Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   928 / 1674
(#) zolika60 válasza mate_x hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Jó lett, gratulálok. Biztosan hozza a várt eredményt. Doboznak egy alkalmas méretű villanyszerelő dobozt javaslok. Bővebben: Link
(#) mate_x válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) lesliewednesday válasza mate_x hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Szép lett a panel. Anno én is raktam Skodába ilyet. Pár tanács: a BU-t én jobban hűteném, tekintettel az elég nagy primer áramokra és a nyári melegekre, hisz autós üzem. A védelmét is alaposan ellenőrizd, mert az izzó nem "rúg vissza" a trafó meg könnyedén rövidzárba viheti a tranzisztort.(Pl zener C-E közé, kondit már látok a környéken). A csatlakozásokat én autó sarusra alakítottam, az eredeti is az ha jól emlékszem. Így könnyű visszaalakítani. Bárhogy is kötöd be, legyen stabil és időtálló az elektromos kötés. Doboznak bármi felcsavarozható jó, ha kiöntöd (elég a zárófelületnél). Azért a rázkódásra is figyelj, nehogy valami leszakadjon. A betáp résznél is legyen túlfesz védelem. A zárási idő megnyújtását számold ki a legmagasabb fordulathoz, így lesz optimális.
(#) Csibi hozzászólása Aug 8, 2012 / 2
 
Hello.
Nagyjából kész a házi automatikus öntözőrendszerem
Megmenekültem az éjjeli kézi öntözésektől

Bővebben: Video
(#) mate_x válasza lesliewednesday hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Köszönöm a tanácsokat. A hűtőborda az 6 K/W, ha úgy számolom, hogy nagyon durván 2 V esne a tranzisztoron, akkor a maximum eldisszipált teljesítmény: 6 W (a gyújtótrafó ellenállása az előtét ellenállásával együtt 4 ohm) . Így a környezeténél 36 fokkal lesz melegebb a tranzisztor. Ha jól tudom a tranzisztoroknak 150 fokig működniük kell, így 114 fokos levegő hőmérsékletnél még jónak kellene lennie. De majd kipróbálom aztán kiderül, hogy jó-e A védelem meg van oldva(zénerek, kondi..). A megszakítás után 1,5 ms után kapcsolja vissza a primer áramot. Így 4000-res fordulatnál a primer áram emelkedési ideje 6 ms, míg az eredeti gyújtásnál 4,7 ms. Majd meglátjuk milyen lesz
(#) zolika60 válasza Csibi hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Szép munka. Így egyenletesebben is tudsz öntözni, mint szemre. Gratulálok hozzá. Ötletes a dobozolás is.
(#) Csibi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 8, 2012 / 1
 
Köszi mindenkinek! (nem tudom erre lehet-e használni 'Ez a hozzászólás segitett' gombot)
Ezzel a nagy szárassággal vevődik észre mennyire hasznos.
(#) alex0 válasza Csibi hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Annyi észrevételem van, hogy a vizes részt én elválasztanám az elektronikus - főleg a hálózati résztől. Ha meghibásodás, szivárgás lenne, ne fröcskölje össze vízzel. (Elég egy műanyag lap is, ami kettéválasztja a teret.)
(#) Zoli_bácsi válasza Csibi hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Ötletes. Viszont veszélyes. Én nem tenném a vezérlést és a szivattyút egy "dobozba" A dobozolás nagyon nem jön be nekem. Ételtároló műanyag dobozba (gondolom hogy az) szerintem igénytelenség beletenni. Ez az elektronika amilyen hasznos, mert az, nagyon jó ötlet, legalább egy műszerdobozt megérdemelne.
(#) Csibi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Ebben nagyon igazatok van, a 230V nem játék!
Tervben van a tekercsek lecserélése, 24V-ra, már találtam is, de még nincs megvéve.
Szerencsére, gyárilag nagyon egyszerűen van megoldva a szelepek tekercsének cseréje.
Egyszerűen csak le kell húzni őket a vasmagról. A belső szelepet nyitó vasmag (rugóval együtt) teljesen be van öntve a műanyag házba, igy onnan a viz nem tud szivárogni.
A doboz perme nagy felületen zár, valamint a kimenetek illetve bemenetek szilikonnal vannak szigetelve (volt vizes doboz és diferenciál biztositék próba is). A doboz végső helye a kazánházban lesz, földalatti csőrendszerrel.
Műszerdobozt, sajnos csak horribilis összegért találtam, azt is csak rendelésre (lehet nem jó helyen keresgéltem), igy maradt a bricostore féle olcsóbb verzió.
(#) Bari- hozzászólása Aug 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Elkészült az első saját programos pic-es áramköröm. A kapcsolás egy egérbe lett beépítve mely figyeli a dpi váltó gombok lenyomását és a dpi értékétől függően változtatja a görgőre világító rgb led a színét (alcsony dpi-nél kék, magasnál piros, köztes értéknél zöld). A led kikapcsolható az egér oldalsó hátsó gombjának 5 másodperces lenyomásával. Kikapcsoláskor megjegyzi melyik lednek kellene világítania és, hogy ki vagy be volt e kapcsolva. Az egérke eredeti burkolata fára lett cserélve. A működésről egy videó itt.
Szerk: Sajnos az animált gif feltöltve valamiért nem működik, így elérhető itt

Üdv:
Bari
(#) zolika60 válasza Bari- hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Ez már műalkotás. A NYÁK is szép, de a fából készült egér burkolat igazi mestermű.
(#) koboraram1221 válasza Bari- hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Baromi profi munka a fa burkolatot hogy készítetted el? Nem találok szavakat rá olyan szép
(#) dudassandor1 válasza Bari- hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Patent lett a szerkezet, ügyes és szép munka! Gratulálok hozzá!
(#) mex válasza Bari- hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Gyönyörű munka! Ez már tényleg nem az iparosmunka kategória, hanem az iparművészet területe! Csak gratulálni lehet hozzá!
(#) dudassandor1 hozzászólása Aug 8, 2012 /
 
Kész lettem a végfokom védelmével. Az áramkör egyik fele Alkotó fórumtársunk ajánlása, a másik része pedig Proli007-é. A két áramkör egybe lett rakva, és így együtt látják el a végfok illetve a hangszórók védelmét (késleltetett bekapcsolás, kimeneti DC védelem, lekapcsoláskori gyors leválasztás, ventilátor hőmérsékletfüggő vezérlése, hőmegfutásra letiltás).
(#) Bari- válasza koboraram1221 hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
zolika60, koboraram1221, dudassandor1, mex: Köszönöm szépen

Az egérke átalakításáról, a fa burkolat készítéséről vezettem blogot.

Bari
(#) mate_x válasza Bari- hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Minden elismerésem, nagyon szép munka!
(#) koboraram1221 válasza Bari- hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Remélem meg nyered a modding versenyt, üdv és sok sikert
(#) vzoole válasza Bari- hozzászólására (») Aug 8, 2012 /
 
Te már az életben nem fogsz papírt kapni arról, hogy normális vagy .
Mert ehhez már őrült elszántság kell.
Minden részletében kiváló munka, grat.
(#) SKY válasza iamrob hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Hello!
Szépen megcsináltad ezt a laptoptöltőt. Nekem is megtetszett, összedobom hamarosan, de felmerült bennem egy kérdés: ha megszakad a kimenetről a visszacsatolás, akkor mi történik? Az adatlapból azt vettem ki, hogy az 1-es láb földre kerül R4 és R3-on keresztül és leáll a működés.
(#) Flashhun hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Én ma hajnalba építettem meg ezt a kis 20Wattos A osztályú erősítőt. Egyenlőre mono, de megfogom csinálni a párját is amint lesz pénzem. Gyönyörű hangja van!

aosztaly.jpg
    
(#) Vales válasza Bari- hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Ötletes, Kreatív, Bámulatosan Gyönyörű!
(#) Vales válasza Flashhun hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Nagyon Szép, Gratulálok!
Bár csak én is inkább elektronikázhatnék, ilyen korán reggel!
(#) zsoltee0001 válasza Bari- hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
:eek2: Na ez aztán nem gyenge!
Fából készített egér + gombok + usb csati?
Volt ám veló rendesen!
Jól gondolom, hogy nem a "tervezett elavulás" jegyében készítetted?
[OFF]Vigyázz, lehet, hogy a kábelbe gyárilag benne van
(#) Johnny0004 válasza mate_x hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Szép, de nem látom sehol a PIC-et
(#) mate_x válasza Johnny0004 hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Köszi. Ebből most kimaradt
(#) bajuszg hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Csináltam egy subwoofer automata ki-be kapcsolót, lágyindítóval. Ha valakit érdekel, itt megtalálja. Remélem valakinek hasznos lehet.
(#) mate_x hozzászólása Aug 9, 2012 /
 
Nem nagy dolog, de gondoltam megosztom. Step-Up konverter modul. Kimeneti feszültség beállítható 2,3-5,4 V között. Elsőre indult
(#) vicsys válasza mate_x hozzászólására (») Aug 9, 2012 /
 
Nagyon szép a nyák ezzel lötstoppal. (Hol lehet ilyet venni?)
Következő: »»   928 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem