Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   91 / 136
(#) szaky27 hozzászólása Jan 27, 2012 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy a következő arcszolárium levilágításra megfelelő lenne? ezaz
(#) hotib válasza szaky27 hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Tökéletes lesz. Vagy akár ez.
(#) szaky27 válasza hotib hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Amit én linkeltem helyileg közel van és így nincs posta költség.
Köszi a válaszod!
(#) szaky27 hozzászólása Feb 2, 2012 /
 
Sziasztok!

Meglett az új szerzeményem hétvégén remélem ki is tudom próbálni. Szerintetek 10 perc alá lelehet vinni a levilágítási időt?
Valaki tudna linkelni sprint layout-os "teszt csíkot"?

DSC_0105.JPG
    
(#) DkGrinder válasza szaky27 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Nekem 40 másodperc
(#) DkGrinder válasza szaky27 hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Nekem kb 10 centit kell emelni az egyenletesség miatt.

P8230366.JPG
    
(#) szaky27 válasza DkGrinder hozzászólására (») Feb 2, 2012 /
 
Húú az jó gyors. Ennek nincs mellék hatás, mert ha olvastam volna olyat hogy az előhívásnál nem túl jó az ha ilyen gyors a világítás.
(#) szendi001 válasza szaky27 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Pont akkor kontrasztos , ha jól meg van világítva. Iparban 35 s volt a BME-n. Nem időre ment a dolog, hanem megvilágítást mért egy műszer, és korrigálta az öregedő lámpát.
(#) szaky27 válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Akkor így már nem aggódok ilyenek miatt. Köszi a válaszod.
(#) DkGrinder válasza szaky27 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Egyedül azzal volt bajom, hogy a csöveknél kicsit sávos volt, megemeltem egy 10 cm-s távtartóval egy üveglapot, és arra teszem a filmet.
(#) szaky27 hozzászólása Feb 10, 2012 /
 
Máma volt időm kicsit foglalkozni a levilágítómmal. Az arc szolit bele fabrikáltam a régi szkenner házba, össze raktam és feltűnt hogy pár másodperces kipróbálástól is már langyosak lettek a csövek. Ez normális? (4x15W)
(#) janikukac válasza szaky27 hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Szerintem igen. Nálam is fűt a 2*8.
(#) szaky27 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 10, 2012 /
 
Régen nekem is olyan volt és az huzamosabb idő után volt csak langyos ez meg éppen hogy csak meg néztem hogy jól kötöttem e be őket és már és már jó kéz meleg volt és kicsit megijedtem. Ha sokáig megy ugye nem tud tönkre menni? Meg a másik hogy a szkenner házon nem igazán van hűtésnek nyílás v ilyesmi elég szűkös a belső így is.
(#) mekkmesterke hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Sziasztok
Valaki nem tudna nekem abban segíteni hogy hol tudnék beszerezni kvarcüveglapot? Van valahol Pesten valami szaküzlet ahol lehet vásárolni? Vagy végső esetben mennyit vesztek a ledes levilágítóm használhatóságából ha nem kvarcüveget hanem csak 1 sima üveglapot használok? Előre is köszönöm a segítséget.
(#) waterbear válasza mekkmesterke hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Gyakorlatilag csak annyit, hogy nem lesz hőálló az üveged Minek a ledekhez kvarcüveg? Vad ötleteitek vannak....
(#) waterbear válasza DkGrinder hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Vagy próbáld meg azt a megoldást, hogy ha van rá módod, kitermelsz egy írásvetítőből vagy fénymásolóból freshnel lencsét (tárgyüveg), és az lesz a csövek előtt, az egyenletessé és párhuzamossá teszi a csövek fényét
(#) waterbear válasza szaky27 hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Parancsolj

Teszt.lay
    
(#) pluto válasza mekkmesterke hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia!

Ha feltétlenül szeretnél, beszerezhető. Igaz ugyan, hogy extrém macera és aranyárban van. Az igaz, hogy a normál üveg az UV ca. 60%-t elnyeli és a kvarc nem, de ezt kiegyenlítheted a levilágítási idővel. Én sokáig kerestem, majd feladtam. Találtam ugyan budán a XI.-ben egy üveges céget, akik esetleg Belgiumból be tudták volna szerezni, de nem igen volt kedvük az én minimális mennyiségemmel foglalkozni, pedig extrém segítőkészek voltak. Pontosan tudták, hogy mire szeretném használni. Vélhetőleg nem én voltam az első. Így aztán, ha jól emlékszem 4mm-s normál üvegből vágattam a megfelelő méretet és jó. Meg vagyok vele elégedve.
(#) pluto válasza waterbear hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia!

Azért annyira nem vad az ötlet. Mert mivel magyarázzuk, hogy neves gyártók (pl.: a német BUNGARD) a kompakt levilágítóikba KIZÁRÓLAG csiszolt kvarcüveget tesznek. Persze pénzbe kerül. Nem kevésbe, sokba.
(#) mekkmesterke válasza pluto hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Köszi a választ. Akkor én is megelégszem a normál üveggel.
(#) pluto válasza mekkmesterke hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Nagyon szívesen.

Még valami eszembe jutott, hátha ... Ha esetleg találnál ős régi fénymásolót vagy scanner-t, ráadásul valami iparit, ott van rá esély, hogy még kvarc üveg van benne. A régi alatt úgy a 20 - 25 évest értem. A fent említett cégnél adták ezt a tippet, valamint elmagyarázta a srác, hogyan alapítod meg, hogy kvarc üveg vagy sem. Oldalról nézed az üveget a vágási síkot és ha nincs felcsiszolva és zöld a fénytörési mutatói miatt, az akkor normál üveg. A kvarc az fehér. Persze a legjobb, ha csak törték, mert akkor világosan látható. Ha viszont csiszolták az oldalát, az megtévesztő lehet.
(#) mekkmesterke válasza pluto hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Scannerből akartam én is üveget kimenteni de nem találtam az ismeretségi körömben olyat akinek van működőképtelen scannere. Azt viszont nem tudtam hogy csak az ilyen ősrégiekben volt kvarcüveg. Abban a hitben voltam hogy a most gyártottakban is az van, legalábbis azt olvastam, de valószínűleg hibás volt az információ forrásom. Lehet vaterán szétnézek hátha találok valami barátságos árú példányt
(#) havranarpi hozzászólása Feb 11, 2012 /
 
Egy kis méretű levilágítóba cck hány db UV led kell?
(#) pcroland válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Szia! Attól függ, hogy Superflux, négy lábú vagy sima kinézetű 5mm-es LED-ről van szó. Sima LED-ből 50-80 elég lehet, mondjuk én 150-el készítettem. Superflux LD-ből 10-20 is elég bőven.
(#) didyman válasza pluto hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Azzal, hogy az UV-t nagyobb mértékben eresztik át.
(#) havranarpi válasza pcroland hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
A superfluxról tudsz linket adni?
UV-et nem találok.
KB mennyibe jön ki?
(#) pcroland válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Gulasoft tud mesélni róla bővebben, én nem próbáltam még. Nagyon erősek és drágák, de könnyebb belőle levilágítót építeni.
(#) mekkmesterke válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Ezt találtam googleba. Remélem segít.
http://ledshop.freeweb.hu/index.php?lap=106
(#) waterbear válasza pluto hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Puto, a jó Istenke áldjon meg, csak egy hobbi levilágítóról van szó, nem űrhajót építünk.... irreális ilyen alkatrészekben gondolkodni, bár lehet egy Trabantra is szerelni aranyozott karburátort, csak minek....
Maradjunk meg szerintem a realitások talaján!
(#) pluto válasza waterbear hozzászólására (») Feb 11, 2012 /
 
Látod, ezért maradtam a hagyományosan és olcsón beszerezhető alapanyagoknál. Csak amíg nem tudtam, hogy mivel járna itthon kvarc üveget beszerezni, megpróbáltam a lehető legtöbbet kihozni az ügyből. Az azért nem baj, hogy próbálkozunk.
Következő: »»   91 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem