Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Digitális fényképezőgép összekapcsolása tv-vel
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Sly hozzászólása Máj 31, 2008 /
 
Sziasztok!A következő érdekelne: vannak a digitális fényképezőgépek és ezeknek általában van olyan funkciójuk h összelehet őket kapcsolni egy sima tv-készülékkel hogy azon is lehessen látni a gép által észlelt képet...Erre az öszekapcsolásra lehet vásárolni egy kábelt aminek az egyik fele usb a másik fele pedig egy csincs dugó amit pl a tv-videó bemenetére lehet csatlakoztatni...Mikor öszevan kapcsolva a gép és a tv a fényképezőn kikell választani hogy aktiv legyen a tv-kimenet és akor az usb a fényképezőn adja a video jelet...Namármost nekem nics ilyen kábelem amit az imént leirtam szeretnék késziteni egyet de nemtudom hogy az usb melyik kivezetése a video jel és mejik a massza..Ha valaki foglalkozott már ilyennel vagy tud konkrét lábkiosztást usb -re ennek a problémának megfelelöen az irjon!Köszi
(#) loky93 válasza Sly hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
kell hogy legyen rajta más kimenet is.Ilyen tv-USBkábelről még nem hallottam
(#) loky93 válasza Sly hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Nincs rajta egy ilyen vékonyabb jack kimenet,vagy vmi más?
(#) lidi válasza Sly hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Csakk tippre: a föld szerintem ugyanaz mint az USB kapcsolat esetén, a többit meg próbáld ki, hogy melyiken jön a kép ha bekapcsolod a menüben.
(#) Doszpot válasza Sly hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Én is csak külön video kiementről hallottam. Konkrétan az én régebbi fajta olympus gépemen is ez van, egy külön jack aljzat az USB mellett.
Egyébként milyen típusú fényképezőhöz kellene?
(#) Sly válasza loky93 hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
Itt egy kép a gépröl és a bekötésröl amit ir a kézikönyve!

Kép.JPG
    
(#) Sly válasza Doszpot hozzászólására (») Máj 31, 2008 /
 
ja és a tipus Mustek d35
(#) sany hozzászólása Jún 1, 2008 /
 
Nekem is van egy fényképezőgépen,amit össze lehet kapcsolni a tv-vel.De kábelt nekem adtak hozzá.Nem csak videót hanem audiót is továbbít a Tv-hez.
(#) Ferkógyerek válasza Sly hozzászólására (») Jún 1, 2008 /
 
Szia!
Az én fényképezőmön is csak egy aljzat van.
Erről megy a számítógépre és a TVre is a kábel.
Nem kell a menüben állítani semmit, csak rádugni a kábelt, az LCD kikapcsol, a kép és hang pedig már megy is a kábelre. Szerintem onnan ismeri fel hogy a TV kábeljét csatlakoztatom hogy két kivezetést összezár. Ha pedig a számítógépét akkor másik kettőt.
A típusa Olympus SP-510UZ.
Nem tudom hogy egyezik-e a te Mustekeddel a csatlakozó kiosztása, de azért kimértem és felteszem ide. A csatlakozó kivezetéseinek számozása önkényes nem volt rajta semmilyen jelölés. A két GND független egymástól és a kábel árnyékolásától!
ÜDV
(#) vizor hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Az én Nikon Coolpix 3200-omon is mini USB-n jön a TV kimenet, audió és videó csak nekem adtak is hozzá kábelt. Ha jól emlékszem a Canonokon is ilyen megoldás van. Majd kimérem az én kábelemet, hogy megegyezik-e Ferkógyerek kábelével. Ha igen, akkor ez a szabványos bekötés.
(#) vizor válasza vizor hozzászólására (») Jún 4, 2008 / 4
 
Egyenlőre nem megy a dolog. Olyan iciripiciri az a mini USB csatlakozó, hogy nem fér bele a mérőcsúcs és alig látni valamit benne. Majd megpróbálom esetleg varrótűvel vagy valamivel.
(#) Inhouse hozzászólása Jún 27, 2012 /
 
Canon gépekhez, legalábbis Canon SX150IS-hez biztosan jó AV kábel (STV-250N) bekötése:
Mivel a gyári ára egy sima ilyen kábelnek a 10-szerese...

Üdv
Inhouse
(#) gabriel80 hozzászólása Jún 10, 2013 /
 
Üdv Mindenkinek!
Az lenne a kérdésem kinek van meg esetleg egy olyan kapcsolási, és Micro USB - RCA vagy Micro USB - Jack 3-as (3.5) bekötés rajza: ami a Samsung fényképező Micro USB ( kb 7x2mm 2 oldalt csapot tégla lap formájú) aljzatába csatlakozna a kábel egyik, a másik vége a TV RCA bemenetre (3 Aljzat. Video -L-R ).
Találtam a netten Samsung kábelt, de itthon nem lehet kapni, s sehol sincsen.
Gondolom valakik már csináltak, ha létezik.
A másik lehetőség, hogy a a Canon fényképező Jack 3-as (3.5-es) - RCA ( 2 kimenet ) kábelét kéne kiegészíteni: megtoldani a az Jack dugót, egy Micró USB átalakítóval.
Az lenne a kérdés, mit hova kössek, hogy jó legyen, vagy esetleg kell e plusz alkatrészt beépíteni még.
(Amennyiben könnyebb a kapcsolás, és vagy jobb, akkor az is megoldás lehet, hogy az RCA oldal, SVideó legyen, mert olyan bemenet is van a TV-én ( hagyományos TV, nem lapos ) )
A válaszokat előre is köszönöm.
A Fényképezőben a "usb micro usb thought micro usbconnects1.jpg" kép középső USB csatija a jó!
Ez lenne a gyári kábel: Link - itt
vagy itt más áron...: Link
(#) Inhouse válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 10, 2013 /
 
Az USB-s bekötést nem tudom, de a Canon jack-et igen: Canon jack->RCA AV kábel bekötése
Gyártófüggő lehet az USB-s is, pl. nézgelődj errefelé: kismillió bekötési séma
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2013
(#) Inhouse válasza gabriel80 hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Mi újság?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem