Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   266 / 489
(#) KKobra hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
sziasztok

patexati ígérte segít a bázis - PC kapcsolatot Bluetooth kapcsolattal megvalósítani. Remélem az is sikerül majd!!
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia!
Gratulálok. Ha a kapcsolat összejött, akkor lesz módod a kitöltést beállítani a PC -n futó progtamból - sőt a beállításokat állományba is mentheted...

A video motornál Janocsi társunk a trafó primer és szekunder köreit sorosra kötötte, ezzel jelentősen tudta csökkenteni az áramot.
(#) kly válasza tomics76 hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Vedd le a fényerőt a távirányítóval mikor indul (növekszik), lehet ez segít ha táp baja van de most már nem biztos hogy ott a hiba. Próbáld meg a fényerő csökkentést.Gyorsan nyomogasd a 8 vagy 9 gombot. Vagy menj be menübe és ott vedd vissza.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia Hp41C
Köszönöm a gratulációt! a kitöltést milyen irányba módosítsam?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia!
Ha már meglesz a rotor, addig lehet csökkenteni, amig a transzformátor biztosítani tudja a rotornak a feszültséget teljes terhelésnél.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia Hp41C
Még nem ellenőriztem az infra érzékelőt Úgy gondolom Ki kellene tudnom kapcsolni a távirányítóval van két távim egy URC22B és egy rc5 az első távi nem jó ehhez a bázishoz Vagy elkötöttem valamit ?
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia!

Be kellene állítani a készülék címet és a parancskódokat a keys.asm -ben. Ha a bázis kommunikál már a PC -vel, akkor nyisd meg a kapcsolatot, lapozz az RC5 fülre, a memoban láthatod a dekódolt vett üzeneteket függetlenül attól, hogy a bázisnak szól-e vagy sem. Valamint leolvasható a bázis készülékcíme is.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
szia
Úgy tűnik megtaláltam a hibát R25 véletlenül 10K lett
most már látom a kódokat. Akkor beállíthatom hogy pl: URC22B TV1 "bekapcsoló" 8c vagy az "1" a 01 a "2" 82
ezeket a kódokat kell keys.asm -ben beírni Segítenél ebben hogy hogyan kell. Megnyitottam itt egy sor "BAS_UPEQU0x16" a 0x16 a kód vagyis az x utáni részt kell át írni csak az előtte lévő részt nem értem van olyan keys.asm ami kommentezve van magyarul (számomra is érthető) formában megköszönném. elfeledtem amint megnyomtam a távin egy gombot D7 led világit folyamatosan
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 1, 2012 /
 
Szia!

Az a gomb, amire D7 világítani kezdett a relé bekapcsolása parancshoz rendelt kódot küldte.

A 0x9a a hexadecimális számok megadási módja. A 0x jelenti a 16 -os számrendszert, a számjegyek a 0 .. 9 és az A.. F (ezek lehetnek kisbetűk vagy nagybetűk is).

Az óra is ilyen formában írja ki a memoba a kódokat. Ha vált a parancs, vált a parancskód legfelső bitje is. Ezért a 0x40 és a 0xC0 parancskód értelmezése megegyezik, a keys.asm be a 0x40 -et kell megadni.

keys.asm
    
(#) KKobra hozzászólása Máj 8, 2012 /
 
Sziasztok
Lassan kész lesz a forrasztó állomás (dobozolni kell)
És most már vissza térek az órához most már van szabályozható hőmérsékletű pákám ezzel már remélem sikerül "rendesen" megépíteni a hibrid rotort.
Értem és nem egészen értem Hp41C által adott tanácsot a keys.asm fájl átírásához.

; Definition of Keys and key-codes on my remote control

itt e sor allatt határozzam meg a távirányítóm billentyűi által küldött parancsokat.
Ha jól értem. Vagy ezt a részt hagyjam figyelmen kívül?

; Definition of Functions on the Propeller clock

; Define RC5 address of Remote Control

Itt ebben a részben határozom meg mit csinál az óra a parancsra.
ebben ez esetben RC5 távi estén

; Definition of Functions on the Propeller clock's Base

Itt pedig hogy a bázis mit csinál.
Esetemben a Távi pówer gombja 8c kód ennek kell az index ledet kapcsolni a ha jól értem
TINDEX EQU CMD _8c ; ez így nézne ki
Vagy tévedek? Ha igen hol?
Bocsi hogy ennyire tudatlan vagyok!
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szia!

A bázissal vedd fel a különböző gombokhoz tarozó táviratokat. Az RC5 fülön a memoban Aaa Ccc formában jelennek meg. A cc érték legfelső bitje a új parancskódot jelzi a vevőnek. Ha ugyan azt a gombot nyomod meg egymás után kétszer (és a gomb a 05 parancskódot küldi), akkor a Aaa C05 és az Aaa C85 vagy Aaa C85 és az Aaa C05 sorokat láthatod a memoban. A parancskód legfelső bitje csak 0 értékkel szerepelhet.

A keys.asm -et nyisd meg:
  1. RemoteAddr EQU  0x1D

A sorban a 0x1D -t cserélt le a memoból kiolvasott 0xaa -ra. A cím 0 .. 31 azaz 0x00 .. 0x1F közötti lehet. Ha netán több órád is lenne RC5 távirányítással, akkor az óráknak legyen egyedi címe.
A következő "; Definition of Keys and key-codes on my remote control" részt hagyd az eredeti tartalommal. A Philips RC5 szabvány megnevezéseihez rendeli a szabvány kódokat.
  1. ; Definition of Functions on the Propeller clock
  2. ;MnemonicCode; Function; Funkció

Fejléc alatt rotornak szóló parancsokat találod meg. A
  1. ;===============================================
  2. ; Definition of Functions on the Propeller clock's Base

A két utolsó oszlopban találod meg, milyen funkciót végez a 1. oszlopban leírt parancsnév. pl. SEC_CL nevű parancs a másodperceket törni. stb... A harmadik oszlopban átírhatod az értékeket a távirányítód megfelelő gombja által küldött cc értékekre. Az értéknek 0x7F azaz 127 -nél kisebbnek és egyedieknek kell lenniük. Nem lehet azonos érték két (vagy több) parancsnévhez rendelve.
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
szia Hp41C
köszi!! A programban a lapon látom a bázis címét
esetemben
Address of clock 1d
A received packet history ban olvasom
addr: 14 CMD 0c ha másodszor akkor 8c
TINDEX EQU CMD_21 ; ez az eredeti sor
TINDEX EQU CMD_0c ; és erre kell átírni
akkor ezzel indul rotor forgása ha jól értettem
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
Szia!

A cimet át kell írnod 0x14 -re:
RemoteAddr EQU 0x14
A 0x0C kód a STANDBY parancsé, az indítja a pörgést, bekapcsolja az index led -et és a táplálást is. A TINDEX csak az index led -ek kapcsolgatja. Nem kell átírnod.
A mellékletben kétféle URC22B -hez való keys.asm...
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2012 /
 
szia
Köszi
Kicsit nehéz a fejem
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Szia! Remek! Látom elszánt vagy Most már semmi akadálya nem lesz a 886 rotor elkészítésének és egyéb SMD projecteknek.. Véső szerű pákahegyet szerezz hozzá azzal lehet "húzni" a soklábúakon az ónt.
(#) KKobra válasza patexati hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
szia! Aki hamar feladja az jobb ha nem is fog bele ilyesmibe. Akadályok azért vannak hogy legyen kihívás is ne csak a kézimunka nagyon unalmas lenne az élet akadályok nélkül. Ígérted bluetooth Kapcsolat megvalósítását segítesz megoldani. Lassan azzal is foglalkoznom illene nyákot készíteni alkatrészeket beszerezni. A rotorhoz is be kéne szereznem az alkatrészeket csak hát a kapcsolásból nem tudom hová kell SMD alkatrész és hová a hagyományos (hibrid rotor)
Vagy szerinted vágjak bele Az smd rotor megépítésébe?
"Ha már lúd legyen kövér?"
Alkatrész listát tudnál a rotorhoz ? (mind kettőhöz) Kitudja még mekkorát ugrom!
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 9, 2012 /
 
Szia Fordítottam és betöltöttem a PIC be a programot
Most már szépen indul a távival ahogy kell
KÖSZI!!
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Máj 10, 2012 /
 
Gratulálok ! Nem is olyan bonyolult, mint első ránézésre tűnik...
(#) KKobra hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
sziasztok
Kicsit kellemetlen helyzetbe kerültem egy más projekttel kapcsolatban. Már írtam nektek megépítettem "Attila" álltal publikált forrasztó állomást ami szépen működött is az asztalon. A bedobozolás után valami történt mert nem megy, nincs kijelzés csak néha villannak be a számok és nincsen szabályzás sem. Tudom nem ide tartozik de nincsen kihez fordulhatnék a helyreállításhoz instrukciókért, mert Attila nem ad terméktámogatást a publikációjához. Lenne valaki közületek aki tudna segíteni akár itt akár más helyen vagy más fórumon?

DSCF8456.JPG
    
(#) AMD hozzászólása Máj 16, 2012 /
 
Sziasztok!
A videó fejmotor vezérlőjén mért 167Hz-ből ki lehet számolni a fordulatszámot?
(#) KKobra hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
sziasztok
Köszönöm patexati segítségét Most már tényleg van jó forrasztó állomásom és pákám És ujra maximális figyelemmel fordulok vissza az óra építéshez.
Rotor! Az SMD-n gondolkozom de azt hiszem előbb megépítem a Hibridet is. Megpróbálom összeszedni milyen alkatrészek kellenek bele
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Szia! Ahhoz nincs lista összeírva ,össze kell írnod magadnak a tervről mi kell...
(#) Kefeúr hozzászólása Máj 29, 2012 /
 
Üdv a mestereknek.
Úgíy döntöttem összerakok egy órát én is.
Vicsys kolléga nyák. tervei alapján.
Fölmerültek kérdéseim :
Az ő általa a kezdetekkor tervezett propeller nyák.-on smd tranyók vannak , avagy fetek ?
Az ide illő kapcsolási rajzot nem találtam sehol
Ott fetek vannak ?
Merre lehet a kapcsi rajz ?
A válaszokat előre is nagyon köszönöm.
(#) patexati válasza Kefeúr hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Szia! BC848 vagy hasonló kaliberű tranzisztorok kellenek a ledekhez!
(#) Hp41C válasza Kefeúr hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Szia!

Keresgélj még egy kicsit.... Kicsit bonyolultabb, sokkal többet tud, sok hiba kijavítva benne....Kiindulópont
(#) Kefeúr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 29, 2012 /
 
Na hurrá !!
Van miben keresgélni.
De mire összeszedem mi mihez tartozik ....
Köszönet a segítségért.
(#) vicsys válasza Kefeúr hozzászólására (») Máj 30, 2012 / 1
 
Nem találtad meg a kapcsolások között? Ott van a cikkben!
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A panelterv és a többi: Bővebben: Link
(#) Kefeúr válasza vicsys hozzászólására (») Máj 30, 2012 /
 
Megtaláltam már , de azért köszi szépen.
Akkor nem tudtam mi mihez tartozik .
Sok mindent lementettem egyszerre.
Már tiszta a kép , a nyák-ok is kész vannak már.
Nemsokára teszt.
Köszi mindent!
(#) KKobra hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
Sziasztok
Ismét segítséget kérek! Mint már említettem Van egy működő órám Vicsys tervei alapján épült És szépen is működik Csak hát az irányítással vannak gondjaim
Hp41C útmutatásai alapján Fordítottam a 886-os bázis programját urc22b távihoz (sikerült) ezen útmutatások alapján szerettem volna fordítani a Vicsys féle 628 rotorhoz De mindig hiba üzenetet kapok
A program hibalistája felteszem én nem tudok kiigazodni rajta

prop628.err
    
(#) KKobra hozzászólása Máj 30, 2012 /
 
sziasztok
Itt a csomag amivel harcolok
keys628URC.asm
és a prop628KL.asm
ebből kellene nekem egy Hex de nekem csak hiba üzenet jut
Következő: »»   266 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem