Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztő inverter javítás
Lapozás: OK   3 / 114
(#) racingheart válasza mpisti hozzászólására (») Jan 19, 2012 /
 
Kösz a tippet!
Most már csak (jó) pár nyugodt órára és egy kis szerencsére van szükségem,hátha látható a hiba...
Esetlegesen az még nyomra vezető lehet e, hogy a hibát nagyobb áramerősséggel tudtam produkálni (kb. 50A-ról 120A-ra) mikor azt kérdezted "A LED villog e?" mert pontosan nem emlékeztem.
(#) pengi30 hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
T. Uraim!
Ki tud valamit mondani a GYS 125 EVO hegesztő inverterről? Nekem hobbi célra kellene, most 45 000.-Ft-ért hozzá tudnék jutni ( egyébként 56 000. az ára ).
Megéri?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) mpisti válasza pengi30 hozzászólására (») Feb 8, 2012 /
 
Nem rossz a GYS, -amíg nem kell javítani. Akkor már rémálommá válik, mivel modulrendszerű, így az alkatrészek cseréje nagyon körülményes, ha valaki nincs rá felkészülve. Vegyél inkább pl. Rilont. Igaz, hogy kínai, de nem drágább, és könnyen javítható.
(#) pengi30 hozzászólása Feb 8, 2012 /
 
Szia!
Tavaly okt. 10-én már ajánlottad a 130 A-es Rilont, de nem találok azóta sem csak 160 A-est, ami 67 000.-nél kezdődik, ez viszont nem kis különbség. ( 22 000.-Ft )
Lehet hogy Én vagyok béna, vagy esetleg más neve is van és azon megtalálható?
(#) suneszka hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
sziasztok!
tudna nekem * Törölve, nem vagyunk szolgáltatók .
(#) suneszka válasza suneszka hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
köszönöm!, nagyon rendesek vagytok!
(#) aramos hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre van szükségem: kaptam egy USR ARC160ET heg. invertert, de sajna rossz. Ehhez lenne szükségem egy rajzra. Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném.
Amit eddig meg tudtam állapítani: ez egy ellenütemű, teljeshidas kapcsolás, a hídban 4×3db párh. fet van, 3 db. párh. kimenőtrafó, a szek. oldalon 2×6 db dual dióda. A vezérlés SG3525, ill. 1 db. CA3140, és pár db. tranzisztor.
Üdv.: aramos
(#) ha8lkn hozzászólása Márc 22, 2012 /
 
Üdv!!
Rámbiztak egy smarty tx 150-es gépet...
Szét van pár alkatrész durranva a fő panelon,de van egy alkatrész amit nem tudok beazonositani ,annyit le tudok olvasni a sapkájárol hogy MAX.... a többi az enyészeté lett..Mintha egy állitható fesz stab lenne,5 lábú mint a to220 as stabkocka....
Nem találok semmi rajzot a gépről, tudna -e valaki valamit mondani róla....
Lehet hogy valami nagyobb feszültségü stab lenne mert ugy nézem hogy az egyenirányitott 300 voltrol látja el a vezérlő elektronikát
Köszönettel: Imre
(#) pengi30 hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem:
Létezhet-e az, hogy egy inverteres hegesztő a következő funkciókból csak kettőt tud?
ARC FORCE, ANTI STICKING, HOT START.
Pl. az Esab BUDDY-nál csak az arc force és a hot start van megemlítve, az anti sticking nincs.
Találkoztam olyan hirdetéssel, ahol az anti sticking és a hot start szerepel de az arc force hiányzik, sőt volt olyan, amelyiknél csak a hot start szerepelt.
Csak nem említik a hiányzó funkciókat ezekben a hirdetésekben, vagy valóban nem rendelkeznek velük a gépek?
Eddig azt hittem, hogy bármelyik két funkcióval rendekezik egy gép, tudja a harmadikat is.
Vagy tévednék?
Köszönettel várom válaszotokat.
(#) pengi30 hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Kiegészíteném azzal, hogy állítólag az IGBT-vel készült gépek alapból tudják ezeket a funkciókat! (ESAB BUDDY-nál olvastam)
(#) torerv hozzászólása Ápr 3, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Egy kéréssel fordulok hozzátok hátha valaki tud segiteni.
Szereztem egy cem tx 200-as gépet.Valakinek esetleg valami rajza, dokumentációja van-e hozzá.A neten az égvilágon semmit nem találni róla.Ha valaki tudna segiteni azt megköszöném
(#) mpisti válasza pengi30 hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
Az,hogy a gép IGBT-s vagy FET-es, igazából csak tervezői akarat kérdése. ESAB BUDDY-ról még nem,de ESAB Caddy-ről hallottam. Az Esab Caddy valóban csak az hot start és az anti sticking/leragadás védelem)funkciókat tudja. Az Arc Force(szabad fordításban íverő) funkció sokkal komolyabb szabályozási tulajdonságokkal rendelkező gépekben érhető el. A lényege, hogy a hegesztési műveletet az adott feladathoz optimalizálni lehet a segítségével.
(#) mpisti válasza torerv hozzászólására (») Ápr 3, 2012 /
 
A belsejéről esetleg néhány fotót tudnál felrakni?
(#) torerv válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Egyelőre csak ezeket a képeket tudom felrakni.
Később készitek jobbakat is.
(#) torerv válasza torerv hozzászólására (») Ápr 4, 2012 1 /
 
Még további képek.Nem nagyon jó minőségűek, csak telefonnal készültek.
(#) mpisti válasza torerv hozzászólására (») Ápr 4, 2012 /
 
Sajnos ez a típus számomra ismeretlen. Még nem találkoztam olyan géppel,amelyiknek a belseje hasonlítana a fotóidon szereplő gépre. A kirajzolás sem egy egyszerű feladat ennyi IC-t tartalmazó kártyánál. Egyébként mi a baja?
(#) torerv válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Még nem üzemeltem be(csak vasárnap óta van meg).Akitől van, kicserélte benne a feteket de még nem próbálta ki.Azért kérdeztem a rajzot, hogy bekapcsolás előtt átnéztem volna.Elvileg nagyfrekis gyújtású, és tud impulzus üzemmódot is.Egyelőre van két kisebb gép(Elektrosta150,EPS100)ha ezekkel megvagyok akkor kezdenék neki.Azért köszönöm a segitséget.
Ha esetleg a két kisebb géphez volna valakinek rajz az segitene.Igaz gyors átvizsgálással az egyiknek csak dioda baja van a másik fet cserés.De sose lehet tudni mennyire mélyűl el benne az ember
(#) mpisti válasza torerv hozzászólására (») Ápr 5, 2012 / 1
 
Erre gondolsz?
(#) torerv válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Köszi szépen, ez lesz az.Sokat segitettél.
Szekunder diodából egy hiányzik, meg a két szupresszor.Igy legalább tudom hogy mivel potoljam.Mégegyszer köszi!
(#) torerv válasza mpisti hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Még egy kérdés.Mivel nincs meg a szekunder diodából a nagyobbik ezzel a dual diodával pótolnám.Szerintem jó helyette, de azért várom a véleményed.
Köszi.
(#) torerv válasza torerv hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Úgy értem hogy mind a két diodát kiváltom ezzel.
(#) granpa válasza torerv hozzászólására (») Ápr 5, 2012 / 1
 
Ha a felső dióda (80ABU) jó, akkor csak a másik helyett tenném (60C°-on csak 100A az Stt), természetesen mint dupla.
(#) torerv válasza granpa hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Igen, mikor irtam a dolgot utána már átgondoltam.Én is erre jutottam,egyesével kevés lenne.Párhuzamositva a 150EBU helyett beteszem.A 80Ebu marad.
(#) granpa válasza torerv hozzászólására (») Ápr 5, 2012 /
 
Bocs elírtam EBU, de az Stt kicsit lassúbb, ezért sem árt ha kissé többet bír.
(#) publutyka hozzászólása Ápr 5, 2012 /
 
Sziasztok van egy nutool NTEIW1200.tipusú /P.O.PT00306011W17R/ hegesztő inverterem ami nem működik tudna-e, valaki segíteni a megjavításában a segítséget előre is köszönöm.
(#) publutyka válasza publutyka hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
képek az inverterről.
(#) mpisti válasza publutyka hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Szia Jani!
Megnéztem a képeket. Első körben az IGBT-ket vedd ki, az előtét ellenállást cseréld ki, és a gépet kapcsold be, de egy 100-200W-os soros izzón keresztül adj neki 230V-ot. Az izzónak először fel kell villanni, amikor a kondik feltöltődtek, ki kell aludnia. Ha tovább világít, akkor a primer körben valahol még van zárlat. Ha a működéspróba jó, akkor a következő lépés a táprész ellenőrzése. Ha a táp OK, akkor a PWM IC-nek menni kell. A PWM IC-t viszont csak szkóppal tudod ellenőrizni, de ekkor már mindenképpen kell egy leválasztó trafó amiről a hegesztőt táplálod. Enélkül nem szabad szkóppal semmiféle mérést csinálni, mert veszélyes rádnézve is, és a szkópra nézve is. A fotókon nem látszik, a főtrafón nincs egy 1 menetes tekercs? Ha van akkor van feszültség visszacsatolás is,a táprész munkáját könnyítendő. Ha nem érthető amit leírtam, akkor hívj.
(#) publutyka válasza publutyka hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
képek a főtrafóról.
az egyik tekercs 0.5mm a képen az LM224.közelében a potméter mögött.
a másik 1.8 mm.
a harmadik kb. 3-4mm.
azt nem tudom melyik lehet az egymenetes tekercs.
a képen ami a fekete kockába van behúzva az az 1.8mm
tekercs
(#) mpisti válasza publutyka hozzászólására (») Ápr 12, 2012 /
 
Az első képen szereplő vékonyabb huzal az 1 menetes tekercs lesz. A második képen a primer árammérés az a fekete kocka, "TA" jelzéssel. Tehát az 1,8mm átmérőjű primer tekercs egyik kivezetése megy át a kocka közepén levő lyukon. A vastag pedig a szekunder.
(#) aramos hozzászólása Ápr 12, 2012 /
 
Üdv!
A (#1186510) -ra senkinek nincs ötlete? Már elkezdtem visszarajzolni, de vannak eldugott részek, és nem akarnám szétbarmolni. Sajnos egy-két dolgot már matattak benne, és rajz nélkül nem tudom, hogy eredetileg mi volt benne.
Üdv.: aramos
Következő: »»   3 / 114
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem