Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   366 / 607
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
De akkor azt a trafót hogy kössem rá vagy az nem jó ?
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Arra látom még nem kaptál választ. A 0,6A édeskevés. Azzal csak 10-20W-tal járathatod a végfokot, különben a trafó túlhevül, esetleg leég. Próbára minden esetre megteszi.
Neked és minden erősítő építő kollégának ajánlom Király Tibor írását.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
de meg mértem 2 diódával egyenirányítottam elvileg azok 8A-esek és 5 amper kijön belőle sokáig vagyis addig amíg mértem kb 5-6 percig mértem és addig kijött belőle annyi
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Addig jó nekem míg nem tudom hogyan végezted el ezt a mérést
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Miért hogy lenne a helyes?
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Műterheléssel.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Én ellenállással szoktam egy 5w-osal. de mivel kellene?
(#) reloop válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
A kérdéssel keress fel egy tápegységes témát, használd a "műterhelés" kereső szót.
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 5, 2012 /
 
Okés írtam pm-et majd írj már légyszives!
(#) Fülöp József válasza realunit hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Igaz ez már régi téma, de azért felteszek ide egy adatlapot. Azok a kapcsolások igen jók, több erősítőt megépítettem, e"első rúgásra" indult!
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/SGSThomsonMicroelectronic...zw.pdf
(#) pjg válasza Fülöp József hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Hehehe! Erre válaszoltál: #37612 Aug 20, 2006
(#) Hutinyo válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
ez az én tápom és működik!! azért küldtem el neki is
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2012 / 2
 
Kipróbáltam a végfokpanelt. Gond nélkül megy és jól működik.
Ez továbbra is a Reloop elképzelése szerinti egytápos-híd kapcsolás, sőt a panelterv alapja is az övé. Ez utóbbin azért kellett igazítani, mert nem akartam túlzottan hosszú átkötéseket, illetve ettől fontosabb az eltérő rögzítési mód lehetőségének megteremtése. Az erősítő IC-k felfogatása nem a saját csavarjukkal történik (de akár azzal is lehet), hanem egy külső szorító lemezzel/kengyellel. Több ilyen megoldást láttam gyári készülékekben, és nálam is nagyon jól bevált.
Annyi szépséghibája van a tervnek, hogy csak jelentős méretnövekedés árán tudtam volna megoldani a rögzítő csavarok előtti hely szabadon hagyását, ezért erről lemondtam. Hatlapfejű M4 vagy M5 méretű csavarokkal, villáskulcsot használva, jól hozzáférhetőek a csavarfejek, ezt a megoldást javaslom másoknak is.
A terven sárgás színű vonalakkal jelöltem azokat a sávokat, amiket célszerű lehet ónozással megerősíteni. E nélkül is 6A fölötti áramok folyhatnak 35um rézréteg-vastagság esetén, de az ördög nem alszik.
A NYÁK-rajzolat az alaktrészoldal felőli nézetben látható, tehát pl. vasaláshoz alkalmas. Ennek nyomtatásakor oda kell figyelni, a "lapmérethez igazít" opció kikapcsolására, mert ellenkező esetben kisebb képet kapunk mint kellene. A méretet is ráírtam, azt is le lehet ellenőrizni.
(#) pjg válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Elegendő az AC 38V?
(#) reloop válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 6, 2012 /
 
Köszönet a gondos munkáért!
Aki a leszorító lemezt csavarhúzóval behajtható csavarral rögzíti, az utólag is beültetheti C2, C3, C8 kondenzátorokat.
pjg! Pont jó a 38VAC
(#) kinkat válasza reloop hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Helló!

Most, hogy megjött a toroid trafóm, mely 2x30V (1,5 szekunder dróttal). El szeretném kezdeni az erősítő megépítését. A reloop egytápos sztereójára gondoltam, de ha minden igaz, akkor +-42 volt lesz egyenirányítás után, az pedig már sok a tda7294-esnek. Ezért arra gondoltam, hogy tda7293-assal helyettesíteném. Ez lehetséges?
Van-e vasaláshoz megfelelő nyákrajz hozzá?

Üdv
(#) Alkotó válasza kinkat hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Az "egytápos" változat, éppen attól az, hogy nem kell neki szimmetrikus feszültség (legalábbis trafó oldalról), hanem csak egyetlen 38 V-os tekercs.
Illetve ha ilyen kell hozzá, akkor mert lett a Te trafód másmilyen?
(#) kinkat válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Húúú, akkor valamit félre érthettem, a rajzon pedig van +,-, gnd is.
(#) reloop válasza kinkat hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Így jobban áttekinthető. A transzformátor egyetlen tekercséről készül egyenfeszültség, a GND-t a kapcsolás mesterségesen alakítja ki.
(#) kinkat válasza reloop hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Köszi, akkor maradok az egyszerű-nél.
(#) reloop válasza kinkat hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Erre a kérdésedre már válaszoltam, de jelenleg nem látom az oldalon, inkább megismétlem.
Ezt a NYÁK-tervet ajánlom, mivel Neked +/- feszültséget állít elő a tápod. 8 ohm-nál kisebb hangsugárzóval a túlzott melegedés miatt nem célszerű járatni.
(#) reloop válasza kinkat hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Pont azt linkeltem Mit küldjek lay-t vagy Pdf-et?
(#) kinkat válasza reloop hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Pdf-et, ha lehet, a lay-jal nem tudok mit kezdeni, és mégegyszer köszönöm
(#) reloop válasza kinkat hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
A melléklet ennek a TDA7293-hoz készült egyszerű NYÁK-tervnek a vasalni valóját tartalmazza.
A panelen nem kapott helyet a biztosíték, de ez nem jelenti azt, hogy a szekunder körből elhagyható! Tekintettel az IC sajátos viselkedésére (egy tápoldal kimaradása esetén előfordul, hogy tönkremegy) a biztosítékot az egyenirányítás elé ajánlom.
(#) emersys hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Nagyon jól sikerült Alkotó és Reloop a közös munkátok.
Télen már több időm lesz, -és én is megépítem , -ha csak addig nem fejlesztitek még tovább..
(#) morzsa15 válasza reloop hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
EZ a tda7293 menyi feszültséget bír max?
(#) kadarist válasza morzsa15 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Szia!
Az adatlapban +-50V van megadva maximális üzemi feszültségnek.
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Sziasztok, ha valaki olvassa egy gyors valasz kene.

Amikor egy kettos tapot ado trafot egyeniranyitok szurke femkulseju graetz hidakkal (2 vel) akkor ezek osszeerhetnek mukodesuk kozben?
(#) pjg válasza Chello.1 hozzászólására (») Júl 7, 2012 /
 
Máshova már ne írd be!
(#) Chello.1 hozzászólása Júl 7, 2012 /
 
Valaki tud segiteni miert nem szol?
Sohasem csinaltam meeg 2 graetzel egyent.

Ezt probalom megalkotni, de gyanitom ne jo helyen veszem le a hangszoro foldeleset.
7294 sima.

Kettostap.png
    
Következő: »»   366 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem