Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bébiőr
 
Témaindító: damatic, idő: Máj 3, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) damatic válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 27, 2005 /
 
Lehet, hogy nem vizsgálódtam elég körültekintően.

Nekünk volt egy olasz gyártmányú gázgyújtónk (piros, fehér gombbal), amely mechanikailag nem úgy működött, ahogy leírtad, hanem úgy, hogy nyomtam befelé a fehér gombot (folyamatosan, egyenletesen) és egy teljes benyomás alatt 5-6 szikrát vetett. Idővel kezdett elfáradni és csak 3-at nyomott, mikor már csak kettőt, akkor szedtem szét, és 3db kb 10mm hosszú, 5mm átmérőjű szénnek tűnő rudacska volt benne egymás után, a rudacskák közt és a végeinél meg réznek tűnő tárcsák voltak. A két szélső tárcsára volt vezeték forrasztva, és az elektródákhoz vezetve. A henger-tárcsa egységet préselte össze a nyomógomb. Nem volt benne ütőszeg, meg olyan mechanika, ami felhúz vmit, s miután kiakadt volna, ráütne valamire, csak egy PRÉS.

Erre varrj gombot!
Vagy nem jól ismered a piezo tulajdonságait, vagy a mi gázgyújtónk nem piezo volt - de akkor mi?
(#) damatic válasza damatic hozzászólására (») Jún 12, 2005 / 4
 
Megkaptam az autómatikus emilt, hogy elhanyagoltam a témát, és hogy fogadjak el megoldásnak egy hozzászólást.

Nos mivel mindenféle tanácsot kaptam, még honlapokat, apróhirdetéseket is kaptam linkben, de hálátlan módon egyiket sem fogadtam el megoldásnak, és nem köszöntem meg, ezúttal szeretnék minden segítő szándékot megköszönni. A szabályok közt szerepel, hogy nem éppen dícséretes dolog azért témát felvetni, hogy aztán saját magunk írjuk meg rá a megoldást, ezért vártam, hátha vki megválaszolja kérdéseimet.
Nem sikerült.
Mindenesetre megosztom veletek, hogy találtam 22 ezerért magyar fejlesztésű ilyen kütyüt Itt, mindenki okulására.

Nem túl sportszerű, de el kell fogadnom megoldásnak, mert közel nem 40 ezer az ára, a hobbystáktól pedig bocsánatot kérek, amiért belepacsáltam az építés örömének világába.
(#) Topi válasza damatic hozzászólására (») Jún 12, 2005 /
 
Hát igazából nem örülök, mert ez itt nem megoldás. De a témában azért sok építő jellegű hozzászólás érkezett, így jóváhagyom ezt a megoldásnak épp nem nevezhető dolgot.
(#) Inhouse válasza damatic hozzászólására (») Jún 13, 2005 /
 
Damatic!

Megnéztem a linket, jobban hangzik, mint az eddigiek, mind tudásban, mind árban. December körül lesz rá szükségünk, akkorra lehet, hogy lesz újabb is nekik.

Igazad lett, írják, hogy piezo-s az érzékelő. Szerintem a járulékos hangokat érzékelik a légzésből, nagyjából egy szűrt jelű mikrofonerősítő lehet az alap. Írják is , hogy elképzelhető a zaj okozta vakriasztás. Annyival jobb az elektretnél, hogy lapos, kis helyen elfér (talán annyira nem is érzékeny), a baba alatt már alapból is csak tompább hangok érik.

Üdv
Inhouse
(#) punkkazy hozzászólása Szept 20, 2007 /
 
Helló!
Lehet lenézttek, de ilyet még nem csináltam:
Egy Dunlop Cry Baby kapcsolást megépítenék, CSAK nem tudom, hogy milyen módon lehet azt a 660mH-s tekercset elkészíteni. Ez a kérdés!

crybaby.pdf
    
(#) valve válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Egy tekercsszamlalo progit keress! Volt is itt a forumban, keress utana,..
(#) Árpy válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Helló!
Nemrég volt az egyik quad405-tel foglalkozó topicban a légmagos tekercs számításához egy excel fájl:
Bővebben: Link

Remélem sikerül kiszámolni ezzel
Üdv Arpy
(#) Dzsoni hozzászólása Szept 20, 2007 /
 
Árpy,

Ne hülyülj már, 660mH-t légmagosan?! Belegondoltál mekkora lenne fizikailag a tekercs?

Vasmagos tekercs kell oda, pl. fazékmagra. "AL" tényező alapján számolható a menetszám.
(#) zsoltee0001 válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
hi
én ezt ismerem
dosos
(#) ha6pc válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 20, 2007 / 4
 
Keresel egy belezőpanelben fazékmagos tekercset.
Lebontod,hogy ne törjön se cséve,se vasmag.
Leolvasod,hogy AL xxxx ?
660 000/ AL-ből négyzetgyököt vonsz.
No,oszt annyi menetet föltekersz.
Összerakod.
Kész is vagy. Lehet hápogni
(#) Dzsoni hozzászólása Szept 20, 2007 /
 
pontosan, ahogyan HA6PC irja...
(#) kaszarobert hozzászólása Szept 20, 2007 /
 
Írd meg, hogy szól ha megcsináltad, kiváncsi lennék rá. Ennek egyébként van egy elektroncsöves változata is ha jól emlékszem...
(#) punkkazy válasza ha6pc hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
2 dolog:

AD 1: "Keresel egy belefőpanelben fazékmagos tekercset"- ez most mit jelent?
Ad 2: még nem nagyon foglalkoztam a tekercsekkel, szóval hogy néz ki az a fazékmag?
(#) punkkazy válasza kaszarobert hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
A csöves valószínűleg a Hendrix féle lehet.
(#) Pafi válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
"belező panel", vagyis olyan elektronika, amit szét lehet bontani. A fazékmag meg így néz ki (csatolva).
(#) punkkazy válasza Pafi hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Ühüm, nekem ilyen panelem nincs, de keresek tvszerelőknél, de hol tudok hasonlót venni?gondolom elektronikai boltba, de akkor hogy tudom meghatározni, hogy mennyi menet kell?
(#) szamóca válasza punkkazy hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
Ahogy leirták alant.
Pl: Al=9500 akkor 660000/9500=gyök69,47=8,3menet.
(#) Pafi válasza szamóca hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
3 nulla kimaradt!

660 mH = 660000000 nH

Vagyis kb. 250 menet kell még ekkora AL értékű magra is.
(#) sct51hegyko hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Helló!
Én is szeretném megépíteni ezt a Wah pedált és nekem is a tekercs okoz problémát! Azt szeretném kérdezni hogy általában mikben szoktak olyan vasmagot használni ami ehez jó lehet, tehát hol keressem, honnan tudnám kiforrasztani?(TV, Rádió, stb.)
Ha valaki tudna válaszolni akkor azt megköszönném!
(#) Doncso válasza sct51hegyko hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Hali, Bővebben: Link itt például találsz egy csomót, és még csak nem is drága.
(#) andris0523 hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Sziasztok, a vezeték átmérője kb mekkora legyen?
A választ előre is köszönöm!
(#) Droot hozzászólása Okt 11, 2009 / 2
 
Sziasztok!
Megepitettem ezt a kapcsolast(lsd. fajlmelleklet.) Felfedeztem benne 1 hibat, a potira meno kondiknak nagyon kicsi a kapacitasuk, igy nem mukodik csak 220n-val. Kicserelten, de nekem igysem mukodik. Ha beledugom a gitart a hang "atmegy" rajta de hiaba tekerem a potit nem valtozik a hang. A tekercset en tekertem hozza, induktivitasmerovel lemertem ugyhogy az biztos hogy jo. Szerintetek mi a hiba?
(#) elbandi válasza Droot hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Üdv!

Olvastam, hogy megépítetted ezt a kapcsolást. Nos én is, csak a tekercset nem tudom beszerezni. Leírnád a tekercs paramétereit, hogy megcsinálhassam. Most egy kisebb van benne,de azt sem tudom mekkora. A másik, hogy ebben a stádiumban ahogy most állok a kapcsolással, csak a magyar katolikus rádió adása jön be rajta. Hallottál már ilyet? Miért van ez?
(#) dav111 válasza Droot hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Hello. Most olvastam amit írtál. Nekem detto. Átmegy a hang de semmi vátozás.
(#) Einstein hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Üdv!
Hülye kérdés lessz, de az AL az mit jelöl? A fazékmag belső átmérőjét? mert nekem nincs rajta szám?
(#) pucuka válasza Einstein hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Az Al érték egy arányossági tényező, megadja az induktivitás és a menetszám összefüggését. Tartalmazza a vasmag ur (mű relatív) értékét, és a mágneses úthossz mágneses ellenállását, beleértve a légrést (ha van) is.
L= Al×n^2 képlet szerint.
Ha nincs a vasra ráírva, megmérheted pl. 10 -20 menet induktivitását, aztán kiszámolod, amennyi kell.
(#) dav111 hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Hello.
A potit hogyan kell bekötni? Van 3 láb rajta.
(#) felho24 hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
Sziasztok. Bocsi hogy friss topicot nyitottam de nem találtam számomra megfelelőt. Tehát a problémám a következő lenne. Vettem egy Angelcare AC301-R típusú készüléket. Maga az adó egység tökéletesen működik. DE! A szülői egység (vevő) folyamatosan azt jelzi hogy hatótávolságon kívül van. A hatótáv kb 120m. De akkor is csipog mikor az adó mellett van. A WIFI-t kikapcsoltam mert elvileg az is zavar végigpróbáltam mind a 3 csatornát. Felhívtam a szervizet a válasz az volt hogy elromlott ujjat kell venni. Szerintetek mi lehet a probléma? közben mégegy kérdés. Ha ki kell kapcsolni a WIFI-t attól még másé működhet és az is bezavarhat? Vagy 120m belül ne legyen semmi bekapcsolva? Mert ezt azért durvának tartanám. Vagy tévedek?
(#) potyo válasza felho24 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
A wifis dologra legjobb lenne kivinni mind az adót, mind a vevőt valahová lakott területtől néhány kilóméterre és megnézni, hogy ott mit jeleznek.

Biztos, hogy az adó rész jó? Vagy a vevő veszi a jelet, csak közben jelzi azt is, hogy messze van? Sosem láttam még ilyen cuccot...
(#) felho24 válasza potyo hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Most voltunk a mezőn. A hiba ugyanaz. Úgyhogy nem WIFI téma lessz szerintem. Felhívtam a szervizet ők kapásból a vevőre tippeltek.
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem