Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromágneses levitáció készítése
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Tetye válasza lacika1 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szerintem kösd a cápa hátára..
(#) sanykaraj válasza lacika1 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szerintem neked egy elektromágnesre van szükséged
(#) perköbüki válasza lacika1 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia! Ha nem rettensz vissza külföldről rendelni, és nem sajnálod rá a pénzt. Ezen az oldalon van bőven: www.wondermagnet.com
(#) Balaa16 válasza lacika1 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia!
1 pólusú mágnes nem létezik. A talajra szerintem elektromágnest kéne tenni. A makett aljára pedig mágnest. Vagy töltsd fel az egészet héliummal!
Üdv! Balázs
(#) vicsys válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
(#) Tony válasza Tetye hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Ez óriási és nagyon ötletes ez az úszó halacska vajon pici otthonunkban is kapható?
(#) Balaa16 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia!
Akkor már ez is van..
Üdv! Balázs
(#) zenetom válasza Tetye hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Ez baromi jó!
És nem is olyan drága: Bővebben: Link
Házilag se jönne ki olcsóbban.
(#) zolika60 válasza zenetom hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Ráadásul milyen régi hiányt pótol. Majdnem mint a lebegő város makett. :yes:
(#) zenetom válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Őszintén szólva, én elfogadnék egy ilyet, játéknak jó, és tényleg nem drága ennyiért.
(#) Tetye válasza zenetom hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Igen én is gondolkodtam már rajta sokat, de a gyártó azt javasolja hogy tőle vegyük mert hamisítják az igazit csak ők árulják am. ha jól emlékszem kb 20USD. De az ebay-s gagyi utánzat szerintük.
(#) idlob válasza Tetye hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Hát, ha azt mondják, hogy gagyi utánzat, akkor tényleg nagyon rossz lehet, mert az eredeti is elég "kínaira" sikeredett. Illetve van még egy hátulütője: fel kell fújni. Egy 0.25m3-es héliumpalack többe kerül mint maga a játék. Mondjuk augusztus vége óta ellebeg belőle.

Valahol láttam egyébként cikket egy ágyról, ami permanens mágnessel volt lebegtetve, de a négy sarkán rudak mentek át, mert a két mágnest nem lehet kellőképpen pontosan egymás fölé rakni, vagy elfordul, vagy oldalra kilökődik valamelyik. De ha sikerül is pontosan pozicionálni, a legkisebb mozdulatra is kiesne az egyensúlyi pontból.
A csak vonzás alapú lebegtetés talán rudak nélkül is megoldható, itt egy működő példa, kicsiben:
Bővebben: Link
(#) xixo hozzászólása Ápr 27, 2012 /
 
Üdv!
Tud valaki olyan elektromágnesről aminek a magja olyan anyagból van amit a mágnes nem vonz?
Előre Köszi!
(#) mex válasza xixo hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Hatékony elektromágneshez szükséges a minél nagyobb permeabilitású, (jól mágnesezhető mag).
A légmagos tekercs is elektromágnesnek tekinthető,de rossz a hatásfoka.
(#) world-s hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy ilyet szeretnék építeni.
http://bigotherbigother.files.wordpress.com/2011/06/unobtainium-490x245.jpg

Nem megvalósíthatatlan a dolog, mert neten találtam is rá példát, amin már nem olyan sokat kéne alakítani, hogy úgy nézzen ki mint az Avatar című filmben:
http://www.alibaba.com/product-gs/612257188/reputed_manufatuer_s_ma...n.html

Sajnos ha csak egy darab kell, akkor szállítással 2x olyan drága lenne mint ha egy hasonló módon lebegő földgömböt vennék (igaz ott teljes átalakítás kell).

Nem tudja valaki, hogy ezek pontosan hogy működnek, és hogy tudnám esetleg jóval olcsóbban ezt megépíteni?

Előre is köszi.
Zoli
(#) szabolcs21 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudom, hogy nem teljesen elektronika, de azt szeretném megvitatni, hogy lehet-e csak állandó mágnesek felhasználásával stabil levitálást előidézni? Használtam a keresőt, de csak elektromágneses megoldásra találtam példát, az is felülről "tartotta" a lebegő mágnest. Ha úgy érzitek, hogy nem ide tartozik, hol találtatok rá választ?
Előre is köszönök minden egyes választ.
(#) zolika60 válasza szabolcs21 hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Elektronika mentes megoldás csak taszításra van Alul egy erős mágnes felül egy azonos polarizációjú és már lebeg is.
(#) szabolcs21 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
igen, de akkor a fenti nem stabil, elfordulhat és már meg is változott a polaritás és leesik. valahogy stabilizálni kéne.
(#) szsrobert válasza szabolcs21 hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Egy függőleges tengellyel.
(#) zolika60 válasza szabolcs21 hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Megfelelő alakkal kompenzálható. Láttam már ilyet.
(#) szabolcs21 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
tudnál segíteni?
(#) zolika60 válasza szabolcs21 hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Rajzolni nem tudok, de talán leírhatom. egy kettős kúp alakú felső mágnes a két csúcsa felé a pólus. Ez a levitáló alkatrész. Alatta egy ennek a felének negatívja alakú nagyobb mágnes e fölött lebeg. Az Euromagnet boltjában láttam a pulton, de a honlapjukon nem találom.
(#) szabolcs21 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
Így már el tudok indulni. Azt nézegettem, hogy a neodynium mágnesek nagyon erősek, így szerintem célszerű lenne azokat használni. Csak kérdés, hogy akkor milyen alak is az ideális?
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Sergetve megy csak...
(#) szabolcs21 hozzászólása Nov 18, 2012 /
 
és hogyha monjuk, kifaragok egy kúpot fából, kb 4 cm átmérővel és az aljára körbe felragaszgatok kb 8*8*2 mm neodynium mágneseket, lentre meg szintén körbe rendezve csak egy picit nagyobb körbe szintén mágnesek? akár szögben is?
(#) bbalazs_ válasza szabolcs21 hozzászólására (») Nov 18, 2012 /
 
Harom hengerrel is megy. Ketto lent, egy a tetejen lebeg. Mindharom hosszaban. Van ilyen video is, ahol tulajdonkeppen 'csapagyazasra' hasznaltak ezt az elrendezest.
(#) szabolcs21 hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
nem teljesen értem az elrendezést ...
(#) titi válasza szabolcs21 hozzászólására (») Nov 19, 2012 /
 
(#) szabolcs21 hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
igen, ezt nézegettem már, csak itt a ceruza ki van támasztva. valahogy stabilizálni kéne, esetleg, ha lenne két egység a két végén és egymás felé akarnék elnyomni a ceruzát..., csak mert ha meglenne a tuti megoldás, akkor befektetnék neodynium mágnesekbe, mert egy karácsonyi ajándék készülne belőle. remélem, hogy vannak már tapasztaltabbak.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem