Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   66 / 292
(#) briki válasza toro hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
És meleget! Neked is jó éjt!
(#) oZoltán hozzászólása Dec 29, 2011 /
 
Sziasztok.
Olvasgattam az írásokat és segítséget kérnék.
Hozzátenném, hogy nem vagyok szerelő, csak egy felhasználó.
Van egy Termomax Inka 24k rk kazánom, 4 éves. Ma du 17 óra körül megadta magát. Nem indít és a kijelzőn sem jelenik meg semmi, se szám, se betű, őrláng sincs. Gáz van, áramot kap, ezeket megnéztem. A vezérlődobozában 2 db biztit láttam, azok rendben vannak. Mást nem tudok megnézni és nem merek hozzányúlni, mert nem értek hozzá. Ha a konnektorból kihúzom a dugóját és visszadugom, a keverőszelep berreg, majd abbahagyja, de a kijelzőn egyszer sem jelenik meg semmi, üres marad.
A lakhelyem (Szigetszentmiklós) közelébe eső három Termomaxos szervizest hívtam, de vagy nem vették fel vagy ki volt kapcsolva.
Segítséget kérnék. Merre forduljak, hova mehetek, kit keressek vagy esetleg mit tehetek távsegítséggel.
Itthon vagyunk egy kisgyerekkel fűtés nélkül, hétvége és ünnepnap előtt.
Segítségeket előre is köszönöm.
(#) briki válasza oZoltán hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Biztos vagy benne, hogy jók a biztosítékok? Kimérted, vagy csak belenéztél? Panel csatlakozóknál minden be van dugva? Égési nyomok, szagok nem tapasztalhatóak a panelon- trafó, stb?
(#) oZoltán válasza briki hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Próbalámpával megnéztem a biztik két oldalát a panelon behelyezett állapotban. Mind a kettőnél volt áram mind a két oldalon. Végig nyomkodtam a csatlakozókat, mindegyik a helyén van. Szag semmi. Viszont a nagy panelon van egy nagyobb kék doboz, ami hangosabban búg, a kisebb panelon levő ugyanolyan kék dobozhoz képest. A kisebb panelon, viszont a kék doboz mellett van egy mágnes kapcsoló szerűség, egy átlátszó műagyad fedél alatt, ami az áram bekapcsolásánál néha mintha beakarna húzni, de csak egyet szikrázik és utána semmit sem csinál. Viszont ezt ritkán csinálja.
(#) briki válasza oZoltán hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Bár nem vagyok képben a kazánodnál, de kell neki lenni trafónak benne az elektronika miatt. Ha látod a lábait a kék doboznak- és ha az trafó-, nézd meg ad-e áramot a transzformált szekunder ágon, - gondolom a primeren van áram, mert nem zúgna. Azért nézz rá, az is hány volt. A relét próbáld ( mágneskapcsolónak írod ) megnézni a lábait, jók e az érintkezések, forrasztások, esetleg kicsit ütögesd meg oldalról- hátha alapon beindul.
(#) oZoltán válasza briki hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Viszont most ismét átnéztem amiket írtál és meg szaglásztam, áttapogattam ahol tudtam, minden a helyén és nem büdös. DE, most már teljesen kihűlt a kazán és a mostani tapogatásnál, a nagy tömb öntvényt összefogó jobb oldali csavar alján vízcseppet találtam és a csavar alatt a kazán alsó lemezén egy negyed tenyérnyi nedves rész volt. Papírzsepivel benyúltam az öntvény alsó tömítéshez és nedves lett. Ez okozhatja azt, hogy a kijelzőn nem jelenik meg semmi? Mit kell tennem?
(#) briki válasza oZoltán hozzászólására (») Dec 29, 2011 /
 
Mennyi a fűtési víznyomásod? Van külön nyomásmérő órád? Nem kevés? Esetleg nyomjál rá egy kicsit. Kondenzvíz elvezető szifonod nincs eldugulva? Nem tudom milyen víz lehet. Vagy fűtési körből, vagy a kondenzvíz. Fogalmam sincs beázhatott-e valami tőle. Nézz körül, hátha van valami érzékelő ott. Nem ázhatott be valamelyik szivattyú, stb?
(#) oZoltán válasza briki hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Kedves Briki!
Most jöttem vissza a kazántól. Nézegettem, kutakodtam, de semmi. A víz most már jobban csöpög. Most majd visszamegyek és próbálom megkeresni, hogy honnan indul el.
A víznyomás a nyomásmérőórán kb. 1,4 b, a kijelzőn nem tudom megnézni, mivel az nem ír ki semmit. A kondenzvíz szifon nincs eldugulva. Beázni nem ázhatott be kint semmi, mivel csöpögni csak akkor kezdett, amikor teljesen kihűlt. Esetleg, ha fűtési víz az égéstérbe is kerülhetett, az miatt nem tudom , hogy leállhat-e a fűtés. Csak még mindig nem értem, hogy miért nem ír ki semmit, még hibakódot sem.
Köszönöm a segítséged.
(#) oZoltán válasza briki hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Feladtam.
Remélem reggel találok egy szakembert aki meggyógyítja a kazánomat.
(#) oZoltán válasza briki hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia Briki!
Meglepetésemre és örömömre reggel 8-kor sikerült egy Termomaxos szervizessel beszélnem. Tizenegy körül jön megnézni a kazánt.
(#) tibibalogh520 válasza oZoltán hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia Zoltán!
Bízzunk benne, hogy vezérlőpanel lesz nála! (bár ez számodra nem nagy öröm, mert nem olcsó)
Tudniillik, 99%, hogy a panelen lévő hálózati trafó primer oldala szakadt.
Valójában le égett.
Sajnos beszerzési forrást ezidáig nem sikerült találni...pedig úgy sokkal olcsóbb lenne a javítás.
Majd írd meg azért, hogy valóban ez volt-e a gond...
(#) briki válasza oZoltán hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Annak örülök, hogy gyorsan találtál szervizest- de ahogy a fórumozók közül sokan írják nem erőssége a szerelőknek a javítás, gyorsabb a csere. Persze a te esetedben érthető is lenne. Én is nagyon kíváncsi vagyok a hiba okára, ha lehet írd majd meg- és hogy mennyibe "FÁJT" ez neked. Ha lehet, a panelt tartsd meg magadnak, hátha javítható olcsón, így lesz egy biztonsági panelod, vagy eladod valakinek.
(#) oZoltán válasza briki hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok.
Megírom, hogy mi volt.
A vízcsepegés a korlátozó termosztáttól indul.
(#) toro válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Sajna, ez is olasz gyártmány!
Tucatárú - minőség nélkül!
(#) tibibalogh520 válasza toro hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia Toro!
A panel az Német gyártmány, de sajnos alkatrészt nem adnak ki hozzá.
Az említett trafóhoz, próbáltam egy elektronikai alkatrészekkel foglalkozó -nem kis- cégen keresztül hozzájutni (Meg adva a gyár elérhetőségét).
Azt a választ kaptam, hogy "Őket is elhajtották".
Talán, a Thermomax akaratával megegyezően...!?
Ez van sajnos.
(#) briki válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia!
Lehet tudni technikai paramétereket erről a trafóról?
240V/ X Volt, input A, output A ?
(#) tibibalogh520 válasza briki hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia!
Parancsolj.:

A trafón szereplő adatok.:
Typ EI42/14.8 01/07CN
BV 042-0641.0

Pri 230V 50/60Hz (Pin 4-6)
Sec1 10V 2.0VA (Pin 1-2)
Sec2 9V 1.5VA (Pin 7-8)
Sec3 9V 1.5VA (Pin 11-12)

Ha sikerrel jársz, kérlek értesíts!
(#) briki válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Köszi!
Úgy lesz!
(#) oZoltán válasza briki hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok.
A kazánt átnézték, tömítéseket cseréltek, de sajnos a panel hibás. Panel sajnos nincs. Egy helyen lett volna, de leltároznak és az eladót más nem érdekel csak az, hogy a leltárt befejezze és bezárhasson.
(#) briki válasza oZoltán hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Ezért állunk itt a kárpátok közepén nyakig a sz...-ban! Hogy lehet az, hogy a szervizesnél nincs alkatrész? Úgy tudom csak a szervizesnek kötelessége alkatrészt raktáron tartani. Mondta, hogy melyik alkatrésze rossz a panelnak, vagy csak csereszervizes gépiesen?
(#) briki válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia!
Privátban írok neked!
(#) tibibalogh520 válasza oZoltán hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia!
Idézet:
„Panel sajnos nincs.”

Nos, sajnos erre próbáltam célozni, mikor ezt írtam: "Bízzunk benne, hogy vezérlőpanel lesz nála!"

Szomorú, hogy egy kereskedőben ennyi segítőkészség nincs...
(#) oldman válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Hasonló cipőben jártam egy mosógépnél.
A trafót állítható feszültségű dugasztáppal sikerült pótolnom.
Természetesen kibelezve és alkalmasan beaplikálva a vezérlő dobozába.

Mitagadás nem volt szép látvány az erednény, de még vagy 10 évig működött. Végül az egész úgy elrozsdált hogy szinte szemeteslapáton kellett kihordani, de a vezérlője működött!

Az adatok alapján meg lehet tekercsel(tet)ni. A régi MK 25A ; MK43 magnókban volt ilyen trafó de M42 vason egy ilyet egyszerűen át lehet tekerni. Primer marad!
(#) robtech22 hozzászólása Dec 30, 2011 /
 
Sziasztok.

Segítségeteket szeretném kérni.
Hozzájutottam egy kevest használt Ariston AS 24 ff-hez. Ismerősömnek azt mondta 3 szerelő
is, hogy PANELHIBA. Itthon bedugtam a konnektorba, és azzal együtt bekapcsolt a ventillátor,
majd bekapcsolás után, beindult a szivattyú és az elégtelen víznyomás hibakód villogott.
A fűtőkorre nyomást adva a hibakód megszűnt,de a ventillátor mindig ment, és a bekapcsoló
gombbal csak a szivattyú indult el hibaüzenet nélkül.
A ventillátor reléje rossz volt, de akkorát nem találtam a környéken, ezért ideiglenesen
kivezetéssel oldottam meg, a többi jól kapcsolt, a tápkondit(100nF) is kicseréltem.
Most ha áram alá helyezem akkor egyből elindul a szivattyú, és ha bekapcsolom nem történik
semmi, a venti sem indul el.
Sajna az leírások alapján tuti a panelhiba, csak gondoltam adok neki még egy esélyt,
mert a hőcserélője szinte új. Az NTC-k nem zárlatosak, hőre reagálnak. A gyújtóelektródák
szakadtak voltak, ideiglenesen azt is orvosoltam. Holnap megnézem még utoljára a panelt
hátha van még valami.
Ha tudnátok ajánlani gyógymódot azt szívesen fogadnám. Esetleg tud valaki olcsón egy panelt?
(#) tibibalogh520 válasza oldman hozzászólására (») Dec 30, 2011 /
 
Szia Oldman!

Hidd el, nem a szakmai kreativitásom hiánya vezetett az adott transzformátor beszerzési forrásának keresésére!

Tudni kell, hogy itt a topiknak megfelelően, GÁZÜZEMŰ KÉSZÜLÉKRŐL VAN SZÓ!!! Nem egyszerű szórakoztató elektronika, esetleg háztartási gép, ahol a megfelelő érintésvédelem betartásával -mondhatni-, bármiféle barkácsolás megengedett!

Ha itt bármi gubanc beüt, akár három házzal arrébb is emberéletek lehetnek veszélyben!
A szakértőket nem fogja érdekelni, hogy mi okozta a robbanást, azonnal a "szakszerűtlen" beavatkozás, az-az a Te számládra írják.
A szervíz sem cserél alkatrészt, csak komplett panelt(természetesen ennek inkább gazdasági okai vannak), de ha már javítani kell, akkor vagy eredeti alkatrésszel, vagy SEHOGY!!!

Ez az Én álláspontom. Ezen felül, ki-ki úgy barkácsol ahogy akar, de Én ehhez nem asszisztálok, és nem javaslom senkinek az efféle "modifikációkat!!!
(#) toro válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Általában a kereskedőket csak addig érdekli a kuncsaft, míg rá nem sózzák az adott terméket.
Hozzá vetetnek minden felesleges dolgot.
Ami viszont fontos lenne, arról lebeszélik.
(#) brian1985 hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
Boldog Új Évet Kívánok minden kedves elektronika szerelmesnek és szakembernek ! Köszönöm a segítségeteket ! Remélem jövőre is segítő emberekre találok majd.

Egy amatőr elektro kedvelő...
(#) briki válasza brian1985 hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Köszönjük, neked is hasonlókat!

Milyen kazánról van is szó?
Elképzelhető menetzárlat- de nem egy hét üzemelés után kellene a tekercseinek annyira felmelegedni, hogy zárlatos legyen ( menet, vagy test zárlat ). Milyen az a kazán (típus, stb ), és az utókeringető? Ahogy "toro" mondja,az úgy van, ráadásul ha a termosztát abban az állapotban kapcsolja ki a kazánt ( ezzel együtt a szivattyút is) amikor közel van a víz hőmérséklete a hőkioldó értékéhez, leállítás után nem lesz ami a hőt kivigye a kazán hőcserélőjéből, az felmelegszik és KIOLDHAT a hőkioldó. Így újabb hőigény esetén nem tud automatikusan a kazán beindulni, kézi indítás kell az újbóli elindításhoz.
(#) VIM válasza briki hozzászólására (») Dec 31, 2011 /
 
Szia! Szerintem erre a panelra gondolt (nagy kondenzátoros). A rajz szerint nem sok minden tud elromolni benne. Marad a kazántermosztát és a motor ami zárlatos lehet. Ha Grundfoss szivattyúval van szerelve nem valószínű, hogy a motor lesz a hibás.
(#) kérdések hozzászólása Dec 31, 2011 /
 
Boldog új évet kívánok Mindenkinek!Jól működő gázkazánokat és télen jó meleget!Judit
Következő: »»   66 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem