Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1333 / 2208
(#) FordPrefect válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 10, 2012
Idézet:
„Én alapvetően egyetértek Imivel abban, hogy amit lehetett kitaláltak már. Szóval ha valami miatt nem terjedt el ezek használata, annak biztosan van valami általam nem ismert oka.”

Azért nem kell feladni. A PL509-et, és még sorolhatnám, nem audió felhasználásra tervezték, mégis audofil erősítőt készítettek vele. Azért nem találhattak ki mindent, mert nem voltak jövőlátók Rengeteg cső a hivatkozások (pl. 300B) után született. Próbálkozni!
(#) klemo86 válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 10, 2012
De azért a postai csövek közül is van 1-2 olcsóbb darab, és az azért...
(#) bakos13gab válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Itt van például a kezemben egy E81L cső. Szkópban láttam és még mesélték, hogy postai cső. Ezzel nem találtam jó rajzot például.
(#) mc-4 hozzászólása Márc 10, 2012
Sziasztok!

Adott 8db 6H8C orosz cső a fő típusjelölés alatt van még kiegészítő is: 8602; I-74; XI-76;VI-75; IX-77 ezek mit jelentenek?
(#) Imi65 válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Dátumok?
(#) klemo86 válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Kezdjük ott, hogy 6N8S (lásd: karaktertábla)... Azok meg a gyártást jelölik, szerintem ez tök jó dolog. Aztán lehet rajtuk OTK pecsét, meg hogy melyik számú munkás gyártotta, továbbá az ötágú csillag (esetleg a PEREPROV felirat).
(#) mc-4 hozzászólása Márc 10, 2012
Sziasztok!

Szerintetek ezek a komponensek előerősítő, equalizer egymáshoz kapcsolható vagy kell még valami hozzá?
Aztán meg be a végfokba.
(#) klemo86 válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Érdekel is a válasz, vagy csak "ki mit tud"-ost játszol?
(#) mc-4 válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Érdekel a válasz, nem játszok ki mit tudok!
Mivel nem vagyok jártas a témában ezért kérdezek.
Kérdezni nem szégyen, * csinálni igen.
Köszönöm a válaszokat!

*Szerk: csak nyugivan ..
(#) CIROKL válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Egy rendes csöveshez nem kell és nincs is szükség semmi hangromboló egyéb áramkörre , gondolom nem zenélni , diszkózni szeretnél majd az erősítőddel ?
(#) klemo86 válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Csak furcsa volt ez a csapongás, meg az ottfelejtett válaszok... Én se a kisujjamból szoptam semmit, hanem utána jártam annak, ami érdekelt!
(#) klemo86 válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Ha megnézed, itt el van felejtve a hangszínszabályzás, mint olyan, előfokot meg teljesen felesleges építeni, mivel a végcsőhöz úgyis "jár" egy olyan, ami rendesen kivezérli 750mV-ról vagy 1V-ról az egészet.
(#) mc-4 válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Akkor elfelejtve a hangrombolás.
Köszönöm a választ!
(#) klemo86 válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Nem az, hogy rombolás, csak nincs értelme... Arra kell törekedni, hogy természetes hangja legyen - ez a csövektől, a csövek gyártójától, a kapcsolás technikájától, és főleg a kimenőtől függ.
(#) geri12 hozzászólása Márc 10, 2012
Üdv mindenkinek!

Na össze raktam az első csöves erősítőmet egy falapon (lásd kép). Sajnos első bekapcsoláskor nem azt a hatást vártam, ami fogadott. Mély és magas, dinamika sehol. EQ-val kell kiemelnem, hogy élvezhető legyen a zene, csak hát csövestől nem ez a megszokott. A bolti kimenőtrafó ennyire gyenge??? Vagy kevés a 3W (ECC83-EL84 SE) a 2 utas HB1 kihajtására? Mondjuk már az is vigasztal hogy működik. Ja igen mivel egyelőre nem találtam olyan trafót, aminek két 6,3V kivezetése van, így a végcsővek és az ECC83 külön trafóról kapja a fűtést. De hát gondolom ez nem okoz ilyen mínőségromlást...
(#) Imi65 válasza geri12 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Ez János rajza alapján van megépítve?
(#) geri12 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Ez alapján.
(#) Imi65 válasza geri12 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Ez triódás beállítás, így elég karcsú a teljesítménye. Lehet, hogy tényleg kevesled. Ha valami halk, a fülünk hallásmechanizmusa miatt a magas és mély tartományt kevéssé érzékeli. Szerintem ez már túl kicsi cső ahhoz, hogy triódásan használjuk, hacsak valami tölcséres technikánk nincs.
(#) CIROKL válasza geri12 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Idézet:
„EQ-val kell kiemelnem, hogy élvezhető legyen a zene, csak hát csövestől nem ez a megszokott”

Egy - két hozzászólással előbb irtam pont hogy egy csöveshez nincs szükség semmi hangrombolóra , nem hinném hogy csak segédlettel szól úgy ahogyan , még egy régi rádióból kibontott kimenőtrafóval is szépen kell szóljon !
(#) Csupasz hozzászólása Márc 10, 2012
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni abban, hogy ajánljatok nekem egy kb.30W kimenőteljesítményű végfokot, amihez a későbbiekben lehet előerősítőt is csinálni.
A csöves technikában nem vagyok járatos, de szeretném ezt is megismerni.
Ha lehet orosz csövekkel kellene, / azt tudok szerezni/, illetve kimenőtrafó tekercseléssel elfogadható áron ki foglalkozik?
Köszönömsegítségeteket.
Üdv:
Csupasz
(#) CIROKL válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 10, 2012
GU50pp és még előerősítőt is tudok hozzá javasolni ...
(#) Csupasz válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2012
Köszönöm, az nagyon jó lenne...
Doksit tudsz küldeni?
(#) CIROKL válasza Csupasz hozzászólására (») Márc 10, 2012
Bővebben: Link
Talán ismertetőnek ,indulásnak elegendő.
(#) sturbi hozzászólása Márc 10, 2012
"Megdizájnolódott" az előző 6C33C SE-m (már nem az enyém, egyik barátom "varrta hozzá a ruhát". Amerikai cseresznye, réz és üveg.
(#) Csupasz válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2012
Köszönöm, és gratulálok, nagyon szép munka!
Egy kicsit barátkozom vele.Ha belekezdek, esetleg kereshetlek privátban is?
(#) mc-4 hozzászólása Márc 10, 2012
Gratula a munkához!

Az anódkésletétesen kívül fűtés indítás lágyítót csinált már valaki?
Van hozzá kapcsolási rajza ?
Köszi!
(#) l48 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 10, 2012
A cseresznye,réz és üveg, igazán jó hármas egy hangsúlyos erősítőhőz.
Egy kicsit nagyobb forgatógombot raktam volna rá.
(csendes magánvélemény) Melegit és világit mint egy kandalló. Talán egyszer én is "varrok" egy ilyet
(#) pucuka válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 10, 2012
Igen, a soros fűtésű telepes csövekhez volt használatos a baréter (vas hidrogén cső) nevű jószág, valamint a a TV -k soros fűtésénél volt használatban sorba NTC. Ugyanis a sok cső hideg, és meleg ellenállása között már jelentős különbség van, amit már kompenzálni kellett. A PY88 speciális fűtése is kis csőszám esetén megfelelő kompenzációt adott. Egy két cső, ill párhuzamos fűtés esetén nincs nagy jelentősége.
(#) mc-4 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 10, 2012
ahol olvastam ott nem volt részletezve, hogy milyen fűtésnél alkalmazzák csak annyi, hogy védi a fűtőszálat a bekapcsoláskor a felvillanáskor
(#) geri12 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2012
Gondolhatod hogy nem viccből írtam meg. Tényleg semmi mély és magas. Ha a keverőn lévő mély és magas potit feltekerem max-ra (10dB), akkor szól úgy kb. mint más erősítőn középállásba. (0dB) Ezért is írtam meg mert nem normális dolog, de kezdem elhinni hogy kevés a power, a hangfalat nem bírja rendesen meghajtani, és azért ilyen. Privátban mondták hogy kössem át erről a triodás üzemről pentodás üzembe, mert úgy jobb lesz a teljesítmény. Ez a következő lépés...
Következő: »»   1333 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem