Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   7 / 342
(#) ferci válasza here hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
A következők nem világosak ( nekem):
-ha csillagkapcsolásban nehezen indult el : 3 x 380-as motor van rajt és így is nehezen indult, akkor 230-on segédfázissal jobb lenne? nem hiszem...

Segédfázisos üzemben nem kell ua. áram, mint a főfázisban - kevesebb is elég, -15...20%-kal.
A kondin meg kell mérni feszt, mert ha fellép egy soros rezonancia 50 Hz-en, akkor annyi.
(#) Karbantartó válasza frank tibor hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Ha a kondi értéke túl nagy nagyobb lesz a fesz azon a körön ezért az áram is megnő mert a tekercs ellenállása állandó ettől melegszik a kondi is gondolom én .
(#) frank tibor válasza Karbantartó hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Hello
Vannak motortekercselős könyveim, tekercselek is, de nincs leírásom motorkondenzátorok számításárol.
IMI-s motorkondi adatlap 1Fázis 230V-ra.
(#) rolika99 hozzászólása Júl 17, 2007 /
 
Sziasztok

Van egy 2,2Kw-os 380/220as motorom,betonkeverőre lenne,de mekkora kondi kell hozzá,illetve állandó üzemü elég e hozzá,vagy kellene hozzá indító kondi is,vagy elég egy nyomógomb is,előre is köszi
(#) here hozzászólása Júl 17, 2007 /
 
A motorom: 380/220 0.8KW 440 (asszem) 1/min fordulat, feszültséget nem mértem, de holnap fogok, sajna lakatfogom nincs :no: azt hogy mitol melegedik az összes kondim azt nem tudom... .talám mert mind 1970-es??? van egy zsákkal aztán azokkal probálkozom DE! olyan a kondi hogy az van rá irva hogy (22Mikro + 22Mikro / T) meg (50mikro + 50 Mikro / T) stb, namost a kondinak 2 lába van, és a /T jelzo gondolom a testre utal. akkor most ezeknek az egyik lába és a háza között van 22mikro???
(#) ferci válasza here hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Hány voltos kondik? ~400 vagy ~450 ?
( hülye kérdés : nem elkók, ugye?)
(#) Mirones hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Helló!
miután fennmaradt az új 16-os C-s bizti kicseréltettem a másik kettőt is C-s re és frankón megy!
Kicsit aggódtam, hogy ha nem nulla lessz a tartályban vajon el fog-e indulni, de 7,8 bar-nál is lazán indul!
Mégis csak egy 5,5kW motorról van szó!
Tartály és a kompresszorok között van visszacsapó szelep, de az nem működik, mert az egyik dugatyúnak a hollandiánál kicsit szökik a levegő és ott folyamatosan jön tehát nem csak a csőben lévő levegő szökik ott el!
Azt a szelepet mindenképp ki akarom cserélni frankóra, de igyis simán megy!

Fázis figyelőt hol lehet beszerezni?
(#) Mirones hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Látom elég sok helyen lehet venni ilyen fázisfigyelőt!
De nekem milyen tipusút ajánlanátok és hova hogyan kell bekötni a cuccot?
Ha kimarad egy fázis akkor lekapcsolja az összeset?
Ez lenne a lényege?

Köszi!
(#) ferci válasza Mirones hozzászólására (») Júl 19, 2007 /
 
A mágneskapcsoló behúzótekercsével sorba kell kötni a kimenetét... mint ki-gombot...
(#) ferci válasza Mirones hozzászólására (») Júl 19, 2007 /
 
feldobnál képet is, milyen 3~t találtál?
(#) Mirones hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Képek nincsenek csak számok ezért nem is mondanak sokmindent
RF01A-400 fázisfigyelő RST 3 fázisú 11500 Gave
RF02-400 fázisfigyelő RST U fázisú 11500 Gave
RF02A-400 fázisfigyelő RST 3 fázisú 11500 Gave
(#) ferci válasza Mirones hozzászólására (») Júl 19, 2007 /
 
Ja... 3~ kell neked, az biztos.
Kell lenni 3 csatlakozásnak a fázisokhoz, bontó érintkezőpárnak - nézd meg a boltban...
(#) tiva77 hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
sziasztok!

Van egy 220/380V delta/Y 5,5KW os motorom. Kompresszort szeretnék hajtatni vele. Hogy kellene bekötni a motort? csillag vagy delta üzemben ha 3*380V van és C16A es kismegszakitok. Én csillagba gondoltam de nem vok teljesen biztos benne.
előre is köszi a segitségeket!

üdv : Tiva
(#) fongab válasza tiva77 hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Indítás mindenképpen csillag. Ha nem bírja, addig feltermelni a levegőnyomást, ami neked kell. Kapcsold át deltára. Ha feltermeli nem szükséges.
Indulásnál, hogy könnyebben induljon. Még a kompresszorból kijövő levegőt, el szokták engedni egy mágnes szeleppel, időzítő kapcsolóval 30-90 másodperc.
(#) hegman válasza tiva77 hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Szia!
Ha jól írtad le a motor adatait akkor az azt jelenti, hogy deltában 230V-os csillagban 400V-os hálózati feszültséggel lehet táplálni.
Tehát jól gondoltad és ha van 3x400V-os hálózatod akkor gond nélkül fog üzemelni csillagban a motor a névleges teljesítménnyel. Deltába ne kösd mert a 230V-os feszültségű tekercs deltába 400V-ot kapna és ezt nem sokáig tolerálja füst nélkül.
(#) potyo hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
A 220/380 delta/Y jelzés azt jelenti, hogy 220V-os vonali feszültségű hálózatról üzemeltethető deltában, és 380V vonali feszültségről csillagban. Ha mehetne 380V-ról deltában, akkor 380/660 jelzés lenne rajta. Háromfázisú fogyasztóknál (ezt ne keverjük pl. a három fázisról üzemeltetett villanytűzhellyel, hőtároló kályhával, azok nem háromfázisú fogyasztók) mindig a vonali feszültséget jelenti a jelzés.
(#) tiva77 hozzászólása Aug 29, 2007 /
 
Szóval akkor az biztos hogy csillagba kell kötnöm. Már csak az a kérdés hogy a 3*C16A es kismegszakitó elbirja e ezt a terhelést.
köszönöm a válaszokat

üdv : Tiva
(#) potyo válasza tiva77 hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
A C az a lomha kismegszakító, ha jól emlékszem. A motor névleges árama úgy 10A, ezt simán viszi a 16A-es kismegszakító, de hogy indításkor leveri-e, az akkor derül ki, ha kipróbálod. Eléggé a határon van a dolog...
(#) Mirones válasza tiva77 hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Nekem egy 5,5 kW 12Amperes motorom van ami 16 c-s megszakítokkal még úgy is hajlandó elindulni ha 8bár nyomás van a dugatyúkon.

Viszont nagyon szeretnék egy fázis figyelőt beiktatni!
(#) szamóca válasza Mirones hozzászólására (») Aug 29, 2007 /
 
Igazad van, Most kötöttem be egy 5,5KW-os motort szalagfűrészre 3x16C védelemmel ,simán indul vág mit állat. Egyszerű fázisfigyelő 3relé 230V -os tekercsekkel mindegyik kap egy fázist a mágneskapcsoló behúzótekercse meg át van fűzfe (soros kapcsolás) a relé érinkezőkön.
(#) tiva77 hozzászólása Aug 30, 2007 /
 
sziasztok

Indul a villanymotor a C16os kismegszakitokkal és még 6bar nyomásnál is elindul. Csillagba kötöttem be de olyan mintha nem pörögne fel teljesen. Tegnap nem pontosan irtam fel az adattáblárol az adatokat.

220/380VdeltaY
20,7/11,5A

Szóval ott a delta és a csillag közt nincs perjel nem tudom ez számit e valamit. és a motorkapcsoktól 2*4eres kábel volt kihozva mintha ez átkapcsolhatoan lett volna bekötve valamikor.
(#) potyo válasza tiva77 hozzászólására (») Aug 30, 2007 /
 
Szerintem nem számít semmit az, hogy nincs perjel. Ha az áramokból kiszámolod a teljesítményt, sacc/kb. 0,75-ös cos fi-vel számolva, akkor megkapod az 5,5kW-ot.
(#) tiva77 hozzászólása Szept 1, 2007 /
 
sziasztok

Akkor csillagban fogom müködtetni a motort. Köszönöm a segítséget!

üdv : Tiva
(#) mzoltan hozzászólása Szept 8, 2007 /
 
Hy.És egy csillag-delta kapcsolóval a motor 3 illetve monofázisú üzemeltetése szükség szerint?Valakinek ötlete?
(#) szamóca válasza frank tibor hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
A kétfázisú kondenzátoros motor kapacitásának számításai: C= If x cosfi/U x omega x tgfi = If/ U x omega x gyök(1-k^2)

Ahol If=főfázis áram(számítása:If x (cosfi - j sinfi))
U=főfázis feszültsége
omega=kerületi sebesség 1/s
tgfi=k=hatásos menetszámáttétel

A kondira jutó fesz: Uc= Is x Xc

Ahol Is= segédfázis áram (számítása:Is=j x (1/k) x If)
Xc= segédfázis kondi reaktanciája(számítása: xc= (k x U)/(If x cosfi))

A kondi teljesítménye: Pc=Uc x Is

Hát ezért nehézkes a számítása a kondinak.
(#) waterbear hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
Sziasztok!

Van egy kis gondom nekem is....

A betonkeverőm darabokban jött vissza és egy másik motorral a kölcsönadás után...

Ez a vacak motor feladja a leckét, tudna valaki bekötési rajzzal segíteni? IMI motor, 0,75 kw-os, és ahány boltban voltam annyifélét magyaráztak, vettem már egy 14uf-os és egy 330uf-os kondit rá... a 14-essel gyenge, a 330-assal meg nem indul....
Állítólag csak indító kondi kell rá, olyan konstrukció, de másutt azt mondták, hogy állandó üzemű kondi kell rá....+ indító relé...na most kinek van igaza? A tekercs kb 17 ohmos, az (elvileg) segédfázis tekercs ~4ohm.

Leköteleznétek, mert használnom kellene a betonkeverőt a hétvégén...

Előre is köszi a segítséget!
(#) potyo válasza waterbear hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Inkább fordítva lesznek azok a tekercsek.

Mivan az eredeti motorral?
(#) waterbear hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
Szia Potyo!

Műszerész a szakmám, így lehet hogy tévedtem a tekercseket illetően... A gyengeáram az én területem

A régi motor három fázisú volt... azzal nem lenne gondom. Ott már van gyakorlatom, hiszem az esztergagépem is, meg a búvár palackok töltéséhez való kompresszorom is én kötöttem be.

Viszont lett egy új tulajdonsága a régi motornak..... a "barátom" szerint, láthatatlanná vált.
Így adott egy motort hozzá, hogy ez bizti jó lesz. Csak éppen ez is darabokban volt... Felújítás, csapágycsere, festés, és azt hittem menni fog, de nem.

Tehát a két tekercs egyik végén közösítve van, a másik végük pontosan meg mérve 13,5 ill. 3,1 ohm.

A működőképes állapotban a kisebb tekercs a fázisról egy kapcsolóval sorbakötve indításként, segédfázisként üzemelt, de ha ráteszem a 330uf-os kondit, le akar ugrani az asztalról. És a kisebb kondival állítólag nem fogja a boltos szerint megmozdítani a betonkeverőt...
Szóval kellene egy kis segítség, mert az én tudományom ennél a mocinál eddig terjedt.
(#) mzoltan válasza waterbear hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
hy.Ha már szétszedted és nem találtál benne röpkapcsolót,bizti állandó üzemű kondi kell.Szerintem 20-25 mikros.Próbáld a kisebb ellenállású tekercsel sorbakötni a nagyobb ellenállásút pedig direktben./bár ha szétszedve kaptad... ja és az a 075kw-os motorral 9 lapátnál többet ne nagyon akarózz keverni egyszerre-szomorú tapasztalat
(#) zoz11 válasza waterbear hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Erre a motorra egy inditó kondi(100-125uF) kell meg egy nyomogomb vagy inditó relé. Az tuti!!!
Következő: »»   7 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem