Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   895 / 1674
(#) totya694 válasza lajos1969 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Üdv

Itt a HE-n közölt canamp clont építettem meg.

DCP_4708.JPG
    
(#) Lacko12 válasza totya694 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szia!
Nekem is tervben van pont ugyan ennek a megépítése!
Véleményt esetleg tudnál róla mondani?
Egyébként szép lett gratulálok hozzá
(#) accaboj válasza totya694 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Tetszik! Mennyire melegszik? Sokaknak problémája van a brummal. Tiéd nem brummos? Milyen műveleti erősítő van benne?
(#) audiofeeel válasza Lution hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Legközelebb csak azután tervezz nyákot, ha megvannak az alkatrészek... Engem is sok kellemetlenségtől mentett már meg.
(#) totya694 válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Üdv!

Köszönöm.Eléggé bebír forrósodni a kicsike.Jó hangja van kellemes,dinamikus.Nekem így 7812/7912 stab. IC-s táppal nem volt brumm gondom,viszont amikor a táp kábel közel került a bemenet(akkor még árnyékolatlan)kábeléhez akkor sistergett.Közben felraktam egy bakelit lapra,hogy "mozdítható" legyen.NE5534 van benne.Ja és azt javasolta egy barátom,hogy a 220ohm-os ellenállást cseréljem ki 20-22ohm-osra.(Nem cseréltem ki így nem tudok nyilatkozni a különbségről)

DCP_4710.JPG
    
(#) enree válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Nekem tetszik! Szerintem igenis hasznos, ha valaki építget ilyeneket, több okból is; egyrészt gyakorol, tapasztalatot szerez, másrészt nem járul hozzá a fogyasztói társadalom további lineáris fejlődéséhez azzal, hogy megvesz valamit, amit maga is el tud készíteni. Arról nem beszélve, hogy a pénzért vett kész dolog soha nem fog annyira közel állni az ember lelkéhez, mit, amit maga épített. a kék led meg nem zavar míg nem csoda tuning suzukin világít velem szembe éjjel
(#) janikukac válasza enree hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Köszönöm! Amúgy van már multiméterem , de ezt mégiscsak én építettem..

Üdv!
(#) Lution válasza audiofeeel hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Igen, így fogok tenni, köszönöm.
(#) accaboj válasza totya694 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Jókis deszkamodell A 220 ohm-ot nem ajánlom hogy kicseréld.
(#) totya694 válasza accaboj hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Üdv

Miért is ne cseréljem ki?
(#) kokozo hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
Sziasztok! Itt a legújabb kivezérlésjelzőm próbapaneles verziója. A funkciók meg bővítés alatt..Bővebben: Link
(#) JZoli válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Hát ez nagyon jó már most is! Publikus lesz, ha elkészül?
(#) Johnny0004 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Nagyon jó! A zene is, Deep Magic Dance mix
(#) kokozo válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Köszi, ha igény lesz rá akkor igen!
(#) totya694 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Üdv
Jól néz ki
(#) Johnny0004 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Nekem is pont ilyenre lenne szükségem a JVC erősítőmbe,
már kitaláltam a helyét
Remélem majd leközlöd, gratula!
(#) audiofeeel válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Üdv! Szép lett!
(#) Schnitt válasza totya694 hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Üdv!
Szép lett

Én is ezt a fejhallgató erősítőt követtem el anno: Bővebben: Link

A melegedés az A osztállyal jár, de a hangja kárpótol. Műanyag dobozba ne tedd.
(#) titi válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 25, 2012 /
 
Hali! Van rá igény! Nagyon jó!
(#) hormi hozzászólása Ápr 27, 2012 /
 
Üdv Sziasztok!
Megépítettem az LCM3 csodamasinát már egy kicsit régebben. Azóta használom is és megvagyok elégedve vele.
Most volt egy kis időm és így el is dicsekszek vele....
(#) bbalazs_ hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Sziasztok! Ebben a honapban kovettem el ezt a LEDes UFO csillart. 14x1W-os, 350mA-es led, 14x2W-os, 700mA-es led, 1db 20W-os melegfeher led 1A-en hajtva. Beepitett orat is tartalmaz (a foton nem latszik jol, mert tul eros a fenye). Az egesz infraval vezerelheto. A kozpontja egy pic18f2620-as. Ket homero is van benne.
A nagy ledek ket kulon egysegkent (8 es 6) es kulon-kulon dimmelhetok. A kis ledek harom kulon egysegkent es a 20W-os csak ki/be kapcsolhato.
Nagyjabol szemetbol epult, egyedul a ledek egy reszet kellett venni.
Az ora kijelzoje hatdigites, hetszegmenses (a nyolcadik a pont), sajat gyartmany, 3cm magas digitek, az egesz fel centi vastag, kozepen szogben megtorve, hogy jol illeszkedjen a felgombhoz, jobban latsszon a tejuveg bura mogott.
Ebreszto funkcio is van benne, most eppen azon dolgozom, hogy ebreszteskor fokozatosan novelje a fenyerot a maximumig (illetve ebredesig).
(#) davidovics válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Gondolom nem két perces meló volt...minden elismerésem,nagyon jó lett!
(#) Mengyán válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Na most már tudom, hogy milyen "csillár" kell nekem. A család állandóan csesztet, hogy kellene valami normális csillár, mert a korábbit öltözködés közben levertem. Ezt nem verném le, olyan magas azért nem vagyok. "Sima", bármelyik villamossági boltban kapható ufó az alapja?
(#) 06smici hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Easy 512-es PLC(ke) bemenetére csináltam egy külön nyákot. Így minden bemenethez külön ki van kötve a táp(24V), a 7-8 bemenethez meg van külön 10V is. Plusz ledek jelzik a bemenetek állapotát. A PLC-re a 9 pólusú csatlakozóról megy a kábel. A sorkapocs nem lett a legszebb, de hát ilyen volt itthon és jóval olcsóbb mint az emeletes sorkapcsok :yes:

A másik pedig az asztalomra megy majd főkapcsolónak. Van benne egy FI meg egy 16Aes kismegszakító. Meg egy mágneskapcsoló ha visszakapcsolom a biztit biztos, hogy ne legyen semmi bekapcsolva.
(#) bbalazs_ válasza Mengyán hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Koszi, davidovics.

Igen, egy egyszeru, de 47cm atmeroju, olcso madeinchina. A lemezmunka igen elnagyolt benne.
En is azert vettem ilyeneket, mert szeretem, ha van ter.
Sokaig tartott, foleg a mechanikai dolgok miatt, meg a gyerekek mellett csak este van idom a hobbira.
(#) Schnitt válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
A lámpa nagyon jó, de a hozzászólás második felében milyen ébresztőfunkciós óráról van szó? Nem találom a képeken.
(#) bbalazs_ válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
A buraban van egy ora, amit szinten a pic-el oldottam meg. Ezen - az ido mellett - be lehet allitani egy ebresztesi idot is. Ekkor felgyullad a lampa es hangjelzest is ad; most dolgozom azon, hogy szepen folyamatosan erosodjon fel a fenye.
Mivel az ebreszto idejenek beallitasa ugyanugy a hatdigites kijelzon mukodik, ugyanaz, mint a kepen.

A figyelmet felhivtam ra, hogy a tul eros fenye miatt nem tudtam jo kepet kesziteni rola - ahol a plafonon van es piros folt van benne . (Eloben latszik egyebkent).
2db, 20mA-es, extrafenyes smd ledekkel csinaltam a szegmenseket, hogy a tejuveg bura alol is kivilagitson. Soros meghajtasu, 4094-es hct-k hajtjak meg a digiteket. A kezdeti kepeken lathato egy korabbi, 4 digites verzio is, sima teglalapos ledekkel.
(#) Mengyán válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia! Minden elismerésem! Még annyi kérdésem lenne, hogy mivel kapcsolod? Kizárólag távirányítóval, vagy csillárkapcsolóval is kapcsolható? Apropó, az a távirányító valahonnan ismerős. Közel 10 éve van meg a kártya, amihez jár, de soha nem használtam.
(#) Taki33 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Nagyon jó lett! Csak egyet nem értek, miért kellenek bele a LED-ek?
(#) Taki33 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Értem én de LED-ek nélkül is megértettük a működését, hiszen alaposan leírta! A LED csak pont az i-n! Szerintem LED-ek nélkül is ugyanúgy működik az áramkör, persze a készülék akkor kerek, ha benne vannak a LED-ek! Úgy, mint az íráson az ékezetek!
Következő: »»   895 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem