. Csere után az egyenirányító 4db 1N4007 lett zárlatos amit szintén cseréltem.Ekkor már nem lőtte el a biztosítékot de még mindig nem volt életjel. Cseréltem a primer oldali UC3842 IC-t de ezután megint elvillant a bizti. Az IC-t azért cseréltem mert nem volt fesz a szekunder oldalon.
Cseréljem a kondikat a tápban?
Kérnék segítséget!
stoky
(#) karaszbandi válasza stoky hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Ennyi próbálkozás után vidd inkább szerelőhöz, mielőtt sokba kerülne!
(#) akai hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
sziasztok van egy akai tvm de sajna a távkapcsolója halott vettem egy philips sbcru-258 tipusu univerzális távkapcsot de a könyvében megadott kódok egyike sem jó tudna valaki segiteni?
(#) stoky válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Azért került hozzám,hogy ne kerüljön a kukába.Eddig táphibára gondoltam és azért kértem a segítséget mert megakadtam. Rendszeres olvasója vagyok az oldalnak és tapasztaltam, h a téma szakemberei már nagyon sok jó ötletet és megoldást adtak a segítséget kérőknek.
Minden ötlet érdekel.
stoky
(#) szabol1 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Köszönöm a tippeket, az áramtalanítás jött be. Máris beruházam távitányít6ó dugaljakra ezzel vagányul működik.
(#) stoky válasza stoky hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
A primer oldali UC3842 IC-nek /amit kiforrasztottam/ zárlat volt a 5-ös 7-es lábai között. Valószinűnek tartom,h az új IC-t is agyonverte a még fennlévő hiba.
Van valakinek megoldása a problémámra?
stoky
(#) gaben62 válasza pingvin23 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Nem, értek hozzá de...
Na így nem lehet tv.t javítani. ez nem olyan egyszerű mint a facebookon egy csajt megismerni.
Vidd inkább egy tv-s műszerészhez, szakihoz.
(#) karaszbandi válasza stoky hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Ajánlom megfontolásra az előző hozzászólást. Itt is érvényes lehet.
(#) stoky válasza karaszbandi hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Köszönöm, megfontolom.
Én azért bízok benne továbbra is,hogy van itt olyan szaki aki tud ötletet adni.
(#) kupeti hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Remélem tud valaki segíteni. Van egy LG cf-25h30t tv-m. Az volt vele a gond, hogy néha kikapcsolt, és olyankor be sem lehetett kapcsolni. Ez megoldódott, viszonylag egyszerűen (a táp oldalról menő csatlakozó egyik forrasztása volt kontakthibás). Viszont a hiba megoldásával egyidőben eltűnt a zöld szín. A menűben a betűk szép zöldek, ha ez számít. Próbáltam átnézni az összes forrasztást, de semmi. Mitévő legyek?
(#) nagy7702 hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Sziasztok!
tudna valaki segíteni?
Van egy: Recor
Model:RC-4421PST tipusú tévém.
Az a baja hogy nem mutat mást csak egy zöld kulcsot és 3 piros kötőjelet és nem reagál semmire.
Nincs meg az eredeti távja se, csak taníthatósom van de nem tudom a kódját ami jó volna hozzá.
Azt szeretném tudni mit lehetne így vele csinálni?
Köszi a segítséget előre is!
(#) Paltimer hozzászólása Dec 7, 2011 /
 
Üdv volna egy kérdésem, akad egy örökölt videoton ts 4352 osd tv, állitolag sorkim trafó bajjal. A segitséget az jelentené ha megtudnám vajon ezért nem kapcsol-e be ill ha igen vajon javitható-e, mármint van hozzáé még alkatrész?
(#) karaszbandi válasza Paltimer hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Akár azért is nem kapcsolhat be. Trafót biztosan lehet kapni hozzá, de az még mást is meg szokott enni.
(#) karaszbandi válasza nagy7702 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
A PP gombot kéne 3szor megnyomni a kölökzár feloldása okából kifolyólagosan, ha meglenne az eredeti táv.
Következő: »»   558 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem