Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1596 / 3949
(#) Hp41C válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Szia!

Igazad van, de nagyon csalóka a rajz. A P-FET -nél a gate vonal törésének a Source kivezetésnél kellene lennie.

Akkor miért is írtad?
Idézet:
„Az R4 és R5 rossz helyen van, a G-S közé tedd!”

Hiszen oda van kötve...
(#) qvasz2 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Idézet:
„nagyon csalóka a rajz”

Azért
Akkor csak a kis teljesítményű helyettesítés a gond , ezek szerint.
(#) gerikeh96 hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy mi a különbség az ic és a pic között vagy mellyikkel lehet áramköröket programozni és hogyan kezdjem el tanulni ezt az egészet(program,könyvek ha ajánlanátok)

Válaszaitokat előre is köszi!
(#) Moderátor hozzászólása gordonfreemN hozzászólására (») Feb 18, 2012
 
Ejnye! 1123 napja regisztráltál és nem találod a keresőt? Ráadásul egy kérdést csak egy helyre teszünk fel!
(#) Hp41C válasza gerikeh96 hozzászólására (») Feb 18, 2012 / 1
 
Szia!
Egy kis fogalomzavart érzek:
- IC: integrált áramkör (függetlemül a funkciójától), tehát a PIC is IC...
- Áramköröket készíteni szokás. Csak a felhasználható által programozható áramköröket (FPGA, memóriák, memóriával egybeépített kontroller, stb) programozzuk.

- Egyébként a PIC egy többször újraprogramozható memóriával rendelkező kontroller, amivel sokféle áramkör megépíthető.

Nézd meg a PIC kezdőknek topikot...
(#) Hp41C válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Ezt jól benéztük...
(#) gordonfreemN válasza (») Feb 18, 2012 /
 
Becs szó, most ismerkedek a fórummal még csak.
De ez valóban hiba volt, nem ide akartam beszúrni, ha megkérhetlek, törölhetnéd is.
(#) szaboattila97 hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Jó estét mindenkinek azt szeretném kérdezni hogy valaki megtudná nekem mondani,ellenállásokat szeretnék rendelni ezekkel az értékekkel:50Kohm,100kohm,1kohm,25kohm és ezeket hogy találom meg a HEstore Webáruházban??
Valaki segítsen kérem!
(#) qvasz2 válasza szaboattila97 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Mégis hogyan kerested??
Bővebben: Link
Vagy az a baj, hogy nem minden értéket találsz? Olyankor a hozzá legközelebbit vedd meg! pl 25K helyett 24K a szabvány
(#) zolika60 válasza szaboattila97 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Beírod a keresőbe a kívánt értéket, aztán a találatok közül kiválasztod. Vagy megkeresed az ellenállásokat, teljesítmény szerint szűröd őket és így keresed meg a kívánt értéket.
(#) szaboattila97 hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
köszönöm a segítséget már boldogulok
(#) NVP hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy 3.5 jack aljzatom aminek 5 lába van csak sajnos nemtudom hogy kell bekötni.
(#) zolika60 válasza NVP hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Mihez szeretnéd használni? Valami telefoné? Egy fotó sem ártana róla.
(#) Sick-Bastard hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Helló!

Már sikerült úrrá lennem a pMOSFET problémán.

Most egy PWM-es kérdésem lenne:
Lehet e azt csinálni hogy a PWM kitöltését állíthassam, hogy egy frekvenciaosztón kapott jeleket ÉS ill. VAGY kapukkal összeadom, egyesítem őket?
Pl.: A képen:
AND = A+B+C+D (90%<)
OR = A+B+C+D (10%>)

Csak próba kép kellene ez a megoldás ha működőképes...

SB
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Szerintetek ez milyen pontosan mér? Digital thermo meter

A leírásban szereplő "Accuracy: ą0.4°C ą1%" túl jónak tűnik, ahol csak multiméterhez adják a termoelemet és neves gyártó, ott jóval nagyobb pontatlanság szerepel. Vagy esetleg elképzelhető, hogy mivel ez kifejezetten hőmérő, pontosabb, mint a multiméterek? 200-300 fok közötti hőmérsékletet kellene mérnem, maximum 10°C eltérés férne bele, de jobb volna, ha csak 5°C lenne. Ennél pontosabbra már nincs szükség.
(#) NVP hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Nem telefoné.Boltban vettem.Egyébként egy olyan áramkörbe kell ami egy 556-os icvel+2 potméterrel hangokat generál.Arra kéne hogy hangszórót rá tudjak kötni.
(#) sastas01 válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Ez kifejezetten hőmérő. És az érték 1%, tehát 300 foknál olyan 3 fok. Bár tudatommal a normálisabb multiméterek olyan 2-5% pontossággal tudnak mérni hőt.
(#) Lynk hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Üdv!

Elég kezdő vagyok az elektromosságban, meg nem is akarok elmerülni benne. Csak amolyan hobbi szinten érdeklődnék.
A gépiparban dolgozom, szóval távol áll tőlem a téma.

Az alapprobléma:

A-ból B-be akarok folyadékot szállítani egy üzemanyag szivattyú segítségével. Akkuról nem igazán szeretném üzemeltetni, tölteni kell stb.
Szóval ezért gondoltam rá, hogy esetleg egy volt/amper állítható tápegységgel megoldható-e a dolog?!

Ti hogy oldanátok meg a szivattyú áramellátását?

Válaszotokat előre is köszönöm.
(#) zaza99 válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Lehet, hogy a rajz nem pontos, de a valóságban jól kötöttem be a gondom az hogy 35A és 85A fetet tettem a Q3-nak és pár kapcsolás erejéig rendesen működik az egész és utánna csak a Q3 megy át zárlatba. Azért nem értem az egészet mert a egy 12V 36W izzót tettem az egész rendszer elejére biztosítéknak, tehát ha bármi zárlat van akkor az világít teljes fényerővel és a fetnek nem szabadna tönkremenni, de már négy darab zárlatos lett.
(#) vladcepes válasza b-max hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Igen ,3 db sorba kötve ellenállással és ez egy egység az egységek pedig párhuzamosan kötve ahogy írtad., és ebből van(lesz) 200 db.
(#) juhaszp20 hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Építettem egy napkövető parabolakollektort a szakdolgozatom kapcsán. Nem akarok vele tovább foglalkozni gondoltam megválok a vezérlő elektronikától. Feltettem vaterára 1 Ft - ról induló licitre. Magam csináltam, enyhén szólva csúnya lett, de mentségemre legyen, hogy gépész vagyok.
Ha esetleg valakit érdekelne:

http://elektronika.vatera.hu/egyeb/napkoveto_elektronika_1_ft_nma_1...0.html
(#) vladcepes válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Nekem is a program 80-82 ?-ot számolt ,végül 82-est raktam be mert ilyet tudtam csak venni. Akkor semmiképpen ne kössem rá az 5A-os PC tápot ugye? Mivel gondolom ez kevés és egy idő után beadná a derekát. Kb 7A -esel számoljak?
(#) Sick-Bastard válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Helló!

Csak egy ötlet:
Nem lehet hogy a Q5nél van a baj?
Ez alatt azt értem, hogy mindig nyitva van, így a Q3mat ha megnyitod akkor Q5-Q3mon megy át az áram és így égeti ki?

SB
(#) zeus64 válasza Lynk hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Attol füg hogy milyen folyadékot akarsz szállitani , melik kategóriába sorolható, és van - e a közelben el.csatlakozási hozzáférés
(#) Lynk válasza zeus64 hozzászólására (») Feb 18, 2012 /
 
Konkrétan benzin és gázolaj átszivattyúzása a cél.
Elektromos csatlakozó van a közelben, szóval ezért is gondoltam, hogy hálózatról küldöm az áramot.
(#) kendre256 válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Az 5 amperes PC tápnak szerintem semmi baja nem lenne, csak legfeljebb lecsökkenne a feszültsége és halványabban világítanának a LED-ek, vagy esetleg kikapcsolna a túláram miatt. Egy 7 amperes biztosan elbírná.
(#) vladcepes válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Okés köszöntem. Akkor olyat nézek 7-8A osat. Üdv.
(#) qvasz2 válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Idézet:
„Miért lesz gate -source zárlatos a Q3 fet ha K3296 vagy 85L02S-as fetek teszek a kapcsolásba?”

vagy pedig
Idézet:
„35A és 85A fetet tettem a Q3-nak”


Most akkor mi van? Az eredeti IRF-el próbáltad már?
A két felsorolt "helyettesítő", hiába sok amperes, ha csak 1,5W-os!!
És mi valójában a terhelés, mert arról még semmit sem írtál?? És mivel táplálod?
Az izzóra már írtam, hogy nem sokat ér, mert a hideg ellenállása 0 ohm, és nincs ideje felizzani sem, mert hamarabb hal meg a FET.
(#) b-max válasza Lynk hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Konkrétan, én nem szivattyúznák benzint, ilyen barkács módszerekkel ! Egy szikra egy rossz helyen, és rotty !!!
Amúgy ha a szivattyú egy gépjármű tápszivattyúja, akkor a legpraktikusabb akkumulátortöltővel próbálkozni, ha van kéznél.
De a PC táp is jó megoldás.
(#) b-max válasza NVP hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
A legegyszerűbb kimérni. Bedugsz egy jack dugót, és multiméterrel kisipolod. A nyilás felöli középen az a föld. Amúgy kapcsolós a dugód, azért van öt lába.
Itt van pár féle bekötés :

http://www.temple-star.com/2.5mm_3.5mm_6.4mm_azalia_hd_audio_SMT_Ea...ck.htm
Következő: »»   1596 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem