Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zenére villogó led számítógépről
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Roy Jones válasza zsombi97 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Ha az én hsz-emre gondoltál,akkor a válaszom igen.
(#) zsombi97 válasza Roy Jones hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
igen erre gondoltam és köszi a válaszod majd kipróbálom
(#) ferenc55896 hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Sziasztok
Most írok a hobbielektronikán először, és meg kell mondanom, hogy nagyon jó az oldal, fórumolvasással már sikerült megcsinálnom ezt a zenés villogót (habár ledhiány miatt csak 1 led van benne), és működik.
A kérdésem az lenne, hogy ez a kapcsolás elbírná-e a 4 power ledet?
9vagy 18V-ról üzemeltetném (elemmel)
ez a fajta led lenne benne: http://www.hestore.hu/termek_10028185.html
a másik meg hogy mekkora területet világítana be? (házibulira kellene)

A másik kérésem az lenne, hogy ehhez valaki tudna csinálni nekem egy nyáktervre beültetési tervet? (így jobban eligazodok mint a kapcs rajzon )
Ez tudom hogy nem ide tartozik, de mégsem akartam új topicot nyitni, és a kéréseimet sem akartam széttagolni.

ja és mégegy:azt hogy tudom meg hogy egy lednek mekkora áram kell?
(#) Roy Jones válasza ferenc55896 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
A lézerrel kapcsolatban erre a topikra irányítalak lézershow építése
(#) ferenc55896 hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Tudom, onnan jött az ötlet, csak nem akarom annyira széttagolni magamat...
(#) Roy Jones válasza ferenc55896 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Már én is megcsináltam kezdésnek azt amit te akarsz most,és végigolvastam az arra tartozó témát.Ajánlom olvasd el te is sokat tanulhatsz.Szerintem tagold szét magad mert ,ha nem a modi tagol szét!
(#) roland0327 válasza ferenc55896 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Az adatlap alapján tudod meg, hogy mekkora áram kell a LED-nek.
(#) r3pl4y hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
1 Olyan lednek 350mA áram kell és max 2.5V, tehát 4 esetén nem kell annak 18V, mert nem fogja szeretni Szerintem 12V körüli táp kellene neked, de más okosabb majd megmondja.
(#) roland0327 válasza ferenc55896 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Meg lehet csinálni a villogót ilyen LED-el is. Csak azt a 9V-os elemet hamar lemeríti majd! Az a baj, hogy nincs adatlap hozzá és így nagy hirtelen a gugli sem segített. Tudni kellene mekkora a nyitófeszültsége és mekkora áram kell neki. Ezekből már könnyen ki lehet számolni. Ha találtál adatlapot tedd ide fel és kiszámolom neked ha kell.
(#) ferenc55896 válasza Roy Jones hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
A lézershowos fórumot már elkezdtem olvasni, de az a 120 oldal betartana egy kis ideig, és nekem csak 2 beültetési terv kellene lehetőleg részletes adatokkal (pl +/- oldala a kondinak).
(#) Roy Jones válasza ferenc55896 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Ezt fejtsd már ki bővebben.A kondi polárhelyes beültetéséről szeretnél megtudni pár dolgot,vagy a kapcsoláson nincs feltüntetve a polaritás?
(#) ferenc55896 válasza Roy Jones hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Úgy értem, hogy a nyákon lennének feltüntetve az alkatrészek, és amelyiknek nem mindegy hogy hogyan áll, annak a megfelelő oldalára oda lenne rakva egy + vagy - jel.
Vagy másképp egy ilyenfajta rajzolással lenne jó nekem:
kapcsolási rajz
Csak annyi külömbséggel, hogy ezt kellene olyanfajta rajzként megcsinálni, mert a kapcsolási rajz leolvasásához még nem értek...
(#) Roy Jones válasza ferenc55896 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Tökre egyértelmű a firkantás! Az lm317t-nek a 2.lábához megy a pozitív 1re a negatív 3. a kimenet.
A kondin jelölve van a negatív része az elronthatatlan ha oda figyelsz.Én a 4.7 kilós poti helyett ,1kilós nagy potit tettem be még annak idején mert az lassabban forgást eredményezett.A mellékelek két rajzot hátha megérted.
(#) ferenc55896 válasza Roy Jones hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
A 2. rajzzal már szerintem meg tudom csinálni.
Már csak annyit mondj meg légyszi, hogy a kondi pozitív oldala van felül ugye? (a kép szerint)
(#) Roy Jones válasza ferenc55896 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Persze,hát totál egyértelmű
3db plusz jel utal erre
(#) ferenc55896 válasza Roy Jones hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
oké köszi
Most sajnos sietek (vissa dolgozni), de holnap elkezdem tervezgetni
Addig is nincs valami ötleted hogy ezeket valamilyen berendezésből meg tudom-e szerezni:
LM317
100 nF kondenzátor mindegy hány voltos?
1µF kondenzátor
4,7K (vagy akkor 1K) potmeter
(#) Roy Jones válasza ferenc55896 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Legegyszerűbb ha boltban szerzed be értelemszerű
Az lm 317-et nem tudom miből lehetne kiszedni. A kondik meg potik az szinte bármibe lehetnek.EGYÉBKÉNT PRECÍZ IGÉNYES MUNKÁHOZ MEGÉRI ÚJ ALKATRÉSZEKKEL DOLGOZNI,BÁRMI LEGYEN AZ(még egy ilyen egyszerű kapcsolásnál is)Én úgy szoktam mindig vásárolni, hogy amiből ép kell többet veszek,bárhová jó lehet,így van már egy rakat alkatrészem itthon,meg persze nem működő gyári panelok is.
(#) Milu25 hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Sziasztok azt szeretném megkérdezni, hogy működne akkor is ha mikrofont raknék a jack dugó helyére?
(#) dewed hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Sziasztok!!
Milu25. Nekem működik azzal is.
(#) ferenc55896 válasza Roy Jones hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
tudom hogy azzal a legegyszerűbb, de pillanatnyilag nincs rá keretem
Addig is keresgélek egy kicsit
van itthon egy-két cucc amiből kijöhet (pl számítógép táp, régebbi TV, meg ilyenek).
köszi a választ
(#) Milu25 hozzászólása Ápr 25, 2010 /
 
Köszi szépen a választ!
(#) ferenc55896 hozzászólása Máj 1, 2010 /
 
Sziasztok
Még lenne egy olyan kérdésem, hogy ez a 4 ledes tranzisztoros kapcsolás elbírja a 3v-s égőket?
Ha nem akkor tudnátok ajánlani ehhez valamit?
(#) dewed hozzászólása Máj 2, 2010 /
 
Lehet hogy nagyon hülye kérdés de nem tudja
valaki,hogy melyik zenére villognak Itt
a ledek ???
(#) ZED25 válasza dewed hozzászólására (») Jún 29, 2010 /
 
Hali
Sikerült megcsinálnom ezt a LED-es dolgot, es rajöttem nincs szükség 12V-os tápra egyáltalán, elég 3V is, akár 4.5V.
(#) kurosaki hozzászólása Júl 15, 2010 /
 
Sziasztok

uj vagyok igy az elektronika terén

szóval rábukkantam erre a témára ami megfogott és ugy hiszem még egy kezdő is meg tudja csinalni (mindent lehet ha az ember nagyon akarja) kérdés:
TIP31 LEd Jack áramforrás
Ennyi kell ugye?(esetleg meglehetne oldani hogy USB(5V) rol vagy a tap 12V kabeléröl kapja az aramot??)
(második kérdés:jacket hova kelll dugni? es gondolom a Jack egyik végét lekel vágni és bekötni a TIP31 be)
télleg bocsi a kérdésekért mindent átolvastam minden linket megnéztem csak ennyih lenne remélem nem haragszotok hogy irtam. még1szer köszönöm
(#) ati19931109 hozzászólása Aug 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy számítógép kapcsolóját szeretném átalakítani úgy, hogy ha bekapcsolom, akkor világítson a kapcsoló.
Az lenne a kérdés, hogy mekkora ellenálást kell rátenni a led-re, hogy ne nyírja ki a táp nagy feszültsége és áramerőssége.
Ha tudtok valamit, akkor írjátok le.
A segítségeket előre is köszönöm.
(#) ati19931109 hozzászólása Aug 4, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) joeetm hozzászólása Okt 25, 2010 /
 
üdv mindenkinek! olyan kérdésem lenne, hogy ha nem 1, vagy 2, hanem kb 100-150 ledet akarnék zenére villogtatni, akkor hogy-mit kéne megoldanom?
(#) bbalu92 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Nekem összejött, ráadásul sztereóba... 2 darab bd243c tranzisztor ment bele a TIP-ek helyett... mindegyik oldalon van 2 piros és 2 kék led! Nagyon babán mutat
Bátran merem ajánlani!

Üdv: bbalu92!
(#) vanan válasza bbalu92 hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
sziasztok!!
Mivan olyankor, ha 4,9V-os betápot adok neki,és a ledeket párhuzamosan kötöm??!! üdv: vanan
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem