Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » XBOX kiegészítők, javítások átalakítások
Lapozás: OK   2 / 4
(#) lukovicsek válasza bbarna hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
kösz a választ. Megpróbálok írni a srácnak.

Üdv. Laci!!
(#) Geli hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Szisztok!
Tervezek venni egy RCA kimenetű Mediaboxot, de monitorra kéne kötni. Van ötletetek hogyn? (a monitor soros portos)
(#) zoli2134 hozzászólása Feb 7, 2011 /
 
Üdv!

az lenne a kérdésem, hogyan lehet átalakítani dvd írót, hogy xbox classic be tudja olvasni róla a játékot vagy filmet, mert így simán csak pörgeti a lemezt és nem csinál semmit
(#) Brown hozzászólása Feb 7, 2011 /
 
tudtommal csak a LG 8063B jó hozzá
(#) zoli2134 válasza Brown hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
És nem tudod, hogy ilyen meghajtót honnan tudok szerezni?
(#) Ghoost1 válasza zoli2134 hozzászólására (») Feb 7, 2011 / 6
 
Pontosabban az LG GDR-8163B DVD-ROM drive jó bele és szerintem már csak használtan fogsz kapni hozzá.
Ha sikerül szerezned, akkor a moddolásról itt találsz egy nagyon jó tutort:
LG GDR-8163B drive beszerelése az XBOX Classicba
(#) zoli2134 válasza Ghoost1 hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget :worship:
(#) zoli2134 hozzászólása Feb 7, 2011 /
 
szép estét mindenkinek!

az lenne a kérdésem, hogy megoldható, hogy egy pc-s gamepadot xboxra kössek, xbox gamepadom tönkrement, de dugót levágtam róla.
(#) bbarna válasza zoli2134 hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Tudtommal nem, mert a box kontroller 5 vezetékkel csatlakozik a konzolhoz, míg a szabvány usb 4 vezetékes. Fordítva viszont működik,található is driver PC-re.
(#) Ghoost1 válasza zoli2134 hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Ez így van ahogy bbarna is írta.
A pc gamepad 4 vezetéken kommunikál, míg a box kontroller 5 vezetékkel, 1 plusz sárga vezetékkel:
piros= +5v
fekete= ground
zöld= usb data+
fehér= usb data-
sárga= video sync.
(#) Ricsi89 válasza zoli2134 hozzászólására (») Feb 7, 2011 / 1
 
Miért kell minden vacak xbox egység építés, átalakításra új témát nyitni? Miért nem lehet egy xbox-osat nyitni és ott megbeszélni mindent, ami csak eszedbe jut? Javaslom, hogy a moderátorok vonják össze a másik témáddal és adjanak valami közös nevet a témának, pl "xbox kérdések" vagy hasonlót.
(#) Moderátor hozzászólása Ricsi89 hozzászólására (») Feb 8, 2011
 
Javaslatod elfogadtam. Hat darab X-BOX-os témát fésültem egybe, s még így is csak másfél oldal lett a topik. Ezentúl minden X-BOX variánsra nyitott új topik itt fog landolni.
(#) svebis.zoltan hozzászólása Okt 8, 2011 /
 
Üdv tisztelt fórumozók!
Segitséget szeretnék kérni x box alapgéppel kapcsolatban .Hibajelenség:Bekapcsol a gép,utánna órákig dolgozik,de ha kikapcsolom utánna nem indul el csak ha kihuzom a konnektorból ,visszadugom utánna indul.Valaki találkozott hasonló problémával?
(#) mizo25 hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Egy usb-s ventillátort szeretnék kikapcsolásra és bekapcsolásra bírni az xbox 360 kapcsolgatásával együtt.
A gond az, hogy az xbox usb-n az 5v akkor is ott van ha a box-ot kikapcsolom és az usb venti megy tovább, mert nem érzékeli, hogy a box kikapcsolt.
Megoldást keresek erre a gondra de nem akarom szétszedni a boxot és csak usb-ről menjen mindenféle másik áramforrás nélkül.

Arra gondoltam, hogy az 5v ott van mindig, tehát az csak táp, szerintem az adatforgalomhoz tartozó data+ és data- jellel kellene kezdeni valamit, hogy azok legyenek a szignál a ki be kapcshoz.

Aki tud segítsen, köszi.
(#) mate_x válasza mizo25 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia!

Mi lenne, ha a ventire is tennél egy kapcsolót és akkor kapcsolnád ki, amikor akarod.
(#) mizo25 válasza mate_x hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Azért nem akarom kapcsolóval, mert azt szeretném ha az xbox-szal együtt kapcsolna ki és be, ugyanis a wireless joy-yal ki és be lehet kapcsolni a box-ot annélkül, hogy odamennék.
(#) mizo25 válasza mizo25 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Tehát nekem egy elektronika kell ami az usb jellel mükodik. PC-hez is lehet utánna használni, mivel usb. PC-ken is van olyan, hogy az usb eszkoz akkor is világit ha a gépet kikapcsolod. Sok PC bios-ban lehet ezt állitani de van amelyikben nem lehet.
Ezért kellene valamilyen külső elektronika hozzá.
(#) mizo25 válasza mizo25 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Mellékelem a rajzot, hogy mivel próbálkozok de sajna nem kapcsol a D+ jelre ami ha jól tudom 3.3v
Azt hiszem, hogy a PC sem ad ki jelet a D+ és D- vezetékeken, hanem amikor valamit rádugok az usb-re akkor az eszköz, pl pendrive, az állandó 5 voltról bekapcsol, és ő küldi a jelet a gépnek, ami utánna megindítja az adatforgalmat a D+ és D- -on.
Már csak valahogy rá kellene bírnom a gépet (PC-t, xbox-ot, mindegy), hogy indítsa meg az adatforgalmat, hogy a D+ jel bekapcsolja a ventillátort.

Vagy rosszul gondolom?

kapcs.jpg
    
(#) sikolymester válasza mizo25 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Nagy megerőszakolása lenne az USB csatlakozónak az egyszer biztos. Ha azt szeretnéd, hogy a túloldal kezdjen el adatokat küldeni a D- D+ differenciális vezetéken,akkor kösd D- vagy D+ -t 3,3V-ra. Ezzel jelzed a hostnak, hogy egy USB eszköz lett csatlakoztatva. A szabvány betűje szerint ekkor elkezdődik az enumeration, tehát a host elkezd adatokat küldeni D- D+-on.

Azt ugyan nem tudom, hogy hogyan képzeled azt, hogy azt is észrevedd, hogy mikor kapcsolt ki az xbox. A host nem fog örökké próbálkozni a kapcsolatfelvétellel. Tehát, ha a kapcsolásod nem bistabil, akkor bizony legfeljebb 1s-ig fog működni. Ha pedig bistabil, akkor mitől fog visszabillenni kikapcsolt állapotba?

Arra pedig gondolj, hogy így max 100mA áramot kapsz USB-ről.

Amit én javasolnék, hogy fogsz egy USB-s mikrokontrollert, ami szépen megbeszéli az xboxszal, hogy ő egy pendrive. Arról pedig megy a ventillátor. Amikor kikapcsolod az xboxot, akkor az uC ezt tudni fogja, hiszen nincsen fenntartva a kapcsolat az USB-n. Ekkor pedig lekapcsolja a ventillátort.
(#) mizo25 válasza sikolymester hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Az is jó ha a rajzomhoz menő usb-t elágaztatom és párhuzamosan kötök bele egy pendrive-ot?
Akkor elvileg a pendrive megindítja az adatforgalmat és a D+ra kötött vezérlőszál bekapcsolja a ventit.
(#) sikolymester válasza mizo25 hozzászólására (») Nov 19, 2011 /
 
Hát próba-szerencse. Egy létesített USB kapcsolatnál bizonyos időközönként megkérdezi a host a csatlakoztatott eszközt, hogy jelen van e. Ekkor ugye van forgalom. Amennyiben a kapcsolásod képes arra, hogy ezeket az időközöket áthidalja, anélkül, hogy lekapcsolná a kimenetet, akkor szerintem működhet.
(#) mizo25 válasza sikolymester hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Kiprobáltam sajnos nem megy. Megmértem a feszültséget a D+ es a D- vezetékeken, 0.1 volt.
(#) sikolymester válasza mizo25 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Amennyiben ezt multiméterrel tetted, akkor az persze, hogy nem mért semmit. Egy pendrive-ot ráhelyezel, az 480Mbit/s -es nettó sebességgel kommunikál. Tehát minden infó, amit átsuhan az xboxtól a pendrive felé pár ms alatt le is játszódik. Ezt te nem tudod mérni egy multiméterrel, ami dual slope -os méréssel mér egy meglehetősen hosszú integrálási idővel.

Köss rá egy szkópot, vagy kezdj el valamit másolni a pendrive-ra, akkor folyamatos adatátvitel van.
(#) mizo25 válasza sikolymester hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Igen multival mértem de a dióda után.
Viszont lenne egy másik ötletem , szerintem ez az oldal http://www.micrel.com/page.do?page=product-info/USB.shtml#usbtop lehet a megoldás.
De nem tudom melyik kapcsolás lehet a befutó, mert annyira nem értek hozzá.
Tudnál ebben segíteni, hogy tudom-e haszálni valamelyik kapcsolást?
(#) sikolymester válasza mizo25 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Látom nagyon zöldfülű vagy. Így ennek nem lesz sok gyümölcse. Amit linkeltél, annak semmi köze ehhez.

A következő megoldás biztos működik:
Veszel egy ilyet: Teensy
Ráfordít ezt LUFA usb mass storage demo
Mégpedig úgy, hogy ebbe a függvénybe : void MS_Device_USBTask(USB_ClassInfo_MS_Device_t* const MSInterfaceInfo)

beteszel egy olyan részt, hogy kapcsolja be az egyik kimenetét, amivel kihajtasz egy ventillátort egy tranzisztorral.

Sok sikert!
(#) sikolymester válasza sikolymester hozzászólására (») Nov 24, 2011 /
 
Sőt! A legegyszerűbb a következő: Kerítesz egy pendrive-ot ami világít, ha be van dugva (nem csak akkor, amikor adatátvitel van), erre a kimenetre ráhekkeled magad. És voilá.
(#) mizo25 válasza sikolymester hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Ezt a módszert már próbáltam, egy kártyaolvasót dugtam be amiben van led és a led normál körülmények között zölden világít amikor nincs adatforgalom, pirosan villog amikor van és nem világít semmi ha ki van kapcsolva a PC (olyan PC aminek az usb-jén ott van az 5v kikapcsolva is).
A zöld led, az xbox-ba dugva, akkor is világított amikor az ki volt kapcsolva.

Próbáltam egy másik eszközt is, hogy ellenőrizzem. Az usb-s egeremben 2 led van. Egy kék és egy piros. A kék mindíg világít, függetlenül attól, hogy a PC megy vagy nem.
A piros led csak akkor világít ha a PC megy.
Gondoltam ez jobban megmutatja, hogy az xbox usb-jén mikor, milyen jel van. Arra számítottam, hogy kikapcsolva a piros led nem fog világítani, a kék pedig igen akárcsak a PC-n.
De a kikapcsolt box-ba dugva mind a kettő led világított.
MIÉRT?
Arra tippelek, hogy az xbox usb-jén nem csak az 5v van, hanem a D+ és D- is üzemel. Tehát nem kapcsolja le annyira mint a PC.

Ha valóban így van akkor nem tudok jelet levenni az usb-ről?
(#) sikolymester válasza mizo25 hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Hát, ha valóban így van, akkor lehet, hogy vesztett az ügy. Én azért megnézem majd holnap az én xbox360-amon. Kíváncsi vagyok.
(#) sikolymester válasza sikolymester hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Nos, megnéztem és tényleg világít akkor is, ha ki van kapcsolva. Szóval szívás...
(#) mineral hozzászólása Jan 2, 2012 /
 
Sziasztok!

E74-es hiba javításáról tud valaki információt adni?
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem