Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 24V-os DC motor fordulatszám- szabályzása
Lapozás: OK   3 / 4
(#) szabi83 válasza Pafi hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Idézet:
„Lehet, hogy egy induktanicia nem ártana bele?”


Betápra induktivitás?

Tettem elé, de miután a tda2030-ba "át/behallatszik", így a TL-t leválasztottam, vissza rakom ezt is, a tda-t majd után majd orvoslom, annyira nem lényeges cucc rajta(borda miatt került erre a panelre).
(#) proli007 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
Hát Én minden esetre a TL tápját nem a C3-ra, hanem a C4-re tettem volna.

És ha a GND tényleg így van megoldva, mint a rajzon, akkor a teljes áram az 1N4001-en ment át! Az viszont elég gáz!

üdv! proli007
(#) szabi83 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
A teljesítmény, nem a diódán keresztül megy!
Bocs, igazadvan!! Rossz a rajz!
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 3, 2008 /
 
A nyák így van:

Valószínű 1-2 dolog nem jól van!
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 4, 2008 /
 
Férre rakom ezt a vezérlést, nincs felesleges fettem jelenleg..

Csinálok másikat

ui: 7812 is KO
(#) Moderátor hozzászólása Jan 4, 2008
 
Rossz kapcsolást, képeket töröltem, felesleges fent lenni, ha úgyse jó..
(#) Pafi válasza (») Jan 5, 2008 /
 
Nem kellett volna, még nem néztem át a nyákot.

A 24 V-ot pufferelted?
(#) Pafi válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Nem én javasoltam "induktanciát", hanem proli007, de biztos, hogy nem a betápra gondolt, hanem a kimenetre! A bemenetre elkó kell!
(#) proli007 válasza Pafi hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Yes!
(#) Jo-SEf válasza koboraram1221 hozzászólására (») Jan 19, 2008 /
 
JOest sikerült takálnod valamit??hasonlo az én gondom is
(#) Peticilin hozzászólása Feb 23, 2008 /
 
Sziasztok!

Sirály 12-től szeretnék kérdezni.Írta hogy megépítette a TL494-es kapcsolást és hogy jól működött neki.A kérdésem az lenne,hogy kis fordulatnál is terhelhető-e a motor,tehát hogy az elektronika figyeli az áramot is?
(#) smokk hozzászólása Ápr 28, 2008 /
 
Sziasztok!

Az elején található két kapcsolást,nevezetesen ezt:
Bővebben: Link
Lehet-e használni 12V-os kb 100W-os motorhoz?
Köszönöm!
ÜDv.
(#) proba válasza smokk hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Nekem a másik jobban tetszik ,de szerintem megfelelő fetekkel igen.
A motorral esetleg párhuzamosan kellene kötni egy fordított gyors diódát .
Azt hogy maga a rajz jó e nem tudom mert nem próbáltam.
Esetleg valami lestrapált aksis fúró szabályzója is használható lenne. (Vagy éppen ahhoz kel?)
(#) gabylala hozzászólása Dec 30, 2008 /
 
Hello fiuk!

Megépítettem a 2. hozzászólásban szereplő rajzot/tl494/.
Figyelmetlen voltam az indításnál és fordítva kötöttem rá a feszt. Mire észrevettem a fet jó forró lett. Utána helyesen kapcsolva elindult ugyan a motor/24v/, de nem lehet változtatni a fordulatot, csak egy bizonyos, de lassab fordulaton elindult.
Kicsit később már azt se. A fetet néztem, úgy tűnik, túlélte. Az IC mennyire érzékeny a rövid ideig tartó/ bár ez relatív/ fordított tápra?
Köszönöm a segítséget.
(#) radocroli hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
sziasztok!
220 Voltos egyenáramú motorhoz tudnátok fordulatszabályzó áramkört???
(#) proli007 válasza radocroli hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Hello!
Nem mintha tudnák segíteni, de ez a kérdés így igen általános jellegű. Sem a motor típusa, sem teljesítménye, sem a fordulatszáma, kívánt szabályozási tartománya, fordulat visszamérés módja nem ismert. Tehát válaszolni kb. így lehetne..
Ugyan úgy kell szabályozni, mint a 24V-os motort (amiről a topik szól), csak nagyobb feszültségű eszközökkel..
üdv! proli007
(#) radocroli hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
ok.....igaz
szóval egy ősrégi orosz motorrol van szó
0,8 kw os
a tipusa valami pb2100m..ha ez mond valamit
125 tol 2000fordulatik kellene szabályozni, de nem lényeg a pontosság
a névleges fordulatszáma 2230,vagy 2240...erre pontosan nem emlékszem, tudom h eltér a standard fordulatoktól
valószínű orosz szabvány
a visszamérés módját én sem tudom, potis volt régen, úgy fest, de mindenestül ki lett szerelve....

kösz előre is a segítséget
üdv. Roland
(#) radocroli hozzászólása Márc 28, 2011 /
 
egyébként mennyiert lehet hozzájutni szabályzókhoz kész állapotba? érdemesebb építeni?
(#) radocroli hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
hahoooo
(#) zolika60 válasza radocroli hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Ez nem jó neked? Bővebben: Link
(#) demonherceg hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
Hali.
Én megépítettem az 555-ös impulzus generátort, és jól működött. Igaz ez is a motor fordulatát szabályozza,de ha a motort terhelem esik a fordulat. Nekem egy olyan kapcsolás kellene amely ezt a problémát kiküszöböli ki. Úgy értve ha a motort terhelem akkor miből lehet tartsa a fordulatszámot. Ha valaki tud segítsen,mert nagyon nem kapok ilyen rajzot.
(#) pergerz válasza proli007 hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Szia!

Ha megkérnélek eltudnád nekem is külldeni a
DC motor PWM szabályozásáról a dokumentumokat?
Sajnos már nem elérhető ez a régi link.
Köszönöm
Üdv: Zoli
(#) proli007 válasza pergerz hozzászólására (») Aug 22, 2011 /
 
Hello!
Remélem erről volt szó, mert csak a szóvégkörnyezetéből jöttem már csak rá.
üdv! proli007
(#) demcar válasza proli007 hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia proli007

Megtetszett az általad felrakott motorszabályozó, nekem pont most lenen szükségem egy ilyen kapcsolás az elektromos rolleromhoz, mert ami benne van az nemjó.
Kérdésem lenne hogy ez a kapcsolás használható e hozzá? (csak viszont nem tudom hogy a gázkaron milyen értékű a poti)
(#) proli007 válasza demcar hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Hello!
- Nem ismerem a rollereket, még azt sem tudom, hogy 24V-e az aksi feszültsége. De a motoráramokat is illene ismerni.
- A gázkar potihoz lehetne igazodni az R1 ellenállás cseréjével. Feltéve, hogy nem valami extra értékű ellenállás van benne. De még az is előfordulhat, hogy nem poti az, hanem egy hall érzékelő.
üdv! proli007
(#) ksanyi52 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok! Én elkészítettem 250W roller motorhoz, 3 ill 4 Fettel. A rövid indítgatásokat nem szerette, a lendítő dióda hibája miatt 2-szer is elfüstöltek a Fettek. Induláskor tetemes az áramfelvétel, ( 30A felett) folyamatos üzemben 5-15A. Ha nem rángatod a gázkart
és nem kínozod (domb vagy homok talaj) akkor bírja, de érdemes áram korlátot beleépíteni, és jókora lendítő diódát. Azon áll vagy bukik minden. Hiba jelenség: Ha
húzod a gázt neki és a motor nem moccan, ( rövid záras a lendítő dióda és az áramot elnyeli). A következő gázadásnál mennek a Fettek. Üdv ksanyi.
(#) ksanyi52 válasza ksanyi52 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Bocsi nem írtam oda hogy az 555 ic.s változat lendítő diódával. És hogy az 555ic max 15voltról járatható!!!
(#) demcar válasza ksanyi52 hozzászólására (») Dec 7, 2011 /
 
Szia.
És nem tudol valami kapcsolást ami jó nekem a rollerba? 250W-os benne a motor és 24V ról üzemel (2 darab 12v-os zselés akku)
Előre is köszi.
(#) demonherceg hozzászólása Feb 7, 2012 /
 
Sajna meg építettem a Tl494-el A szabályzót, de nem nagyon működött. Most azt nem tudom,hogy az IC volt-e a hibás,vagy valami más. Igaz az IC 100 Ft volt.
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Sziasztok! Igaz nem 24 V-os ....... de DC motor fordulatszabályzásról volna szó. Van egy 85V-os DC motorom, ami most labortápról 2x40 V-ról kitűnően szabályozható 0-80V-ig. Azonban sokszor kell a táp és keresek alternatív megoldásokat. Nem feltétlenül akarnék PWM-et. Arra gondoltam, hogy tranzisztoros analógiára építek egy FET-es szabályozót úgy hogy a Gate áramot szabályozom fel-le egy sima potival. Találtam FET-eket, hűtőbordát trafót, csak bizonytalan vagyok, mert régebben tranzisztorokkal simán elboldogultam, de nem tudom a FET-nél mire kell vigyázni. Amit kinéztem, az 30V -nál nagyobb feszültséget nem visel el a bemeneten - így odagondoltam egy zenert A FET-ből 3db tudná azt a 2,5A áramot, ami a motornak kell - hűtés nélkül is akár. A D-S áramot egy-egy 100OHM/100W ellenállással (3db szintén párhuzamosan ~33 Ohm) gondoltam lekorlátozni. A Gate áramot 10Mohmmal tartom kordában. A kimenetre raktam még egy diódát is a fordított impulzusok kivédése érdekében. Jó lehet ez így? Az N csatornás FET megfeleltethető simán az NPN tranzisztoroknak vezérlés szempontjából? Polaritás stb....
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem