Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1593 / 3947
(#) kelemenzsolt hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok... Remélem jó helyre írok. Azt szeretném megtudni, hogy egy régi MP3/MP4 -es hordozható lejátszóból lehet rádiót FM rádiót építeni? Egyébként volt beépített rádió az eszközben, de sajnos a beépített akkuja teljesen tönkrement, és csak akkor működik, ha állandó feszültség alatt van. Én arra gondoltam, hogy kiszedném az ehhez szükséges elemeket, ha így megoldható lenne, ha mégsem, akkor milyen alkatrészek kellenének, egy digitális kijelzővel rendelkező rádióhoz?
Köszönöm.
(#) Csanci74 hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Szeretnék a kamerámhoz ir led villágítást , de nem vagyok az elektronika nagy mestere ezért pár alapkérdésem lenne. Egy 4.75V-os (0.4A) tápról mennyi ir ledet (üzemi fesz 1.5-1.6V) lehetne üzemeltetni és mennyinek kell lennie az előtétellenálásnak.
Egy kapcs rajzot is kérnék, mert azt sem tudom, hogy párhuzamos vagy soros kötéssel kell összehozni.
Köszönöm!
(#) wtc hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki megtudná mondani, hogy hogy írnám kifejezni a következő fesz osztó egyenletből az R2-őt?

U2=[R2xRt/R1+(R2xRt)]*U

Szóval egy terhelt feszültség osztóból, az x az repluszt jelöl

Köszönöm!
(#) janikukac hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Köbzoli, és Zolika60: Büszkén mondhatom, pöccre szólt az erősítő. Zolika60 tudsz te valamit, elég recsegős volt, de lehet az is közrejátszott, amit most leírok:
A kondik rohadtul melegedtek,(2200uF) éreztem, az egyik el is kezdet fröcskölni, meg mind a 2 felpúposodott. Mitől lehet? 25V-osak, itt még ha a 2 feszt, a 10+10 összeadjuk, akkor se lépi túl. A nyákban pedig reloop segített, de felrakom ide is, hátha Ti tudjátok mi a gond!
Azért örülök egyrészt... Bővebben: Link

üdv !

4es.LAY
    
(#) ZOL94 hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Vettem 2db 12V 1.3 Ah-ás aksit , fel si vannak töltve.Két kérdésem lenne, 1. lemerítsem őket és újra töltsem?2. töltésre pedig azt javasolták,h 7818 után sorosan 6V 50mA izzó és az aksi, ez megfelelő?
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A kondi akkor melegszik és púposodik, ha váltót kap, vagy fordított feszt!! Amelyiket így bekötötted, (púpos lett), már dobhatod is ki.
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Idézet:
„szerintem a táp is szűrve van”

Mivel azt mondtad váltót ad, ezért nem lehet benne pufferkondi!
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
De mind a 2 felpúposodott, meg melegedett, csak az egyik levedzett is. Akkor fordítottan kap, vagy valami hasonló. Akkor majd megnézem.
A kondi szűrés ügyben meg igazad van.
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
És mi lenne, ha nem találgatnánk, hanem MÉRNÉL?? Fekete mérőzsinór a közös GND-re, és a pirossal lépkedsz.
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
De addigra felrobban a kondi, azt meg nem akarom, szóval valamit majd eszelek később, de így nem adok rá 220-at a tápra..
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A nyomtató tápra rátetted a diódahidat. Azt kellene megmérned, hogy hol a + és csak utána rákötni az erősítődre.
De előtte le kell ellenőrizni, hogy helyes-e a kondik beültetése! És ha minden tuti jó, akkor nem robban semmi.
Képet csinálhatnál, hogy mit-hova kötözöl!
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Hát akkor biztos rosszul csináltam. A híd után úgy kötöttem, hogy ahol írja rajta, hogy + azt +10nek, ahol - azt -10nek vettem. Arra nem gondoltam, hogy lehet fordítva. Szóval lehet itt hibáztam, de a többi is leellenőrzöm.
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Az addig jó, de mérd is meg műszerrel, mielőtt tovább viszed!
Remélem a két "hullám"-ra kötöd a váltódat! " ~ "
Csinálj képeket!
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Persze! Kép nem lesz. Már tényleg nincs energia az elemekben. Már 2 hónapja a piros villogott, már be se kapcsol.
(#) mylan14 hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
és akkor mi a szitu ha csak egy tekercs nem pedig egy trafóra kapcsolok 220 egyen vagy 220(50Hz) váltó feszültséget?
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Látatlanba sokkal nehezebb lesz gyógyítani . . .
(#) qvasz2 válasza mylan14 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Le fog égni a tekercs, vagy a házatok is, ha nem komázza.
Nem a hálózattal kéne játszanod, ha ennyire fogalmad sincs semmiről! Használj zsebtelepet a kísérletezéshez!
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Megvan. Nagyon nagy baki a részemről, nyugodtan le lehet tolni. Mind a 2 elkót polaritással fordítva forrasztottam be..
(#) mylan14 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
nem játszani akarok hanem suliba feladat egy kis ötösért
(#) amitech hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok! Lenne két egyszerű kérdésem: ECC82 elektroncsőnek jelent bármi problémát, ha nem csőfoglalatba teszem, hanem közvetlenül nyákba forrasztom? Tudom, nem túl elegáns és megnehezíti a cserét, viszont megspórolok vele egy ezrest. Másik kérdés, hogy az átlagos, forrszemes, univerzális nyákkal kompatibilis-e a fent említett cső lábkiosztása?
(#) mate_x válasza mylan14 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
A tekercs az egyenáramnak rövidzárat jelent, de a váltóáram felé van ellenállása(impedancia).
(#) suno hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Hello! szerintetek egy digitális sebességmérőt mennyiből lehetne összerakni?
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ne keseredj el, ez a tanulással jár. Velem is előfordult amikor az első erősítőmet építettem. Azok jóval nagyobb álló kondik voltak. Bekapcsolás után néhány másodperccel nagy durranással szerpentint húzva elszálltak a fejem mellett.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ez nekem nem az első, hanem a 3. Az első brutál lett a második el se készült, ez meg..
(#) Kikid500 hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok.
Egy olyan kérdéssel fordulnék felétek hogy lehet e kapni piros-narancssárga ledet?
Motoromba, a hátsó lámpába kellene,15 led van benne,és két szélen 3-3 ilyen led kellene.
Google-ba kerestem de nem találtam.
Tudnátok ajánlani vmi honlapot ahol lehet kapni ilyet ?
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Fog az menni.
(#) gordonfreemN hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Forrasztóállomás ügyben szeretnék okosodni, illetve segítőkész emberektől tanácsokat kapni.

Kezdeném is egy kérdéssel: Digitális és analóg forrasztóállomás (továbbiakban Fállomás) között mi a különbség/melyik a jobb? Leegyszerűsítve nekem az jött le (lehet rosszul), hogy az analóg az emeli a feszültséget, amíg el nem érjük a beállított hőmérsékletet, majd lekapcsol, ha határérték alá hűl a páka, akkor meg ujra elkezdi emelni a feszültséget/áramot? A digitális pedig mindig ugyanakkora (maximális) feszültséggel/árammal dolgozik, de azt a páka impulzusokban kapja, amikor ez eléri a beállított hőmérsékletet, akkor lekapcsol és ha határérték alá csökken a hőmérséklet, akkor újra visszakapcsol?

A továbbiakban egy forrasztóállomás építéséről lennének kérdéseim, de kicsit bonyolult lesz a dolog, mert már eleve van egy kész tápom. De amit tudok róla azt megosztom, ha valaki vállalja a segítségnyújtás fájdalmas pillanatait és segít nekem ebből összehozni egy állomást.

Szóval remélem jó topikban kezdek kotorászni...
(#) Gafly válasza amitech hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Gondolom ha bele tudod erőszakolni akkor igen.
Ha nagyon erőlteted, vagy még fogóval megfelelő alakra feszegeted akkor be tudod dugni és odaforrasztani.
De tőlem soha ne kérj csövet
(#) Csupasz válasza Kikid500 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szia
Külön kapható narancssárga,ha egybe akarod,akkor piros-sárga kétszínő LED-ből tudod kikeverni
Üdv:
Csupasz
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Mindenkivel előfordult már, és fog is, ha nem figyelsz. Az a tanulság, hogy mielőtt felrobbantod a kondikat, ELŐTTE alaposan átnézel mindent, és csak azután helyezed feszültség alá, ha már minden jó helyen van.
[OFF]Ha egy ilyen elkó felrobban, az a szemedet is kiviheti, ezért nagyon fontos, hogy soha ne forraszd be fordítva!! Inkább háromszor ellenőrizd!
Következő: »»   1593 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem