Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangváltók (készítése)
 
Témaindító: crom3x, idő: Okt 30, 2005
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
Lapozás: OK   74 / 132
(#) kuka88 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Nem ragaszkodom a tervekhez csak egy ötlet, megépíteni meg azért szeretném, hogy konyítsak valamit hozzá, mert ilyen pályán szeretnék továbbtanulni .
(#) erikabanhidi válasza kuka88 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Egy többutas hangdobozba való mélyközép "hangszóróval" nem lehet subwooferként használni!
Csúnya szóval élve: kinyírod a hangszórót!
(#) buksi86 válasza erikabanhidi hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Helló! a subwoofer-ről le is mondtam...
most már annak s örülnék ha mélyen szólna és a magas hangokat el felejtené,kissé idegesítő ha nagyobb hangerővel halgatok valamit órdít belőlle a magas és a mély egyszerre...be kötöttem sorosan a Videoton ferritmagos tekercset is de semmi...gondolom csak is azért mert a videoton ládáim gyárilag 55wattosak,és így kevés a 120/80watt-os mélynek...de javítsatok ki ha tévednék vagy hülyeséget írnék...köszönöm a segítséget mindenkinek!!!
(#) szamóca válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
(#) buksi86 hozzászólása Ápr 22, 2012 /
 
egyik fórumon olvastam hogy a tekercseket mikor tekerik,multimérővel is ki lehet mérni a kivánt értéket amit tekerni szeretnénk.Nos a tudomásom szerint ez lehetetlen,mert ha jól tudom akkor L C M mérővel lehet csak kimérni. vagy ez tényleg lehetséges lenne hogy multival ki lehet mérni??
(#) reloop válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
Szia! (Kérlek kezd a mondatot nagy kezdőbetűvel!)
Itt a fórumban találtam ezt a linket.
(#) pucuka válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 22, 2012 /
 
És ezzel a multiméterrel meg is mérheted.
Bővebben: Link
(#) ptesza válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Milyen értékű kondik találhatók még azon a hangváltón?
(#) buksi86 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
http://vpeti88.freeblog.hu/archives/2012/03/05/Videoton_DC_2050E_folytatas_2/

Nekem is ilyen van bent a ládában és a dobozok is ezek...

Reloop!köszi a linket ezt már korábban én is megtaláltam de én semmi hasznát nem vettem még majd meg próbálom még egyszer...

Pucuka!Nekem sajna csak egy ilyenem van:http://www.youtube.com/watch?v=PAKIgW7RVEI
(#) buksi86 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
esetleg valami más megoldás nincsen arra hogy tudjak egyet tekerni???
vagy egyszerűbb is jó lenne pl: 100watt-ra 4ohm 33-3000hz-ig, 1mm vastag drót,10cm hosszú testre tekerve aminek az átmérője 2cm,mennyit kéne tekernem így a megadott adatokból???
Köszönöm előre is remélem érthető vagyok.
(#) reloop válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Tippelem az AWG-vel nem boldogultál. Lásd a táblázat alapján.
(#) erikabanhidi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Hányszor hangoztattam, hogy egyszerűen kell válaszolni, mert ez még ha Angolul van, akkor is kínai lesz számára!!!
10cm hosszú tekercsre melynek 2cm az átmérője, gondolod, hogy otthoni körülmények között sikerül tekercset készíteni, úgy hogy az megfeleljen a kívánalmaknak (pl. ne legyen magas belső ellenállása...stb)?
Egy hangváltó tekercset, nem egyszerű otthoni körülmények között feltekerni szorosan egymásmellé a meneteket, majd impregnálni is kellene! Így nem lehet tekercset készíteni (1. kép). A szabályos tekercs valahogy így néz ki (2. kép).
(#) erikabanhidi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Az egyerűen kell válaszolni nem azt jelenti nálam hogy egyszerű egy hangváltóhoz tekercset készíteni, mert nem arra értettem! A túl szakmai válaszadásra értem!
Jelen esetben az 1mm-es huzalhoz igen elég a kötözőszer spulni! De vastagabb huzalhoz már nem elég! Mi soronkénti impregnálással készítjük a tekercseket és a végén is belemártjuk a lakkba.
(#) erikabanhidi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Nem az elrettentés a célom, de sajnos ilyen tekercset is akartak eladni nekem, mint az első képen látható!
(#) erikabanhidi válasza buksi86 hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
No akkor én válaszolok egyszerűen: Vágjad ketté azt a 10cm hosszú testű hengeredet és arra tekerjed a huzalt szorosan egymásmellé és egymásra. Kb. 3cm magasságig! Ennyi. Jobban és egyszerűbben nem tudom leírni, mert képlettel számolva meg nem lesz érthető!
(#) reloop válasza erikabanhidi hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Szia! A kérdező fórumtárs jelezte, hogy nem boldogul a link használatával. Feltételeztem, hogy képes a méretek megadására, és van már valami elgondolása az induktivitás értékéről. Például behelyettesített 8ohm-ot és 1000Hz-t ebbe a sillabuszba.
A huzalátmérő megadása után, és figyelembe véve a tekercs hosszára tett ajánlásodat, önállóan is juthat eredményre. Ez a tapasztalat a későbbiekben hasznosíthatóvá válik számára.

PED.PNG
    
(#) buksi86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 24, 2012 /
 
Na a próbléma megoldva,építettem egy eredeti méretek alapján egy Sal hangfalat,bele pakoltam a videoton hangváltóját és egy db magas hangszórót.
És a mélyre párhúzamosan egy 4.7uf/100v-os kondit,és csodák csodályára úgy szól ahogy azt kellene neki,a mély az csak mély,a magas csak magas,igaz a hangválton kellet mindent átkötözgetni mert már szét volt rajta kötve minden össze vissza.
kiderült hogy a be volt kötve de nem sorosan hanem amire ment a bejövő jel a váltóra óda lett kötve a mély is...köszi mindenkinek a segítséget!!!
Zoli neked különös képpen!!!
(#) frissadam hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Hi!

Valaki szaki el tudná magyarázni hogy működik ez a kapcsolás?

váltó.jpg
    
(#) erikabanhidi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Valahogy így, csak az égő el van hagyva, hisz az a hangképbe elég rendesen beleszól!

25024.jpg
    
(#) frissadam válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Ok. Köszi.

Én igazából az izzó szerepét nem értem. Mert az már eleve megvédi ilyen helyzetben a magast. Milyen típusú diódák kellenek ehez a cucchoz? Mert egy sima grätz nem jó nagyfrekire szerintem!?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Szia! Mire a lámpa felizzik, ugyanez megtörténhet a magassugárzó tekercsével is. Erre kell a feszültség-határoló. Nem árt ha gyors a dióda: Bővebben: Link
(#) peter1995 hozzászólása Máj 10, 2012 /
 
Sziasztok. Szert tettem 2db Panasonic 2 utas hangsugárzóra. Mivel én csak a mély részét szeretném használni így a magas hangszórót kikötöttem. A magasnak a vágása annyi volt hogy sorba volt kötve a jelével egy 1,8 µF kondi.
De a mélynek semmi vágás nincs így jut rá magas is dögivel. Ehhez kellenek nekem egy mély hangváltó. Ebből építenék 2 db-ot. Sajnos a mély hangszóróról nem sokat tudni. Ami biztos hogy 6 ohmos 12cm az átmérője. Megközelítőleg 100W-os. Hifi hangsugárzó hangszórója.

ehhez kellene nekem egy hangváltó leírása hogy milyen tekercs milyen kondi és azt hogyan kötöm össze. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) HA3GX hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Sziasztok,

egyik ismerősömtől vettem 2 (mély, osztott közép, magas) hangszórót és 2 keresztváltót. Olyan 20 évet lehettek a padláson (ezek egyszer össze voltak rakva, csak helyhiány végett zacskóba pakolta őket). Az a baj, hogy már nem emlékszik, hogy mi hova való, és próbálgatni nem akarom. Lefényképeztem, az egyszerűség kedvéért 1-2 vezetéken nincs csatlakozó meg le is szakadt. Mit hova kössek?
Képek mellékelve. Köszönöm.
(#) HA3GX válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Előző hozzászólásomból kimaradt:

- Miért van 5 tekercs, ha csak 3 hangszóró van benne?
- A második képen szemből nézve baloldalt megy 4 vezeték egymásba sodorva. Az mi lehet? A végén egy csatlakozó, ami olyan mintha "tüskesorra" hasonlít.
(#) HA3GX hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Visszarajzoltam a keresztváltót. Hátha így jobban kivehető.
A rajzon jobb oldalt azok a téglalap alakú dolgok gondolom kondenzátorok. Ha nem, akkor mik?
Amire kíváncsi lennék:

- hova megy a 3 hangszóró (mély, közép, magas)
- hova kell bekötni a beérkező jelet?
(#) erikabanhidi válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 12, 2012 / 1
 
Szia!
Komoly az a rajz nagyon. Így megmondani hogy mi hova megy még fejből az enyémen sem tudom megmondani!
Jobban bele kell mélyedni! Csak halkan jegyzem meg, hogy a magas szekció nagy nulla, sajátomat is alakítgatni kellett! Azt a felső kis tekercset én kicseréltem, mert elég vékony huzallal van tekerve és ha egy ütős cuccot akarsz akkor annak a cseréjét elvégzed!
Összekötött pontok lesznek a (negatív) pontjai, a hangszóróknak. A többi 3 pontot meg egy rossz hangszóróval teszteld le, melyiken mi szól...

Okosabbat nem tudok mondani! Enyém átalakítás után így néz ki (itt szabályzó panel, poti nem csatlakozik a hangváltóhoz)

L1020821.JPG
    
(#) HA3GX válasza erikabanhidi hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia,

köszönöm a segítségedet.
Rettentően hasonló a te "cuccod" az enyémhez. Ja igen, a rajz amit működtem elég gyenguska lett, de szemléltetés céljából elfogadható. Kipróbálgatom, de a bemenő jelet hova kössem?
(#) pucuka válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Egy kis logika. A hangváltó láthatóan 3 utas. Van rajta két sorkapocs, az egyik 3×2. a másik két pólusú. A két pólusú nyilván a bemenete, a 3×2 a három hangszóróé.
A három szűrő:
Alul áteresztő szűrő a mély hangszórónak, tekercsel kezdődik, utána kondi földre.
Felül áteresztő szűrő a magas sugárzó részére, kondenzátorral kezdődik, tekercs földre.
Sáváteresztő szűrő a középsugárzó részére, a maradék alkatrészekből.
Így kép alapján nem tudom megállapítani. Ezeket sakkozd ki, és akkor mindennek meg lesz a helye.
(#) erikabanhidi válasza pucuka hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Hahó tesó, az enyémet én is tudom hova mi megy, nem az volt a kérdés! Egy emelettel feljebb van a kérdéses hangváltó (1227020)! Az valóban úgy kell bekötni! Ballról- jobbra: magas, közép, mély, és a 2x csoki: IN.
(#) pucuka válasza erikabanhidi hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Kedves "tesó" ! Nem tudom hány éves vagy, de az én kis testvérem is elmúlt 65.
Ha tudod a választ, miért nem azt mondod, nem a te hangváltódra voltunk kíváncsiak.
Következő: »»   74 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem