Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag akku galvánelem
Lapozás: OK   5 / 8
(#) perlaci hozzászólása Ápr 4, 2008 /
 
Valamikor réges régen a detektorors rádiók korában egytranzisztoros kirádiókat üzemeltettek "föld" elemmel. Vagyis a talajba leszúrtak fémet és így készült az elem meg persze a földelés is. Tudja valaki ennek az áramforrásnak a mikéntjét.
(#) Atis57 válasza perlaci hozzászólására (») Ápr 6, 2008 /
 
Szia!
ha itt visszaolvasol én irtam róla.... milyen fémből érdemes csinálni.... feszültsége..stb
(#) perlaci válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Üdv
Elolvastam amit irtál, kár, hogy nincsenek mérési eredmények. Én fémpálcákat szúrtam le és méregettem. Sajnos csak mikro amperes teljesítményt tudtak, persze nem locsoltam a talajt semmivel. Líváncsi lettem volna mekkora felülethez mekkora teljesítmény tartozik.
(#) Atis57 válasza perlaci hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Szia!
igazán a babkádba épitett - fekvő-1 cellás C-Al elemmel voltam elégedett... kb 10A rövid időre..a depolarizávió problémás.
a tapasztalatom 100bm2 --kb 1A -l terhelhető.
közeli legyen az elektróda távolság -- jól vezető anyag - a folyadék pl- műtrágyás viz.
(#) (Felhasználó 18586) válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 7, 2008 /
 
Most olvasgattam a forumot, lenne még egy lehetőség.
Igaz, nem akku, de tanulságos. Az elemet egy német tudós találta fel, a neve Bunsen elem. Ez kb. 1.8V produkál 20A /!/ leadása mellett.
Ez az egyik legerősebb áramforrás, ilyet a többi, ún. Leclanché-elemek NEM adnak le...

Felhívom a figyelmet, hogy MARÓ anyaggal kell dolgozni, ezért körültekintően kell eljárni!!!

Hogyan készül?

Szükségünk lesz samott- vagy agyagcsőre /esetleg zománc nélküli agyagból készített karcsú váza / amely pórusos diafragmát alkot /ez akadályozza meg, hogy a két oldalon lévő folyadékok összekeveredjenek, de nedves állapotban könnyen átereszti az elektromos áramot/ Az agyagedényt szorosan záró gumidugóval kell ellátni, amelyen egy szénrudat dugunk keresztül. Cinklemeből hajlítsunk olyan átmérőjű csövet, hogy abba a pórusos edény könnyen belehelyezhető legyen. Ezután a pórusos edényt a cinkcsővel együtt helyezzük egy nagy üvegbe /pl. befőttes üveg/
Most a pórusos edénybe öntsünk igen óvatosan tömény salétromsavat (HNO3) és merítsük bele a szénrudat, amely az edény hosszánál egy kicsivel rövidebb. Ezt követően öntsünk az üvegbe 10% kénsavat (H2SO4) Legyünk NAGYON óvatosak!!! Ezzel készen is vagyunk. Ez az elem rövidzárlatkor mintegy 20A ad le. Kipróbálása egyszerű Vékony rézdróttal zárjuk rövidre a szénrudat és a cinklemezt... pillanatok alatt "elég" a vékony rézdrót
A cinkcsövet csak az elem munkaidejére helyezzük a kénsavoldatba. A kísérlet elvégzése után öblítsük le vízel és szárítsuk meg.
(#) Atis57 válasza (Felhasználó 18586) hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Szia!
ezt igy leirva még nem láttam....tetszik --kivitelezhető
De : a kénsav milyen tömény? akkusav jó-e? azt lehet venni...
a salétromsav milyen tömény ? hogyan szerzed be?
állandó terhelés mellett mi adja a depolarizációt?
a C- Zn feszültségre 1,55--1,65 V -t adnk táblázatok...
(#) levii válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 8, 2008 /
 
Szia!
Salétromsavat itt szerezhetsz be 65% töménységben de lehet készíteni kénsavból is.

Üdv!
(#) Atis57 válasza (Felhasználó 18586) hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Szia!
kipróbáltam , TÉNYLEG ERŐS ! csak az élettartama kicsi ...
Nekem inkább vmi olyan kellene ami 6v 200mA és kibirna 3-5 hónapot - utána kár cserélni is lehet..
(#) Atis57 válasza Atis57 hozzászólására (») Jan 4, 2009 /
 
Sziasztok!
az amerikai fénykepezőgépek elemeit szedte már szét valaki?
valami szén--műanyag féleségre gondolok..
(#) dokidoki válasza Atis57 hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Én már szedtem szét. De vagy 25 évvel ezelőtt. Akkor még különösebb konzekvenciát nem tudtam levonni belőle.
Azóta meg nem kukázom , nem találkoztam vele.
Mindenesetre a laposelem után, megdöbbentő volt vele találkozni. Sajnos nem tudom, hogy működik és mit tartalmaz.
(#) AccessDenied hozzászólása Nov 19, 2010 /
 
Én házilag szeretnék savas ólom akkumulátort csinálni, az ólom elektróda készítése még okés, de az ólom-dioxid elektródáé már macerás, valakinek nincs valami ötlete hogyan kellene ilyet házilag csinálni? A cél egy ciklikus akkumulátor építése. Ólom van dögivel, lemez is, lemeznek való is.
(#) szsrobert válasza AccessDenied hozzászólására (») Nov 19, 2010 /
 
Áramot ráadva átalakul oxiddá. De a kis altív felület miatt kicsi lesz a kapacitása.
(#) AccessDenied hozzászólása Nov 19, 2010 /
 
Igen, igen, ezért gondoltam, hogy először talán két ólom lemezt váltó fesszel vagy 2-percenként cserélt polaritású egyenárammal kellene elektrolizálni, és akkor elvileg az egyik lemezre oxd réteget képeznénk, majd feloldanánk az oxidréteget a savba, és az ellenkező oldalra csinálnánk oxid réteget, és ezt ismételgetnénk, ameddig meg nem telítődik az oldat, majd az egyik oldalra kisütném, majd feltölteném, és akkor elvileg kiválna az ólom-dioxid az egyik oldalra. Nem tudom igazából hogy kéne... esetleg összegyűjteni az elhasználódott akkuból az ólom-dioxidot, és azt felhasználni valahogy...

Meg az ólom oxid elektrolízissel való előállításakor csak az ólomlemez felülete oxidál
(#) szabokaroli hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
olvastam hogy lehet házilag is Galvánelemet készíten .meg is csináltam de nem működik most mit csináljak ??
(#) vilmosd válasza szabokaroli hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Tegnap a kezdok topikjaban mer volt ugyanez a kerdes. De nezz szet a konyvespolcon, es keresd a kiserletezokonyvet,
(#) xzilon hozzászólása Aug 11, 2011 /
 
Nincs még ilyen téma a kereső szerint...
Nem speciális csúcstechnológiás akkumulátorra gondoltam. Biztosan vannak itt akik találkoztak üvegedényes akkumulátorral. Nem lehet bonyolult az elkészítese.
Különösen várok a munkavédelemre vonatkozó információkat, mert a szükséges anyagok különösen veszélyesek.
Mire kell figyelni. Milyen paraméterekre lehet számitani?
Ujra haszosítani régi akkumulátort, hogyan lehet felhasználni az ólmot belőle.
Olyan linkeket ami csak sokadik egy googles keresésben és órák kérdése megtalálni, de nagyon hasznos.
Jól használható szakirodalom.
(#) ujfalusi válasza xzilon hozzászólására (») Aug 11, 2011 /
 
Azt írod nem lehet bonyolult. Nem is csak éppen otthon nem tudsz készíteni. Csupán akku lemezek kellenek hozzá, szigetelők akku sav edény. Ennyi. Össze forrasztod a lemezeket kész. De azért ne próbáld meg. Honnan veszel lemezt szigetelőt, tudsz e autó génnel olmot forrasztani, átkötő lemezeket készíteni stb.
A régi akkuban ólmot igen keveset találsz. Egy két peca sulynak valót esetleg. Szerintem elösszőr próbálj szétszedni egyet, ugyan értelme nincs, de már közben elmegy a kedved az akku készítéstől, és rá jössz hogy nem is olyan egyszerű mint ahogy elképzelted.
(#) xzilon válasza ujfalusi hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Nem, a nemre vagyok kiváncsi.
Másnak talán lesz épitő javaslata.
(#) ujfalusi válasza xzilon hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
A lehetetlenre?
(#) xzilon válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Ezis hasznos hozzaszollas volt. Legalabb, akkor azt irtad volna le, hogy mit lattal.
(#) ujfalusi válasza xzilon hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Mivel olyan makacs vagy hát egy kis adalék az egyik alkatrészről. Legfontosabb a lemez. Kell hozzá egy rács öntő szerszám amit egy szerszámkészítő kb 100.000.-Ft-ért megcsinál. Ekkor csinálsz egy gépet ami megfelelő hőfokon tartja és kiöntesz egy rácsot /ha sikerül/. Persze az ólom nem mindegy hogy milyen, más kell a rácshoz, más kell a porhoz. Az itt ott összeszedett ólom nem jó. Ha ez sikerűl öntesz ólom golyókat, készítesz egy ólom malmot és ólom port készítesz. Ebből masszát csinálsz akku savval /összetételét most nem írom le mert idáig el se jutsz/ A masszát bele préseled a rácsba és kiszárítod. Csupán ennyi. Egy 55Aó-rás akkuhoz kb 70 db kell. Ha arra gondolsz hogy rossz akkuból szeded ki hiú ábránd.
Remélem elég építő volt a hozzászólásom.
Sok sikert.
(#) AccessDenied válasza ujfalusi hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Rossz akkuból miért nem lehet kiszedni? A szivacsos ólmot tartalmazó lemezek élettartama valahol 20 év környékén van, azt olvastam. Ha meg már van két rossz akksink, akkor van egy újhoz elegendő rácsunk, szigetelőnk, csak a fele rácsba ólom dioxidot kellene rakni. Ez inkább a nagyobb probléma, mert házi körülmények között egy kis ólom olvasztás, vagy savazás nem okoz gondot (ólmos ónnal is sokan forrasztanak, vagy hidrogén peroxid és sósavas nyákmaratás), nem ezzel akarunk foglalkozni, vagy üzemet csinálni belőle, csak kis mennyiségről van szó, de az ólom dioxid készítésére nem találtam leírást. Nagyon mérgező, és 100 fok környékén elbomlik ólom-oxiddá.
A rácshoz meg miért nem jó bármilyen ólom? Az elvileg csak a vezető szerepét tölti be, és egy ilyen akksi nem is lenne hurcolva, autóba rakva, hogy keményíteni kellene őket kalciummal, vagy hasonlóval.
(#) ujfalusi válasza AccessDenied hozzászólására (») Aug 12, 2011 /
 
Nincs kedvem itt oldalakat irni az akku készitésröl. Pár százat legyártottam, ha érdekel ott a telefonszámom.
Azt is elmondom hogy miért nincs rács az elhasznált akkuban.
(#) PBCS válasza oldman hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Szia!
én annyira nem vagyok járatos a témában de ennél van egy egyszerűbb megoldás is: fogsz pár darab 20-ft-s érmét alufólia darabokat amekkorák lefedik a fénzérméket akkora karton lapokat amekkorák a pénzérmék és csinálsz só oldatot elég sürüt
elkészités:
-előzőnap beáztatod a sóoldatba a kartonlapokat
-és amikor már csinálod akkor 2 alufólia lapocskára ragasztasz egy-egy kábelt
-egy kábelos alulapot leteszel az asztalra és pakolsz:pénz karton alufólia és igy tovább amikor be akarod fejezni akkor az utolsó alufólia lap a másik kábelos

kb: 4 pénzérméből álló rúd 0.5 v
(#) hoditogame válasza PBCS hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Tegnap kipróbáltam 2 verziót az itthoni szekrényből:

I:
A 6db 20 forintos, alufóliával, sóoldatos vízben áztatott kartonlap (20 percig áztattam), ahogy az előbb le lett írva.
3 v, 1mA
Reménykedtem, hogy megvilágíttat egy 1,5 v izzót, de nem. Ez csak olyan tessék-lássék feszültség. A mérés során a mA értéke másodpercenként 0,02 mA-t veszített, vele együtt 0,05 v-ot.
Otthoni mutatványnak jó.

II:
Rúdszerű széndarabot, kólás aludobozba lógattam, majd sós vízzel körül öntöttem.
0,4 v, 5 mikroamper
Ahogy rámértem, az amperértéke visszaszámolt, lemerült. A fesz még bírta pár percig, de ez sem jó semmire.
Ha várunk kicsit, persze mind2 újratöltődik.
(#) snigebagoly hozzászólása Máj 1, 2012 /
 
A földtelep alkáliszerűen működik? Réz+ólom páros mennyire jó? Állítólag a réz+cink a legjobb páros.Igaz hogy a boltban kapható csavarok cinkkel vannak bevonva?
(#) gkari válasza snigebagoly hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Az inkább kadmium, cink (szinte tisztán)= horgany(-lemez-bádogos, és tetőfedők anyaga).
(#) snigebagoly hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Házilag építhető elemek:
1-->sima savas elem:cink+réz+citromsav
Föld telepek:
2-->kávé zaccos elem:Zn+Cu+sós nedves kávé zaccos talaj
3-->mikrobás elem: növényi és 'állati hulladékok' földbe keverve,bele két elektród
4-->sörösdoboz elem:le smirglizett sörösdobozba Föld vagy citromsav+réz elektród vagy grafit.
(#) snigebagoly hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
keressetek rá a: soil lamp-ra a googlén,komoly kis kerti lámpa,elem nélkül működik csak néha meg kell locsolni vízzel.
(#) snigebagoly hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Plussz még a gyümölcs akkuk:citrom,alma,burgonya
Következő: »»   5 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem