Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Cumisüveg melegítő javítása
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sanya078 hozzászólása Jan 3, 2012 /
 
Sziasztok.
Egy kis javítási szaktanácsot szeretnék kérni.
Elektronikához kezdő szinten értek, de a véleményetek fontos számomra. Nemrégen vettem egy cumisüveg melegítőt koraszülött kislányomnak, használtan, kocsiban és hálózatról egyaránt működik: 12 V - 80W
220 V - 90W, az első képen látszik miről van szó.
Van egy potméter az elején a hőfokszabályozás miatt, és egy hőkioldó is van rajta, a feltekerésnél, az ideális hőmérsékletén egy relé kattan, poti mellett jelzőlámpa felgyulladna. Nos itt a probléma, nem világít sajnos, engem meg nagyon zavar hogy bár működik úgy ahogy kell, csak a kis lámpa nem világítása zavar. Szétszedtem, és a következő két képen látható dolog tárult elém. Egy kis égő egy előtét ellenállással, ami csak akkor kap 220V-ot ha a fentebb említett relé kattan. Multiméterrel megmértem, kattanásnál, megjelenik az ellenállás előtt a 220V, de utána mérve semmi! az ellenállás nagyon nagyon forrósodik, és a képen is láthatóan kicsit az idők során megszenesedett, és ezáltal az értékét , kódokat sem látom. Terhelés nélkül az ellenállás két lábán sem mérek ohmot, semmit. Kérdésem az hogy hogyan lehetne megtudni hogy az ellenállás mekkora értékű volt, hogy tudjam cserélni, persze watt számmal feljebb mennék, hátha jobban bírná. Vagy ha ez lehetetlen akkor 220V -r oda ahol ez van, hogy köthetek oda esetlegesen az égőnek lecserélésével is, egy jelző fényt odaaplikálni, és milyen előtét ellenállással? De már az is nagy segítség volna ha segítséget tudnátok adni arra hogy az elszenesedett ellenállást szóra bírnánk, hogy mekkora értékű is volt fénykorában?!
Válaszokat előre is köszönöm.
BÚÉK mindenkinek.
(#) kaqkk válasza sanya078 hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Vegyél egy mezei fázisceruzát , abból bontsd ki az ellenállást
a glimmlámpával együtt (valószínű hogy nálad is előbb a lámpa ment tönkre és azért égett meg az ellenállás) Vagy ha van otthon régi vasalód abból is kitermelhető a glimm a hozzávaló ellenállással együtt.
(#) laszlokunstar válasza sanya078 hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Glimm lámpáról van szó. Próbáld meg 220K ellenállással.Bővebben: Link
(#) Syn7h37ic válasza sanya078 hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Ha jól látom, az a kis "égő" egy glimmlámpa, aminek nem lenne szabad zárlatban lennie. Gondolom a lápmpában lévő két elektróda zárlatra került, így a korlátozó ellenálláson elég nagy áram esik. A glimm kicserélésével, és egy új ellenállással megoldódna a gondod. Ezek filléres alkatrészek, az ellenállás max. 5Ft, a glimm is, ha esetleg van régi háttérvilágítós kapcsolód, abból is kitermelhető.
Újonnan kb 50 pénz, az ellenállás az 150-220kOhm értékű.
(#) Gafly válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 3, 2012 / 1
 
Vagy bármivel úgy 220 KOhm és 1 MOhm között.
Nagyon sok mindenből lehet bontani. Az új ára is messze kevesebb 10 Forintnál...
Ha nem lennél ennyire messze, akkor adnék/mi több, még be is beforrasztanám
(#) laszlokunstar válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Gondolom ezt Sanya078-nak szántad.
(#) Gafly válasza laszlokunstar hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Ja. De csatlakozva a Te teljesen korrekt hozzászólásodhoz.
Gondolom neked nem gond leakasztani valahonnan egy ellenállást. Neki meg lehet hogy gond ha véletlen 330 KOhm kerül valahonnan...
De még lehet hogy pákája sincs. De legalább kérdez
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2012 /
 
Az az ellenállás legalább 0.6W -os, vagy nagyobb teljesítményű legyen, a kisebbek nem bírják az ekkora feszültséget...
(#) birs válasza sanya078 hozzászólására (») Jan 4, 2012 / 1
 
Szia !

Szerintem bemész a legközelebbi műszaki boltba és veszel egy bojler-be való jelzőlámpát 1-2 száz forint és benne van minden.
(#) jankoo válasza sanya078 hozzászólására (») Jan 4, 2012 / 1
 
A Glimmlampat fellehet cserelni egy LED-el,egy kis modositas es mar kesz is van.
Kuldok ket rajzot es majd valasztasz.
(#) Geri86 hozzászólása Aug 8, 2023 /
 
Sziasztok.
Adott az alábbi cumisüveg melegítő. A probléma az, hogy már nagyon kis potméter állásnál szinte forróra melegít, holott a cumisüveg piktogramra tekerve 37 fok körülire kellene csak melegítenie. Szerintetek mi lehet a hiba? Termosztát ment volna tönkre benne? Ki lehet azt váltani valamivel vagy inkább szemétbe vele? Előélete, hogy Németországban volt vásárolva és ott is volt használva.Bővebben: Link
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem