Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop tápegység
 
Témaindító: Dzót, idő: Feb 10, 2006
Lapozás: OK   1 / 14
(#) Dzót hozzászólása Feb 10, 2006 /
 
Szóval olyan tápegységről lenne szó ami laptopot üzemeltet.
Főleg azt szeretném kérdezni hogy egy laptop tápegység miben különbözik a hagyományos tápoktól?
Egy laptop tápegység compaq laptophoz 10 000 ft környékén van, ez 18,75 voltot ad le és 3 ampert.
Namost én szeretnék a laptopomhoz készíteni egy tápegységet, mert nem adtak hozzá,
és egyet kocsiba is jó lenne de ez utóbbi nem muszáj.
Szeretnék kérni néhány ötletet és kapcsolási rajzot ebbe a fórumba PLEASE
(#) Gabi válasza Dzót hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
A fő különbség a müködési elv: laptop tápok kapcsolóüzemű elven müködnek. Ezért kis méretűek és súlyúak. Vagy építesz egy kapcs. tápot vagy használhatsz a paramétereknek megfelelő hagyományos tápot is. Ez persze valószínüleg nagyobb méretű és súlyú lesz mint az eredeti (ha ténylegesen hordozható laptopként használod a gépet ez kicsit hátrányos). Az autós dolog kicsit cirkalmasabb, az aksid menet közben max. 14.4 V-ot ad le, ebből kell 18.75 V-ot csinálni.
Kapcs. rajzok közül szerintem a DC-DC konverterek között találsz.
A pontos feszültségérték szerintem annyira nem számít, a laptopban amúgy is van egy töltő áramkör. (Persze a jóizlés határain belül (max. 20V)
(#) Dzót válasza Gabi hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Azon gondolkoztam hogy egy sima pc tápnak a 12 és az 5 voltos kimenetét sorba lehet e kötni és talán 17 voltttal már esetleg működne a dolog
(#) Gabi válasza Dzót hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Ki kell próbálni, nagy baj nem származhat belöle. A probléma szerintem, hogy a 12V-os és az 5V-os résznek más az áramlimitje.
(#) Sebi válasza Dzót hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
Nem lehet sorbakötni, mert azonos a GND.
Autós laptoptáp létezik, ami 10...30V bemenetből jumperrel állítható (a laptopnak kedves) feszt ad(Nedis:4500HUF)
(#) Kera_Will válasza Dzót hozzászólására (») Feb 10, 2006 /
 
nézzé be a www.mogyoro.hu oldalra ott kaphatsz csak tápot is ha nincs a nótbuktádhoz ...
(#) damatic válasza Sebi hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
He. Megoldás, ha hever otthon egy fölös PC táp, utánaakasztasz egy ilyen 4500-as autós tápot és kész a cucc. Azt már nem is kérdezem, hogy ugyan mé" nem adtak hozzá tápot....:violent:
(#) Dzót válasza damatic hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
elvileg egy p2 es laptop mekkora áramot vehet fel akkutöltés nélkül??
(#) Kera_Will válasza Dzót hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Hi!
elég sokat ... ... volt szerencsém látni 1 2 3 notebukta tápját és az abban futó áramokat és előforduló teljesítményeket ... ha összes eleme egyszerre menne akkor akár 100W felvétel is összejönne volt 1 táblázat feszek/áramok ezt szépen összeszoroztam/adtam .... Ez nem tréfa!

Van olyan tipus amiben CPU ra 1.5-2volt közt 2*10-20 amperes azaz kétszer tíz - húsz Amperes kapcsoló üzemű táp is dolgozik!!!
Tehát 2 külön álló kapcsolóüzemű táp.
P3-P4 es procik voltak ezek.

P2es kb.: 30-50 Wattot fogysztanak. Enyémen 15V/3A van írva .
(#) Dzót válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
találtam itthon egy 2 amperes és 15 voltos kapcsolóüzeműt elvileg egy 18 votos laptopot elindítana?? Vagy ne kisérletezzek??
(#) zsilaci válasza Dzót hozzászólására (») Feb 11, 2006 /
 
Hi! Találtam egy autóba való tápot!
(#) Sebi válasza Dzót hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
Kevés a 15V, mert belül is SMPS van, annak meg inkább nagyobb bemenőfesz kedvez (keskenyebb impulzusokkal jár = kevésbé melegszik)
Itt van 1 eladó:
http://www.teszvesz.hu/show_item.php?item=85500386
(#) patexati válasza Dzót hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
2 Amper nagyon kevés meg persze a 15v-is az én laptopom felvesz akár 4 A is ha a proci 100%-on megy és az akku is le van merülve pedig a leguljabb Intel Pentim Mobile proci van benne
(#) Dzót válasza Sebi hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
ezt nem értem tehát ha én házilag gyártok egy stabilizált hagyományos tápoit neki akkor az nem lessz jó mert melegszik a laptop ???
Oké a 15 volt az halott ötlet.
(#) Dzót válasza zsilaci hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
ez a kapcsolás jó lenne szerintem csak azt az ic-t : LM2587 nem tudom hol lehet beszerezni.
(#) Rendszer válasza Dzót hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
Hello! A RET -nél tutira megtudod venni, most néztem meg az árlistában. Az ára 2500 Ft.
(#) patexati válasza (») Feb 12, 2006 /
 
Nem jó a link!!
(#) Sebi válasza Dzót hozzászólására (») Feb 12, 2006 / 4
 
Én nem ezt mondtam. Ha csinálsz neki 18V 3A-est az jó. Az nem szerencsés, ha 18V-osnak 15V-ot adsz, mert akkor a laptop belső tápja melegszik jobban (azon a bezárt helyen ez kockázatos).
(#) patexati válasza Sebi hozzászólására (») Feb 12, 2006 /
 
Igen a tápegységgel nem szabad kísérlrtezni mert sokba kerülhet főleg egy újabb gép esetén én a kocsiba is eredetiHP-t vettem mert azért a méreteket csak a gyáriak tudják pontosan
(#) Rendszer válasza zsilaci hozzászólására (») Feb 13, 2006 /
 
Hali! Ezzel az IC vel már én is szemezek egy ideje, korrektnak tűnik.
De ebben EPE-s leírásban miért írják, hogy nem szebad járó motorral használni? Túl sok a zavar, nagyfrekis zaj a gyujtásból vagy mi? Mivel lenne a legegyszerűbb szűrni ezt?...
(#) pakibec válasza (») Márc 23, 2006 /
 
Sziasztok!

Van egy IBM 760EL ThikPad-om. A probléma az , hogy az aksi teljesen elhalálozott. Csak a külső tápot rádugva meg nem megy.

Az aksi 4 csatlakozóval kapcsolódik a laptophoz, de fogalmam sincs melyiken mekkora fesznek kellene lenni (most mindegyiken 0 van). Ha jó látom az akku Li-Po méghozzá 3 cella (10.6V körül), van egy + és egy - jel rajta, de azt nem lehet eldönteni, hogy a 4 csatlakozó közül ez melyikre vonatkozik. Egyébként 3 csati van "együtt", a 4. egy kicsit odébb, és annál van a +. Gondoltam, hogy a 3 föld, de az ellenállás mérő szerint nincsenek összekötve.

A neten nem találtam ehhez részletes leírást.

Ha valakinek van infója erről, kérem ossza meg.
Előre is köszönöm!
(#) Travolta válasza (») Márc 23, 2006 /
 
Nemrég +építettem a linken lát6ó autós tápot.
Egész korrektül müxik.Igaz járó motorral még én sem prószáltam, de a HP NC8000 lapitopi simán elketyek vele.Igaz én az 1L kisebb IC-vel építettem+, mivel Lomex-nél nem volt az 5A-es változat.Uh csak ajánlani tom.
Bár amenyiből kijön, anyiért SINI-nél komplettet adnak. Vagy még ocsóbban is.

Üdv.: Travolta
(#) tszaboo válasza Dzót hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Én azt vettem észre a laptop tápjánál, hogy amikor bedugom a konnektorba, akkorát szikrázik, hogy ívfénynek is elmenne. Amikor meg kihúzom, és megérintem akkor meg ráz. Egyébként 20v 3 A szaggatott van ráírva, szóval nem mehetnek itt olyan hatalmas áramok, mint amekkorákat írtatok.
(#) (Felhasználó 1551) válasza pakibec hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
Üdv.

Nekem van hozzá leírásom és benne van ami neked kell, asszem full service manual több mint 8MB; de itt van jpg-be asszem ami neked kell
(#) pakibec válasza (Felhasználó 1551) hozzászólására (») Márc 23, 2006 /
 
KÖSZI!!!

Ez nagyon jó kiindulási alap. Nincs most nálam a laptop, de ha hazamegyek rögtön megnézem pontosan.

A leírást nem tudnád elküldeni, vagy feltenni valahova, azt hiszem sok hasznos infó lehet benne (email: pakibec@gmail.com)

Még1x kösz!
Üdv!
(#) dpeti hozzászólása Jún 2, 2007 /
 
Sziasztok!

A notim tápegysége a hálózathoz való csatlakoztatásnál iszonyatosan nagy szikrát hány az aljazatban, de nem mindig... néha igen, néha nem...
még nem sikerült összefüggést találnom rá

ez szerintetek normális?
(#) patexati válasza dpeti hozzászólására (») Jún 3, 2007 /
 
Az egyém is Azért szikrázik mert kapcsolóüzemű táp nagy áramot vesz fel hálózatra helyezéskor Nem kell vele foglalkozni mert ha túláram lenne rajt már rég kicsapta volna a tápban lévő beépített védelmet!Függ,hogy a kondik mennyire vannak töltve a tápban és, hogy dugod be a dugvillát!
(#) Ant hozzászólása Okt 15, 2007 /
 
HI!

Van egy laptopom, ehhez szeretnék tápot csinálni, mert az sajna nincs hozzá.
A notebooknak a tápcsatlakozója spéci 4 pólusú, az azt jelenti, hogy 18.5V, gnd, DC-ok, Batt. A dc-ok és a batt lábnak a feszültségszintjei kellenének.
Ha van valakinek olyan notebookja, aminek a tápjának 4 pólusa van, azkérem mondja meg a feszültségszinteket
Kép a tápról, csatiról(a netről):
Bővebben: Link

Előre is köszi:
Ant
(#) kiszebra hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
Hello!
Van egy laptopom, de nem tudom hogy kell bekötni a tápcsatlakozót...
Ez van a laptopra írva: DC 16V 2.3 A

DSC01289.JPG
    
(#) scooby_ hozzászólása Aug 20, 2008 /
 
Hello!

Én nem rég kaptam egy SONY vaio PCG-745-ös laptopot,a gond csak az hogy pás a táp csatlakozója,mint amire számítottam,19,5V-ot kap apunak pont ilyen töltője van,de 20V-os.

Szerintetek rá merjem dugni fél volt híján?
Következő: »»   1 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem