Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Skoda Octavia elektromos probléma
Lapozás: OK   70 / 195
(#) bvvitya válasza Hari73 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Ez jó lenne nekem is de nekem nincsen másik szivargyújtó
(#) sufni-tunning válasza bvvitya hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Másik szivargyújtót próbáltál rákötni?
Akkor ki lehetne zárni melyik irányba kellene tovább menni.
(#) zolika60 válasza bvvitya hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Ha sehogy nem sikerül, akkor lehet azon az egyszerű módon is, hogy fogsz két szál drótot és egy biztosítékon keresztül az akkutól behúzod a csatlakozóig. Az tuti működik.
(#) bvvitya válasza sufni-tunning hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
igen próbáltam nem működik azzal sem
(#) delta1 válasza bvvitya hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Na akkor testhibád van....
(#) bvvitya válasza delta1 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Én mint egy nem hozzá értő ember megtudom találni a test hibát? Hol keressem?
(#) delta1 válasza bvvitya hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Nagyon egyszerű. Fogsz egy jó darab (kb50-80cm) vezetéket és egy biztos negatív pontra (testre) tested a végét. A vizsgálni kívánt fogyasztóra teszed a másik végét, természetesen nem oda ahová a fázis is megy mert akkor szikrázik (jó esetben)
Ha műxik akkor testhiba volt mivel Te adtál neki testet mesterségesen. Ha ez volt a baj akkor keresel egy olyan csavart ami a kasztnihoz csatlakozik és onnan adod neki és elvileg már kész is....
Nem tudom mennyire voltam érthető?
Ez egyébként az egyik legsunyibb hiba. Itt (is ) tudnak a villamossági szerelők sokat szakítani a laikusokon.
(#) bvvitya válasza delta1 hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Érthető kipróbálom holnap és jelzem hogy mi történt.
Köszönöm az eddigi segítséget.
(#) bvvitya válasza delta1 hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Na megnéztem és van test de energia nincsen
Magnótól loptam a fázist és a szivargyújtótól a testet és működött tehát test van. Fázis probléma lesz. Valami megoldás?
(#) delta1 válasza bvvitya hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Akkor a szivarosod lehet sz.r Az enyém is + döglött valami francia van benne most. Igaz nem olyan csatis mint a Skodáé de kis átalakítással műxik. Pár száz ft. Hol vagy helyileg?
(#) bvvitya válasza delta1 hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
A próbát is a szivaroson keresztül csináltam így gondolom hogy jó. Relé nem lehet probléma? Gesztely (Miskolc)
ja még annyit hogy a relét kivehetem a foglalatból? Meg nézném Hogy a vezetékek rendbe vannak e rajta.
(#) delta1 válasza bvvitya hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Az az igazság hogy fogalmam sincs milyen reléről beszélsz.... De elvileg a relék szétszedhetők. Én is szedtem már szét, (ill. a műa.borításra gondolok) és megcsiszoltam (500-as vizes csiszolópapír) az ablaktörlő intervalum relét. Azóta jó.
(#) bvvitya válasza delta1 hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Na a szomszédnak volt multimétere
Annyit meg tudtam nézni hogy a szivargyújtó => relé között jó a vezeték, relé => bizti jó, Szivar => relé között semmi ebből gondolom a relé adta meg magát.
Jól gondolom?
Relére az van írva 141 951 253 B
(#) _vl_ válasza bvvitya hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Hát meg kéne mérni, hogy a relé kap-e egyáltalán vezérlést... Ha nem, akkor vagy az a vezeték szakadt, vagy a vezérlőszámítógép kimenete, ami kapcsolná, meghalt.
Ha kap vezérlést, akkor megmérni a kapcsolt érintkezők között a feszültséget. Ha ott 0V esik a relén, akkor a relé "vezet", ha nagyobb, mint 0V, akkor a relé meghalt.
(#) hibbantpasi válasza bvvitya hozzászólására (») Ápr 20, 2012 / 1
 
Szia!

Az a relé egy sima ún. "kürtrelé", 40A-es verzióban.
Az aljzatában a 30-as és a 87-es lábat egy vezetékkel összekötve ha megjelenik a delej a szivargyújtódnál, akkor jó eséllyel ő a hibás.
üdv: hp
(#) JATYA hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Üdv mindenkinek!
Most "találtam rátok"!
Az lenne a kérdésem,hogy az octaviámban( 2004 1.4.16v)ben a felkapcsolva felejtett lámpa jelző hang nem működik! Néha hallom,de nagyon ritkán!
Van valakinek esetleg valamilyen ötlete,hogy mi lehet a gondom!?
A válaszokat előre is köszönöm!
(#) JATYA hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
Ez a figyelmeztető hang honnan kap jelet,ill a hangszórója merre van?
(#) _vl_ válasza JATYA hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ha tippelnem kéne, akkor azt gondolnám, hogy az óracsoportba van beépítve, és a központi számítógép vezérli...
(#) delta1 válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ajtói mikrokapcsoló, vagy komfortelektronika.
(#) bvvitya válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Hello!
A szuperszámítógép kimenetét merre keressem? Na meg melyik vezeték megy oda a relétől? A V -méréséhez mire kell állítani a multimétert? Bocs de a szomszéd elutazott és csak a szálszakadást mutatta meg rajta.
(#) bvvitya válasza hibbantpasi hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Hm kifogom próbálni ezt is és jelzem. Köszönöm!
(#) _vl_ válasza bvvitya hozzászólására (») Ápr 21, 2012 / 1
 
A relét kéne megnézni. Kiszeded, megnézed feszültségmérővel (Volt méréshez V állásba kell kapcsolni a multimétert, ha van hullámjeles meg egyenesvonalas V, akkor az utóbbi kell neked), hogy a lábaira (a foglalatban a helyére) jön-e a vezérlés (85 és 86 között). Ha nem, akkor szomorkodás következik.
Ha igen, akkor rövidrezárod a relé helyén a foglalatban a relé által kapcsolt áramkört (30 és 87) valami combos vezetékkel, ha ekkor lesz szivargyújtód, akkor a relé jó eséllyel kuka.

Ha már vezérlés sincs, akkor az vagy vezeték, vagy leginkább számítógép lesz. Ha rövidrezáráskor sincs szivargyújtó, akkor az a relé és a szivargyújtó közötti vezeték lesz.

A relének valami ilyesminek kéne lennie:
http://www.ebay.co.uk/itm/vw-volkswagen-no53-multiuse-fan-fuel-horn...352952

A relé vezérlését végző számítógép szerintem abban a dobozban lakik, aminek az oldalán levő lukakba a relé bele van dugva.
(#) barany165 válasza delta1 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Szia! Valoszínűleg Delta 1-nek van igaza, a zárbaépített mikrókapcsoló hibája tipushiba.Üdv!
(#) JATYA hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
Sziasztok! Konkrétabban nem tudnátok segiteni!? Szeretném megcsinálni,mert hál'istennek sikerült egyszer rajta felejteni!
(#) delta1 válasza JATYA hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Én szívtam vele azért írok. Vettem egy gagyi jelzőt és ráraktam a biztire. Az jó.
(#) JATYA válasza delta1 hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Az lesz valószínű! Valamelyik nagytudásu ugy lesarkalta az ajtózár csavarját,hogy egész nap szívok a kivételével!
Melyik a biztositékja? Illetve mennyibe került az a jelző??
(#) delta1 válasza JATYA hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Ha a mikrokapcsolóra gondolsz annak úgy tudom nincs. A zárhoz nehogy imbuszkulcsot használj mert az nem jó. Torx kulcs kell és olyan méret hogy a mezei készletekben nem mindíg van olyan. Szerintem fölöslegesen szedek ki ha csak a világítás hangjelzés a gond.. Jobban jársz a külön csipivel. Sokkal egyszerűbb.
(#) JATYA válasza delta1 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Az lesz! Külön csipogót rakok! Azt hova kell kötnöm? Melyik biztire?
(#) delta1 válasza JATYA hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Húúú Te meg nem mondom.... de holnap megnézem ha el nem felejtem.
(#) bvvitya válasza _vl_ hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Hello!
Na ez a mérős dolog nem jött össze mert nem nagyon értem . Na de a kötözgetés az megy, 30=>87 összekötve és van szufla a szivarban.
Ideiglenesen megteszi.
Nagyon köszönöm a segítséged és mindenki másét!
Következő: »»   70 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem