Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   265 / 489
(#) KKobra hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
sziasztok
lenne egy kérdésem a 16F886 bázisát építgetem
Ebben szerepel egy R31 Fotó ellenállás ennek milyen értéke legyen van egy ilyen akkor ez beépíthető?
Az R32 értéke 75k Jó így a páros ? Shottky Dióda az Mbr 10010 helyett SR306 elég ?(60v 3A)
(#) kondorzs hozzászólása Ápr 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Az alábbi hozzászólásban szó van egy friss smd 16f886 verzióról, ez nem publikus vagy csak én nem találom?

4.49 verzió:

Köszi.
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia! Nem szükséges beépíteni de ha ilyet teszel bele akkor 50K-val próbáld meg.. A dióda bár kicsi de tapasztalataim szerint jó lesz..
(#) patexati válasza kondorzs hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia! Az a "belevaló" verziószáma nem nyákterv..
(#) kondorzs válasza patexati hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia!

Nem is a nyáktervet kértem Szoftvert akarnék frissíteni
(#) patexati válasza kondorzs hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Miért hányas verzió van bent? Vagy nem jól működik?
(#) kondorzs válasza patexati hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
4.43 verzió van benne. És párszor befagyott, nem biztos, hogy a verzióváltás segít, gondoltam megpróbálom.

Digitális --> Analóg váltáskor úgy befagyott, hogy a közepén két szer 5db led világított 2 led szünettel és utána be sem indult a kijelzés. Először a fordulatszámra gyanakodtam, hogy kevés neki, de másnap ugyanazzal a táppal ment.

Persze éjszakára nem volt táp, lehet, hogy sok köze nincs hozzá csak véletlen egybeesés.
(#) Hp41C válasza kondorzs hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia!

Sajnos az az állomány, amiből az órában levő kód fordult, Janocsi gépén volt...
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Értem.

Kösz, ha esetleg megint előjön a hiba, akkor majd jelzek.

üdv.
(#) Hp41C válasza kondorzs hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia!

Addig, míg jól működik, ki kellene deríteni a távirányító címét, a parancskódokat, az esetlegesen átírt opciókat és a szövegeket.
(#) kondorzs válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia!

A nagy URC22B- vel megy.

A csatolt kép nem tudom segít-e a kép szerinti gombokkal működik. A címét a hex -ből nem tudom, hogy meg lehet-e nézni.

Ha igen akkor kiolvasom és megnézem.

A szöveg az eredeti Bob-os.

üdv.

URC22B.jpg
    
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Ápr 26, 2012 /
 
Szia patexati
Megint felmerült egy kérdésem a bázissal kapcsolatba
D12 és D11 BAT42 (30v/0,2A) Schottky helyette nem lenne jó BAT46 (100v/0,15A) ? A hétvégén éleszteném ha sikerül mindent beültetni. Valahol láttam a fórumon bluetooth modult a ehhez a bázishoz. Vagy rosszul emlékszem ?
Szeretném a jövőben drót nélküli kapcsolattal állítgatni
ebben tudnál segíteni ?
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Szia! Jó lesz a dióda.. A modult majd megbeszéljük ha már megy.
(#) tomics76 hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Sziasztok,és szia Kly!
Összeraktam az órát kicseréltem az ellenállásokat 24kOhmosra a ledmeghajtóknál. Már majdnem jó majdnem teljesen kiér az óra mutatása de az utolsó pillanatban aztán csak a ledek égnek,mint a korábbi videón amit küldtem.A DC-DC alapon 4,83V- nál nem tudok többet kicsikarni(hiába teszek kondikat ide).Lehet ez az oka? 0,6 A mérhető különben.Vagy az ellenállásokat kellene még növelni?
Köszönettel. (HD keretet elhagytam)
(#) kirally hozzászólása Ápr 28, 2012 /
 
Sziasztok!

Csináltam egy Propeller Clock-ot eszerint a Leírás szerint...
De a végén a program csak be van "másolva".. beillesztettem jegyzettömbbe, és lementettem .hex formátumban..
Beleégettem a mikrokontrollerbe, és semmi... PicKit 2 Klónt használok..
Letöltöttem Bobblick oldalán találhatót és azt beleégettem, és működött nagyjából..
Az a hibája, hogy a nyomógombok nem akarnak működni... Ha az 1 perces vagy a 10 perces váltót nyomom, akkor semmi nem történik, ha az óra váltót nyomom akkor 2 percet hozzáad..
Többször átnéztem mindent, és újra is égettem a PIC-et, de változatlan maradt minden..

Mi lehet a probléma?
(#) KKobra válasza kirally hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia
Én nem értek igazán hozzá de megmondom mi a hiba nálad ez két különböző megvalósítás szerkezetében eltér egymástól ezért a programban is eltér és egyértelmű hogy nem úgy viselkedik mint a hozzá készült programmal
(#) kirally hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
Erre én is gondoltam. A hozzá készült programot hogy tudnám "normálisan" beleégetni? mert nem sikerült..
(#) Hp41C válasza kirally hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia!

A két óra bekötése, a lábak funkciója azonos, így mindkét programmal működtethetőnek kellene lennie...
Erről az oldalról letöltött hex állománynak egy hibája van, nincs benne a konfigurációs szó megadása. Az információt erről a képről lehet leolvasni. A PICKit2 -be betöltve meg kellene adni a konfigurációs bitek értékét. Amúgy a mellékelt hex -ben már beállítottam...

p_config.hex
    
(#) KKobra hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
sziasztok
Lefagytam!! Fizikai értelemben összeraktam a 16f886-os bázist. Valamit bele kellene égetnem a PIC-be csak most látom Fordítani kellene x.asm-ből hex-re ezt még sohasam csináltam és nem is tudom hogyan kell valaki segítene!
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia!

Itt olvashatod, persze 16F628(A) helyett 16F886 -ot kell beállítani, a prop_628.asm helyett a base_886.asm -et kell a forrásállományokhoz addni.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia Hp41c
nekem telepítve van az "MPLAB IDE v8.14" de hiába csinálom végig a leírtakataz eredmény három fájl a megadott könyvtárban x.mcs x.mcw x.mcp
és ennyi. két kép a fojamatról. Mit rontok el és hol ?
(#) mps válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Bemásolod a könyvtárba a base_886.asm, és a keysXX.asm fájlt (ha még nem lenne ott). A base886.asm-et hozzáadod a source-höz (Ha nem látod a project ablakot a wiew menüben kapcsold be), az eszköztár közepén a lenyíló listában átálítod a debug-ot release-re. Aztán project menü, build all. Ha minden igaz ott is lesz a hexed a mappában.
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia!
Jótanács: Soha ne használj ékezetes állomány és elérési út neveket.

A forrás hozzáadása ablakban megadtad a base....asm állományt? Nyisd meg a projectet - View / Project (ha már egyszer elmentetted). Ha sikeres, akkor az ablak közepén a Debug feliratot állítsa át Release -re. Project / Build. Használj Absolute kódot.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
szia Hp41C
Köszi hozzá kellet adjam az X.asm fájlt külön akkor jó lett
(#) KKobra hozzászólása Ápr 29, 2012 /
 
sziasztok
Áram alá helyeztem a 16F886-as bázist kikapcsolva 16-21mA az áramfelvétele bekapcs videó motarral együtt 230mA ha rákapcsolom a fejmotor tekercsét akkor 2,36A az áramfelvétel és igen csak melegszik a FET túl meleg lessz a borda is a forgótekercsen átjön 42v Váltó műszerrel mérve Az előlapon D10 led villog ha bekapcsolva van akkor is és ha ki akkor is D8 bekapcsolva világít. Egy kábellel PC-re kötöttem de nem látja a bázist a PC Windows 7 ultimate 64bit az oprendszer.
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Ápr 29, 2012 /
 
Szia!
D10 led villog: A kontroller nem tudta kiolvasni (hibátlanul) az időt az RTC -ből.
D8 bekapcsolva világít: A bekapcsolást jelzi - sorba van kötve az infra leddel, ami az index jelet adja a rotornak. Ez a feladata.
Ha rákapcsolom a fejmotor tekercsét akkor 2,36A az áramfelvétel: A fejmotor tekercsének ellenállása nagyon alacsony, köss sorba vele egy 4.7 .. 10 ohm ellenállást (5W).
PC Windows 7 ultimate 64bit nem látja: Ha arra goldolsz "Új hardvert találtam", akkor nem is fogja látni. 64 bites rendszeren és Win7 -en nem volt tesztelve.
Indíts el egy terminál programot. Alapesetben COM1: 9600,8,n,1 paraméterekkel. Nyisd meg a portot. Ha jó a kapcsolat, a bázis bekapcsoláskor a "Propeller Clock" üzenetet küldi. Ha nem jön meg az üzenet:
- Null modem összeköttetéseket kell bekötni: CTS - RTS, stb.
- Az adási és a vételi vezetékeket lehetnek felcserélve / a két berendezés TX jele hajt egy közös vezetéket.
- A bázisnak a DSR és DTR modemvezérlő jelek adják a negatív segédfeszültséget.
(#) KKobra hozzászólása Ápr 30, 2012 /
 
Sziasztok
Hp41C javaslatait próbáltam megfogadni 4,71...10 ? között nemlévén 5W ellenállás 2db 1,2 ? 5w sorba igy lassabban melegszik de még szerintem így is sok a meleg. Igy az áramfelvétel 1,5A köré esett vissza (Ez még mindig sok ?)PC bázis összekötés nem megy (nem találtam megfelelő kábelt) lehet megcsinálom ha lesz csati a fiókba
Néhány kép igaz a gombok még nincsenek beforrasztva
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia

Növeld a tápfeszt a labortápon.Nincs másötletem.
(#) tomics76 válasza kly hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia .Próbálgatom mindenhogy.A DC alapon 1 normál zseblámpa izzónál 4,9 voltot tudok csak kihozni, kettőnél 4 V alatt. A másikfajta izzóval(0,8A 5,5V) pedig 3, 6 köröl. Áramerőségben 0,5-06 A. A sec tekercset is újratekertem,több menetszámmal, lehet a primért is megpróbálom.A kis ellenálásokat a ledmegh.-nál mennyire lehet még növelni?
Üdv.
(#) KKobra hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
Sziasztok
Ma reggel szereztem egy kábelt a bázishoz és gond nélkül elérem a PC-röl beállítottam az időt elvettem a tápot fél perc múlva ismét áram alá helyeztem és megtartotta a beállításokat az idő is maradt. Eddig úgy tűnik nincs hiba benne. Még az ébresztés nem próbáltam. Szerintem az is rendben lesz. Még el játszadozom a videófej motorral már mint a forgó tekercsel. Mekkora áramfelvétel elfogadható?
Most 1,5A ha forgótekercs csatlakozva van. Közben elkészül a héten a forrasztó állomás is. Vettem pákát és hát SMD-s alkatrészekkel kellene gyakorolnom kissé hogy egy SMD-s rotort tudjak majd a bázisra tenni. patexati ígérte.
Köszönöm az eddigi segítséget mindenkinek!!
Következő: »»   265 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem