Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv
Csak tudod az a probléma hogy nem tudok angolul ![]() De köszi szépen Idézet: Ne izgasd vele magad, menet közben majd megtanulod azt is - a feltétlenül szükséges szinten! „Csak tudod az a probléma hogy nem tudok angolul”
Annyiban tudok segiteni, hogy nekem van egy konyvespolcom, ahol talasz doksikat, demo programokat, demo paneleket, es meg sok minden mast kezdoknek. Nem csak PIC, hanem alap elektronika, es SW irodalmak is. toltogesd le a Teged erdeklo dolgokat, es tanulmanyozd.
Sziasztok. Nem tudom volt-e már, de mik azok a "Capacitive touch channel"-ek, mire használhatóak, és hogyan?
Leegyszerűsítve: Kapacitív "nyomógomb" érzékelő periféria
A többit elmondja a barátod!
Azt hiszem maradok a normál gombnál
![]() Végülis ez annyi gondolom, hogy felhúzóellenállás van a bemeneten, meg az ujjammal összezárom a testet a bemenettel, aztán rámérek hogy mennyit mutat az ADC.
Sziasztok!
Semmilyen gyakorlatom nincs a pic-ek alkalmazásában. A következő kérdésem lenne: Az alábbi oldalon Bővebben: Link az "EXAMPLE 10" példát ha megépítem, akkor kapok egy led vezérlőt, amellyel egy led fényerejét tudom szabályozni a két gomb segítségével. Ha a nyomógombok helyére az alábbi Bővebben: Link vevőnek egy- egy kimenetét rákapcsolom, akkor egy 2 csatornás távvezérlővel a fényerő szabályozható távvezérléssel. Jól gondolom, vagy tévedek? Lehet valami egyéb buktatója a dolognak, amire nem gondoltam? Köszi a segítséget!
Szia!
Jól gondolod... HCS kompatibilis távirányítót kell alkalmazni, a vevőt fel kell programozni legalább a két gombhoz, amit használni fogsz, mindkét kimenetet monostabil módra kell állítani. A jó vételhez be kell tartani a földelés kialakítására tett javaslatokat. Adatlap
Mivel nyitott kollektoros kimenete van az RF egységnek, ezért jó lehet a dolog, csak arra kell figyelni hogy legyen felhúzó ellenállás is a kimenetén.
Bocs a felhúzó a portb-n megvan alapból.
Köszönöm a segítségeteket!
Akkor belevágok, de azért még elsőre nem vennék meg minden hozzávalót az égetéshez. Tudtok tanácsot adni, hogy kit lehet megkörnyékezni a program beégetésben. Budakeszin lakom Buda és környéke, ahol nap mint nap mozgok. Ha nem szabad itt ilyet kérni akkor bocsánat. Köszi!
Sziasztok!
Kezdő vagyok pic-ek terén. Most építettem egy ilyen picall programozót: Bővebben: Link Nekem külsőre úgy tűnt működik (Vilogtak a ledek amikor valamilyen parancsot adtam neki) de mégse képes programozni.Próbáltam IC progal,WinPic800-al és PicAll-al de egyik se csinált semmit.Mit lehet a baj miket kellene át állítanom programon belül hogy működjön vagy mit kellene kicserélnem?
Hali!
Az a problémám akadt, hogy egy pic18f46k20-as felprogramozás után nem adja ki a feszültségeket a portokra, amit előírok. A programot a végtelenségig leegszerűsítettem, az ic-t most használom először. Minden port konstans 0.1V-ot ad ki. Az MPLAB 3V felett azt írja ki, hogy többet mért a megengehetőnél (pedig 3.5V-ig használható). Mi lehet a baj?
Látni kellene a kapcsolást, a programot, és a konfigurációs bitek beállítását!
A kapcsolás csak annyi, hogy a pickit2-höz kapcsoltam a master clear lábat, a pgc-t és a pgd-t, és persze a vdd és vss-s.
A program:
Ha futtatni akarod, akkor az MCLR lábat 10 kOhm-mal kösd a VDD-re. Minden VDD-VSS páros közé 100 nF kell, és minden VDD, VSS láb legyen bekötve! De ezek a fórumtopik fejlécében is ott állnak - s nem viccből.
A program bemásolásakor a kód gomb használata után máskor a C-t írd át "asm"-ra!
Jó reggelt!
18F-es picek maguktól bankolnak?
Nem, de a memória szervezése olyan, hogy az adatmemória eleje és a speciális funkciójú regiszterek (vagy azok nagy része) bankolás nélkül is elérhető. Bővebben: Link
Azt az adatlap mondja meg, hogy hol van a határ, mert van, amelyiknél 0x80, van amelyiknél 0x5F a határ. Ebből a szempontból nézve a CBLOCK 0x60 nem szerencsés választás...
Szia!
- Az sem szerencés, ha a két megszakítás szintet kiszolgáló rutin ugyan azokat a mentési regisztereket használja - a magasabb szintű kérés az alacsonyabbat félbeszakíthatja. - Sok 18F kontrollernek okozott problémát (váratlan érték beírását), ha a movff utasításnak olyan regiszter a cél regisztere, amit a hardware ment a megszakításkor (STATUS, WREG, BSR). Utána kell nézni az Errata -kban...
Köszönöm a tanácsot! A megszakítások kezelése még tárgytalan, abban sem vagyok biztos, hogy a belső oszcillátor rendesen elindul.
Bekötöttem, de a hiba még mindig fennáll. A configokat jól állítottam be? Sima belső oszcillátort akarok használni 4MHz-en.
Az első konfigurációs sort még kibővítheted:
Az Init címke után az OSCCON regisztert nem piszkálnám.
Sziasztok!
Valaki megírna, hogy itt nekem a PIC fejlesztőbe pontos melyik aljzat kellene a tápfeszhez, innen: Bővebben: Link
Most látom csak kitörölték a hsz-met... Na kár... :wow3:
Közben összedobtam a cuccot, csak 2 dolgo hiányzik már a fejlesztőből: Bővebben: Link
[OFF] De hisz nem is boltot kerestem, csupán, mit ajánlanak... Na, nem baj, majd kitalálom.
![]()
Sziasztok!
Bocsi a primitív kérdésért de elakadtam. Assemblyben programozok 16F627-t , 8.53-as MPLAB-al. A software debuggerét használom/nám, de nem akar működni. Az analog komparátor C2OUT lábát állítgatnám Hi illetve Lo ba a togle segítségéve. A kimeneten ugyan kiírja hogy (236) SIM-N0001 Note: Asynchronous Stimulus Toggle C2OUT fired. , de a regiszter nem vált át. Ha ugyan ezt megcsinálom egy portlábbal, ott szépen működik. Mit bénázok el?
Üdv!
Egy érdekes (?) problémával találkoztam: a képen látható módon kötöttem nyomógombokat PIC16F887-re. Hiába próbáltam mindent, semmi reakció nem történt a megnyomásukra. Ha ugyanezt a variációt átteszem az RD lábakra (4-6), gyönyörűen működik. Az adatirányok mindkét esetben be vannak állítva megfelelően, az RA0 analóg bemenetként működik. Ez miért van? |
Bejelentkezés
Hirdetés |