Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikai rajzjelek
 
Témaindító: josephx, idő: Dec 11, 2005
Lapozás: OK   3 / 5
(#) djlaliboy válasza djlaliboy hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
bocsi,már értem.Köszi!
(#) kadarist válasza djlaliboy hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Akkor én is adok egy hasznos tanácsot. Ha egy ellenállás rajzjele mellé csak egy szám van írva(például: 220), akkor ohm-ban kell érteni az értékét, tehát 220 ohm. Viszont ha egy kondenzátor mellet látsz egy számot, betű nélkül, akkor pF-ban kell érteni az értéket.
(#) djlaliboy válasza kadarist hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
Köszi!
(#) Hp41C válasza djlaliboy hozzászólására (») Szept 22, 2010 /
 
1000 µF = 1 mF
(#) Kriszdm hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok 1-2 kapcsolásba olyan jel amit nem tudok,vagy nem értem hogy miért van ott, a régebben linkelt oldalak sajnos megszűntek és googleben se találok semmit valaki ellátna 1 kis segítséggel?
(#) Medve válasza Kriszdm hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Hello, én pl ellátnálak, de nem világos, hogy mi is a problémád.
(#) Gardas hozzászólása Jún 13, 2011 /
 
Hali!
Szeretnék segítséget kérni a rajzjelekkel kapcsolatban, mert nem tudok kiigazodni rajtuk. Tudom, hogy már linkeltek oldalakat ahol meglehet nézni, csak már egy oldal sincs meg.
Illetve ha valakinek van ideje amit rám pazaroljon akkor elmagyarázhatná nekem azt is hogy például mit csinál a tranzisztor meg az ellenállás stb.
Köszönettel: Gardas
(#) hideg83 válasza Gardas hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Szia.ellenálástranzisztorok
Egy kis olvasnivalo
(#) Gardas válasza hideg83 hozzászólására (») Jún 13, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) papa58 hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
sziasztok
nem rég léptem be az oldalra érdekelne mit jelent ellenállás jelnél Rx ,és 100k trimmer 6vagy 15mm számit- e valamit? köszi.
(#) kadarist válasza papa58 hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Az Rx olyan, mint egy egyenletben az 'x' értéke. Neked kell behelyettesíteni, azaz nincs fixen meghatározva az érték.
(#) papa58 hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
az áramkör 9v-oos alkonykapcsoló ha tudsz javasolni vamit köszi
(#) papa58 hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Azt gondoltam hogy nem helyesírás a téma de ha így gondolod legyen csak az egyik kezem nehezen mozog.
(#) papa58 hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Köszi átnézem
(#) R2-D2 hozzászólása Okt 25, 2011 /
 
Üdv. :integet2:

Segítség kellene a képen látható rajzon szereplő alkatrész jelölésekhez, mert nem vagyok biztos mindenben, hogy az-e vagy sem, ami... :miaz:

Segítségnek készítek egy listát, amiről azt hiszem, hogy tudom és egyet amiről nem tudom...

Ehhez kellene segítség...
Előre is Köszönöm... :eeknoes:
(#) R2-D2 válasza R2-D2 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
C1 = Kondenzátor, de milyen ?
C IN* = ? * = ( TOKIN or MARCON Ceramic Surface Mount )
C Out = ?
D1 = Dióda, de milyen ?
D2 = Dióda, de milyen ?
D3 = D1 Dióda
L1** = Ez tekercselés ? ** = ( COILTRONICS CTX33-2 )
Q3+ = Ez Tranzisztor lenne ? + = ( OPTIONAL, See Applications Information )
R3[ = Ellenállás, de milyen ?
R4 = Ellenállás, de milyen ?

No és van 5db jelöletlen alkatrész, azt hiszem 2dbkondenzátor és 3db ellenállás? ?
A két kondi ?
1db = 1 mikrofarátos és 1db = 0,1 mikrofarátos kondik, de ezek is milyenek? ?
Valamint a 3db jelöletlen ellenállás 1db 300 Ohm-os, 1db 1Kohm-os és 1db 3,83k-nak van jelölve, de ilyet nem találtam, ez állítható ellenállás lenne, amit = 3,83Kohm-ra kell beállítanom? ?

Remélem nem hagytam ki semmit.
(#) R2-D2 válasza R2-D2 hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Ja !

Az IC-t kihagytam az LT1510-et, ilyet meg nem találok sehol...

Hol lehet ezeket egy helyen meg venni...
(#) pucuka válasza R2-D2 hozzászólására (») Okt 25, 2011 / 2
 
Nem sok amit tudsz, pedig minden oda van írva a kapcsolási rajzra. A kondenzátorok fólia kondenzátorok, amik polaritásjelöltek azok elektrolit kondenzátorok, az egyikre rá is van írva, hogy tantál. A diódák, félvezető (FET) alatt ott van a típusjelzés, ha olyat nem találsz van helyettesítő. (a FET opcionális, olvasd el a magyarázatot a leírásban. Az ellenállások 0,5 (0.6) W -osak 5% osak, kivéve ahol jelölve van a 0,25 %, illetve a 3,83 ohmos ami 0,1 % -os.
A tekercs az egyedüli, amit neked kell elkészítened ferrit toroidra.
Nézegesd a HEStore oldalait, ott sokmindent meg tudsz vásárolni, ill google segít.
(#) R2-D2 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 25, 2011 /
 
Köszönöm a válaszaidat.

"3,83 ?os ami 0,1 % -os.
A tekercs az egyedüli, amit neked kell elkészítened ferrit toroidra.
Nézegesd a HEStore oldalait
"

3,83 ?os 0,1%-os-t Ilyet nem találtam, ez milyen ellenállás... ?

Ferrittoroidra az milyen ? Rud alakú és milyen nagy és átmérőjű kell hozzá valamint huzalból milyen átmérőjű és mennyit kell rá tekernem...stb ?
Ezt sem tudom... ?

HOSTERS-nél már érdeklődtem és onnan akartam vásárolni, de a többszöri segítség kérő eMailre sem válaszolt senki.
(#) pucuka válasza R2-D2 hozzászólására (») Okt 26, 2011 / 2
 
Rákattintasz a jobb felső sarokban a fekete csíkban levő HEStore.hu feliratra, és a választék kitárul előtted. A toroid ahogy a nevében is benne van, gyűrű alakú.
Veszel egy 47 uH -t, leszámolod hány menet van rajta, és aránypárral kiszámolod, hány menet kell a 33 uH -hez, a különbséget letekered.
(#) R2-D2 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
"Nem sok amit tudsz, pedig minden oda van írva a kapcsolási rajzra."

Hát egy kicsit félre írtam a bevezetést mert siettem, de a jelölteknél a típusra és nem az értékekre értettem, az 5 betű jelzés nélkülinél is sejtettem az érték jelölésből hogy mi, csak biztosra akartam tudni.
Viszont a 3,83-as ellenállás az milyen, azt nem tudom...?
No meg a Ferrit dolog... :no:
IC meg nem kapok sehol, egy helyen találtam, de ott meg más alkatrész, ami még kellene...
(#) R2-D2 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
*
A ferritet is értem mostmár.
(#) R2-D2 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
A 3,83 Ohm-os eellenállásra és az IC-ben is tudsz segíteni még... ?
(#) R2-D2 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Huzal ellenállás az a 47uh, mert mást a hestornál nem találok... ?
(#) pucuka válasza R2-D2 hozzászólására (») Okt 26, 2011 / 1
 
3,83 k ellenállás és a google keresőbe beütöd az IC típusát, és megkeresed hol lehet venni
(#) pucuka válasza R2-D2 hozzászólására (») Okt 26, 2011 / 1
 
Na nemá' A uH az induktivitás, azok között keresd
(#) R2-D2 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Megtaláltam...

De van itt 33uH -s is.
(#) R2-D2 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Na ne mááá...
Ezt a 3,83K ellenállást hogy-hogy találtál, mikor én tavaly óta nem... Te készültél rám, fogadjunk...

De köszönöm, hogy segítettél.
(#) R2-D2 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 26, 2011 /
 
Itt van egy ilyen...

De a láb kiosztásai nem azonosak, mert nekem a sima LT1510 és nem LT1510 CS jelzésű felel meg, bár nem értek hozzá, csak amit látok a képen IC lábak jelölései alapján...
(#) djlaliboy hozzászólása Jan 24, 2012 /
 
Sziasztok!Egy kis segítséget szeretnék töletek kérni,hogy hol tudom megnézni,hogy egy kapcsolási rajzon mik vannak vagy is milyen alkatrészek?Tehát mi mit jelöl!Tejesen kezdő vagyok nem tudok szinte semmit még ezért kellene nekem hogy tudjam!
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem