Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1592 / 3951
(#) stampedlipityu válasza (») Feb 16, 2012 /
 
Igen, elektronikai fórum vagyunk, de ha egy más jellegű probléma tisztázása elektronikai problémát is megold vagy lehetőséget ad rá, akkor ez miért baj? Egymáshoz szervesen kapcsolódó problémákat, folyamatokat nem lehet külön-külön tárgyalni. Nem okoskodni akarok, hanem segíteni azoknak, akiknek több idejük van a megvalósításra.

De hogy visszakanyarodjunk az eredeti témához:
Ha a gyertyaelektródák között plazmakisülés keletkezik, amit kondenzátorral állítunk elő, akkor gyakorlatilag váltóáram folyik az elektródák között. Ez nem ,,eszi meg" az elektródákat? Vagy megfelelően nagy frekvencia és feszültség esetén az ív keresztmetszete gyűrű alakú lesz, és csak a ,,hasznos" mérete nő?
Azért kérdezem, mert plazmaívet inverterrel is elő lehetne állítani, így valamilyen szabályzást is be lehetne építeni. Ráadásul - szerintem - erősebb is lenne, mint a kondenzátoros megoldás. Ha pedig már ilyen bonyolult vezérlést készítünk, akkor a víz/gőzbefecskendezés nyomása, ideje, hőmérséklete, stb. is szabályozható megfelelő alkatrészekkel (mágnesszelep, stb.). Az egyetlen kérdés, hogy a gyertya ezt az inverterrel előállított kisülést kibírja-e.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Nincs mivel megmérned? Ne viccelődj már.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Jó, de nem tudom mik között, mivel mérjek. Azt se, hogy AC-t, vagy DC-t kezdjek mérni, nehogy elromoljon a multi...
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Nem romlik el a multi. Mindegyiket mérd meg mindegyikhez. DC-ben mérj, hiszen egyenfeszültséget szeretnél mérni.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
És honnan fogom tudni melyik a -10, és a 0?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Sajnos nincs olyan. Közben végigmentem a DC-vel, és semerre se mozdult egyik között sem. Arra következtetek, hogy ez még váltó fesz, úgyhogy most azzal mérek végig.

Üdv!
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Megvannak váltóba a feszültségek, diktálom hol mennyit mértem:

FEKETE-ZÖLD : semmit sem mértem
FEKETE-FEHÉR: 10,2V
FEKETE-PIROS: 21V
ZÖLD-FEHÉR: semmit sem mértem
ZÖLD-PIROS: semmit sem mértem
FEHÉR-PIROS: 10,2V

Akkor Graetz már kell rá tuti, de , hogy melyik a +10, melyik a -10, és hol a 0, még mindig nem tudni .
(#) nightlife hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok!

Ti mi módon szoktatok D2PAK toknak normális hőelvezetést csinálni?
Nálam a nyák ellentétes oldalára pakolt borda kevésnek bizonyul, a nyák és a tok közé pedig képtelen vagyok odamelegíteni bármit is.

Biztos vagyok benne, hogy ki van erre találva valami, de nem sikerül magamtól felfedezni.
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Köszönöm. Akkor szerintem a fekete a -10, a piros a +10, a fehér meg a 0..

Ez az érdekes, hogy sehol sem láttam volna + jelet, vagy -, szerintem azért, mert ez váltó. Nem egyen.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Akkor ezt neked kell egyenirányítanod. Ha egyen lenne DC-ben tudnád mérni.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Persze, tudom. Namost, akkor a graetzet melyik két szálra rakjam? A feketére és a pirosra?
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Igen, a feketére és a pirosra.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Köszönöm, megyek, és kipróbálom!

Üdv!
(#) nightlife válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Nincs gond az áramkörrel, hacsak annyi nem, hogy tervezéskor a kis méret élvezett prioritást, így került bele smd a TO tok helyett.
Legközelebb erre jobban odafigyelek. Jelenleg 10 perc futamidő környékén eléri a tok a 80-90 Celsiust.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Itt vannak az eredmények:

Graetz + és a fehér drót : 9,34V
Graetz + és a zöld drót : semmi
Graetz + és Graetz - : 18,65V
Graetz - és a fehér drót : 9,32V
Graetz - és a zöld drót: semmi
A fehér és a zöld drót: semmi.

Szóval szerintem 99%, hogy a Graetz - az a -10V, Graetz + az a +10V Fehér drót a 0V.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Így van. Ha erősítőhöz szeretnéd használni tegyél rá pufferkondit is. Valahogy így:Bővebben: Link
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Jaj. De nincs itthon 10000, meg 4700se most. Mindegy, úgy se most dobozolom. Ha megyek dobozt venni, akkor veszek kondikat is. Anélkül meg ki tudom próbálni, csak kicsit zajos lesz.
Este teszt, addig van még 4 oldal bigim, amit meg kell tanuljak.

Üdv! És köszi mindent !
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Milyened van otthon?
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Csak 1000, max akadhat valahol 2200,de az is nehezen.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ha találsz két 2200-ast akkor azt kösd be úgy ahogy a 4700 van. Az is több mint a semmi. Még így is zajos lesz biztosan, de legalább kipróbálható. Kondi nélkül csak a hálózati 50Hz-et hallgathatod rajta.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Lehet, hogy nincs rá szükség. Az erősítőbe már a tápra van kötve 2*2200uF,és szerintem a táp is szűrve van valamivel, hiszen nyomtatóé volt, ez nem csak egy sima trafó.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Majd meglátod. A helyedben belenéznék abba a tápba.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Akartam. De sajnos nem csavarozva van, hanem valahogy máshogy van összenyomva, és csak széttörni lehetne.
(#) mylan14 hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Valaki segítene nekem abba hogy mi a különbség abba ha egy trafóra 220v egyen vagy 220v(50Hz) váltó feszültséget kapcsolok?
ha lehet akkor minél részletesebben
előre is köszönöm
(#) zsoltee0001 válasza mylan14 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Ha egyen feszültséget kötsz egy trafóra nem fog működni, mivel a transzformáláshoz a mágneses erőtér változása is kell.
(#) mylan14 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
bővebben?
(#) zolika60 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Pontosabban a bekapcsolás pillanatában működni fog. Amíg nem állandósul a mágnesestér.
(#) Action2K válasza mylan14 hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Bővebben: Link :google: Köszönöm, hogy helyetted használhattam a google-t.
(#) Sick-Bastard válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Helló!

Még most is problémáim vannak a pMOSFET-tel. Bár volt egy kis áttörés.
Amikor levettem a Sourceról a +12Vot és helyette +5Vot raktam, akkor a Gatere küldött +5V - GND váltakozásával sikerült kapcsolgatnom a FETet.

Lehet hogy a 12V vezetéséhez túl kevés a +5V?

Neten találtam ezt a kapcsolást egy pMOSFET vezérléséhez. Már h a 220KOhm elé nem GNDt hanem egy kontroller kivezetését rajuk, ha jól tippelek. Stimmt?

SB

soft.gif
    
(#) Action2K válasza Sick-Bastard hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Az a nagy gyanúm, hogy ez egy áramgenerátoros alkalmazása.
Következő: »»   1592 / 3951
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem